Προς το περιεχόμενο

Διαιτησία


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eλεος με το οπαδιλικι και ο Οσφπ πηρε αμφισβητουμενα σφυριγματα λογω φανελας, και ο Παο χτες. Απλα δεν εκριναν τον αγωνα, οπως βαυκαλιζονται οι Παοκτζηδες. Απο κει και περα, ας παρουν τον Μιλισαβλιεβιτς για τον ασσο και επιμενω πως εχουν ομαδα για κατι καλο φετος..

 

Αναμένουμε τα σφυρίγματα, μια και είσθε και γνώστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι προσπαθεις ρε συ chris? Αφου δεν θελουν να δουν τα παιδια, δεν θα δουν.. Σιγα μην κατσουμε να βγαλουμε και DVD.. Παντου λεγεται και γραφεται (και σε ουδετερα αρθρα ετσι?) οτι υπηρχε ευνοια υπερ του ΠΑΟ και εσεις λετε τα δικα σας.. Παραδεχθειτε μια φορα οτι σας εσπρωξαν, δεν κανει κακο, ουτε αλλαζει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδεχθειτε μια φορα οτι σας εσπρωξαν, δεν κανει κακο, ουτε αλλαζει κατι..

 

Εισαι κι εσυ απο αυτους που ειδανε το ματς να υποθεσω?

 

Καλα ρε μαγκες αφου ολη η Αθηνα, η Θεσσαλονικη, η ΚΑΕ, τα site, η FIBA, η Ευρωπη, το ΝΒΑ κλπ μιλαει για σφαγη, κορακια μπλαμπλαμπλα τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει ΕΝΑΣ να μας πει 3 φασεις μονο απο ολη τη σφαγη? Πειτε απο μια ο καθενας σας και θα συγκεντρωθουν τρεις, τοσο δυσκολο σας ειναι?

 

Επισης τι σας κανει να πιστευετε οτι δικαιουσθε να εχετε γνωμη για το αν ειμαστε αντικειμενικοι, τη στιγμη που δεν εχετε δει το συγκεκριμενο ματς, αλλα παρολα αυτα ειστε βεβαιοι οτι σας λεμε μπαρουφες εμεις που το ειδαμε! Πως γινεται να αποκτατε αποψη για τον ΑΓΩΝΑ, διαβαζοντας 1 ανακοινωση και 2 σαιτ? Νεα μοδα ειναι αυτη? Και πρεπει να υπερισχυσει αυτου που ειδε το παιχνιδι σωνει και καλα?

 

Ο παραλογισμος σε ολο του το μεγαλειο, απλα.

 

Και τελος, τεχνηεντως ολοι εσεις ξεχνατε οτι αυτη η ανακοινωση αναφερει και το ονομα της δικης σας ομαδας και το κανετε γαργαρα για να πειτε για τον ΠΑΟ.

 

Αλλα τι να λεμε τωρα. Να χατε δει εστω ενα απτα 2 ματς να λεγα οκ...Ειτε του ΠΑΟ ειτε της ΔΙΚΗΣ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ομαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι κι εσυ απο αυτους που ειδανε το ματς να υποθεσω?

 

Καλα ρε μαγκες αφου ολη η Αθηνα, η Θεσσαλονικη, η ΚΑΕ, τα site, η FIBA, η Ευρωπη, το ΝΒΑ κλπ μιλαει για σφαγη, κορακια μπλαμπλαμπλα τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει ΕΝΑΣ να μας πει 3 φασεις μονο απο ολη τη σφαγη? Πειτε απο μια ο καθενας σας και θα συγκεντρωθουν τρεις, τοσο δυσκολο σας ειναι?

 

Επισης τι σας κανει να πιστευετε οτι δικαιουσθε να εχετε γνωμη για το αν ειμαστε αντικειμενικοι, τη στιγμη που δεν εχετε δει το συγκεκριμενο ματς, αλλα παρολα αυτα ειστε βεβαιοι οτι σας λεμε μπαρουφες εμεις που το ειδαμε! Πως γινεται να αποκτατε αποψη για τον ΑΓΩΝΑ, διαβαζοντας 1 ανακοινωση και 2 σαιτ? Νεα μοδα ειναι αυτη? Και πρεπει να υπερισχυσει αυτου που ειδε το παιχνιδι σωνει και καλα?

