Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members
www.dropbox.com :P

 

το αλλάξανε κάποια στιγμή και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το ξεκινήσανε με το getdropbox

 

φαντάζομαι πως απλώς το dropbox.com το είχε άλλος και δεν ήταν διαθέσιμο... κι όταν έγιναν δημοφιλείς αποφάσισαν να το αγοράσουν.

 

κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με το firefox.com αν θυμάμαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εεεεε, λίγο...

αμα μας καθυστερήσουνε δηλαδή, θα το ζητήσω απ´ έξω.... Νομίζω με την ισοτιμία θα είναι καλύτερα...

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πιστεύω ειλικρινά πάντως πως δεν αξίζει τα λεφτά του. Νομίζω είναι προϊόν πολυτελείας και όχι πρακτικότητας. Έχω αναλύσει και σε ένα άρθρο στο blog μου γιατί το πιστεύω αυτό λεπτομερώς, γενικά όμως είναι πιο πολύ το wow factor που θα πουλήσει, γιατί όσοι έχουν laptop και κινητό (ειδικά αν πρόκειται και για macbook/iphone!) είναι καλυμένοι νομίζω.

 

Παρεμπιπτόντως και ένα διασκεδαστικό βιντεάκι επ αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
http://jilion.com/sublime/video

 

Για να δείτε πως η html5 δεν είναι και τόσο μακρυά όσο νομίζετε!

 

Α! παίζει και στο iphone!

B)

 

Και συνεχίζουμε σε άλλα επίπεδα:

 

http://mugtug.com/sketchpad/

:confused:B)

 

PS: ΔΕΝ είναι flash!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως εγώ 1 μήνα πριν βγει το iPad,είχα αποχωριστεί το iPhone με σκοπό να πάρω το iPod touch.Γιατί ουσιαστικά το θεωρώ πολυτέλεια να έχω iPhone μόνο για τις εφαρμογες του και το internet και οχι για τηλέφωνο.Για τηλέφωνο πιο βολικά βρίσκω τα κλασικα κινητα και σε μέγεθος πιο μικρά.Βέβαια το iPod touch είχε το μεινέκτημα οτι είχε μόνο Wifi.Με την εμφάνιση του iPad βασικά μου λυθηκε αυτο το πρόβλημα.Ξερω οτι πολλοι θα πουνε είδος πολυτελειας και εφε αλλα τα ίδια λένε και για το iPhone.Που εμένε προσωπικά δεν βόλεψε ως τηλέφωνο οπότε τι είχα, τι έχασα.Αν και οι περισσότεροι θα πιστεύουν οτι θα έχω και iPhone γιατί εχουν όλοι, αλλα θα μείνω μόνο με αυτά που με βολεύουν και ας τους να λένε.....

Επίσης αν γίνει πράξη η φήμη οτι θα πέσουν και άλλο οι τιμες ανάλογα με την ζήτηση http://www.macnn.com/articles/10/02/08/initial.wave.may.be.determining.factor/

τοτε ας συνεχισουν οι άλλοι να λένε γιατι δεν χρειαζόμαστε iPad.....(που είναι εύκολο όπως λέγανε τότε που δεν χρειαζόμασταν iPhone...που όντως δεν είναι αυτο που πραγματικά εγώ χρειάζομαι)

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνεχίζουμε σε άλλα επίπεδα:

 

http://mugtug.com/sketchpad/

:confused:B)

 

PS: ΔΕΝ είναι flash!

 

Συγχαρητήρια υπάρχουν 2(χιλιάδες) σελίδες που υποστηρίζουν HTML5. Αλήθεια πόσες δεν υποστηρίζουν; Εγώ μια απορία έχω στα iMac και τα Macbook η Apple υποστηρίζει flash; Νομίζω πως ναι. Γιατί δεν το αφαιρεί σαν δυνατότητα αφού είναι τόσο παρωχημένο και αποτυχημένο και βαρύ( που είναι); Μήπως το ζήτημα είναι η ανικανότητα τους να σχεδιάσει το σωστό λειτουργικό ώστε να λειτουργήσει αξιοπρεπώς ο flash player;

 

Λυπάμαι δε θα πάρω...μπορεί να αγόρασα το Iphone και να είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτό μέχρι να βγει κάτι καλύτερο αλλά αυτό το touch με αναβολικά δε το παίρνω. Εγώ θέλω να παίζω Farmville στο facebook και να μαλακίζομαι και το ταπεινό netbook των 300 € το κάνει αξιοπρεπώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια υπάρχουν 2(χιλιάδες) σελίδες που υποστηρίζουν HTML5. Αλήθεια πόσες δεν υποστηρίζουν; Εγώ μια απορία έχω στα iMac και τα Macbook η Apple υποστηρίζει flash; Νομίζω πως ναι. Γιατί δεν το αφαιρεί σαν δυνατότητα αφού είναι τόσο παρωχημένο και αποτυχημένο και βαρύ( που είναι); Μήπως το ζήτημα είναι η ανικανότητα τους να σχεδιάσει το σωστό λειτουργικό ώστε να λειτουργήσει αξιοπρεπώς ο flash player;

 

Λυπάμαι δε θα πάρω...μπορεί να αγόρασα το Iphone και να είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτό μέχρι να βγει κάτι καλύτερο αλλά αυτό το touch με αναβολικά δε το παίρνω. Εγώ θέλω να παίζω Farmville στο facebook και να μαλακίζομαι και το ταπεινό netbook των 300 € το κάνει αξιοπρεπώς!

 

Aφου το πε ο Steve:Ηρθε ο καιρος να φύγουμε απο το flash να παμε προς HTML5!

Ολοι οι macαδες με νυχια και με δόντια θα υποστηρίξουν τα σοφα λόγια του ηγέτη τους :P

Τι θες και τους τα λες και συ:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν γίνει πράξη η φήμη οτι θα πέσουν και άλλο οι τιμες ανάλογα με την ζήτηση

 

εδω περιμενανε να το δωσουνε στα 1000$ και στο δινει 499 ... δεν παιζει να πεσει αλλο...

 

---------- Προσθήκη στις 12:07 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:03 ----------

 

Εγώ θέλω να παίζω Farmville στο facebook και να μαλακίζομαι και το ταπεινό netbook των 300 € το κάνει αξιοπρεπώς!

 

θες τωρα να σε παρουμε στα σοβαρα??:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω περιμενανε να το δωσουνε στα 1000$ και στο δινει 499 ... δεν παιζει να πεσει αλλο...

 

Ρε μαν σε καναν να το περιμένεις για 1000$ για να λες μετα και ευχαριστω και να πίνεις νερό στο ονομα του του καλου ανθρώπου που το δίνει ''φθηνά''

 

@kgkatzi Παρε netbook man και παιξε ο,τι εχει και δεν εχει flash.

Για μένα ipad waste of money/time!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''

 

@kgkatzi Παρε netbook man και παιξε ο,τι εχει και δεν εχει flash.

Για μένα ipad waste of money/time!

 

διαφορετικό πράγμα το netbook που είναι ένα μικρό λαπτοπ - και διαφορετικό το ipad. To ipad δεν είναι κανονικός υπολογιστής - είναι για να διαβάζεις στο ιντερνετ και να παίρνεις κανα email. Αυτά τα κάνει με πολύ ωραίο τρόπο όμως που ένα netbook δεν μπορεί να σου προσφέρει. Για κάποιες κατηγορίες ανθρώπων -προφανώς όχι για σένα - αυτή η συσκευή είναι ό,τι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...