Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω την βοηθεια σας λιγο.

Συμφωνα με το πλαισιο εχει κωδικοποιητη DVB-T με

Κωδικοποίηση ψηφιακού σήματος MPEG4(HD).

Με καλυπτει για τα ψηφιακα της DIGEA?

Την εχει καποιος?την θελω για το δωματιο και θα συνδεθει με το PS3 καθως υποστηρiζει full hd(1080).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε ΜPEG4 είσαι ready για τα ψηφιακά κανάλια της Digea αλλά όχι για τα αντίστοιχα της ΕΡΤ. Μια χαρά είναι η οθόνη (έχω την Μ2294D-PZ) αλλά φοβάμαι ότι έχει MPEG2 όπως και η δικιά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ΜPEG4 είσαι ready για τα ψηφιακά κανάλια της Digea αλλά όχι για τα αντίστοιχα της ΕΡΤ. Μια χαρά είναι η οθόνη (έχω την Μ2294D-PZ) αλλά φοβάμαι ότι έχει MPEG2 όπως και η δικιά μου...

 

στο πλασιο παντως την αναφερει με ΜPEG4

 

 

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2362D-PZ-LCD-TV-Monitor-2.htm

1326872.JPG

Χαρακτηριστικά

Είδος

LCD-TV Monitor

Διαγώνιος Οθόνης

23 inches

Τεχνολογία Οθόνης

LCD

Ανάλυση

1920 x 1080

Φωτεινότητα

300 cd/m²

Απεικόνιση

16:9 Wide

Δυναμική Αντίθεση

50000:1

Χρόνος Απόκρισης

5 ms

Γωνία Θέασης (Οριζόντια)

170

Γωνία Θέασης (Κάθετη)

160

Ψηφιακός Δέκτης DVB-T

Ναι

Κωδικοποίηση ψηφιακού σήματος

MPEG4(HD)

Ενσωματωμένα Ηχεία

Ναι

Scart

2

D-Sub 15 pin

1

Audio RCA (L/R) in

1

Composite

1

Component RGB

1

DVI-D

1

HDMI

2

Stereo Mini Jack in

1

Optical out

1

Είσοδος ακουστικών

1

CI Slot

1

Πλατος

55 cm

Ύψος (με βάση)

42 cm

Ύψος

37.9 cm

Βάθος (με βάση)

22.2 cm

Βάθος

6.75 cm

VESA

100 x 100

Εγγύηση 0 καμένων pixel

Ναι

 

 

 

και εχω και κωδικο προσφορας

-40 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

οι περισσότερες D-PZ έχουν mpeg4 ψηφιακό δέκτη.Δεν μπορώ να πω με σιγουριά οτι ο κωδικός αυτός υποδηλώνει την ύπαρξη mpeg4 tuner.Πάντως η συγκεκριμένη οθόνη με την σημερίνη τιμή αξίζει γι'αυτά που παρέχει + usb και κάποια χτρα δικτύωσης.Εκτός αυτού αν αργότερα θέλω να αγοράσω μια άλλη οθόνη υπολογιστή θα κρατήσω την 2362D ώς τηλεόραση και μόνο, που θα έχει έτοιμο mpeg4...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι κάτοχος της M2262D και έχει και αυτοκόλλητο που αναφέρει την υποστήριξη MPEG4...προς το παρών πάντως τα ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ τα πιάνει μια χαρά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
εγώ είμαι κάτοχος της M2262D και έχει και αυτοκόλλητο που αναφέρει την υποστήριξη MPEG4...προς το παρών πάντως τα ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ τα πιάνει μια χαρά :)

 

φυσικα και τα πιανει αφου εχει και mpeg2 :-D

να σε ρωτησω! ποια είναι η εντυπωση σου απο την οθόνη? αξιζει?ρωταω γιατι ψαχνω reviews για τη συγκεκριμένη οθόνη και δε βρίσκω ....έχω την M237WD και μόλις έμαθα για mpeg4 δεκτη ξενερωσα γιατι αυτη εχει mpeg2 ......

πως γίνετε οι 2 οθόνες (η 2362D-PZ με την M237WD......η 2262 με την 2362 έχουν μόνο διαφορα στις ιντζες ) να εχουν διαφορα 20-30 ευρω και η μια να έχει παραπάνω πραγματα τι συμβαίνει???? λίγο off topic :P

Επεξ/σία από GGKING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/color]Παιδία όποιος σκέφτεται να την αγοράσει τη συστήνω με κλειστά μάτια!

Η τηλεόραση-οθόνη είναι με μια λέξη ΤΕΛΕΙΑ...

Την αγόρασα προχθές από Media Markt Θεσ/νίκης στα 269 ευρώ.

