Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως ο Jobs χαλαρά πρέπει να έχει περάσει από Telemarketing πωλήσεις. Η Μοιραράκη δεν πιάνει μια μπροστά του:

 

 

Άκου να δεις, μπορείς σε συσκευή του 2010 να αλλάξεις το backround και μάλιστα ΟΛΟΚΛΗΡΗ την οθόνη, μπορείς να βάλεις αν θέλεις και τις δικές σου εικόνες κι αυτό θεωρείται "make anything you want"!!!!!!

 

 

Καλά οι δυο πρώτες προτάσεις του Steve όλα τα λεφτά. Και γενικά ντάξει, δεν ξέρω τι θα πουλήσει αυτή η συσκευή όλο και κάποιοι θα τη θεωρήσουν γαμάτη, αλλά αν ποτέ έδιναν στον Jobs να παρουσιάσει το πρώτο αυτοκίνητο ξέρω γω ή την πρώτη έγχρωμη τηλεόραση, χαλαρά θα πέθαινε από την συγκοπή του.

 

Καλά απίθανο! Πάντα ονειρευόμουν να έχω μια συσκευή που αλλάζει background και μπαίνει internet με τουλάχιστον 600€. Επίτέλους! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω... άπειρο έγινε το topic.

 

Λοιπόν, ας πω και εγώ.

 

Η συσκευή είναι consumer. Είναι gadget.

Πάρε 2-3 πράγματα να κάνεις και πλήρωνε για αυτά με το αντίστοιχο shop από πίσω.

You know what?

Θα δουλέψει!

Εδώ βέβαια χλωμό το κόβω, αλλά στην Αμερική, standard.

Οι συγκρίσεις με άλλες συσκευές είναι μάταιες.

 

Για να πω και το αστείο μου με τους γραφικούς(:devil:)... μα να μην έχει wi-fi? :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πάντως ο Jobs χαλαρά πρέπει να έχει περάσει από Telemarketing πωλήσεις. Η Μοιραράκη δεν πιάνει μια μπροστά του:

 

 

Άκου να δεις, μπορείς σε συσκευή του 2010 να αλλάξεις το backround και μάλιστα ΟΛΟΚΛΗΡΗ την οθόνη, μπορείς να βάλεις αν θέλεις και τις δικές σου εικόνες κι αυτό θεωρείται "make anything you want"!!!!!!

 

 

Καλά οι δυο πρώτες προτάσεις του Steve όλα τα λεφτά. Και γενικά ντάξει, δεν ξέρω τι θα πουλήσει αυτή η συσκευή όλο και κάποιοι θα τη θεωρήσουν γαμάτη, αλλά αν ποτέ έδιναν στον Jobs να παρουσιάσει το πρώτο αυτοκίνητο ξέρω γω ή την πρώτη έγχρωμη τηλεόραση, χαλαρά θα πέθαινε από την συγκοπή του.

 

Αυτά κατάλαβες από την όλη παρουσίαση???

:devil:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά κατάλαβες από την όλη παρουσίαση???

:devil:B)

 

αυτό και ότι στο iphone ακόμα δεν μπορείς να βάλει custom background... μόνο στην αρχική οθόνη... αλλά στο update υπ αριθμόν 4.206 θα μπορείς να το κάνει και αυτό και θα είναι innovation...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
αυτό και ότι στο iphone ακόμα δεν μπορείς να βάλει custom background... μόνο στην αρχική οθόνη... αλλά στο update υπ αριθμόν 4.206 θα μπορείς να το κάνει και αυτό και θα είναι innovation...

 

Ακόμη δεν πήρες απόφαση πως τα χαρακτηριστικά του iphone είναι αυτά που είναι? Ποιος ο λόγος να φωνάζεις αφού δεν σου κάνει? :P

 

Εγώ το βλέπω πιο ρεαλιστικά:

 

Οκ το ipad απαραίτητο δεν μου είναι αλλά ως gadget-άκιας σαφώς και το θέλω, όπως θέλω οτιδήποτε νεό κυκλοφορεί!

