Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα εσυ ειπες οτι αλλαζεις τα MHz του επεξεργαστη.

Aυτο εσυ τι το λες?

 

Οριστε, ηδη ψαρωσε o jonakos.

 

Οταν ο επεξεργαστης ειναι στα 3,4ghz και εγω τον βαζω να τρεχει στα 2400ghz θεωρειται overclock?Γιατι θα ξεχασω και αυτα τα ελαχιστα που ξερω περι overclock.Εκτος και αν γραφω καπου οτι τον πηγαινω στα 3,8ghz και δεν το ξερω.Δεν ειπα να ανεβασεις τα ghz του επεξεργαστη.Προγραμμα για τους ιντελ οπως το amd catalyst δεν γνωριζω.Ξανα λεω δεν ανεβαζω τα ghz του επεξεργαστη για να θεωρειται overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν ο επεξεργαστης ειναι στα 3,4ghz και εγω τον βαζω να τρεχει στα 2400ghz θεωρειται overclock?Γιατι θα ξεχασω και αυτα τα ελαχιστα που ξερω περι overclock.Εκτος και αν γραφω καπου οτι τον πηγαινω στα 3,8ghz και δεν το ξερω.Δεν ειπα να ανεβασεις τα ghz του επεξεργαστη.Προγραμμα για τους ιντελ οπως το amd catalyst δεν γνωριζω.Ξανα λεω δεν ανεβαζω τα ghz του επεξεργαστη για να θεωρειται overclock.

Αυτο που λες λέγεται underclock :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες λέγεται underclock :P

Πες τα να πουμε!!!  :P

Προγραμμα ειναι παιδια της μητρικης για τους amd cpu και εχω την δυνατοτητα απο εκει να ελεγχω τα mhz που τρεχει ο επεξεργαστης.Δεν του κανω ουτε overclock ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρεις, δεν διαβασα οτι κατεβασες τις συχνοτητες.
Δεν το βλεπω και συχνα..

Το point μου δεν ειναι τι κανεις εσυ στο pc σου, αλλα τι προτεινεις σε αλλους 
που μπορει να μην εχουν την ιδια γνωση και εμπειρια με εσενα.

Δεν υπαρχει λογος να φυγει απο τις stock συχνοτητες ουτε του επεξεργαστη της καρτας γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην εχουμε παρεξηγησεις.Εγω εχω θεματα με το fps οταν ο επεξεργαστης ειναι κατω απο την συχνοτητα του 3,4 που ειναι η stock του επεξεργαστη.Οποτε βαζω τον επεξεργαστη να τρεχει στην stock του για να μην πεφτουν τα fps.



Με συγχωρεις, δεν διαβασα οτι κατεβασες τις συχνοτητες.
Δεν το βλεπω και συχνα..

Το point μου δεν ειναι τι κανεις εσυ στο pc σου, αλλα τι προτεινεις σε αλλους 
που μπορει να μην εχουν την ιδια γνωση και εμπειρια με εσενα.

Δεν υπαρχει λογος να φυγει απο τις stock συχνοτητες ουτε του επεξεργαστη της καρτας γραφικων.

Δεν ειπα να κανει καποιο overclock.Αυτο που ειπα ειναι πως να κοιταξει αν ο επεξεργαστης του δεν τρεχει στην stock συχνοτητα του και τρεχει με λιγοτερα την ωρα που παιζει και για αυτο εχει αυτο το drop στα fps

 

Εγω εχω 8gb ram και την 6850 που δεν εχουν θεματα αλλα και ομως αν κατεβασω την ταχυτητα του επεξεργαστη εχω drop στα fps.Ισως να ειναι και κατι αλλο που το προκαλει αλλα δεν με ενοχλει.Απλα θα μπορουσε να κοιταξει μεσο του cpu-z αν την ωρα που παιζει ο επεξεργαστης ειναι στα 2,8 η ανεβοκατεβαινει!!

post-238009-0-86757800-1369662076_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εσεις εχετε θεμα με λαγκ? κατι παιζει απο χθες, επαιξα κανα 2 παιχνιδια σημερα και μου καναν αρκετα φλασ κιλς...δλδ με το που εβλεπα καποιον αντιπαλο, το επομενο πραγμα που εβλεπα ημουν εγω στη βαση ψοφιος......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To howling abyss είναι buggαρισμένο αφήστε τις ταρζανιές και απλά να ελπίζετε να φτιαχτεί κάποια στιγμή. Και γώ χθές σε 1-2 arams είχα αβυσσαλέο (ε; ε; ) frame drop και προφανώς δεν φταίει η κάρτα μου ούτε πρέπει να κάνω κάτι. Απλά τα πίνει το map σε κάποια interactions.

