Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι σίγουρα ο σωστός φάκελος με το Firefox profile που χρησιμοποιούσες; Φαίνεται λίγο αδειανός, σαν να μην έχει πολυχρησιμοποιηθεί ο Firefox με το συγκεκριμένο profile ή σαν να του λείπουν αρχεία. Παραθέτω ενδεικτικά το δικό μου τρέχον profile folder:

 

post-4351-129063091654_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έχεις δίκιο πως είναι άδειο, αλλά έχω φάει το κόσμο και δε βρίσκω άλλο!!

 

Μπήκα στα έγγραφα των vista, εκεί θα έπρεπε να είναι και μάλιστα το χρησιμοποιούσα πάρα πολύ καιρό. Στα xp (αν και έψαξα) στάνταρ δεν υπάρχει τίποτα αφού τώρα τα εγκατέστησα - είναι όλα κενά. Ουφ....

 

Θα ψάξω κι άλλο, αλλά αν μπορείτε να βοηθήσετε πείτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το Search των Windows XP, ψάχνοντας ολόκληρο το partition των Vista για αρχεία/καταλόγους με όνομα "bookmarkbackups";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το Search των Windows XP, ψάχνοντας ολόκληρο το partition των Vista για αρχεία/καταλόγους με όνομα "bookmarkbackups";

 

Τίποτα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το Search των Windows XP, ψάχνοντας ολόκληρο το partition των Vista για αρχεία/καταλόγους με όνομα "bookmarkbackups";

 

Κοίτα να δεις που υπήρχε τελικά!! Αφού έψαχνα κι έψαχνα, μετά από 2 μέρες ασχολήθηκα λίγο παραπάνω και χωρίς το search και τελικά τα βρήκα!!!! Βέβαια σε περίεργο φάκελο, όχι όπως σε σένα, αλλά τουλάχιστον βρέθηκε.

 

Thanks parsifal B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εχω παρατητήσει κάτι περίεργο στο Mozilla. Και το περίεργο μου το κάνει σε κάποια site και ένα απο αυτό είναι το insomnia. Ενώ όλα είναι μια χαρά και ανοίγω μία σελίδα παρατηρώ κάτι σαν κόλλημα, το παράθυρο στην μπάρα εργασίας εξαφανίζεται και εμφανίζεται στιγμιαία. Σαν να κάνει restart o mozilla.

Πηγαίνω στην κονσόλα σφαλμάτων και βλέπω τα εξής:

Σφάλμα: illegal character

Kώδικας: http://www.insomnia.gr/ads/www/delivery/ajs.php?zoneid=6&cb=95034492523&loc=http%3A//www.insomnia.gr/forum/newreply.php%3Fdo%3Dnewreply%26p%3D3360982&referer=http%3A//www.insomnia.gr/forum/login.php%3Fdo%3Dlogin

Γραμμή: 1, Στήλη: 6

Kώδικας:

GIF89a

 

Τι είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κατεβασα το προσθετο για video απο youtube αλλα δεν καταλαβαινω πως μεσα απο firefox μπορω να κατεβασω ενα video....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη ειναι η σελιδα του addon

αυτο που κατεβασες σου εβγαζε διπλα απο το addres bar το πολυχρωμο σηματακι που φαινεται πανω αριστερα στο σαιτ? :-)

 

Δεν βλεπω καποιο σημαιακι.Παω στη σελιδα που λες παταω install αλλα δεν συνδεεται.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σε όλους έχω το Mozilla Firefox 3.6.3. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: ενώ βάζω σελιδοδείκτες στην μπάρα δηλαδή στην Εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών, ενώ φαίνονται και τους πατάω μπαίνουν μια χαρά.Όταν βγάλω το Mozilla και τον ξαναβάλω οι σελιδοδείκτες δεν υπάρχουν και όταν πάω οργάνωση σελιδοδεικτών (βιβλιοθήκη δηλαδή)

και πατάω εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών οι σελιδοδείκτες υπάρχουν.Απλά δεν μου τους εμφανίζει στην μπάρα και πρέπει να πηγαίνω οργάνωση σελιδοδεικτών για να τους επιλέγω και αυτό είναι σπαστικό λίγο.Τι μπορώ να κάνω;

Και το ποιο κουφό είναι ότι έχω ένα σελιδοδείκτη που δεν έχει ούτε ετικέτα ούτε τοποθεσία παρά μόνο όνομα τον πατάω και δεν μου βγάζει τις ιδιότητες τους λες και δεν υπάρχει, και το χειρότερο ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΒΗΣΩ:shock:

Τι κάνω τώρα;

Ευχαριστώ πολύ:-D και βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να αποθηκευσεις σελιδειδικτι πας λελιδοδεικτες > προσθηκη στους σελιδοδεικτες και πατας αποθηκευση στο παραθυρακι

το κανεις αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα τώρα, το ίδιο γίνεται δεν μου τους εμφανίζει και πάω οργάνωση σελιδοδεικτών και είναι εκεί. Άσε που μερικές φορές μου λέει επανεκκίνηση του mozilla πατάω ok και το πατάω πάλι και μου κάνει το ίδιο. μπορεί να φταίει και η επανεκκίνηση που κάνει.Μια φορά είχε γίνει διακοπή ρεύματος και είχα τον υπολογιστή μου ανοιχτό με το mozilla λέτε να φταίει αυτό; Μα και πάλι τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις καποιο τροπο στη μπαρα με τις μηχανες αναζητησης αντι του ebay.co.uk να βαλω να ψαχνει στο ebay.gr που ειναι στα ελληνικα με τις τιμες σε ευρώ και υπολογισμενα μεταφορικα για ελλαδα;

 

εκανα καποιες δοκιμες πειραζοντας το αντοιστοιχο .xml αρχειο αλλα δεν καταφερα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...