Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πως ειναι το επιπεδο εκει? Υπαρχουν ακομα τα του τυπου: "I said first mid , i go mid" , "Τοp or troll" , κτλ?

 

Η καλύτερη επιλογή που έκανα στη ζωη μου (σχετικά με το lol πάντα) ήταν να πάω west. Είμαι gold II και έχω να βρίσω σε game πάνω απο εβδομάδα (στον εαστ ήμουν απίστευτα toxic). Στον γουεστ έχει άτομα που συννενοησαι σαν ανθρωπος, ατομα που μιλανε Αγγλικα, ατομα που δεν βριζουν στη γλωσσα τους. Δεν είναι όλοι pro φυσικα, υπάρχουν άτομα που feedaroun αλλά τους λές πχ "παίξε αμυντικά", "βγάλε αυτό το item", "περίμενε τον jungler" κλπ κλπ και ακούνε. Πρώτη φορά στα 4+ χρονια που παίζω λολ ευχαριστιέμαι πάνω από το 70-80% των game μου (ευχαριστιέμαι ακόμα και τα loss όταν είναι derby). 

 

Troll δεν έχω πετύχει με την έννοια του τρολλ, έχω πετύχει toxic players, όπως και leavers/afkers δεν μπορείς να τα διώξεις αυτά. Αλλά θα έλεγα ότι 8 με 9 στα 10 παιχνίδια είναι ποιοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδή west ειναι καλυτερα να παίζει κάποιος?? Γτ και εγω που ακομα ειμαι 19 λβλ δεν έχω παίξει game που να μην έχω κανει ρεπορτ η να μην έχω βρίσει...<br><br>

Άσε που όλη την ώρα με βγάζει με κολοπολωνους και δεν ξέρω και εγω τι άλλο premades οι οποίοι πανε 3-4 μαζί συνήθως, μιλάνε στην γλώσσα τους και γράφουν στα παπαρια τους την υπόλοιπη ομάδα...<br><br>

GreekMage95 λέγομαι για όποιον θέλει να με κανει add να μπαίνουμε κανα νορμάλ και αραμ...<br><br><br>

Sent from my MT11i using Insomnia<br><br>

Edit: Συγγνώμη για το πενταπλο ποστ αλλα είχα ενα πρόβλημα στο ίντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εμενα που ημουν bronze iv και εβαλα στοχο να φτασω στο gold και τελικα τα καταφερα!!!

Και γω bronze 4 ήμουν έφτασα max silver 1 και είχα άνετα το gold, απλά έτυχε να χάσω 3 σερί να πέσει κάπως το mmr και ειλικρινά απο κει και πέρα με έβαζε με ότι απόβρασμα την κοινωνίας υπήρχε, κάτι γαμώπαιδα που δεν χωράει ο νούς σου το πόσο κακοί παίκτες ήταν, τώρα λοιπόν έπεσα silver 3 και το αφήνω εκεί, στην επόμενη season πάμε για gold, τουλάχιστον εγώ ξέρω τι παίκτης είμαι...

Δεν χαλάω άλλο χρόνο στα ranked και μάλιστα με τέτοιους παίκτες στο team μου...

Τύποι με 6 νίκες να είναι silver 3-4 και να μου γαμάνε το έλο, και εγώ να πλεύω τόσο πολύ καιρό να βγώ απο τον βόθρο (bronze) και να παίζω με αυτόν τον τύπο, wp riot!

 

Υ.Γ: Και όχι οι Πολωνοί δεν είναι οι χειρότεροι, οι Έλληνες είναι! Αν πούμε οτι και στα 5 games έχω 2 Έλληνες τα 3 θα είναι 100% χαμένα, και δεν είναι οτι είναι μόνο κακοί παίκτες είναι ΣΤΟΚΟΙ, σαν να μην έχουν μυαλό ένα πράγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω bronze 4 ήμουν έφτασα max silver 1 και είχα άνετα το gold, απλά έτυχε να χάσω 3 σερί να πέσει κάπως το mmr και ειλικρινά απο κει και πέρα με έβαζε με ότι απόβρασμα την κοινωνίας υπήρχε, κάτι γαμώπαιδα που δεν χωράει ο νούς σου το πόσο κακοί παίκτες ήταν, τώρα λοιπόν έπεσα silver 3 και το αφήνω εκεί, στην επόμενη season πάμε για gold, τουλάχιστον εγώ ξέρω τι παίκτης είμαι...