 

edit: In other news. There is no elo hell (εκείνο το bronze 3 acc). Απο 6/12 πόσο ήταν τέλος πάντων 26/19. ~25 games και είναι silver promo. Υπομονή θέλει μόνο.

 

hUyu4bd.png

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήττα εξαιτίας feeder που παίρνει 2ο adc για τοπ, full feed kai απλά δεν ήξερε τα lanes...τέλειωσα με 14-8 :P Ο τύπος λεγόνταν NIKOSOBGALTIS, είναι να μην πετύχεις έλληνα απλά ;P (α το άλλο adc ήμουν εγώ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις για duo ειμαι s2 αλλα καμια σχεση το game playing με silver...ψαχνω για ατομο ιδιου league το πολυ s1 ωστε να παμε πολυ fast στα gold...positions? παιζω τα παντα  πολυ καλα αν και προτιμαω mid/jungle/adc πιο πολυ...ειμαι farmer πολυ δυνατος στα top/mid/adc πανω απο 230 Minions average...την προηγουμενη season μ@λακιζομουν αρκετα και με πεταξε χαμηλα φετος....δεν εχω πολυ ασχοληθει(40 Games) και απο s4 πηγα σε 2 μερες s1 στους 90 Points κ ενα κλικ πριν το προμο για gold κανω 10 σερι ηττες (στις 9 ειχαμε afk η απο την αρχη η στα 5 λεπτα...μιλαμε για καταρα...)επεσα s2  και ειπα να ξαναρχισω μετα την ξενερα και  εκανα τωρα 2 στα 2 για αρχη...αν θελεις καποιος ενα καλο duo ας στειλει pm....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως έκανα το λαθος, παρόλο που λέω ότι δεν θα παίζω Ranked ΣΚ, και έπαιξα ranked το ΣΚ

 

ότι έκανα μεσα στην βδομαδα (6 νικες - σε 7  games) τα χάλασα μεσα στο ΣΚ (3 ηττες στα 3 games). το θέμα δεν ειναι αν ειναι trolls ή όχι αλλα το ΣΚ εχει πολλούς toxic players.

 

στο πρώτο παιχνίδι με το που μπαινω στο selection να λεει ο τελευταιος adc και να παίρνει ο πρωτος adc εκει να δειτε χαμος! μαναδες, πατεραδες, καρκινοι και όλα τα "καλα" που λεγονται in game... βλακεια δικιά μου που δεν εκανα leave στο selection αφου φαινόταν πως θα παει το παιχνιδι.

 

αντιστοιχα τα αλλα δυο παιχνίδια να βρίζουν συνεχεια... τους εκανα ignore κλασσικα αλλα ελεος... 

 

ασχετο δεν μπορω 100% να καταλάβω το Lp. διαβαζω και ο καθένας λεει τα δικά του. πχ παιζει ρολο αν οι αλλοι ειναι πιο high elo απο σενα, τότε αν χασεις χανεις λιγα lp αν κερδίσεις κερδίζεις πολλα Lp και αντιστοιχα.

 

όμως μες την βδομάδα που πήρα 6 νίκες πήρα απο 11 μεχρι 14 Lp max και μάζεψα 71 LP! το ΣΚ που έκανα 3 ήττες έχασα 22, 23 και 24 LP!!!! ffs έχασα όλους τους πόντους σε 3 game!!! γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι επαιζες με ατομα με μρικοτερο mmr,και επειδη εχασες σε εφαγε παραπανω.Αμα εισαι 1900 ελο και ο αντιπλαος 1700 και χασεις ,θα σου φαει 25 lp,αν γινει το αντιθετο και εισαι εσυ 1700 τοτε θα χασεις 10 ktl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To howling abyss είναι buggαρισμένο αφήστε τις ταρζανιές και απλά να ελπίζετε να φτιαχτεί κάποια στιγμή. Και γώ χθές σε 1-2 arams είχα αβυσσαλέο (ε; ε; ) frame drop και προφανώς δεν φταίει η κάρτα μου ούτε πρέπει να κάνω κάτι. Απλά τα πίνει το map σε κάποια interactions.

 

edit: In other news. There is no elo hell (εκείνο το bronze 3 acc). Απο 6/12 πόσο ήταν τέλος πάντων 26/19. ~25 games και είναι silver promo. Υπομονή θέλει μόνο.

 

hUyu4bd.png

6/18 ---- 1 προς 3 με 0 skip και ~ 10 /ff εάν θυμάμαι καλά όταν λέγαμε για αυτό (clarification) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...