Προς το περιεχόμενο

προσφορά Γερμανός: Ολα τα παιχνιδια (και καλα) σε τιμη σοκ!


leftys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Image αγωνιστη; :devil:

 

Ζητουσα απο την πρωτη στιγμη αυτα που μου ανηκουν(Και μην αρχισει καποιος δεν σου ανηκαν ποτε)

 

Αλλα στο πλαισιο του προστιμου που Μπορει(τιποτα δεν εχει τελειωσει)να επιβληθει στον Γερμανο γιατι να μην μπει και ο ορος να ολοκληρωθουν ολες οι εκρεμμμεις παραγγελιες;

 

Συγνωμη που ζηταω παραλογα πραγματα και δεν εκανα ολη αυτη την κινηση για να οικονομησει το κρατος.Το οτι Μπορει(Επιμενω) να πληρωσει ο Γερμανος 1δις € ειναι μπονους.

 

Ζηταω ταπεινα συγνωμη που σας απογοητευσα:X

 

Αλλα στιγμη δεν ειπα οτι αν παρω τα παιχνιδια θα ειμαι χαρουμενος-ικανοποιημενος και θα αποσυρω την καταγγελια μου :-D

 

---------- Προσθήκη στις 16:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:31 ----------

 

Εντάξει. Εσένα περιμένανε και πάλι να τους κράξεις :lol:

(πλάκα κάνω - δεν πιστεύω να παρεξηγηθείς)

Οχι βρε περασε αυτο το σταδιο προ πολλου :P

Αμα προσέξετε πάντως υπήρξε και 2ο έγγραφο το οποίο συντάχθηκε 1/2/2010 και στάλθηκε 5/2/2010 ενώ στo τελευταίο έγγραφο (αυτό που ανέβασε ο rey) τα συνημμένα είναι 38 σελίδες.

 

Αρα περιμενουμε την τελικη απαντηση!Ναις ;)

Τέλος εξαρχής είχαν κάνει και κάποιο έλεγχο για τη βασιμότητα των καταγγελιών πχ κατέγραψαν από το site το πλήθος των παιχνιδιών κ.α.

 

Αυτά για να καταλάβουμε το μέγεθος της γραφειοκρατίας.

[gestapo mode]

Δεν ρωτουσαν εμενα;!

Θα ανοιγα τα μπλοκακια θα φοραγα την κουκουλιτσα μου και θα τον εδινα στεγνα τον Γερμανο(Screenshot,text lists κλπ)

[/gestapo mode]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 628
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@sotosgl αυτός είναι ο νόμος και έχει φτιαχτεί για να προστατεύει και τους σωστούς (για να μην παρεξηγηθώ, ο Γερμανος δεν ανήκει σε αυτή τη κατηγορία :P) . Πρόλαβες κάτι να αγοράσεις, να φτάσεις στο ταμείο, ναι ή όχι; Ο νόμος λέει δεν μπορούν να αλλάξουν την τιμή εφόσον έχεις φτάσει στο ταμείο. Ο τρόπος που γίνεται η αγοραπωλησία μεσω net στο Γερμανο κάθε άλλο παρά αγοραπωλησία είναι... μάλλον παραγγελία μοιαζει. Αυτά είχα πει απο το πρωτο μου κιόλας post, ότι δυστυχώς δεν πρέπει να ονειρευόμαστε ότι θα τα παρουμε... δεν υπάρχει κάτι που να το στηρίξει... αλλά καλά κάνατε και το κυνηγήσατε να τιμωρηθούν και να βάλουν μυαλό. Αυτά δεν έλεγα;

 

Αν τελικά τα δώσει θα είναι μόνο και μόνο για να φτιάξει κάπως το όνομά του... όχι επειδή θα τον υποχρεώσει κάποιος. Sorry αν ζήτε σε όνειρα... δεν το ήξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απλά πρόστιμο να φάει, μια χαρά ικανοποίηση θα πάρω.

Να δω μετά αν θα ξανακάνει τέτοια κομπίνα...

 

Α μπράβο. Αυτός ήταν ο σκοπός ;) Οι υπόλοιποι μετά θα το σκεφτούν διπλά πριν κάνουν παραπλανητική διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο για εμενα ειναι οτι εαν ανακοινωθει το οποιο προστιμο εαν αυτο θα πληρωθει κανονικα η θα αρχισουν οι παραδοσιακοι εκβιασμοι προς το κρατος "εαν πληρωσω το προστιμο δεν θα μπορεσω να κρατησω 20-30 υπαλληλους, οποτε θα κανω απολυσεις". Μεχρι σημερα το κρατος παντα τσιμπουσε και τα χαριζε, εχουν χαριστει σε μεγαλοεπιχειρηματιες απιστευτα μεγαλα ποσα.

 

Soto μην ξαναπαρεις τηλεφωνο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελεγες Antreng αλλα αν στεκομασταν σε αυτα που ελεγες τοτε και θυμαμαι πολυ καλα τι ηταν,αλλα και το υφος τους,τοτε για τους περισσοτερους δεν θα ειχε νοημα να συνεχισουμε να το κυνηγαμε.

 

Δεν νομιζω να ειμαι ο μονος που μπορει να ελπιζει ακομα οτι ο Γερμανος θα μας στειλει τα παιχνιδια(Εστω και με πιεση απο την ΓΓΚ στα πλαισια του προστιμου),οι περισσοτεροι εδω μεσα ισως εχουν μια κρυφη ελπιδα,μην πεταγεσαι και μας την κλεβεις :P

 

Ασε μας να ζουμε σε ονειρα,να ειμαστε ρομαντικοι και αλλα τετοια ομορφα μεσα στην μαυριλα της ολης υποθεσης.:-)

 

Οκ μας ειχες πει οτι μην περιμενετε να παρετε τα παιχνιδια και οτι το μονο που θα γινει θα ειναι να τσιμπησει προστιμο για την διαφημηση και μονο.

