Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λες εσύ ότι δε χριαζεται να κλείσεις τον browser για να παιξεις πασιεντζα. Και άμα τον κλείσεις τι θα γίνει δηλαδή? Ενα κουμπι ειναι το κλεισιμο , ενα κουμπι ειναι και το minimize.

Οταν ανοιγεις τον broswer στο ipad σε βγαζει εκει ακριβως που εισουν μολις τον εκλεισες, σαν να εκανες minimize δηλαδη.

 

Πες μου τωρα οτι θελεις το multitasking για να μπορεις να σερφαρεις με το ενα χερι και με το αλλο να παιζεις πασιετζα..

 

Ακριβώς!Όπως τα λέει ο φίλος.

Κι αν κατεβάζεις κατι δεν πειράζει,ενα κουμπι ειναι το κλεισιμο , ενα κουμπι ειναι και το minimize.

Και αν ακούς κανα κομματι πχ στο YouTube και θες να παιξεις πασιεντζα να θυμάσαι πάντα ότι όταν ανοιγεις τον broswer στο ipad σε βγαζει εκει ακριβως που εισουν μολις τον εκλεισες, σαν να εκανες minimize δηλαδη.

 

Πες ότι ήθελες και usb να πέσω απο τα σύννεφα,να το κάνεις τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ακριβώς!Όπως τα λέει ο φίλος.

Κι αν κατεβάζεις κατι δεν πειράζει,ενα κουμπι ειναι το κλεισιμο , ενα κουμπι ειναι και το minimize.

Και αν ακούς κανα κομματι πχ στο YouTube και θες να παιξεις πασιεντζα να θυμάσαι πάντα ότι όταν ανοιγεις τον broswer στο ipad σε βγαζει εκει ακριβως που εισουν μολις τον εκλεισες, σαν να εκανες minimize δηλαδη.

 

Πες ότι ήθελες και usb να πέσω απο τα σύννεφα,να το κάνεις τι;

 

:lol::lol::lol:

 

Που χάθηκες εσύ? Δεν μας διασκεδάζεις πλέον στο thread της ΑΕΚ :P:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες εσύ ότι δε χριαζεται να κλείσεις τον browser για να παιξεις πασιεντζα. Και άμα τον κλείσεις τι θα γίνει δηλαδή? Ενα κουμπι ειναι το κλεισιμο , ενα κουμπι ειναι και το minimize.

Οταν ανοιγεις τον broswer στο ipad σε βγαζει εκει ακριβως που εισουν μολις τον εκλεισες, σαν να εκανες minimize δηλαδη.

 

Πες μου τωρα οτι θελεις το multitasking για να μπορεις να σερφαρεις με το ενα χερι και με το αλλο να παιζεις πασιετζα..

 

Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά το πως θα χειρίζομαι το μηχάνημά μου δε θα μου το πει ούτε εσύ, ούτε ο Jobs, ούτε κανένας. Εγώ ξέρω τις ανάγκες μου και διαλέγω τα μηχανήματά μου ανάλογα με αυτές. Εν προκειμένω κρίνω το iPad υπό αυτή τη σκοπιά, αν και ακόμα πιστεύω για κάποιον που χρησιμοποιεί το Internet σαν εξελιγμένη τηλεόραση, είναι μια χαρά.

 

BTW, το WebOS φαίνεται να υποστηρίζει multitasking και μάλλον θα έχει και Flash σύντομα. Το maemo ήδη τα έχει. Και για να μην ξεχνιόμαστε, μπορεί το HTML5 να είναι πολύ καλό, αλλά το DRM που χρειάζεται μερικές φορές για streaming (βλ. Netflix για παράδειγμα) δεν το παρέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες ότι ήθελες και usb να πέσω απο τα σύννεφα,να το κάνεις τι;

Βρε παιδια ακουω εδω και μερες οτι το ipad δεν εχει usb..