Όσο για τα ψηφιακά κανάλια πιάνει και της ΕΡΤ άλλα μελλοντικά θα πιάνει και των ιδιωτικών σταθμών μιας και διαθέτει κωδικοποίηση MPEG2-MPEG4.

Τέλος για την εικόνα της, κρύσταλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
[/color]Παιδία όποιος σκέφτεται να την αγοράσει τη συστήνω με κλειστά μάτια!

Η τηλεόραση-οθόνη είναι με μια λέξη ΤΕΛΕΙΑ...

Την αγόρασα προχθές από Media Markt Θεσ/νίκης στα 269 ευρώ.

Όσο για τα ψηφιακά κανάλια πιάνει και της ΕΡΤ άλλα μελλοντικά θα πιάνει και των ιδιωτικών σταθμών μιας και διαθέτει κωδικοποίηση MPEG2-MPEG4.

Τέλος για την εικόνα της, κρύσταλλο!

 

Την παρέλαβα σήμερα όντως η οθόνη είναι Πάρααα πολύ καλή. Να σου πω την αλήθεια δε περίμενα να έχει touch και καλα στα κουμπιά πάνω στην οθόνη για usb το ήξερα για mp3 και photos,Είδα πως συνδέετε και σε δίκτυο ενσύρματα δε το έχω ψάξει ακόμα.Ναι πιάνει και mpeg2 όσον αφορά την τηλεόραση, στα mpeg2 είχε λίγο καλύτερη εικόνα η παλιά μου m237wd αλλα είχε μόνο mpeg2, όμως απο 1.5 -2 μέτρα φαίνεται ΤΕΛΕΙΑ δεν έχει κάποιο θέμα( με ισχυ σηματος 80%).Στα HD 720p έχει πάρα πολύ καλή εικόνα και περιμένω να δω και στα 1080p πως φαίνεται.Επίσης θέλω να τονίσω πως δεν είναι τόσο wide όσο η Μ237WD εκτός αν νομιζα πως ήταν λόγω χοντρών πλαισίων.

Τα χρώματα γενικά της είκονα πολύ ζωντανά.Δεν έχει το tilt μπρος πίσω αλλα έχει μια επιλογή για να ρυθμίσεις την γωνία που κάθεσαι ώστε να μην τα βλεπεις σκούρα λόγω TN panel ... Έχει autobright ..το intelligent eye όπως λέγεται ανάλογα με το φωτισμό του χώρου ρυθμίζεται και ο φωτισμός στην οθόνη.Πολύ καλή αποκριση στο remote control. Βγάζει λίγο παραπάνω θερμοκρασια απο πάνω αλλα οι περσιδες νομίζω είναι αρκετες δε θα ύπαρξει κάποιο θέμα. Θα έλεγα καλή επιλογή για τα χρηματα αυτά σε LCD/TV.:-D

Επεξ/σία από GGKING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω πως αν σε ενοχλεί το led της τηλεόρασης σε κατάσταση on η το πορτοκαλι που αναβοσβήνει σε κατάσταση stand by μπορεις να το απενεργοποιήσεις επειδή είναι πολύ φωτεινό μπλε και όταν βλέπεις ταίνια το μπλε είναι λίγο ενοχλητικό με σβηστά φώτα.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις αν το φερμγουεαρ ειναι upgradeable ετσι ωστε να βλεπουμε απο το usb port ταινιες divx?

 

Αυτό που ξέρω είναι οτι υπάρχει μια συστοιχία πληκτρων που πατώντας τα μπαίνεις σε κάποιο menu που κάνεις κάποια πραγματα και το κάνεις να παίζει divx.

Αυτο συμβαίνει σε κάποιες τηλεοράσεις TV με usb αλλά δε ξέρω ποια είναι τα πλήκτρα για τη συγκεκριμένη.Για ψάξτο εδώ μέσα μπορεί κατι να βρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εψαξα φιλε και εω και στο ιντερνετ αλλα δε βρηκα κατι για αυτην. για καποιες αλλες κατι ειδα αλλα για αυτην τιποτα.... αν εχει κανεις καποια πληροφορια, ή κανα σαιτ με πληροφοριες....

θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εψαξα φιλε και εω και στο ιντερνετ αλλα δε βρηκα κατι για αυτην. για καποιες αλλες κατι ειδα αλλα για αυτην τιποτα.... αν εχει κανεις καποια πληροφορια, ή κανα σαιτ με πληροφοριες....

θενξ

 

Το πρόβλημα είναι οτι η συγκεκριμένη οθόνη είναι καινούργια στην αγορά βγήκε τελος Σεπτεμβρίου και δεν έχω βρει ούτε ένα review φαντάσου.Πόσο μάλλον γι'αυτό που λές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...