 

Από κει και πέρα όμως δεν παύει να είναι μια μικρή (σχτικά) και λεπτή συσκευή με μια πολύ καλή οθόνη και ένα σταθερότατο λειτουργικό με μια τεράστια βάση εφαρμογών, που κοστίζει από 500$. Αυτά και μόνο το κάνουν ενδιαφέρον! Το τι κάνει και πως το γνωρίζω και ειμαι ευχαριστημένος, μιας και εξακολουθώ να κρατάω το iphone μου έχοντας δοκιμάσει όλα σχεδόν τα άλλα τηλέφωνα που κυκλοφορούν.

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έχει να κάνει με το "μου κάνει/δεν μου κάνει" το background... για τον τρόπο παρουσίασης μιλούσαμε και ότι το παρουσιάζει ο Στίβ σαν feature. Το ίδιο θα κάνει και στο μελλοντικό update του iphone και θα είναι και πάλι ... feature.

 

Είναι κάποιοι που βλέπουν ότι ο άλλος λέει παπαριές αλλά επιλέγουν για χ...ψ... λόγους τελικά να πάρουν το προϊόν και άλλοι που δεν βλέπουν τίποτα άλλο εκτός από το μήλο στην ράχη της συσκευής...

 

και φαίνεται ποιος είναι ποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό και ότι στο iphone ακόμα δεν μπορείς να βάλει custom background... μόνο στην αρχική οθόνη... αλλά στο update υπ αριθμόν 4.206 θα μπορείς να το κάνει και αυτό και θα είναι innovation...

 

Το Winterboard το γνωρίζεις;;; :-)

Περίεργο γιατί στο δικό μου iPhone έχει custom background... Μάλλον θα είναι κινέζικο iPhone :-D

Αλλά πέρα από αυτό, δεν βλέπετε τα 1000 καλά αλλά στέκεστε στην 1 μικροατέλεια!!!!!!

''Όσοι δεν μπορούν να σε αγαπήσουν, καλύτερα να σε μισήσουν!!!!! Ποτέ όμως μην αδιαφορήσουν!!!!!'' :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
μα δεν έχει να κάνει με το "μου κάνει/δεν μου κάνει" το background... για τον τρόπο παρουσίασης μιλούσαμε και ότι το παρουσιάζει ο Στίβ σαν feature. Το ίδιο θα κάνει και στο μελλοντικό update του iphone και θα είναι και πάλι ... feature.

 

Είναι κάποιοι που βλέπουν ότι ο άλλος λέει παπαριές αλλά επιλέγουν για χ...ψ... λόγους τελικά να πάρουν το προϊόν και άλλοι που δεν βλέπουν τίποτα άλλο εκτός από το μήλο στην ράχη της συσκευής...

 

και φαίνεται ποιος είναι ποιος

 

Σου τόνισε τη δυνατότητα αυτή μιας και στο iphone δεν την έχεις!

 

Αλλά σου ξαναλέω πως στο σύνολο των χαρακτηριστικών του ipad, το wallpaper είναι το 0,0001% για να κολλήσεις εκεί! Σε όλο το κείμενο του jobs αυτό ήταν μια γραμμή!

B)

 

Και ξεχνάς άλλη μια βασική παράμετρο σε αυτούς που βλεπουν το μήλο και αρκεί για την επιλογή τους: η ευχάριστη και απρόσκοπτη εργασία τους με όλες αυτές τις συσκευές που έχουν πάνω τους το μήλο! Και προφανώς δεν μπορούν όλοι να το καταλάβουν αυτό (και δεν είναι και υποχρεωμένοι).

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Winterboard το γνωρίζεις;;; :-)

Περίεργο γιατί στο δικό μου iPhone έχει custom background... Μάλλον θα είναι κινέζικο iPhone :-D

Αλλά πέρα από αυτό, δεν βλέπετε τα 1000 καλά αλλά στέκεστε στην 1 μικροατέλεια!!!!!!

''Όσοι δεν μπορούν να σε αγαπήσουν, καλύτερα να σε μισήσουν!!!!! Ποτέ όμως μην αδιαφορήσουν!!!!!'' :-D

 

α, ναι... το είδα στο app store το winterboard... αααα... ψέμματα... ήταν το winter skiboard...

 

μην πέφτεις στην λόμπα του jailbrake αγαπητέ... όταν ο "χ' χάκερ κατάφερε να έχει πρόσβαση στο iphone λέγανε "εεεε... αφού είναι jailbroken" ... τώρα το έχουμε ως feature;

 

ή μήπως είναι το απόλυτο λογικό το jailbrake να συμπληρώνει την γαμάτη αυτή συσκευή...