Δεν χαλάω άλλο χρόνο στα ranked και μάλιστα με τέτοιους παίκτες στο team μου...

Τύποι με 6 νίκες να είναι silver 3-4 και να μου γαμάνε το έλο, και εγώ να πλεύω τόσο πολύ καιρό να βγώ απο τον βόθρο (bronze) και να παίζω με αυτόν τον τύπο, wp riot!

 

Υ.Γ: Και όχι οι Πολωνοί δεν είναι οι χειρότεροι, οι Έλληνες είναι! Αν πούμε οτι και στα 5 games έχω 2 Έλληνες τα 3 θα είναι 100% χαμένα, και δεν είναι οτι είναι μόνο κακοί παίκτες είναι ΣΤΟΚΟΙ, σαν να μην έχουν μυαλό ένα πράγμα!

 

Στην θεση που εισαι, ημουν να ξερεις!!Ημουν s1 promo gold και το εχασα με 3 ηττες συνεχομενες.Μετα απο αυτο διαλυθηκε το mmr μου!!Προσπαθησα να ξανα πιασω το promo αλλα κατεληξα silver ii και μετα silver iii.Ημουν εκει και παλευα να ξανα φτιαξω το mmr.Ρωτα τον atallo που το ειχα πριξει το παλικαρι στο chat του game με τα παραπονα μου απο τα παιχνιδια και μου ελεγε "Tryhardare οσο μπορεις,ειναι κριμα να μην το πιασεις το gold δεν εισαι μακρια"!!Καθησα και το σκεφτηκα,tryhardara οσο μπορουσα και με λιγη βοηθεια απο καλους συμπαικτες και καλα games καταφερα ξανα πηγα s1 και καταφερα και μπηκα gold.Ρωτα και τα αλλα παιδια που αρκετοι με εχουν στο game και επαιζα μαζι τους duo q τι τραβαγαμε για να κερδισουμε!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω bronze 4 ήμουν έφτασα max silver 1 και είχα άνετα το gold, απλά έτυχε να χάσω 3 σερί να πέσει κάπως το mmr και ειλικρινά απο κει και πέρα με έβαζε με ότι απόβρασμα την κοινωνίας υπήρχε, κάτι γαμώπαιδα που δεν χωράει ο νούς σου το πόσο κακοί παίκτες ήταν, τώρα λοιπόν έπεσα silver 3 και το αφήνω εκεί, στην επόμενη season πάμε για gold, τουλάχιστον εγώ ξέρω τι παίκτης είμαι...

Δεν χαλάω άλλο χρόνο στα ranked και μάλιστα με τέτοιους παίκτες στο team μου...

Τύποι με 6 νίκες να είναι silver 3-4 και να μου γαμάνε το έλο, και εγώ να πλεύω τόσο πολύ καιρό να βγώ απο τον βόθρο (bronze) και να παίζω με αυτόν τον τύπο, wp riot!

 

Υ.Γ: Και όχι οι Πολωνοί δεν είναι οι χειρότεροι, οι Έλληνες είναι! Αν πούμε οτι και στα 5 games έχω 2 Έλληνες τα 3 θα είναι 100% χαμένα, και δεν είναι οτι είναι μόνο κακοί παίκτες είναι ΣΤΟΚΟΙ, σαν να μην έχουν μυαλό ένα πράγμα!

