Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για να έχασες game που είχες 19-5... κάτι ΔΕΝ έκανες σωστα. think about it. winning lane doesnt automatically means win game.

 

ΔΕΝ κερδίζει το game ο ένας παίκτης ρε φιλαράκι... Ομάδα είσαι... αν οι συμπαίκτες σου είναι σκουπίδια ότι και αν κάνεις θα χάσεις... Όσο damage/defence και αν έχεις βγάλει ένα απλό focus θα φας από τους αντιπάλους και τέλος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να έχασες game που είχες 19-5... κάτι ΔΕΝ έκανες σωστα. think about it. winning lane doesnt automatically means win game.

1.win lane 

2.help teamates win other lanes

3.gg

 

 

Ολοι μας εχουμε χασει τετοια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά είναι μερικά game που και να πας να βοηθήσεις τα άλλα Lanes χειρότερα θα τα κάνεις. Όταν, π.χ. πάμε 3 άτομα και κάνουμε gank στον solo τους και μας παίρνει 3ple kill, έ εκεί πέρα τι να κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά είναι μερικά game που και να πας να βοηθήσεις τα άλλα Lanes χειρότερα θα τα κάνεις. Όταν, π.χ. πάμε 3 άτομα και κάνουμε gank στον solo τους και μας παίρνει 3ple kill, έ εκεί πέρα τι να κάνεις?

 

Του λες ενα gg επειδη σας πηρε 3ple μονος του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που ο συμπαίκτης σου πάει σόλο στην  ζούγκλα τους και πεθαίνει συνέχεια τι πρέπει να κανεις για να καταλάβει οτι αν το σταματήσει αυτό θα του εξασφαλίσεις μια νίκη τσαμπέ?

Πάντως τα παιδάκια πρέπει να έχουν πρόβλημα νοημοσύνης, το πιστεύω ΑΣΧΗΜΑ αυτό ή απλά το κάνουν επίτηδες για να βγάλουν τα προβληματά τους στο παιχνίδι, τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που ο συμπαίκτης σου πάει σόλο στην  ζούγκλα τους και πεθαίνει συνέχεια τι πρέπει να κανεις για να καταλάβει οτι αν το σταματήσει αυτό θα του εξασφαλίσεις μια νίκη τσαμπέ?

Πάντως τα παιδάκια πρέπει να έχουν πρόβλημα νοημοσύνης, το πιστεύω ΑΣΧΗΜΑ αυτό ή απλά το κάνουν επίτηδες για να βγάλουν τα προβληματά τους στο παιχνίδι, τι να πω...

 

Kαμια σχεση!!Απλα δεν μπορουν να σκεφτουν οπως εσυ..το βλεπω στον αδερφο μου που ειναι 16 και εγω ειμαι 21.Εχουμε τελειως διαφορετικο τροπο παιχνιδιου αλλα και σκεψης!Οποτε αυτο εχει σαν αποτελεσμα μερικες φορες να μην κανει τις σωστες επιλογες.Το παιχνιδι ειναι και λιγο θεμα στρατηγικης και οχι μονο ξυλικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγες μέρες είχα πει ότι δεν με έχουν κάνει ποτέ carry(σε ranked πάντα), σήμερα λοιπόν ένιωσα να με κουβαλάνε για 1η φορά

Έπρεπε να παίξω 104 παιχνίδια για να συμβεί και για την ακρίβεια με έκαναν semi-carry καθώς τελείωσα με ένα αξιοπρεπέστατο 4/4/7

Ούτε καν κάτι 0/5, 2/9 κ.λπ σκορ που έχει τύχει να έχω στην ομάδα και να κερδίσουν χάρη στους υπόλοιπους

Το story για όποιον δεν βαριέται:

 

Η μαλακία έγινε στο champ selection όπου είχαμε έναν από αυτά τα τυπάκια που το παίζουν τρελίτσες "i go ad mid, i dont care, leave or double mid" κ.λπ, σε τρολλάρουν και αν τους περάσει καλώς, αν όχι τελικά κάνουν τουμπεκί και παίρνουν αυτό που πρέπει