 

όπως γράφω πιο πάνω... μήλο να έχει στην ράχη και όλα καλά... εσείς θα τρέξετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
α, ναι... το είδα στο app store το winterboard... αααα... ψέμματα... ήταν το winter skiboard...

 

μην πέφτεις στην λόμπα του jailbrake αγαπητέ... όταν ο "χ' χάκερ κατάφερε να έχει πρόσβαση στο iphone λέγανε "εεεε... αφού είναι jailbroken" ... τώρα το έχουμε ως feature;

 

ή μήπως είναι το απόλυτο λογικό το jailbrake να συμπληρώνει την γαμάτη αυτή συσκευή...

 

όπως γράφω πιο πάνω... μήλο να έχει στην ράχη και όλα καλά... εσείς θα τρέξετε

 

θα πρέπει να είμαι τουλάχιστον ανόητος (ή 13χρονος) για να επιλέξω να "σπάσω" τη συσκευή μου για να έχω ...wallpaper!

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου τόνισε τη δυνατότητα αυτή μιας και στο iphone δεν την έχεις!

 

Αλλά σου ξαναλέω πως στο σύνολο των χαρακτηριστικών του ipad, το wallpaper είναι το 0,0001% για να κολλήσεις εκεί! Σε όλο το κείμενο του jobs αυτό ήταν μια γραμμή!

B)

 

Και ξεχνάς άλλη μια βασική παράμετρο σε αυτούς που βλεπουν το μήλο και αρκεί για την επιλογή τους: η ευχάριστη και απρόσκοπτη εργασία τους με όλες αυτές τις συσκευές που έχουν πάνω τους το μήλο! Και προφανώς δεν μπορούν όλοι να το καταλάβουν αυτό (και δεν είναι και υποχρεωμένοι).

 

:)

 

Δεν "κολλάω"... απλά εντυπωσιάζομαι στο πόσο αυτονόητα είναι κάποια πράγματα και παρουσιάζονται ως κάτι το ανατρεπτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν "κολλάω"... απλά εντυπωσιάζομαι στο πόσο αυτονόητα είναι κάποια πράγματα και παρουσιάζονται ως κάτι το ανατρεπτικό.

 

Και σου ξαναλέω πως είναι αστείο που καθόμαστε να θεωρούμε το wallpaper ώς σοβαρό χαρακτηριστικό σε ένα iphone ή ένα ipad! Να μιλήσουμε για άλλα πιο σοβαρά όπως το file sharing κλπ ευχαρίστως!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός δεν είναι αν αλλάζει η όχι το background ρε παιδιά είτε αλλάζει είτε δεν αλλάξει "τραχανάς που χύθηκε" το θέμα είναι ότι ο Jobs μας θεωρεί μαο-μαο και το παρουσιάζει σας innovation γιατί δεν ασχολήθηκε με τα υπόλοιπα 1000 καλά στην παρουσίαση του; μάλλον γιατί για να γίνουν 1000 πρέπει να αθροίσεις και το γεγονός ότι μπαίνει και στο ίντερνετ και ότι μπορείς να βάλεις custom background.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πάντως ο Jobs χαλαρά πρέπει να έχει περάσει από Telemarketing πωλήσεις. Η Μοιραράκη δεν πιάνει μια μπροστά του:

 

 

Άκου να δεις, μπορείς σε συσκευή του 2010 να αλλάξεις το backround και μάλιστα ΟΛΟΚΛΗΡΗ την οθόνη, μπορείς να βάλεις αν θέλεις και τις δικές σου εικόνες κι αυτό θεωρείται "make anything you want"!!!!!!

 

 

Καλά οι δυο πρώτες προτάσεις του Steve όλα τα λεφτά. Και γενικά ντάξει, δεν ξέρω τι θα πουλήσει αυτή η συσκευή όλο και κάποιοι θα τη θεωρήσουν γαμάτη, αλλά αν ποτέ έδιναν στον Jobs να παρουσιάσει το πρώτο αυτοκίνητο ξέρω γω ή την πρώτη έγχρωμη τηλεόραση, χαλαρά θα πέθαινε από την συγκοπή του.

BLASPHEMY! BLASPHEMY!!!

steve-jobs-apple-tablet-apple-slate-computer-bcd66c8b6dc46d5d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...