 

Διαφωνησε κανενας;

 

Απλα ελπιζαμε-ελπιζουμε μηπως αποζημιωθουμε (οχι μονο ηθικα) και εμεις...οχι μονο το κρατος.

 

Αλλα μην παιζεις με την λεξη αγορα και μια συγκεκριμενη νομοθεσια που αφορα ασχετη περιπτωση ξανα και ξανα!

 

Υπαρχουν ατομα που πηγαν σε καταστημα και ειδαν οτι η τιμη των παιχνιδιων ηταν η παλια,ενημερωσαν τους πωλητες οτι ειναι σε προσφορα,το κοιταξαν αυτοι στο

συστημα ειδαν οτι ειναι με 2,09€ και το αγορασαν τα παιδια στην τιμη του συστηματος.

 

Με την λογικη του συγκεκριμενου παραδειγματος τα παιδια που το πηραν να εκαναν μηνυση γιατι ειχε αλλη τιμη στο ραφι απο αυτη που εδωσαν γιατι μπορει να μην ηξεραν για την προσφορα και την πατουσαν...

(Ακυρο αλλα δεν κολλαει ουτε το συγκεκριμενο που λες οτι πηγες στο ταμειο;αγορασες κατι;ε;ε;ε;ε;;))

 

Αν θες δωσε μου την νομοθεσια περι Ηλεκτρονικων Καταστηματων με φυσικη εδρα οπως ο Γερμανος για να δουμε τι ισχυει οταν καποιος προσφερει αυτη την υπηρεσια και θα το συζητησουμε τοτε(Δεν αναφερομαι σε οτι γραφει ο καθενας στο Site του).

 

Το οτι ειναι παραγγελια προιοντος και παραλαβη απο το καταστημα επειδη δεν εχει την επιλογη αγορας μεσω πιστωτικης καρτας,δεν σημαινει οτι δεν ειναι Eshop και οτι ο καλος Γερμανος θελει απλα να μας εξυπηρετησει.

 

Με την ιδια λογικη εν μερει δουλευει και το Eshop και το Πλαισιο και το Multirama αν επιλεξεις παραλαβη απο το καταστημα,οπως τουλαχιστον κανω παντα εγω που σε αναλογες περιπτωσεις ακυρωσεων-λαθων-καθυστερησεων θα κανουν τα παντα για να με αποζημιωσουν.

(εκπτωσεις,πιστωτικα,προσφορα αλλου προιοντος εστω και μεγαλυτερης αξιας στην ιδια τιμη κλπ.)

 

Αλλα ξεχασα δεν εφτασα στο ταμειο,δεν ειδα τιμη στο ραφι αρα δεν εχουν καμια ευθυνη απεναντι μου :-D

 

Μην με παρεξηγεις απλα αυτο το αρνητικο κλιμα που βγαζεις βασιζομενος στο οτι δεν αγορασαμε τιποτα και κανενας δεν μας χρωσταει τιποτα,προσωπικα το βλεπω λαθος.

 

Αποψη μου το ξερω,αλλα πραγματικα θα ηθελα να ξερω τι γραφει η νομοθεσια για τις υποχρεωσεις των Eshops απεναντι στους πολιτες (μιας και ετσι το εχει δηλωσει ο Γερμανος και οχι σαν μη δεσμευτικων παραγγελιων-σελιδα εξυπηρετησης)

 

@Εξυπνο πολιτη

Ειρωνικο ηταν,ηρεμος ειμαι B)

 

---------- Προσθήκη στις 17:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:50 ----------

 

Το πιο σημαντικο για εμενα ειναι οτι εαν ανακοινωθει το οποιο προστιμο εαν αυτο θα πληρωθει κανονικα η θα αρχισουν οι παραδοσιακοι εκβιασμοι προς το κρατος "εαν πληρωσω το προστιμο δεν θα μπορεσω να κρατησω 20-30 υπαλληλους, οποτε θα κανω απολυσεις". Μεχρι σημερα το κρατος παντα τσιμπουσε και τα χαριζε, εχουν χαριστει σε μεγαλοεπιχειρηματιες απιστευτα μεγαλα ποσα.

Θελω να δω χαρτουρα(παραστατικα,τιμολογια,εμβασματα,συγχωροχαρτια,κινηση λογαριασμων) για να πιστεψω οτι καταβληθηκε απο τον Γερμανο το τεραστιο προστιμο των 1500€ μιας και υπαρχει εκβιασμος :lol:

Soto μην ξαναπαρεις τηλεφωνο. :)

Και δεν θα ξανακουσω την φωνουλα σου; :fear:

Δεν ξερω αν θα αντεξω...:fear:

:lol:

 

BTW απο το email και για ποιους λογους κατηγορειται ο Γερμανος.

  • Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94, όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Αρα δεν καναμε απλα παραγγελια αλλα ειχαμε εμπορικη συναλλαγη που για αυτη τουλαχιστον υπαρχει νομοθετικο πλαισιο ;)

 

Το άρθρο 9στ του ιδίου Νόμου, ορίζει ότι:

«Απαγορεύονται, σε κάθε περίπτωση, ως παραπλανητικές, εμπορικές πρακτικές, που συνίστανται ιδίως σε: … ε) πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε μια καθορισμένη τιμή, χωρίς να γίνεται γνωστή η ύπαρξη των οποιωνδήποτε εύλογων λόγων που μπορεί να έχει ο προμηθευτής για τους οποίους πιστεύει ότι δεν θα μπορέσει να προμηθεύσει ή να αναθέσει σε άλλο προμηθευτή να προμηθεύσει τα προϊόντα αυτάή ισοδύναμά τους στην τιμή αυτή μέσα σε εύλογο διάστημα και σε εύλογες ποσότητες, λαμβανομένων υπ’όψιν του προϊόντος, της κλίμακας διαφήμισης αυτού και της τιμής που προσφέρεται (διαφήμιση «δόλωμα») στ) πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε καθορισμένη τιμή και στη συνέχεια: … ββ) άρνηση λήψης παραγγελιών για το προϊόν ή παράδοσής του σε εύλογο χρόνο …»