 

Ο παραλογισμος σε ολο του το μεγαλειο, απλα.

 

Και τελος, τεχνηεντως ολοι εσεις ξεχνατε οτι αυτη η ανακοινωση αναφερει και το ονομα της δικης σας ομαδας και το κανετε γαργαρα για να πειτε για τον ΠΑΟ.

 

Αλλα τι να λεμε τωρα. Να χατε δει εστω ενα απτα 2 ματς να λεγα οκ...Ειτε του ΠΑΟ ειτε της ΔΙΚΗΣ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ομαδας.

 

Διαβασε το ποστ μου. Και εμεις πηραμε αμφισβητουμενα. Εγω ουτε για σφαγες μιλησα ουτε για κορακια.

 

Υ.Γ. Αν και υποθετω πως ειναι σχημα οξυμωρο να κατηγορει καποιος τον ΟΣΦΠ για παραγκα στο μπασκετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, τι να λέμε τώρα, εδώ μου έλεγες πριν να δω τον αγώνα (που ήμουν ΚΑΙ μέσα ΚΑΙ το είδα και μετά μαγνητοσκοπημένο), που προφανώς εσύ δεν έχεις δει...

 

Κάτι εκτός από αοριστολογίες έχεις να πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ηταν η πιο γραφικη σφαγη ever.

 

Ολοι να λενε οτι εγινε σφαγη ή στην καλυτερη οτι μας σπρωξανε και εμεις να παρακαλαμε για 1-2 φασεις εστω... Ενα 24ωρο συμπληρωθηκε και ακομα περιμενουμε 1 φαση για να στηριξετε τη γνωμη σας. 5-6 ατομα ειστε, και να μη μπορειτε απο χθες να βγαλετε μια φαση.

 

Δεν εχει ξαναγινει, να παρακαλαει "ο σφαγεας τον σφαγμενο" να διαμαρτυρηθει. Τουλαχιστον περυσι λεγατε για φαουλ του Σαρας στο Παπαλουκα και σας μαθαιναμε τους κανονισμους του μπασκετ. Γινοταν επικοδομητικη συζητηση για σας, διασκεδαστικη για μας. Τωρα τιποτα? Μα τιποτα?

 

Καλα δε σας ξαναβαζουμε δυσκολα αλλη φορα. Αφου το κοντρα εγραψε για αδικια, τελος.

(μπεεε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια μου, δεν καθομαι να βλεπω αγωνες αντιπαλης ομαδας μονο και μονο για να εχω να λεω.. Φυσικα δεν ειχα κανεναν λογο να δω τον ΠΑΟ να παιζει μπασκετ με τον ΠΑΟΚ.. Το να μιλας για παραλογισμο ειναι τουλαχιστον αστειο απο τη στιγμη που εχει γραφτει στην πλειοψηφια των αθλητικων μπλογκς και εφημεριδων (ουδετερων και μη) και επειτα απο την εκδοση ανακοινωσης απο τον ΠΑΟΚ.. Δε μπορω να καταλαβω πως οταν γινεται κατι αναλογο για τον Ολυμπιακο το θεωρειτε ντε φακτο γεγονος ενω οταν γινεται για εσας ειμαστε γιδια, προβατα και λοιπα ωραια.. Ειναι κατι αναλογο με το "βγηκαν οπαδοι του ΠΑΟ και συγκρουστηκαν με τα ΜΑΤ οταν ξεκινησαν τα επεισοδια" και εχετε να λετε οτι οι Φενταγιν τασσονται πολιτικα στον αντεξουσιαστικο χωρο.. Το πανο σας τι ηταν? Συμπαρασταση στην οικογενεια του παιδιου η προπομπος για το τι θα γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αν θες τα περί συγκρούσεων κτλ, στο ανάλογο thread.

 

2. Στα περί διαιτησίας, εσύ δεν έγραψες για αριθμό φάσεων, άλλοι το έκαναν όμως, άλλοι μίλησαν για σφαγή και εξαφανίστηκαν όλοι μαζί, ενώ ο άλλος είπε να πάμε να δούμε τον αγώνα (που προφανώς ο ίδιος δεν είδε) για να δούμε όλες τις φάσεις (που ο ίδιος δεν αναφέρει.