Φιλε Μανο,γινε καλυτερος φιλε,πιστεψε με ,μαλλον δεν εισαι τοσο καλος για να κανεις carry αυτα τα σκατα που λες.Για υατο γινε καλυτερος εσυ και θα δεις οτι σιγα σιγα θα νομιζεις οτι εχεις καλυτερους συμπαικτες.Οχι δεν ειναι καλυτεροι οι συμπαικτες σου,Εσυ και μονο εσυ τους εκανες να φαινονται καλοι.Οταν εσυ εισα 4-0 και αρχιζουν τα σκατα να κραζουν ο ενας τον αλλο,θα χασουν την συγκεντρωση του και θα κανουν ολο μαλακιες.Ετσι τα σκατα τα δικα σου θα κερδισουν το lane.Δεν λεω ποτε οτι αμα κανεις 4-0 θα κερδισεις.αλλα κατα 70-80% θα κερδιζεις

Μαθε 2-3 παικτες πολυ καλα ,και παιζε agressive σε αυτα τα ελο και θα δεις.Παιξε κανα νορμαλ και βαλε στοχο να βγεις απο το Lane σου μεχρι το 10 με double cs και Kill.Οταν το κατεφερεις αυτο [με καποιον παικτη γιατι δεν μπορεις να το κανεις με ολους]θα δεις θεαματικα αποτελεσματα.

Δεν εχει σχεση να εισαι απλα καλυτερος απο αυτους,πρεπει να εισαι πολυ καλυτερος απο αυτους.Και στα   tf σε αυτα τα ελο ,κανε το απροβλεπτο play,αυτο που δεν θα περιμενουν.Μην νομιζεις οτι ειναι σε αυτο το elo ,μονο γαιτι δεν ξερουν champs.Ειναι και πολυ αργοι στο μυαλο,δεν στροφαρει καλα ,καν δεν θα περιμενουν ενα γρηγορο play απο εσενα.

BTW στο diamond πεφτει τρελο τρολλαρισμα,γενικα στον east πεφτει τρολαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ξαναβγει free transfer για west θα το σκεφτω πολυ σοβαρα , εχει καταντησει ενα παιχνιδι που αντι να σε ευχαριστει , σου γ@μαει τη ψυχολογια..

Βασικα βρες αλλο παιχνιδι να παιξεις να σου πω την αληθεια. Αυτο που λες ειναι σοβαρος λογος για μενα για να το κανεις uninstall το παιχνιδι. Πανω απο ολα παιζεις για να διασκεδασεις, αν λοιπον σου γ@μαει την ψυχολογια και σου δημιουργει νευρα που μπορει να ξεσπασεις και χωρις να το θελεις στους γυρω σου, τοτε σταματα το τουλαχιστον για ενα διαστημα.ή ξερω γω παιζε μονο που και που στο PBE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελαθηκε το συστημα.. Μετα απο 20-30 παιχνιδια στο Bronze 1 που με ειχε παντα στο +-5 , κανω 3 σερι defeat , χανω 30κατι , και μολις τωρα που κερδισα μου εδωσε +24..

Κοιταξα τους υπολοιπους , και ειναι απο S4 εως Β3. Και να πω οτι φταιει το mmr? Απο 3 σερι defeat ερχομουν :o
Ουτε του παπα :D

 

@Fulgore1: Δε με χαλαει το παιχνιδι , το community με χαλαει. Αν με χαλαγε το παιχνιδι δε θα ασχολιουμουν κοντα 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Μανο,γινε καλυτερος φιλε,πιστεψε με ,μαλλον δεν εισαι τοσο καλος για να κανεις carry αυτα τα σκατα που λες.Για υατο γινε καλυτερος εσυ και θα δεις οτι σιγα σιγα θα νομιζεις οτι εχεις καλυτερους συμπαικτες.Οχι δεν ειναι καλυτεροι οι συμπαικτες σου,Εσυ και μονο εσυ τους εκανες να φαινονται καλοι.Οταν εσυ εισα 4-0 και αρχιζουν τα σκατα να κραζουν ο ενας τον αλλο,θα χασουν την συγκεντρωση του και θα κανουν ολο μαλακιες.Ετσι τα σκατα τα δικα σου θα κερδισουν το lane.Δεν λεω ποτε οτι αμα κανεις 4-0 θα κερδισεις.αλλα κατα 70-80% θα κερδιζεις

Μαθε 2-3 παικτες πολυ καλα ,και παιζε agressive σε αυτα τα ελο και θα δεις.Παιξε κανα νορμαλ και βαλε στοχο να βγεις απο το Lane σου μεχρι το 10 με double cs και Kill.Οταν το κατεφερεις αυτο [με καποιον παικτη γιατι δεν μπορεις να το κανεις με ολους]θα δεις θεαματικα αποτελεσματα.