 

Αρα μια τεραστια δικαιολογια που μπορει να πεταγε(Δεν τα εχει ο προμηθευτης μου,Nortec,Dionic,Zegetron κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά

1. Είπα ναι μεν τα παιχνίδια δεν τα πέρνετε αλλά ναι καλό είναι να γινουν οι καταγγελίες μπας και καθαρίσει η αγορά από τα λαμογια και ότι το πρόστιμο δεν το γλιτώνει. Το πα ή δεν το πα;

2. Θα κάνεις καταγγελία επειδή το πήρες φτηνότερα; Τα σκέφτεσαι αυτά που λες; Το trade έχει να κάνει με την ελάχιστη απαίτηση που χει ο καθενας (πχ ο ένας θέλει προϊόν τουλάχιστον τόσης ποιότητας με max τιμή τόσο και άλλο ελαχιστη τιμή πώλησης τόσο... εξίσωση προσφοράς και ζήτησης θα οδηγήσει στην τιμή της καρτέλας)... αν τελικά πουληθεί φτηνότερα, αν κάποιος αδικήθηκε είναι ο ίδιος του εαυτός... όπως και η χαζομάρα ενός καταναλωτή να δώσει περισσότερα απο όσο νόμιζε. Αλλά τι, θα κάνει καταγγελία στον εαυτό του; Ας σοβαρευτούμε λίγο.

3. Ο γαλάζιος ιππότης μάχεται για την ελευθερία της νεράιδας... μπλα μπλα μπλα... δεν το βλέπεις ότι είναι κουραστικό... σιγά τον ονειρικό και επαναστατικό αγώνα που κανες κιόλας ρε μεγάλε. Τράβα σε καμια πορεία, διαδήλωσε για ελευθερία, πρέσβευε κάποιες αξίες, δίνε στους φτωχούς, εναντιώσου στο πόλεμο και στη φτώχια και μετα ξανα πες τα περί αγώνων... αντίθετα εσύ απλά προσπαθούσες να κάνεις κονόμα τα games και μόνο... δεν σε ενδιαφέρει αν θα τιμωρηθούν οι επιτήδιοι

4. Ο νόμος αυτό λέει. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Αν κάποιος όχι και τόσο πλούσιος επιχειρηματίας... μικρομεσαίος θα έλεγα, έβγαζε ένα φυλλάδιο και έκανε για το Χ, Υ λόγω λάθος και έβγαζε τα προϊόντα του σε τιμές με 2 μηδενικά λιγότερο... ποιον πρέπει να προστατεύσει ο νόμος άραγε;

 

Τέλος όταν καταφεύγεις στο νόμο... μένεις με το νόμο... άσε τα "αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ταν τρόλεϋ". Είπα πουθενά ότι δεν έκανε λαμογιά ο Γερμανός; Όχι!!! Όμως το να κανεις καταγγελία βάσει του Νόμου και ξαφνικά να μου λες "ναι αλλά αυτό που λέει εκεί ο νόμος για αγωραπωλήσίες είναι λάθος..." άσε. Τότε μην κάνεις καν καταγγελία αφού είναι λάθος ο νόμος. ;) Τι δηλαδή; Μονα ζυγά δικά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά

1. Είπα ναι μεν τα παιχνίδια δεν τα πέρνετε αλλά ναι καλό είναι να γινουν οι καταγγελίες μπας και καθαρίσει η αγορά από τα λαμογια και ότι το πρόστιμο δεν το γλιτώνει. Το πα ή δεν το πα;

 

Δεν εκαναν ολοι καταγγελια μονο και μονο για να τιμωρηθει ο κακος Γερμανος αλλα επειδη πιστευαν οτι θα δικαιωθουν και θα παρουν και τα παιχνιδια.

 

Το τονισα 10 φορες ή δεν το τονισα;

 

Γιαυτο και σου ειπα αν οι περισσοτεροι εδω ηξεραν οτι δεν υπηρχε καμια πιθανοτητα να παρουν τα παιχνιδια τους δεν θα ξανασχολιοντουσαν με το θεμα.

2. Θα κάνεις καταγγελία επειδή το πήρες φτηνότερα; Τα σκέφτεσαι αυτά που λες; Το trade έχει να κάνει με την ελάχιστη απαίτηση που χει ο καθενας (πχ ο ένας θέλει προϊόν τουλάχιστον τόσης ποιότητας με max τιμή τόσο και άλλο ελαχιστη τιμή πώλησης τόσο... εξίσωση προσφοράς και ζήτησης θα οδηγήσει στην τιμή της καρτέλας)... αν τελικά πουληθεί φτηνότερα, αν κάποιος αδικήθηκε είναι ο ίδιος του εαυτός... όπως και η χαζομάρα ενός καταναλωτή να δώσει περισσότερα απο όσο νόμιζε. Αλλά τι, θα κάνει καταγγελία στον εαυτό του; Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Μαθε να ξεχωριζεις την διαφορα του λογικου παραδειγματος,απο τον ατοπο παραλληλισμο του νομου που λες και ξανα λες με το παραδειγμα που σου εθεσα..

 

Δεν υπαρχει λογικη..επιτηδες εθεσα αυτο το παραδειγμα ενσωματωνοντας τον νομο που αναφερεις για την τιμη στο ραφι στην συγκεκριμενη φανταστικη κατασταση για να καταλαβεις οτι δεν εχει σχεση με τις Online Αγορες!

 

Μπορει να μην το ειδες αλλα αντε να σου απαντησω παλι.

 

BTW απο το email και για ποιους λογους κατηγορειται ο Γερμανος.

  • Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94,όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Αρα δεν καναμε απλα παραγγελια αλλα ειχαμε εμπορικη συναλλαγη που για αυτη τουλαχιστον υπαρχει νομοθετικο πλαισιο ;)

3. Ο γαλάζιος ιππότης μάχεται για την ελευθερία της νεράιδας... μπλα μπλα μπλα... δεν το βλέπεις ότι είναι κουραστικό... σιγά τον ονειρικό και επαναστατικό αγώνα που κανες κιόλας ρε μεγάλε.

 

Ο γαλαζιος ιπποτης καβαλα στο αλογο του σε βρισκει κατω απο μια γεφυρα(και ολοι ξερουμε ποιου μενουν εκει κατω) και με μια αστραπιαια κινηση του σπαθιου του σε σκοτωνει και ελευθερωνει την νεραιδα!:lol:

Απο φαντασια σκιζεις πρεπει να το παραδεχτω!:mrgreen:

Τράβα σε καμια πορεία, διαδήλωσε για ελευθερία, πρέσβευε κάποιες αξίες, δίνε στους φτωχούς, εναντιώσου στο πόλεμο και στη φτώχια και μετα ξανα πες τα περί αγώνων... αντίθετα εσύ απλά προσπαθούσες να κάνεις κονόμα τα games και μόνο... δεν σε ενδιαφέρει αν θα τιμωρηθούν οι επιτήδιοι

 

Ειπα εγω οτι εκανα αγωνα;!;!

Σιγα μην εχυσα και το αιμα μου για τα συμφεροντα των καταναλωτων!

Ξερεις σε τι οικονομικη κατασταση βρισκομαι εγω;Ξερεις τι κανω τον ελευθερο χρονο μου;

Αρα σε παρακαλω οι προσωπικες κατηγοριες να σβηστουν,απο θεωριες ο καθενας εδω μεσα αλλο τιποτα αλλα προσωπικες επιθεσεις δεν προκειται να ανεχτω απο εσενα.

Ειπα στιγμη οτι δεν με ενδιαφερει να τιμωρηθουν ΚΑΙ οι επιτηδιοι οπως λες;

4. Ο νόμος αυτό λέει. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Αν κάποιος όχι και τόσο πλούσιος επιχειρηματίας... μικρομεσαίος θα έλεγα, έβγαζε ένα φυλλάδιο και έκανε για το Χ, Υ λόγω λάθος και έβγαζε τα προϊόντα του σε τιμές με 2 μηδενικά λιγότερο... ποιον πρέπει να προστατεύσει ο νόμος άραγε;

 

Τέλος όταν καταφεύγεις στο νόμο... μένεις με το νόμο... άσε τα "αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ταν τρόλεϋ". Είπα πουθενά ότι δεν έκανε λαμογιά ο Γερμανός; Όχι!!! Όμως το να κανεις καταγγελία βάσει του Νόμου και ξαφνικά να μου λες "ναι αλλά αυτό που λέει εκεί ο νόμος για αγωραπωλήσίες είναι λάθος..." άσε. Τότε μην κάνεις καν καταγγελία αφού είναι λάθος ο νόμος. ;) Τι δηλαδή; Μονα ζυγά δικά μου;

 

Παμε αλλη μια ωρε κοπέλια!

 

BTW απο το email και για ποιους λογους κατηγορειται ο Γερμανος.

  • Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94,όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Αρα δεν καναμε απλα παραγγελια αλλα ειχαμε εμπορικη συναλλαγη που για αυτη τουλαχιστον υπαρχει νομοθετικο πλαισιο ;)

 

Στιγμη δεν ειπα οτι ειναι λαθος ο νομος ειδικα ο παραπανω!

Ο ΑΚΥΡΟΣ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΑΣ αυτο προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΑΚΥΡΟΣ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΑΣ αυτο προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις.

 

Είναι ο μόνος που θα μπορούσε να σου δώσει τα παιχνίδια σου. Για αυτό στον πετάω και στον ξαναπετάω... αλλά αν δεν είχες ούτε καν αυτόν στο μυαλό σου... :o τι να πω... Και στο trade δεν υπάρχουν ακραία παραδείγματα... μόνο εξισώσεις προσφοράς και ζήτησης... να τις πας και εντελώς ανάποδοα είναι fail απο την ίδια του τη φύση.

 

Καλά κάνατε και κυνηγήσατε όλα αυτά. Όταν αρχίζεις όμως με ένα τεράστειο post να περιγράφεις με τόσο... πως να το πω.... ιδεολογικά και γραφικά την όλη προσπαθεία, συγνώμη αλλά τι ίδεα νομίζεις πως προσπαθείς να δώσεις; Δεν είσαι γραφικός... και εσύ τη πάρτυ σου κοίταζες πως κάνει και ο Γερμανός...

 

Και μπορεί πολλοί να είχαν την κρυφή ελπιδα ότι θα τα πάρουν... αλλά τουλάχιστον χάρηκλαν που θα τιμωρηθεί... εσύ όχι; Άρα; :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτη ερωτηση..

 

Οκ θα φαει ο Γερμανος προστιμο(Λογικα...) και καλα να παθει να βαλει μυαλο αλλα εμεις θα εχουμε καποιο συμφερον απο αυτη την διαδικασια;

Θα παρουμε τους τιτλους που παραγγειλαμε ή απλα θα τα τσεπωσει το κρατος δινοντας μας και καλα την ηθικη ικανοποιηση οτι η δικαιοσυνη διεπρεψε;

 

Αν ισχυσει το πρωτο (τα παιχνιδια μας και το προστιμο) καλως,αλλα αν γινει μονο το δευτερο λυπαμαι αλλα προσωπικα δεν θα νιωσω δικαιωμενος ουτε στο παραμικρο :-(

 

Μπορει να θελω και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο αλλα στην τελικη δεν ταλαιπωρηθηκαμε τοσο καιρο για να μην κερδισουμε τιποτε αλλο παρα να μπορουμε να πουμε παρτα Γερμανε..

