Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα φίλοι μου και χρόνια πολλά.

 

Διαθέτω μια Samsung LED 7 UE40B7000WWXXH η οποία δυστυχώς δεν μου παίζει τα MKV αρχεία. Σε άλλα μου λέει ότι δεν αναγνωρίζει το codec ήχου και σε άλλα δεν μπαίνει καν στον κόπο να τα παίξει. Της έχω κάνει αναβάθμιση στο firmware αλλά είναι παλιά και δεν βλέπω από το επίσημο site κάτι νεότερο. Εχετε κάποια ιδέα για το πως θα την κάνω να "κελαηδήσει";

 

Φιλικά

Στρατής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά όποιος εχει LG LH4000 και εχει την ευχέρεια να μπει στο service menu ας μου πει την Default τιμή για τα Tool option1 την σκάλιζα και έβαλα ότι να ναι. :fear:

Δουλεύει αλλά καλό θα ταν να βάλω τα σωστά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εχω 3,55 firmware αυτή την στιγμή.

Επίσης να σας ρωτήσω πως μπαίνουμε στα tool options στην 3.55.

Στην 3.15 πατούσες το enter πάνω στο αντίστοιχο πεδίο και έμπαινες, αλλά στο 3.55 απλά βλέπω εναν αριθμό δίπλα στα tool option και μόνο αυτό μπορω να αλλάξω.

Στο service menu μπαίνω με symbian με total ir lg service menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 lg στο σπιτι και δεν μπορω να βρω το κρυφο μενου η μια ειναι m2362d και η αλλη 42ld420-az μηπος ξερι κανις απο εδω τι γινεται ?

εφχαριστω εκ τον προτερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 lg στο σπιτι και δεν μπορω να βρω το κρυφο μενου η μια ειναι m2362d και η αλλη 42ld420-az μηπος ξερι κανις απο εδω τι γινεται ?

εφχαριστω εκ τον προτερον

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zc4q2AP-QDM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ίσως να έχει αναφερθεί σε αυτό το thread αλλά χάθηκα μέσα στα post.

 

Θέλω να αγοράσω την LG 42ld550 κ να βλέπω DivX από το usb

 

Εαν το έχουμε αναφέρει μπορείτε να μου πείτε νούμερο post? ή κάποιος που την έχει ξεκλειδώσει να μου πει τα βήματα ?

 

 

Επίσης,

 

είχα την LG m2362d-pz με v3.10 κ την είχα ξεκλειδώσει κανονικά με το fully8.

Όμως χάλασε κ αυτή που μου την αντικαταστήσανε έχει v3.21 κ δεν αλλάζει η ρύθμιση από EMF-PM σε EMF-PMM για το divX.

 

Βρήκα το pach να το κάνω downgrade, αλλά σαν να μην υπάρχει.. το stikaki το βλέπει, το αρχείο δε βλέπει..

Μήπως κλείδωσαν το downgrade ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή χακεριά, μπράβο στα παιδιά που το βρήκαν ...

Το αρχείο που παίζει στο pc το ανεβάζω εδώ, υπάρχει όμως και σύνδεσμος στο youtube, στην σελίδα που έχει ανεβάσει ο φίλος το βίντεο.

Lg-Service-menu-All.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή χακεριά, μπράβο στα παιδιά που το βρήκαν ...

Το αρχείο που παίζει στο pc το ανεβάζω εδώ, υπάρχει όμως και σύνδεσμος στο youtube, στην σελίδα που έχει ανεβάσει ο φίλος το βίντεο.

 

Παίδες το βιντεάκι δείχνει την τηλεόρασή μου,την χακιά την βρήκαμε στο Internet με ένα φίλο μου ενώ ψαχνόμασταν για να ξεκλειδώσουμε τις τηλεοράσεις μας και όταν είδαμε ότι λειτουργούσε μείναμε κάγκελο,οπότε το κάναμε βίντεο για να βοηθήσουμε κι άλλους που θα θελήσουν να το κάνουν.

Σε περίπτωση που το δοκιμάσετε και δεν δουλέψει με την μία,αν δεν έχετε συνδέσει ανάποδα το IR Led(αλλαγή στην θέση καλωδίων)τότε θα φταίει η ένταση της κάρτας ήχου σας,θέλει η συχνότητα να παιχτεί με την ένταση αρκετά δυνατά(αν μπορείτε να συνδέσετε τον υπολογιστή με στερεοφωνικό όπως κι εγώ καλύτερα).

Οι τηλεοράσεις που δοκιμάσαμε και δούλεψαν είναι: LD550 η δική μου και η LG2510 του φίλου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ πάλι !

Το είδα το videaki, όπως είπα στο κρυφό μενού μπαίνω με το Melicony- fully8 όμως δε μου αλλάζει η ρύθμιση από EMF-PM σε EMF-PMM για το divX... Στην έκδοση v3.10 το έκανα κανονικότατα, ενώ με την καινούργια έκδοση v3.21 που μου φέρανε ύστερα από αντικατάσταση δεν αλλάζει... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα, με φλασάκι 2gb.. αλλά δε συμβαίνει απολύτος τίποτα.. ανοίγω την τηλεόραση με το φλασάκι καρφωμένο, αλλά με πγαίνει σε κανάλι, κ όχι στην ερώτηση για upgrade/downgrade..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα, με φλασάκι 2gb.. αλλά δε συμβαίνει απολύτος τίποτα.. ανοίγω την τηλεόραση με το φλασάκι καρφωμένο, αλλά με πγαίνει σε κανάλι, κ όχι στην ερώτηση για upgrade/downgrade..

 

Το φλασακι αυτο, στο βλεπει γενικοτερα (αν βαλεις ας πουμε μεσα mp3 θα τα διαβασει; ).

Στο λεω γιατι εχω 2-3 φλασακια τα οποια δε μου τα αναγνωριζει καθολου.

 

G_alkis, αν διαβασεις παραπανω, λεει οτι με meliconi μπαινει στο μενου, αλλα δεν τον αφηνει να αλλξει τις επιλογες για το dvix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φλασακι αυτο, στο βλεπει γενικοτερα (αν βαλεις ας πουμε μεσα mp3 θα τα διαβασει; ).

Στο λεω γιατι εχω 2-3 φλασακια τα οποια δε μου τα αναγνωριζει καθολου.

 

G_alkis, αν διαβασεις παραπανω, λεει οτι με meliconi μπαινει στο μενου, αλλα δεν τον αφηνει να αλλξει τις επιλογες για το dvix.

 

Άκυρο μπερδέυτηκα, νόμιζα έλεγε για την ld550 που έχω κι εγώ και την οποία ξεκλείδωσα με το meliconi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...