Δεν εχει σχεση να εισαι απλα καλυτερος απο αυτους,πρεπει να εισαι πολυ καλυτερος απο αυτους.Και στα   tf σε αυτα τα ελο ,κανε το απροβλεπτο play,αυτο που δεν θα περιμενουν.Μην νομιζεις οτι ειναι σε αυτο το elo ,μονο γαιτι δεν ξερουν champs.Ειναι και πολυ αργοι στο μυαλο,δεν στροφαρει καλα ,καν δεν θα περιμενουν ενα γρηγορο play απο εσενα.

BTW στο diamond πεφτει τρελο τρολλαρισμα,γενικα στον east πεφτει τρολαρισμα.

Thanks για τα tips, εντάξει δεν είμαι γαμάτος παίκτης αλλά χρησιμοποιώ το μυαλό μου πάααραπολυ στο παιχνίδι! Όλα αυτά θα εφαρμοστούν στην επόμενη season μιας και δεν ψήνω να λιώσω ranked τώρα, απλά practice στα draft μέχρι της 31! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι τετοια λετε για τον west και θα μαζευτει ολο το toxicity των Ελληνων απο κει σιγα σιγα, να διεκδικησει τα πρωτεια που εχει σε καθε online game εκτος απτον eune που τα χανει απτους Πολωνους :D O αλλος λεει βριζει και κανει report σε καθε game, προχθες ελεγε οτι δεν τον νοιαζει και να φαει 1 μηνα ban-θα βριζει, και τωρα τον ψηνετε να παει west.

Δηλαδη, λυπηθειτε τα παιδακια στον west, που οπως λετε ειναι πιο σοβαρα και μην τους στελνετε συστημενο toxicity, με αγαπη απτο insomnia.

 

ΥΓ. Γ@μω, εκανα dodge σε ranked ενω πιο πριν ειχα κανει σε normal και εφαγα -10LP. Νομιζα οτι το -10 το τρως στο 2o dodge σε ranked και οχι στο 2o dodge γενικα.

 

ΥΓ2. Ρε Καλαμαρi, εισαι 19lvl, λογικα γυρω απτο παιχνιδι ξερεις τα πολυ πολυ βασικα, τι στο καλο σου φταιει και βριζεις και κανεις report σε καθε game τους αλλους? Eιμαι περιεργος δηλαδη...Γιατι εγω σε αυτα τα level δεν καταλαβαινα καν ποιος μλκιζεται, ποιος φταιει, ποιος ειναι καλος και ποιος τρολαρει! Επαιζα με autoattack + πιανο τα qwer και επαιρνα kills κατα λαθος, δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με τους αλλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο offtopic αλλα θα το πω..Οσοι βλεπετε twitch.tv lol stream ή γενικα, εχετε lag στο source quality? Πριν κανουν την αλλαγη σε low,mid,high,source εβλεπα μια χαρα 1080+ και τωρα μονο high σε ολα τα streams ανεξαρτητως, το source εχει lag στην εικονα 1-2 sec ενω ο ηχος ειναιι ok,.Να πω οτι επειδη ειμαι και εξωτερικο εχω 100/70 συνδεση οποτε δεν παιζει θεμα με αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο offtopic αλλα θα το πω..Οσοι βλεπετε twitch.tv lol stream ή γενικα, εχετε lag στο source quality? Πριν κανουν την αλλαγη σε low,mid,high,source εβλεπα μια χαρα 1080+ και τωρα μονο high σε ολα τα streams ανεξαρτητως, το source εχει lag στην εικονα 1-2 sec ενω ο ηχος ειναιι ok,.Να πω οτι επειδη ειμαι και εξωτερικο εχω 100/70 συνδεση οποτε δεν παιζει θεμα με αυτο...

 

Θεμα του twitch ειναι!Και σε εμενα κολλαει και εχω καλη συνδεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζε normal games. Το solo queue ειναι καρκινος ειδικα στα low elo οποτε αν ψαχνεις διασκεδαση normals, TT, dominion, aram.

Διασκεδαση τα Normals?? Μαλιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...