 

Θες να σου κανω και Spelling?

 

Το δικαιωμενος στο παραμικρο που ανεφερα ισως ειναι υπερβολικο αλλα βλεπεις να με ενδιαφερει η γνωμη σου ή να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου;

 

Και ναι στην τελικη αν δεν υπαρχει συμφερον για εμενα,θα θεωρησω οτι ολη η διαδικασια ειναι μια αποτυχια μιας και σε αντιστοιχες περιπτωσεις εχω δικαιωθει.

 

Πως να στο εξηγησω απλα για να το καταλαβεις μεχρι και εσυ;

 

Οταν εχω συνηθισει να συναναστρεφομαι με επιχειρησεις που πληρωνουν τα λαθη τους και στο τελος ασχετα με οτι εγινε καταληγουν να μου εμπνεουν σεβασμο και εμπιστοσυνη και ερχεται μετα ενας μπακαλης μου κανει λαδια και υστερα κανει την παπια αποφευγοντας τις ευθυνες του,συναρτήσει(λεξη κλειδι) με τις αλλες εμπειριες μου δεν νιωθω δικαιομενος.(Για περισσοτερες λεπτομερειες κοιτα παλιοτερα posts μου εδω για Κοτσοβολο,Multirama κλπ και ισως καταλαβεις με ποιον τροπο το λεω)

 

Ετσι εμαθα,τωρα αν δεν παω στις πορειες να σπασω βιτρινες για τα δικαιωματα μου sorry κιολλας!

 

Σταυρωστε με δεν θα κατσω να βαλω και τα κλαμματα για το τι ιδεα ειχες σχηματισει για εμενα και αν καταρρεει,αλλα αν ειχες παρομοιες ΣΩΣΤΕΣ αντιμετωπισεις κρισεων απο καταστηματα ισως με ενιωθες.

 

Αν και συνεχιζεις του προσωπικους χαρακτηρισμους ας σου απαντησω αλλη μια φορα.

 

Το αν χαρηκα ή οχι το γνωριζεις;

Το αν ενιωσα δικαιωμενος και αν ενιωσα χαρουμενος ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.

 

Ηθικη ικανοποιηση πηρα και το ποσταρα στην ερωτηση του παπια που ειναι κατι ασχετο και δεν εκφραζεται με ενα παραπονο ή ενα μπραβο.

 

Οσο για τον μικρομεσαιο επιχειρηματια και το αθωο λαθος του οπως λες προστατευεται νομοθετικα αναγραφωντας το γνωστο πλεον για τυπογραφικα λαθη τα παραπονα σας αλλου!

 

Ουτε ταμπελακια στο μαγαζι του θα εχει βαλει στις λαθος τιμες,ουτε υποχρεωμενος να στο δωσει στην τιμη του φυλλαδιου ειναι.

 

Πιστευεις οτι η ΓΓΚ θα τον βαλει στην ιδια μοιρα με τον Γερμανο που εις γνωση του εκανε ολον αυτον τον ντορο με διαφημισεις σε TV ραδιοφωνα Internet και που κατηγορειτε για ασχετους λογους ή οτι ειναι ο μονος τροπος για να παρω τα προιοντα μου οπως λες;

 

Αρα αλλα ντ`αλλων παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα; Καμιά εικόνα δεν μου γκρέμισες ... αυτά να τα που σε αυτους που τους πεταγες τα τεραστεια γραφικά κέιμενα οποτε τολμαγε να σου πει κάποιος κάτι και σε αυτούς που σε επιβραβεύαν.

 

Συμφωνώ απόλυτα "άλλα αντι άλλων" με όλη την σημασία της προτάσεως ;)

 

Υ.Γ. Να το καταλάβω μέχρι και εγώ;... Δηλαδή τι είμαι εγώ; Ο κακός; Συνεχίζεις μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!! Ηρεμία παιδιά, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα!:-(

Χθες μου ήρθε email από την Γ.Γ.Καταναλωτή. Κάτω-κάτω είχε τα 41 ονόματά μας.

 

Σας κοινοποιούμε συνημμένα το Ζ2-1587/17-02-2010 έγγραφο της Υπηρεσίας μας.

 

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ΜΕ ΕΠΙΔΟΣΗ

Δ/NΣΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ Αθήνα, 17/02/2010

ΤΜΗΜΑ Α΄ Αριθ. πρωτ. Ζ2-1587

 

 

Προς

ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΒΕΕ

23ο χλμ. Ε.Ο. Αθηνών-Λαμίας

145 65 ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Κοιν/ση

ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ

 

 

Ταχ. Δ/νση: Πλ. Κάνιγγος

101 81 ΑΘΗΝΑ

Πληροφορίες: Δ. Τ.

Τηλέφωνο:

Fax:

Email:

 

Θέμα: Κλήση για υποβολή υπομνήματος αναφορικά με παράβαση των διατάξεων του Ν. 2251/94 (Φ.Ε.Κ.191/16-11-94) «Προστασία των καταναλωτών», όπως αυτές τροποποιήθηκαν με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύουν.

