Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 2 ωρες, τα βιντεο στο youtube επαιζαν μια χαρα.

 

Τωρα (χωρις να εχω αλλαξει κατι), παταω play και μου βγαζει αυτο

 

post-110745-129063080584_thumb.jpg

 

Ε λεω και γω, "οκ μισο λεπτο θα μου παρει να κανω upgrade το flash...". Το κανω που λετε, παιζει ενα βιντεο κανονικα. Παω να δω δευτερο, παλι το ιδιο μου βγαζει... wtf?

 

 

σημειωση: Embedded βιντεο μια χαρα τα βλεπω π.χ. στο φορουμ, στο facebook κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Javascript pop up message: No credentials or unsuccessful login.....?

Μου το εμφανιζει οταν δουλευω το imacros....το συγκεκριμενο add on αυτο που κανει ειναι να ανοιγει αυτοματα link σελιδων (ενα ενα με την σειρα που τα εχω καταχωρισει) και να τα κανει loop..και οταν μου πεταει αυτο το message μου το κολλαει κ πρεπει καθε φορα να παταω οκ για να συνεχισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρησιμη συμβουλη σας

Σε καποια σιτε που μπαινω (tr@kers) χρειαζετε να ενεργοποιησω τα cookies απο που παω?????

Εψαξα αλλα δεν λεει πουθενα cookies enable - disable στις επιλογες του firefox 3.6.3 ...

μηπως δε το ειδα ? βοηθεια ευχαριστω

 

---------- Προσθήκη στις 14:34 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:45 ----------

 

Τι χρησιμη συμβουλη σας

Σε καποια σιτε που μπαινω (tr@kers) χρειαζετε να ενεργοποιησω τα cookies απο που παω?????

Εψαξα αλλα δεν λεει πουθενα cookies enable - disable στις επιλογες του firefox 3.6.3 ...

μηπως δε το ειδα ? βοηθεια ευχαριστω

 

Eνταξει ολα οκ το βρηκα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μερικες μερες εχω ενα προβλημα με τον firefox.

Δεν μου ανοιγει τις εικονες.Το ιδιο συμβαινει και στον google chrome.Στον ie ολα δουλευουν κανονικα.

Το περιεργο ειναι οτι στο laptop δεν εχω τετοιο προβλημα.

Μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τραγικο προβλημα! (Εχω Firefox3.6.3 και Windows 7)

Απο χθες εγκαθιστωντας τον Adobe Flash Player απο το http://www.adobe.com/products/flashplayer εχω τραγικα προβληματα καθυστερησης στο ανοιγμα των popup παραθυρων της μορφης πχ javascript:wPhotoStory('/html/ent/544/ent.357544.asp'); στο Sport24.gr. Κανει περιπου 20-40 δευτερολεπτα να ανοιξει απο την ωρα που το παταω!

 

Εκανα φυσικα απεγκατασταση του flash player αλλά τιποτα.

Εκανα επειτα εγκατασταση του ιδανικοτερου(πιθανοτατα): http://www.filehippo.com/download_flashplayer_firefox/ αλλα και παλι τιποτα.

Απενεργοποιωντας ολα τα addons(exttensions) παλι δεν γινεται τιποτα.

Ανοιγοντας τον Firefox σε safe mode ολα λειτουργουν κανονικα!:-)

Αλλα σε safe mode. You know. It's not a solution....

 

 

So? Καμια ιδεα???? Θα σκασω.

duh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εχω προβλημα με το firefox.Μολις τον ανοιξω κολλει και δεν ανταποκρινεται.Δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω καθολου.Εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση, το ιδιο. Δοκιμασα παλιοτερη εκδοση ξανα το ιδιο. Εχει κανεις καμια ιδεα τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των pop up παραθύρων του Firefox?

 

Ξαφνικά μου εμφανίζονται πολύ μικρά και υποχρεώνομαι κάθε φορά να τα επεκτείνω με το ποντίκι, γεγονός που με κουράζει και έχει καταντήσει εκνευριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του Firefox, όπου το έχεις, είτε στην επιφάνεια εργασίας, είτε στη γραμμή γρήγορης εκκίνησης. Επέλεξε "Ιδιότητες". Πάτα στην καρτέλλα "Συντόμευση". Κοίτα χαμηλά, στο πεδίο "Εκτέλεση". Άνοιξε το μικρό μενού που υπάρχει εκεί και επέλεξε είτε "Κανονικό παράθυρο", είτε "μεγιστοποιημένο.

 

Ή, άνοιξε τον Firefox, μεγάλωσέ τον, πήγαινε στο μενού "Αρχείο" και επέλεξε "Κλείσιμο" ή "Έξοδος". Την επόμενη φορά που θα ανοίξεις, θα θυμάται το τελευταίο μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω...

Κάποιες φορές, όχι πάντα, όταν σβήνω κάποιο λινκ από την οριζόντια μπάρα, ή από δεξιά, τότε σβήνεται και το πρώτος φάκελος με λινκς στα bookmarks...

Το φταίει; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω...

Κάποιες φορές, όχι πάντα, όταν σβήνω κάποιο λινκ από την οριζόντια μπάρα, ή από δεξιά, τότε σβήνεται και το πρώτος φάκελος με λινκς στα bookmarks...

Το φταίει; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

υπαρχει κανενα προσθετο οπου οταν γραφω την διευθυνση καποιας σελιδας να γραφει παντα σε λατινικους χαρακτηρες ανεξαρτητος το τη γλωσσα εχω επιλεξει για να γραφω εκεινη την ωρα ? μου ειχαν πει για ενα αλλα δεν θυμαμαι ουτε το πως λεγεται αυτε βρησκω κατι με αναζητηση :-( καμια ιδεα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κανενα προσθετο οπου οταν γραφω την διευθυνση καποιας σελιδας να γραφει παντα σε λατινικους χαρακτηρες ανεξαρτητος το τη γλωσσα εχω επιλεξει για να γραφω εκεινη την ωρα ? μου ειχαν πει για ενα αλλα δεν θυμαμαι ουτε το πως λεγεται αυτε βρησκω κατι με αναζητηση :-( καμια ιδεα ?

URLcorrector

 

1. Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...