Ο συγκεκριμένος χαζός όμως πήρε fiora για top ενώ είχα κλειδώσει irelia και αναγκαστικά πήρα smite και πήγα jungle

Ούτε θυμάμαι από πότε είχα να την παίξω στη ζούγκλα, στην αρχή ήμουν 0/2, έπαιζα χάλια και γενικά δεν βοηθούσα και πολύ

Το team βέβαια ήταν πολύ δυνατό, κερδίσαμε όλα τα lanes και ανέβηκα και γω

Στο 1/3 του game δεν άξιζα τη νίκη, got carried :-D

 

 

 

Σε άλλο game πικάρω kassa και το last pick των άλλων παίρνει trynda για mid

Τον πήρα 1st blood(ψόφησα και γω), lvl 6 τον ξαναπήρα ενώ που σπάμαρε laugh κάνα 3λεπτο και από κει και πέρα όπου με έβλεπε έτρεχε αφού τον ψόλιασα άλλες 2-3 φορές

2 φορές κατάφερε να χρησιμοποιήσει ulti σε όλο το game ενώ ήμουν μπροστά :lol:

 

Πριν λίγες μέρες βέβαια trynda κωλοfeedαρισμένος από top του έκλανα μια μάντρα με kassa
Mαζί με tf μας γάμησαν στο split push και χάσαμε game που ήμασταν +10 μπροστά

 

 

 



Σε περίπτωση που ο συμπαίκτης σου πάει σόλο στην  ζούγκλα τους και πεθαίνει συνέχεια τι πρέπει να κανεις για να καταλάβει οτι αν το σταματήσει αυτό θα του εξασφαλίσεις μια νίκη τσαμπέ?

Πάντως τα παιδάκια πρέπει να έχουν πρόβλημα νοημοσύνης, το πιστεύω ΑΣΧΗΜΑ αυτό ή απλά το κάνουν επίτηδες για να βγάλουν τα προβληματά τους στο παιχνίδι, τι να πω...

 

Αν πας μια βόλτα από κάνα νετ καφέ και δεις τι πιτσιρίκια παίζουν και είναι υποψήφιοι συμπαίκτες σου θα καταλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ κερδίζει το game ο ένας παίκτης ρε φιλαράκι... Ομάδα είσαι... αν οι συμπαίκτες σου είναι σκουπίδια ότι και αν κάνεις θα χάσεις... Όσο damage/defence και αν έχεις βγάλει ένα απλό focus θα φας από τους αντιπάλους και τέλος...

Kαι εγω το πιστευω αυτο..τι να λεει να εχεις adc και να φευγεις απο το lane με 5/0 οταν η ομαδα σου καθε φορα αποτυγχανει να σε προστατεψει; Συνηθως βεβαια δεν μου συμβαινει αυτο γιατι μολις ορμανε να με φανε μπορει να χαλασω escape tools/summoner's αλλα θα τον καθαρισω, αλλα αν το game φτασει στο 35+ τα πραγματα ειναι πολυ ευθραυστα και αν σε κανουν focus ενω η ομαδα σου κοιμαται στο teamfight και δεν σε προσεχει λιγο, ουτε με 5 flash δεν σωνεναι..ή στην καλυτερη σε απομονωνουν και αποτελειωνουν τους συμπαικτες σου πριν καταφερεις να βγαλεις damage. Eγω τετοια παιχνιδια δεν μπορω να τα κουβαλησω..ισως μου ξεφευγει ακομα η χρυση συνταγη, αλλα τι να κανουμε δεν ειμαστε diamond 1 να κουβαλαμε τα ακουβαλητα, επομενως εξαρτωμαστε απο τους συμπαικτες μας..απλα κανα gold να παμε θελουμε :P . Ισως στο solo q θα πρεπει να παιζεις και πουστιες του τυπου βγαλε εσυ το damage, αστους να πλακωθουν, κρυψου σε κανα θαμνο και οταν θα εχουν μισοψοφησει οι δικοι σου και εχουν μεινει με μισο life οι αλλοι χωσου και καθαρισε..αλλα ρε πουστη μου δεν μου αρεσει τετοιο game..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...