 

Καλείστε σύμφωνα με το άρθρο 6 του Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας (Ν.2690, Φ.Ε.Κ. Α’45/09-03-1999) και εντός προθεσμίας οκτώ (8) ημερών από την ημερομηνία επίδοσης της παρούσας, να υποβάλετε στην Υπηρεσία μας υπόμνημα με τις απόψεις σας σχετικά με την παράβαση για την οποία κατηγορείσθε ότι διαπράξατε και συγκεκριμένα:

 

1. Ιστορικό

 

Με το Ζ2-475/11-01-2010 έγγραφο της Υπηρεσίας μας, το οποίο παραδόθηκε την 21-01-2010 στην εταιρεία σας σύμφωνα με το σχετικό αποδεικτικό βεβαιωμένης επίδοσης των ΕΛ.ΤΑ., ζητήθηκαν οι απόψεις και οι ενέργειες της εταιρείας σας σχετικά με τις από 05-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ. ******************* τις από 08-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ.**********************, τις από 09-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ. ****************** και την από 11-01-2010 καταγγελία καταναλωτή. Επίσης, με το Ζ2-1216/01-02-2010 έγγραφο της Υπηρεσίας μας, το οποίο εστάλη στην εταιρεία σας με συστημένη επιστολή αλλά και φαξ την 05-02-2010, ζητήθηκαν οι απόψεις και οι ενέργειες της εταιρείας σας σχετικά με τις από 07-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ. **************** τις από 11-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ. ******************, τις από 12-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ.*************, τις από 13-01-2010 καταγγελίες των καταναλωτών κ.κ. ************ την από 16-01-2010 καταγγελία του καταναλωτή κ. ************ , τις από 17-01-2010 καταγγελίες καταναλωτριών και την από 20-01-2010 καταγγελία του καταναλωτή κ.************. Επί των ανωτέρω Ζ2-475/11-01-2010 και Ζ2-1216/01-02-2010 εγγράφων δεν έχει υποβληθεί μέχρι σήμερα στην Υπηρεσία μας απάντηση της εταιρείας σας.

 

Σύμφωνα με το περιεχόμενο των ανωτέρω αναφερόμενων καταγγελιών, αλλά και της από 27-01-2010 υποβληθείσας στην Υπηρεσία μας καταγγελίας του καταναλωτή κ. *************, την οποία σας αποστέλλουμε σε φωτ/φο, στο ηλεκτρονικό κατάστημα της εταιρείας σας http://www.e-germanos.gr'>http://www.e-germanos.gr'>http://www.e-germanos.gr κατά το χρονικό διάστημα από 04-01-2010 ως 08-01-2010 διαθέτονταν προς πώληση ηλεκτρονικά παιχνίδια για Playstation 3, Playstation 2, PSP, Nintendo Wii, Nintendo DS, XBOX 360 & PC στην τιμή των 2,09€ ανά τίτλο χωρίς να αναφέρεται χρονικό διάστημα προσφοράς ή περιορισμός στη διαθεσιμότητα των προϊόντων. Οι ανωτέρω αναφερόμενοι καταναλωτές προχώρησαν σε παραγγελίες των παιχνιδιών αυτών με παραλαβή από το κατάστημα και έλαβαν email επιβεβαίωσης της κάθε παραγγελίας, στο οποίο αναφερόταν ότι το υποκατάστημα της εταιρείας σας όπου έχει προωθηθεί η κάθε παραγγελία θα τους ενημερώσει για την κατάσταση της παραγγελίας και, σε περίπτωση που τα προϊόντα δεν είναι διαθέσιμα, για το χρόνο παράδοσής τους. Κανένας εκ των καταγγελλόντων δεν έλαβε ενημέρωση από το αντίστοιχο κατάστημα, ενώ όσοι επικοινώνησαν οι ίδιοι με το κατάστημα που είχε αναλάβει την εκτέλεση της παραγγελίας τους διαπίστωσαν αφενός ότι τα προϊόντα δεν ήταν διαθέσιμα και δεν επρόκειτο να παραγγελθούν, αφετέρου ότι το κατάστημα δεν είχε λάβει γνώση της παραγγελίας τους.

 

Κατόπιν τούτου, η Υπηρεσία μας την 08-01-2010 πραγματοποίησε έλεγχο της ιστοσελίδας της εταιρείας σας http://www.e-germanos.gr και διαπίστωσε ότι 44 ηλεκτρονικά παιχνίδια για Playstation3 , 61 ηλεκτρονικά παιχνίδια για Playstation2 , 45 ηλεκτρονικά παιχνίδια για PSP, 34 ηλεκτρονικά παιχνίδια για Nintendo Wii, 45 ηλεκτρονικά παιχνίδια για Nintendo DS, 40 ηλεκτρονικά παιχνίδια για XBOX360 και 43 ηλεκτρονικά παιχνίδια για Η/Υ διαθέτονταν προς πώληση στην τιμή των 2,09€ ανά τίτλο χωρίς να αναφέρεται χρονικό διάστημα προσφοράς ή περιορισμός στη διαθεσιμότητα των προϊόντων.

 

2. Ισχύον νομοθετικό πλαίσιο

 

* Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94, όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

«1.Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν… 4.Εμπορικές πρακτικές είναι αθέμιτες, ιδίως όταν είναι παραπλανητικές ή επιθετικές, όπως αυτές καθορίζονται στα άρθρα 9δ, 9ε, 9στ και στα άρθρα 9ζ και 9η, αντίστοιχα.»

 

* Το άρθρο 9στ του ιδίου Νόμου, ορίζει ότι:

 

«Απαγορεύονται, σε κάθε περίπτωση, ως παραπλανητικές, εμπορικές πρακτικές, που συνίστανται ιδίως σε: … ε) πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε μια καθορισμένη τιμή, χωρίς να γίνεται γνωστή η ύπαρξη των οποιωνδήποτε εύλογων λόγων που μπορεί να έχει ο προμηθευτής για τους οποίους πιστεύει ότι δεν θα μπορέσει να προμηθεύσει ή να αναθέσει σε άλλο προμηθευτή να προμηθεύσει τα προϊόντα αυτά ή ισοδύναμά τους στην τιμή αυτή μέσα σε εύλογο διάστημα και σε εύλογες ποσότητες, λαμβανομένων υπ’όψιν του προϊόντος, της κλίμακας διαφήμισης αυτού και της τιμής που προσφέρεται (διαφήμιση «δόλωμα») στ) πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε καθορισμένη τιμή και στη συνέχεια: … ββ) άρνηση λήψης παραγγελιών για το προϊόν ή παράδοσής του σε εύλογο χρόνο …»

 