Ενω στην επισημη παρουσιαση ειπώθηκε κατα λεξη το εξης "I’d like to talk for a minute about iTunes. The iPad syncs over USB with iTunes exactly like an iPhone or iPod touch. So when you sync, you sync everything. Photos, music, movies, TV shows, contacts, calendars, bookmarks, apps…"

 

Εχει usb λοιπον κανονικοτατα με το απλο καλωδιο φωρτησης οπως και το iphone. Και σιγουρα θα βγουν διαφοροι ανταπτορες που θα συνδεεις πανω του τα παντα, οι κινεζοι να ειναι καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια ακουω εδω και μερες οτι το ipad δεν εχει usb..

Ενω στην επισημη παρουσιαση ειπώθηκε κατα λεξη το εξης "I’d like to talk for a minute about iTunes. The iPad syncs over USB with iTunes exactly like an iPhone or iPod touch. So when you sync, you sync everything. Photos, music, movies, TV shows, contacts, calendars, bookmarks, apps…"

 

Εχει usb λοιπον κανονικοτατα με το απλο καλωδιο φωρτησης οπως και το iphone. Και σιγουρα θα βγουν διαφοροι ανταπτορες που θα συνδεεις πανω του τα παντα, οι κινεζοι να ειναι καλα..

 

εννωουνε να εχει θυρα usb to ipad δλδ να μπορουνε να του συνδεσουνε στικακι κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ασχολείστε με το iPad;

Να έλεγα πως εισάγει μια οποιαδήποτε καινοτομία στο χώρο των tablet PC's,

τότε ΟΚ.

Αλλά δεν εισάγει.

Ένα ελλιπές gadget αφής είναι,το οποίο θα πατήσει στο design του και στο όνομα του μήλου για να πουλήσει.

 

Διάβασα πριν πως το iPad αυτό που κάνει θα το κάνει καλά.

Και τα netbook αυτά που κάνουν τα κάνουν μια χαρά.

Απλά το iPad τα κάνει πιο εντυπωσιακά με όμορφα transitions κλπ.

Σιγά τα ωά δηλαδή.

 

Αλλά ας τα συγκρίνετε(iPad vs netbooks) επί ίσοις όροις.

Αφαιρέστε απο τα netbooks το mutitasking και πείτε μας αν δουλεύουν καλά με μία εφαρμογή ανοιχτή κάθε φορά.

Δείτε λίγο και την επεκτασιμότητα κάθε συσκευής.

Γιατί να πρέπει να χρυσοπληρώσω στην Apple τον αντάπτορα USB που θα μου επιτρέπει να συνδέω στο iPad την USB Flash memory μου;

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί λάνσαρε τέτοιο προϊόν στην αγορά η Apple

και ειδικά αυτήν την περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ελλιπές gadget αφής είναι,το οποίο θα πατήσει στο design του και στο όνομα του μήλου για να πουλήσει.

 

Αυτό το σχόλιο κάτι μου θυμίζει ... Τι άραγε ??? :-D

 

iphone.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το σχόλιο κάτι μου θυμίζει ... Τι άραγε ??? :-D

 

Τελικά θα με κάνετε να πιστέψω πως οι κάτοχοι Mac είστε τα περισσότερο κολλημένα fan boys, ever...

 

Φίλτατε Nick, άσε τα υπονοούμενα και τις εξυπνάδες και μίλα με ντοκουμέντα...

Ειρωνικά υπονοούμενα εντυπωσιασμού μπορεί να κάνει ο καθένας μας,

αλλά σίγουρα τα χρησιμοποιούν αυτοί που δεν έχουν επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το σχόλιο κάτι μου θυμίζει ... Τι άραγε ??? :-D

Έτσι και με το συγκεκριμένο τηλέφωνο όπως και με το iPad τώρα "ποιος χρειάζεται σήμερα mms, video recording, 3G, GPS κτλ" μέχρι που βγήκε το 3GS και τα κανε όλα.