 

Λοιπόν εγώ προσωπικά, και αγώνες του Ολυμπιακού βλέπω και αγώνες Καβάλα-Περιστέρι αν δεν έχω κάτι σημαντικό να κάνω. Κάθομαι και βλέπω με link justin CSKA-Roma αν δεν έχω δουλειά και δεν παίζει ο Παναθηναϊκός.

 

Το θέμα είναι ότι εσείς θυμάστε το μπάσκετ 2-3 φορές το χρόνο και μετά θέλετε να σας πάρουμε και στα σοβαρά σε ανάλυση αγώνων, ανάλυση παικτών, ανάλυση φάσεων, ανάλυση κανονισμών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Δηλαδη αρχικα μας ειπες:

Παραδεχθειτε μια φορα οτι σας εσπρωξαν, δεν κανει κακο, ουτε αλλαζει κατι..

Και ο πιο χαζος θα αντιλαμβανοταν οτι εχεις δει το ματς και εχεις συγκεκριμενη αποψη για να μας προτρεπεις να μην εθελοτυφλουμε μπρος στο σπρωξιμο που ειδες εσυ.

 

Και επειτα με αποστομωνεις λεγοντας:

Να σου πω την αληθεια μου, δεν καθομαι να βλεπω αγωνες αντιπαλης ομαδας μονο και μονο για να εχω να λεω.. Φυσικα δεν ειχα κανεναν λογο να δω τον ΠΑΟ να παιζει μπασκετ με τον ΠΑΟΚ..

Αυτο λοιπον, ειναι λογικο κατα τη γνωμη σου. Το οποιο δεν κανεις μονο εσυ, αλλα 4-5 ακομα.

 

Το να μιλας για παραλογισμο ειναι τουλαχιστον αστειο απο τη στιγμη που εχει γραφτει στην πλειοψηφια των αθλητικων μπλογκς και εφημεριδων (ουδετερων και μη) και επειτα απο την εκδοση ανακοινωσης απο τον ΠΑΟΚ..

Στα περισσοτερα σαιτ και μπλογκς εχουν γραφτει αυτουσιες οι δηλωσεις Μαρκοπουλου/Γκρεγκορυ και η ανακοινωση της ΚΑΕ. Που επαναλαμβανω δεν αναφερεται στον ΠΑΟ, αλλα σε 5 παιχνιδια συνολικα (εκ των οποιων εχω δει τα 2). Εσεις ομως δεσατε κομπο οτι ολος αυτος ο θορυβος που δημιουργηθηκε απο πλευρας ΠΑΟΚ, ειναι για το ματς με τον ΠΑΟ. Φυσικα δε φταιτε εσεις, αλλα τα σαιτ που περασαν αυτο το μηνυμα.

 

Δε μπορω να καταλαβω πως οταν γινεται κατι αναλογο για τον Ολυμπιακο το θεωρειτε ντε φακτο γεγονος ενω οταν γινεται για εσας ειμαστε γιδια, προβατα και λοιπα ωραια..

Εγω οταν μιλαω για σφαγες, τουλαχιστον ή εχω δει το ματς ή εχω δει στη χειροτερη τις επιμαχες φασεις. Για να μην εκτεθω κυριως. Εσεις μιλατε για σφαγη και σπρωξιματα χωρις να ξερετε ουτε 1 φαση να αναφερετε. Ειναι διαφορετικο.

 

Απο κει και περα ο καθεις τα συμπερασματα του.

 

Στη τριτη λυκειου παντως ηταν θεμα στο μαθημα της εκθεσης το φαινομενο διαμορφωσης αποψεων απο τα ΜΜΕ. Και ενας εκ των λογων που μαθαιναμε οτι οι μαζες ειναι επηρεπεις στις αποψεις των ΜΜΕ, ηταν η ελλειψη ενημερωσης και κρισης. Οταν λοιπον δεν εχεις δει το ματς και διαμαρφωνεις γνωμη ακολουθωντας τυφλα τα γραφομενα σε μπλογκς και σαιτς εισαι η δεν εισαι κατευθυνομενος? Αν ειχες δει το ματς και το λεγες, μπορει να διαφωνουσα μαζι σου αν εβρισκες σφαγη, αλλα τουλαχιστον θα δεχομουν οτι ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑ γνωμη.

 

Ειναι λογικο να υποστηριζεις σθεναρα τη γνωμη οτι σπρωχτηκε μια ομαδα, αλλα να βρισκεσαι σε αδυναμια οταν σου ζητανε (εσενα και των υπολοιπων) 3 φασεις που συνιστουν σφαγη?

