Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διασκεδαση τα Normals?? Μαλιστα..

Ναι σωστα, υπαρχει η πιο uber λυση που του προτεινες εσυ, να κανει uninstall... :D Κι επισης οπως τη βρισκει κανεις. Μη πεσεις απτα συννεφα λοιπον, οταν διαπιστωσεις οτι πολυς κοσμος προτιμα να παιζει νορμαλ απο ranked η αλλα map.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι δεν ειπα οτι δεν παιζει κοσμος normal αντι για ranked,απλα αν θεωρεις διασκεδαση στα Normal το ποιος θα προλαβει να γραψειστο πρωτο 1 δευτερολεπτο Mid και top,και κλασσικα να μενουν κατα 98% support και Jungler τοτε οκ αυτο εννοω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πως ειναι το επιπεδο εκει? Υπαρχουν ακομα τα του τυπου: "I said first mid , i go mid" , "Τοp or troll" , κτλ?

 

Η καλύτερη επιλογή που έκανα στη ζωη μου (σχετικά με το lol πάντα) ήταν να πάω west. Είμαι gold II και έχω να βρίσω σε game πάνω απο εβδομάδα (στον εαστ ήμουν απίστευτα toxic). Στον γουεστ έχει άτομα που συννενοησαι σαν ανθρωπος, ατομα που μιλανε Αγγλικα, ατομα που δεν βριζουν στη γλωσσα τους. Δεν είναι όλοι pro φυσικα, υπάρχουν άτομα που feedaroun αλλά τους λές πχ "παίξε αμυντικά", "βγάλε αυτό το item", "περίμενε τον jungler" κλπ κλπ και ακούνε. Πρώτη φορά στα 4+ χρονια που παίζω λολ ευχαριστιέμαι πάνω από το 70-80% των game μου (ευχαριστιέμαι ακόμα και τα loss όταν είναι derby). 

 

Troll δεν έχω πετύχει με την έννοια του τρολλ, έχω πετύχει toxic players, όπως και leavers/afkers δεν μπορείς να τα διώξεις αυτά. Αλλά θα έλεγα ότι 8 με 9 στα 10 παιχνίδια είναι ποιοτικά.

 

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό που λες στον West. Έχω πέσει σε άπειρους toxic players..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι τετοια λετε για τον west και θα μαζευτει ολο το toxicity των Ελληνων απο κει σιγα σιγα, να διεκδικησει τα πρωτεια που εχει σε καθε online game εκτος απτον eune που τα χανει απτους Πολωνους :D O αλλος λεει βριζει και κανει report σε καθε game, προχθες ελεγε οτι δεν τον νοιαζει και να φαει 1 μηνα ban-θα βριζει, και τωρα τον ψηνετε να παει west.

 

Δηλαδη, λυπηθειτε τα παιδακια στον west, που οπως λετε ειναι πιο σοβαρα και μην τους στελνετε συστημενο toxicity, με αγαπη απτο insomnia.

 

 

 

ΥΓ. Γ@μω, εκανα dodge σε ranked ενω πιο πριν ειχα κανει σε normal και εφαγα -10LP. Νομιζα οτι το -10 το τρως στο 2o dodge σε ranked και οχι στο 2o dodge γενικα.

 

 

 

ΥΓ2. Ρε Καλαμαρi, εισαι 19lvl, λογικα γυρω απτο παιχνιδι ξερεις τα πολυ πολυ βασικα, τι στο καλο σου φταιει και βριζεις και κανεις report σε καθε game τους αλλους? Eιμαι περιεργος δηλαδη...Γιατι εγω σε αυτα τα level δεν καταλαβαινα καν ποιος μλκιζεται, ποιος φταιει, ποιος ειναι καλος και ποιος τρολαρει! Επαιζα με autoattack + πιανο τα qwer και επαιρνα kills κατα λαθος, δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με τους αλλους..

 

Ναι με μόνη διαφορα οτι οταν αρχίζει το game δεν αρχίζω και βριζω χωρίς λόγο...

Ενώ οταν τυχαινω με ζώα( Ειδικα τους insta lockers και τους Πολωνούς) θα βρίσω αναγκαστικά γτ μαμιεται το game. Και πολλές φορές δεν επιλέγω καν παίκτη για να γλιτώσω από την επερχόμενη καταστροφή... Και δεν θα έλεγα οτι ξέρω μόνο τα βασικά ξέρω να παιζω καλουτσικα...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το να τους βρίζεις και εσύ όμως γίνεσαι ίδιος με αυτούς. Πας dodge ή μπαίνεις και κλείνεις chat ή σταματάς το λολ μια και καλή .Όλοι ξέρουμε ότι το τρολλ, βρίσιμο και όλα τα κακά αυτής της κατηγορίας που είναι το λολ είναι όλα μαζεμένα στο λολ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παιδιά παρατηρώ ότι έχει λίγο καιρό που γράφω κάτι στο chat ενώ προχωράω στο map,σταματάω να γράφω στο chat χωρίς λόγο και δεν μπορώ να συνεχίσω παρά μόνο αν το στείλω ή αν σβήσω τελείως αυτά που γράφω.

