Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το παιχνίδι το έπαιξα εχτές για πολύ λίγο όμως γιατί νύσταζα και μου πήρε πολύ ώρα το update μέσο steam.

 

Εντυπώσεις :

 

Γραφικά : Τα γραφικά του θυμίζουν πολύ παλιότερα παιχνίδια, πολύ καλύτερα είχε/ έχει το mw 2, επίσης και η ατμόσφαιρα δεν είναι πολέμου.

 

Ηχος : Αν κάτι μου άρεσε πάρα πολύ απο αυτή την σειρά mw1 / mw2 ήταν ο ήχος, στο black ops ο ήχος είναι απαράδεκτος ! Οι ρυπές των οπλων ακούγονται λες και το οπλο πετάει πασαντέπους και οχι σφαίρες! όπως και οι εκρήξεις είναι εντελώς ψεύτικες..

 

gameplay : Πάντα το Call of Duty είχε μια arcade φιλοσοφία αλλά σου έβγαζε και μια "βαρύτητα" σαν αίσθηση μάχης και πολέμου, στο black ops τα πράγματα είναι πάρα πολύ arcade και η αίσθηση του πολέμου απλά δεν υπάρχει, είναι σαν να παίζεις paintball και απλά φοράς στρατιωτικά ρούχα.. Μου θύμισε η ολη φιλοσοφία το Operation 7 οπου το τελευταίο το θεωρώ πολύ καλύτερο, και επίσης μια που ανέφερα το Operation 7 να πω οτι σαν να εχει αντιγράψει κάποια πράγματα το black ops.

 

Το καλό εδω είναι οτι στο black ops παίζεις το παιχνίδι και απλά το διασκεδάζεις, στο mw2 ήσουν εντελώς στην τσίτα αν ήθελες να τα πας καλά, το black ops είναι πολύ πιο χαλαρό.

 

Και τέλος να πω οτι ημουν θερμός υποστηρικτής στο multiplayer μέσο Steam και Host, μπορεί ο host να είχε κάποιο πλεονέκτημα με lag κτλ αλλά σε άτομα που είχαν αγοράσει το παιχνίδι σπάνια έβρισκες hackers / cheaters στο παιχνίδι.. Εχτές που έπαιξα me dedicate servers γίνεται πανηγύρι με τους cheaters και αυτο είναι πραγματικά πολύ σπαστικό..

 

Ποτέ δεν κατάλαβα το τσιτεράδες αφου και αυτοι είναι αχρηστοι και δεν θα επρεπε να χαίρονται με τα killstraek τους αλλά και χαλάνε ολο το gameplay..

 

Τέλος να πω οτι το black ops αδικαιολόγητα τραβάει πολύ cpu / gpu ισχύ. Με το σύστημα της υπογραφής μου δεν είχα πρόβλημα στο gameplay αλλά έβλεπα οτι τραβάει πολλούς επεξεργαστικούς πόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το παιξεις ολο, θα καταλαβεις οτι εχει αρκετα καλυτερα γραφικα απο το Mw2.....

 

Ετοιμαζει patch η Treyarch(για το Stuttering στο PC) οποτε υπομονη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα μου άρεσε το (νέο; ) gore στο single player.

Κομμένοι λαιμοί και χέρια/πόδια που δεν είναι πια στην θέση τους μου θυμίζουν παλιές καλές εποχές SOF 1 και 2. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψιλοξενέρωσα με το Multi λίγο που έπαιξα... Ο ήχος είναι για κλάματα, και γενικά δεν μου δίνει την αίσθηση του πολέμου όπως μας έλεγαν... Περισσότερα μόλις το λιώσω...

 

 

Και τέλος να πω οτι ημουν θερμός υποστηρικτής στο multiplayer μέσο Steam και Host, μπορεί ο host να είχε κάποιο πλεονέκτημα με lag κτλ αλλά σε άτομα που είχαν αγοράσει το παιχνίδι σπάνια έβρισκες hackers / cheaters στο παιχνίδι.. Εχτές που έπαιξα me dedicate servers γίνεται πανηγύρι με τους cheaters και αυτο είναι πραγματικά πολύ σπαστικό..