3. Η θέση της Υπηρεσίας μας

 

Από τα αναφερόμενα στο ιστορικό της υπόθεσης, ως άνω, προκύπτει ότι κατά το χρονικό διάστημα 04-01-2010 – 08/01/2010, η εταιρεία σας, μέσω του ηλεκτρονικού της καταστήματος http://www.e-germanos.gr καλούσε τους καταναλωτές σε αγορά ηλεκτρονικών παιχνιδιών για Playstation 3, Playstation 2, PSP, Nintendo Wii, Nintendo DS, XBOX 360 & PC (312 συνολικά τίτλοι) και στη συνέχεια, αν και επιβεβαίωνε τη λήψη των παραγγελιών, δε διέθετε στους καταναλωτές τα προϊόντα χωρίς να τους γνωστοποιεί την ύπαρξη των οποιωνδήποτε εύλογων λόγων για τους οποίους πιστεύει ότι δεν θα μπορέσει να προμηθεύσει ή να αναθέσει σε άλλο προμηθευτή να προμηθεύσει τα προϊόντα αυτά ή ισοδύναμά τους στην τιμή αυτή μέσα σε εύλογο διάστημα και σε εύλογες ποσότητες, κατά παράβαση του άρθρου 9γ του Ν. 2251/94, όπως αυτός τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, υπό το πρίσμα των διατάξεων του άρθρου 9στ του ιδίου νόμου.

 

Το υπόμνημα αυτό θα ληφθεί υπόψη, κατά την εξέταση της υπόθεσής σας για την επιβολή ή μη διοικητικών κυρώσεων, με βάση:

 

1. τις διατάξεις των άρθρων 9γ και 9στ του Ν. 2251/94, όπως αυτός τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει,

2. τις διατάξεις του άρθρου 13α, παρ. 2 του Ν. 2251/94, όπως αυτός τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, σύμφωνα με τις οποίες: «…σε βάρος των προμηθευτών που παραβαίνουν τις διατάξεις του παρόντος νόμου επιβάλλεται, με απόφαση του Υπουργού Ανάπτυξης, πρόστιμο από χίλια πεντακόσια (1.500) έως ένα εκατομμύριο (1.000.000) ευρώ….»

 

Συν/νες : 38 σελ.

Διεύθυνσή μας (1)

 

Ο Διευθυντής

Β. Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελεγες Antreng αλλα αν στεκομασταν σε αυτα που ελεγες τοτε και θυμαμαι πολυ καλα τι ηταν,αλλα και το υφος τους,τοτε για τους περισσοτερους δεν θα ειχε νοημα να συνεχισουμε να το κυνηγαμε.

 

Δεν νομιζω να ειμαι ο μονος που μπορει να ελπιζει ακομα οτι ο Γερμανος θα μας στειλει τα παιχνιδια(Εστω και με πιεση απο την ΓΓΚ στα πλαισια του προστιμου),οι περισσοτεροι εδω μεσα ισως εχουν μια κρυφη ελπιδα,μην πεταγεσαι και μας την κλεβεις :P

 

Ασε μας να ζουμε σε ονειρα,να ειμαστε ρομαντικοι και αλλα τετοια ομορφα μεσα στην μαυριλα της ολης υποθεσης.:-)

 

Οκ μας ειχες πει οτι μην περιμενετε να παρετε τα παιχνιδια και οτι το μονο που θα γινει θα ειναι να τσιμπησει προστιμο για την διαφημηση και μονο.

 

Διαφωνησε κανενας;

 

Απλα ελπιζαμε-ελπιζουμε μηπως αποζημιωθουμε (οχι μονο ηθικα) και εμεις...οχι μονο το κρατος.

 

Αλλα μην παιζεις με την λεξη αγορα και μια συγκεκριμενη νομοθεσια που αφορα ασχετη περιπτωση ξανα και ξανα!

 

Υπαρχουν ατομα που πηγαν σε καταστημα και ειδαν οτι η τιμη των παιχνιδιων ηταν η παλια,ενημερωσαν τους πωλητες οτι ειναι σε προσφορα,το κοιταξαν αυτοι στο

συστημα ειδαν οτι ειναι με 2,09€ και το αγορασαν τα παιδια στην τιμη του συστηματος.

 

Με την λογικη του συγκεκριμενου παραδειγματος τα παιδια που το πηραν να εκαναν μηνυση γιατι ειχε αλλη τιμη στο ραφι απο αυτη που εδωσαν γιατι μπορει να μην ηξεραν για την προσφορα και την πατουσαν...

(Ακυρο αλλα δεν κολλαει ουτε το συγκεκριμενο που λες οτι πηγες στο ταμειο;αγορασες κατι;ε;ε;ε;ε;;))

 

Αν θες δωσε μου την νομοθεσια περι Ηλεκτρονικων Καταστηματων με φυσικη εδρα οπως ο Γερμανος για να δουμε τι ισχυει οταν καποιος προσφερει αυτη την υπηρεσια και θα το συζητησουμε τοτε(Δεν αναφερομαι σε οτι γραφει ο καθενας στο Site του).

 

Το οτι ειναι παραγγελια προιοντος και παραλαβη απο το καταστημα επειδη δεν εχει την επιλογη αγορας μεσω πιστωτικης καρτας,δεν σημαινει οτι δεν ειναι Eshop και οτι ο καλος Γερμανος θελει απλα να μας εξυπηρετησει.

 

Με την ιδια λογικη εν μερει δουλευει και το Eshop και το Πλαισιο και το Multirama αν επιλεξεις παραλαβη απο το καταστημα,οπως τουλαχιστον κανω παντα εγω που σε αναλογες περιπτωσεις ακυρωσεων-λαθων-καθυστερησεων θα κανουν τα παντα για να με αποζημιωσουν.

(εκπτωσεις,πιστωτικα,προσφορα αλλου προιοντος εστω και μεγαλυτερης αξιας στην ιδια τιμη κλπ.)