Μήπως ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Επεξ/σία από Ακραίος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Visual upgrade στον garen (λογικα θα μας τα πρηξουν με picks/instalocks για κανα μηνα, οπως με τον udyr τοτε που βαλανε το skin). Οποτε οσοι παιζετε τοπ ξεχαστε το προς το παρον, ειναι πιασμενο απο garens.

 

Αρκετο boost στην ulti της katarina. Eπιπλεον nerf σε Shen, μετα απο το nerf σε ενα προσφατο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως buff , παρολο που ανεβηκαν τα ratios

Ανεβηκε το channeling απο 2 σε 2,5 δευτερολεπτα οποτε εχεις το potential να βγαζεις περισσοτερο damage αν δεν φας interrupt

 

Γενικα meh το patch 

Μονο το Olaf rework ειναι ενδιαφερον και που επιτελους αλλαξανε το interface στα options

Αα και φυσικα το nerf του Triforce στους ranged

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χειρότερη για η ulti της έτσι

Σιγά μη βγάλει όλο το damage της σε 2.5sec, ακόμη και interrupt να μην φάει βγαίνεις out of range για πλάκα

 

Οχι δεν ειπα οτι δεν παιζει κοσμος normal αντι για ranked,απλα αν θεωρεις διασκεδαση στα Normal το ποιος θα προλαβει να γραψειστο πρωτο 1 δευτερολεπτο Mid και top,και κλασσικα να μενουν κατα 98% support και Jungler τοτε οκ αυτο εννοω.

 

draft pick

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow τα options!!!επιτελους δινει και την δυνατοτητα να χρησιμοποιουμε ειτε smart cast ειτε normal και να μην ψαχνουμε σαν βλακες να τα φτιαξουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα και φυσικα το nerf του Triforce στους ranged

 

Το ζουμί όλου του patch.

 

Και μια παράθεση από τον Wickd:

 

"I think the Changes made Olaf stronger lategame, but if the enemy plays properly you won’t survive the early game.

Conclusion: Olaf is worse than before and I won't play my viking brother!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως buff , παρολο που ανεβηκαν τα ratios

Ανεβηκε το channeling απο 2 σε 2,5 δευτερολεπτα οποτε εχεις το potential να βγαζεις περισσοτερο damage αν δεν φας interrupt

 

Γενικα meh το patch 

Μονο το Olaf rework ειναι ενδιαφερον και που επιτελους αλλαξανε το interface στα options

Αα και φυσικα το nerf του Triforce στους ranged

 

 

 

Πολύ χειρότερη για η ulti της έτσι

Σιγά μη βγάλει όλο το damage της σε 2.5sec, ακόμη και interrupt να μην φάει βγαίνεις out of range για πλάκα

 

 

draft pick

 

Eγω οπως το καταλαβαινω, στο πολυ χοντρικο του ειναι οτι της δινει περιπου 0,5 δευτερολεπτo διαρκεια παραπανω στο ulti. Nerf δεν ειναι σιγουρα, γιατι παραλληλα με την αυξηση του χρονου, εχουν αυξησει και το dmg, αρα στα 2sec (που ηταν η ulti της πριν) χοντρικα θα εχει δωσει το ιδιο dmg output που εδινε και πριν, απλα τωρα εχει αλλο 0,5sec bonus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ηθελες 2 sec για να βγαλεις ολο το damage 

Τωρα θελεις 2,5 sec για να βγαλεις ολο το damage ενω εχεις αυξημενα ratios

 

Αν καταφερεις και το βγαλεις ειναι buff 

Αν οχι , ειναι nerf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζουμί όλου του patch.

 

Και μια παράθεση από τον Wickd:

 

"I think the Changes made Olaf stronger lategame, but if the enemy plays properly you won’t survive the early game.

Conclusion: Olaf is worse than before and I won't play my viking brother!"

 

To Q δίνει ignore unit collision στα neutral monsters οπότε πλέον είναι ταμάμ για jungle για να το πιάνεις κ να το σπαμάρεις πιο εύκολα. Τα ratios και το ult δείχνουν αλλαγή προς ad oriented builds.

Ο Wickd με sunfire/phage και γενικά με τον τρόπο που του αρέσει να παίζει σίγουρα δεν θα προτιμήσει olaf αλλα προς jungle μυρίζει καλό pick. To max range axe δίνει 40% slow για gangs που δεν κάνει decay και γενικά όλο το kit assasiνίζει μιας και με ulti παίρνει 80ad και χάνει τα passive armor/mr. Δεν είμαι σίγουρος  αν και τι θα δουλέψει αλλα ένα καλό jungle build λογικά θα τον βγάλει στην επιφάνεια. Ή και σαν terror σε ορισμένα top matchups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...