 

Για πάρε την αναλογία τώρα και μάντεψε τι θα ειπωθεί μόλις βγει το iPad 2 με μερικές δυνατότητες που δεν είχε ο πρόγονος του. Φυσικά μέχρι τότε "ποιος χρειάζεται σήμερα camera, usb κτλ ..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχετε δίκιο δεν πρόκειται να πέσει η τιμή στο iPad....Aυτοί οι Νορβηγοί πολυ πίσω σα λαος....αντι να το σνομπάρουν για να πέσει η τιμή του και να πάρουν κανα netbook ,πήγαν και το έκαναν preorder...:cry:

http://www.electronista.com/articles/10/02/09/apple.resellers.get.thousands.of.ipad.requests/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια για την τιμη εχετε να πειτε κατι?τα 500 δολαρια θα μεταφραστουν 360 ευρω ή μπακαλιστικα 500 ευρω?

 

Στο Ελλάδα ένα δολάριο ισούται με 1 ευρό, κάποιες φορές και παραπάνω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και με το συγκεκριμένο τηλέφωνο όπως και με το iPad τώρα "ποιος χρειάζεται σήμερα mms, video recording, 3G, GPS κτλ" μέχρι που βγήκε το 3GS και τα κανε όλα.

 

Για πάρε την αναλογία τώρα και μάντεψε τι θα ειπωθεί μόλις βγει το iPad 2 με μερικές δυνατότητες που δεν είχε ο πρόγονος του. Φυσικά μέχρι τότε "ποιος χρειάζεται σήμερα camera, usb κτλ ..."

 

Αυτό ακριβώς δεν είναι κοροϊδία;

Γιατί αργήσαν τόσο πολύ να βγάλουν το 3GS;

Είναι τόσο εμπορικά "λάθος" να λανσάρεις εξαρχής μια συσκευή που θα τα κάνει όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο άκομψο μου φαίνεται.

Σαν το iphone του Τσατσένκο.:lol:

Για mp3player κάνει?:lol::lol::lol:

Το gps του, εχει να δείχνει και φωτογραφία του δρόμου μπρος, γιατί στις 9" παίζει να κρίβει το μισό παρμρίζ.

Βιβλίο δε διαβάζω ούτε ζωγραφιστό συνεπώς δε με εντυπωσιάζει η ιδέα ενος multimedia ereader...

Απο την άλλη όμως είναι apple=μπορεί να το δώ και να το θέλω την επόμενη και ας μη το χρειάζομαι.

Αμα του δώσουν και δυνατότητα flash (μαζί και στο iphone) θα πω respect και θα δώσουμε και στην apple ενα παράσημο που τα κατάφερε.:P

Πάντος για ουσιαστικό αντίπαλο των netbook δεν το βλέπω...

Μάλλον θα αναγεννήσει μια ξεχασμένη κατηγορία τα tablets.

Μόνο τα γκομενάκια του mad χρησιμοποιούσαν ως τώρα...

Όλοι όσοι βγάζουν εως τώρα ψηφιακές κορνίζες θα θελήσουν να τις κάνουν έξυπνες και θα τους πετάξουν cpu και android πάνω (αν πιάσει βέβαια πρώτα το ipad)...

Αλλιώς απλά θα βλέπουμε τις γκόμενες του mad με Ipad αντί για τις γκουμούτζες που είχαν εως τώρα.

Γίνει δεν γίνει επυτυχία το ipad ενα καλό στην ανθρωπότητα θα το εχει κάνει κάνει η apple.:lol:

 

Cortex 9 φοράει???

TV-out εχει; μπορεί να παίξει με κάποιο τρόπο στην tv σαν HTPC; και κανέναν divx player θα εχουμε ποτέ για iphone os???

Αντε να βγάλουν και τπτ apple arcade stics να το ξαπλώσουμε στο τραπέζι και να παίξουμε κανένα Super Kick Off οπως παλιά στα ufo του καφενείου του χωριού.:lol:

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...