 

Αλλα ξεχασα δεν εφτασα στο ταμειο,δεν ειδα τιμη στο ραφι αρα δεν εχουν καμια ευθυνη απεναντι μου :-D

 

Μην με παρεξηγεις απλα αυτο το αρνητικο κλιμα που βγαζεις βασιζομενος στο οτι δεν αγορασαμε τιποτα και κανενας δεν μας χρωσταει τιποτα,προσωπικα το βλεπω λαθος.

 

Αποψη μου το ξερω,αλλα πραγματικα θα ηθελα να ξερω τι γραφει η νομοθεσια για τις υποχρεωσεις των Eshops απεναντι στους πολιτες (μιας και ετσι το εχει δηλωσει ο Γερμανος και οχι σαν μη δεσμευτικων παραγγελιων-σελιδα εξυπηρετησης)

 

@Εξυπνο πολιτη

Ειρωνικο ηταν,ηρεμος ειμαι B)

 

---------- Προσθήκη στις 17:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:50 ----------

 

Θελω να δω χαρτουρα(παραστατικα,τιμολογια,εμβασματα,συγχωροχαρτια,κινηση λογαριασμων) για να πιστεψω οτι καταβληθηκε απο τον Γερμανο το τεραστιο προστιμο των 1500€ μιας και υπαρχει εκβιασμος :lol:

 

Και δεν θα ξανακουσω την φωνουλα σου; :fear:

Δεν ξερω αν θα αντεξω...:fear:

:lol:

 

BTW απο το email και για ποιους λογους κατηγορειται ο Γερμανος.

  • Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94, όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Αρα δεν καναμε απλα παραγγελια αλλα ειχαμε εμπορικη συναλλαγη που για αυτη τουλαχιστον υπαρχει νομοθετικο πλαισιο ;)

 

Το άρθρο 9στ του ιδίου Νόμου, ορίζει ότι:

«Απαγορεύονται, σε κάθε περίπτωση, ως παραπλανητικές, εμπορικές πρακτικές, που συνίστανται ιδίως σε: … ε) πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε μια καθορισμένη τιμή, χωρίς να γίνεται γνωστή η ύπαρξη των οποιωνδήποτε εύλογων λόγων που μπορεί να έχει ο προμηθευτής για τους οποίους πιστεύει ότι δεν θα μπορέσει να προμηθεύσει ή να αναθέσει σε άλλο προμηθευτή να προμηθεύσει τα προϊόντα αυτάή ισοδύναμά τους στην τιμή αυτή μέσα σε εύλογο διάστημα και σε εύλογες ποσότητες, λαμβανομένων υπ’όψιν του προϊόντος, της κλίμακας διαφήμισης αυτού και της τιμής που προσφέρεται (διαφήμιση «δόλωμα») στ) πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε καθορισμένη τιμή και στη συνέχεια: … ββ) άρνηση λήψης παραγγελιών για το προϊόν ή παράδοσής του σε εύλογο χρόνο …»

 

Αρα μια τεραστια δικαιολογια που μπορει να πεταγε(Δεν τα εχει ο προμηθευτης μου,Nortec,Dionic,Zegetron κλπ)

 

:rolleyes: :confused: Ελεος δε κουραζεσαι να γράφεις αυτα τα post :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα; Καμιά εικόνα δεν μου γκρέμισες ... αυτά να τα που σε αυτους που τους πεταγες τα τεραστεια γραφικά κέιμενα οποτε τολμαγε να σου πει κάποιος κάτι και σε αυτούς που σε επιβραβεύαν.

 

Συμφωνώ απόλυτα "άλλα αντι άλλων" με όλη την σημασία της προτάσεως ;)

 

Υ.Γ. Να το καταλάβω μέχρι και εγώ;... Δηλαδή τι είμαι εγώ; Ο κακός; Συνεχίζεις μου φαίνεται.

 

Οι κωλοτουμπες σου ειναι ολα τα λεφτα σε βουλωσα :X 10 φορες με τα ακυρα παραδειγματα σου και τους νομους σου και τσιμουδια,σου εξηγησα 10 φορες τι εννοω με το δεν θα νιωσω ικανοποιημενος αν δεν παρω εστω του τιτλους παλι το γυρνας αλλου.

 

Με 'επιβραβευαν' οπως λες και εσυ(ασχετα αν πιο πολυ κραξιμο εχω φαει) επειδη το κυνηγουσα και πιεζα οσο μπορουσα για να μην περασει στα ψιλα αυτη η υποθεση.

 

Τroll αντε γεια οτι και να πεις για να αυξησεις το post Count σου δεν πιανει και γινεσαι και ρομπα συνεχεια.

 

---------- Προσθήκη στις 12:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:49 ----------

 

:rolleyes: :confused: Ελεος δε κουραζεσαι να γράφεις αυτα τα post :devil:

Θα προτιμουσες να γραφω 20 μικρα posts με μικρες μπηχτες για να αυξησω το Post Counter μου και να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις οπως ο Antre ή οποιονδηποτε Αntre με θεματα και νομους ασχετους με το τοπic? B)

Απλα οταν μπαινουν στην μεση προσωπικοι χαρακτηρισμοι μην περιμενεις να κατσω στην ακρη.

 

Antre σου ξεφυγαν μερικα Thumbs Down σε αλλα posts μου ευκολη λυση αν δεν θες να επιβαρυνεις την θεση σου ή να γινεις περισσοτερο ρομπα!

Κριμα που δεν εχω και εγω..

 

Παμε αλλη μια..

Pantewolf συμφωνω απολυτα μαζι σου Προστιμο και οτι αλλες κυρωσεις μπορει να υπαρξουν αλλα μεσα σε αυτα τα μετρα αν παρουμε και τους τιτλους θα ειμαστε διπλα κερδισμενοι.

 

Αν καποιοι δεν το καταλαβαινουν κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...