 

ΥΓ. Τουλαχιστον εσυ ειπες κατι και δεν την εκανες Λουης απτο thread μολις τεθηκαν οι ερωτησεις. Ειπες παιδια εγω δε το ειδα το ματς, απλα ετσι διαβασα. Οι υπολοιποι που εχουν συγκεκριμενη γνωμη για τη χθεσινη σφαγη που εξαφανιστηκαν να συνεχισουμε τη συζητηση μας απο εκει που ειχε μεινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@KWSN χαιρομαι που καταλαβες τα points μου και δε χρειαζεται να τα εξηγω παλι.. Θα συμφωνησω για το μπασκετ αφου ομαδα σαν τη δικη σας δεν εχουμε, ασχολουμαστε με αλλα.. Καλα κανεις και βλεπεις και αλλους αγψνες αφου το γουσταρεις και μπορεις.. Εγω δεν εχω την απαραιτητη κ@βλα να κατσω να δω μπασκετ και ειδικα αλλες ομαδες.. Να με συμπαθατε για το ασχετο του ποστ για τα επεισοδια, δεν ηξερα οτι υπηρχε αναλογο thread.. Ηθελα απλα να δειξω πως ο καθενας διαβαζει αυτα που θελει και τα μεταφερει οπως θελει..

 

@Midi δυστυχως δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που ειπα και τα παρουσιαζεις οπως θες.. Δεν χρειαζεται να δω κατι (ποσω μαλλον αγωνα αντιπαλης ομαδας αφου εχω αλλα πραγματα να κανω) για να αναπαραγω μια ειδηση η οποια γραφτηκε σχεδον παντου (εκτος απο τα "πρασινα" σαιτ).. Δεν βγηκα να πω τα κορακια και τα σπουργιτια παλι εσπρωξαν και ολο αυτα κανετε γιατι ετσι ειναι οι βαζελες να 'ουμε (οπως κανουν μερικοι μερικοι) και η ιστορια σας ειναι βρωμιαρα σαν πουτ@να στη Συγγρου.. Ειπα απλα οτι καλο θα ειναι να παραδεχθειτε πως σας σπρωχνουν οταν χρειαζεστε και δεν ειστε συνεχεια το "θυμα" και το "ταπεινο χαμομηλακι".. Θα συμφωνησω οτι ηταν λαθος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ να βγαλει ανακοινωση μετα τον αγωνα μεταξυ σας αφου το θεμα ειναι παλαιοτερο..

 

ΥΓ : το σθεναρα μου αρεσε απο ολο αυτο το κατεβατο σου.. Μηπως αλλοι ειναι αυτοι που υποστηριζουν τη γνωμη τους λιγακι πιο σθεναρα απο οσο θα επρεπε? :-)

 

ΥΓ 2 : Δηλαδη θα πρεπει να ειμαι παρον σε ΟΛΑ τα γεγονοτα της Ελλαδας για να μπορεσω να εχω γνωμη? καλο και αυτο.. Δεν το ηξερα, θα παρω τους δρομους απο δω και περα και οπου βλεπω "γαμο και χαρα" θα μπαινω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν εγώ προσωπικά, και αγώνες του Ολυμπιακού βλέπω και αγώνες Καβάλα-Περιστέρι αν δεν έχω κάτι σημαντικό να κάνω. Κάθομαι και βλέπω με link justin CSKA-Roma αν δεν έχω δουλειά και δεν παίζει ο Παναθηναϊκός.

 

Το θέμα είναι ότι εσείς θυμάστε το μπάσκετ 2-3 φορές το χρόνο και μετά θέλετε να σας πάρουμε και στα σοβαρά σε ανάλυση αγώνων, ανάλυση παικτών, ανάλυση φάσεων, ανάλυση κανονισμών...

 

Επειδη φαινεται οτι εσυ ξερεις πολλα κιλα μπασκετ κ απο τεχνικα θεματα,καλο θα ειναι να μην αναλωνεσαι σε ανουσια θεματα περι διατησιας(αφου βλεπεις δεν οδηγουν πουθενα), η μονο σε κοντριτσες με ολυμπιακους αλλα να ανοιγεσαι σε περισσοτερα θεματα καθαρα μπασκετηκα...πχ Ευρωλιγκα,acb,nba,τις υπολοιπες εληνικες ομαδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...