 

Για το MW2 λες; γιατί και εγώ αυθεντικό το έχω και σε 1 στα 3 παιχνίδια βρίσκω cheater, ειδικά όταν έπαιζα πρωινές ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τέλος να πω οτι ημουν θερμός υποστηρικτής στο multiplayer μέσο Steam και Host, μπορεί ο host να είχε κάποιο πλεονέκτημα με lag κτλ αλλά σε άτομα που είχαν αγοράσει το παιχνίδι σπάνια έβρισκες hackers / cheaters στο παιχνίδι.. Εχτές που έπαιξα me dedicate servers γίνεται πανηγύρι με τους cheaters και αυτο είναι πραγματικά πολύ σπαστικό..

 

είσαι σίγουρος ότι λέμε για το mw2? δε ξέρω σε τι lobby σε έβαζε εσένα αλλά μερικές μέρες τύγχανε να παίζω και 7 συνεχόμενα παιχνίδια με cheaters. η λογική λέει πως τώρα πρέπει να έχουμε λιγότερους cheaters. αν ο server έχει admin πολύ δύσκολα θα μένει πάνω από ένα δύο παιχνίδια μέσα. θα τρώει και ένα ban στον server και δε θα μπορεί να ξαναμπεί. το menu για το report είναι πολύ ωραίο και εύχρηστο, με δύο κλικ κάνεις το report σου και καθάρισες :P

 

χθες που έπαιξα είδα κάτι περίεργα kills αλλά δε έδωσα σημασία γιατί μπορεί να οφείλεται στο lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ελπίζω να μπορείτε να αναγνωρίσετε το cheat το λεω αυτο γιατι κ εμενα με λέγανε πάρα πολλές φορες cheater στο παιχνίδι επειδη απλα τα πήγαινα καλά..

 

Απο το killcam θα το καταλάβεις...

 

Δεν ξέρω εγω αν απλά ημουν τυχερός αλλά cheaters συναντούσα πολύ σπάνια, να πω οτι έπαιζα free for all και πολύ σπάνια τα υπόλοιπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πρόβλημα με delay κλπ ας ρίξει μια ματιά εδώ:

http://blackopsforum.com/showthread.php?p=84032

 

offtopic

να πω οτι έπαιζα free for all και πολύ σπάνια τα υπόλοιπα..

 

Μάλλον για αυτο... Εγώ μόνο hard, στην αρχή δεν υπήρχαν αλλά μετά απο κάνα 6μηνο κυκλοφορίας έβρισκα πάρα πολλούς... Οι περισσότεροι με wallhack, αποκορύφωμα ένας τύπος με σκορ σε search and destoy το θυμάμαι σαν τώρα με 140+ kills και 4-5 deaths σε κάνα δεκάλεπτο!... Τον πρώτο καιρό μπορούσα να κάνω report τελευταία όμως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω...το εχει τρεξει κανεις σε laptop?

Εχω Ατι mobility 5165,i5 430m,6gb μνημη θα το παιζει αξιοπρεπώς?

 

Χωρίς κάρτα γραφικών πως να το παίξει ; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω...το εχει τρεξει κανεις σε laptop?

Εχω Ατι mobility 5165,i5 430m,6gb μνημη θα το παιζει αξιοπρεπώς?

 

Οχι φίλε μου δεν θα το τρέξει..

http://www.game-debate.com/games/index.php?p_make=Intel&p_deriv=Core+i5-430M+2.26GHz&gc_make=ATI&gc_deriv=Mobility+Radeon+HD+5165&g_id=703&game=Call+of+Duty+7&ram=6&checkSubmit=

 

Στο λαπτοπ δοκίμασε το Operation 7.

post-60152-129063138572_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...