Προς το περιεχόμενο

Colin McRae: Dirt 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επεξεργαστής Intel Pentium E5300 @ 2600MHz

 

κάρτα γραφικών NVIDIA GeForce GTS 450

 

ραμ 3gb

 

μητρική : Asus P5KPL-AM SE

 

:shock:

 

δεν υπαρχει προβλημα στο συστημα αν και ο επεξεργαστης μπορει να ανεβει λιγο παραπανω να το τρεχεις καλυτερα μηπως δνε περαστηκε σωστα και κανα προβληματικος drivers ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 471
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και σε μενα ξεκιναει αμεσως αλλα χωρις ssd....

 

και φορτωμενο σε green δισκο......

 

ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ WD /LAUGH

 

εκτος απο αυτο πολυ δυσκολο στο 6 επιπεδο αν παιζει κανεις θελει κοτσια για να τους περασεις κε τερμα το γκαζι

 

εγω στο 3 το παιζω, και εγω σε green τα εχω ολα μου τα games..

ετσι και αλιος ο green(2010) που εχω ειναι πιο γρηγορος απο τον σκληρο που εχω το λειτουργικο.. ειναι μοντελο του 2007..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στο 3 το παιζω, και εγω σε green τα εχω ολα μου τα games..

ετσι και αλιος ο green(2010) που εχω ειναι πιο γρηγορος απο τον σκληρο που εχω το λειτουργικο.. ειναι μοντελο του 2007..

οι green ειναι το μελλον τι ssd και velociraptor και τυρανοσαυροι ρεξ γκριν παουρ by WD χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στο 3 το παιζω, και εγω σε green τα εχω ολα μου τα games..

ετσι και αλιος ο green(2010) που εχω ειναι πιο γρηγορος απο τον σκληρο που εχω το λειτουργικο.. ειναι μοντελο του 2007..

Εχεις κερδισει καμμια πιστα στο 3?

 

Πως ειναι πιο γρηγορος ο green απ τον αλλο σκληρο σου?? 5400rpm δεν εχει?

Παντως δε νομιζω οτι οι σκληροι παιζουν ρολο στα games(στις HD ταινιες δε παιζουν σιγουρα κανενα ρολο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει προβλημα στο συστημα αν και ο επεξεργαστης μπορει να ανεβει λιγο παραπανω να το τρεχεις καλυτερα μηπως δνε περαστηκε σωστα και κανα προβληματικος drivers ισως

 

θα το εγκαταστήσω πάλι και ο θεός βοηθός αν και τους driver της κάρτας τους ανανεώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κερδισει καμμια πιστα στο 3?

 

Πως ειναι πιο γρηγορος ο green απ τον αλλο σκληρο σου?? 5400rpm δεν εχει?

Παντως δε νομιζω οτι οι σκληροι παιζουν ρολο στα games(στις HD ταινιες δε παιζουν σιγουρα κανενα ρολο).

 

 

στο φόρτωμα τον games παίζει ρόλο.

στο psp πιο γρήγορα ξεκινά το game αν το ανοίξεις από την m2(τσιπαρισμενο) πάρα από το umd..(1.5mb/s τρέχει το umd ,με τέτοια ταχύτητα παντός αντέγραφα τα δισκάκια στο pc)

και όχι στα 7200 είναι..

 

το μόνο πρόβλημα που δημιουργείτε από αργό σκληρό , είναι όταν π.χ. στο gta iv και στο metro 2033 ,τα γραφικά είναι θολά στο δρόμο μπροστά σου π.χ. χωρίς να χάνεις fps όμως.

 

και τις πίστες που θέλουν platinum,gold,silver,bronze.. το platinum δεν το παίρνω που να χτυπάω τον κώλο μου κάτω.:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προ ολιγου εκανα πειραματα και αντικατεστησα τον ssd μου με εναν green, αυτο που μπορω να σου πω με απολυτη βεβαιοτητα ειναι οτι στον ssd γινεται γρηγοροτερα η εγκατασταση:-)

 

Επισης απο την πειρα μου γνωριζω οτι η επομενη πιστα φορτωνεται γρηγοροτερα εαν εχεις περισσοτερη μνημη(ram).

 

το μόνο πρόβλημα που δημιουργείτε από αργό σκληρό , είναι όταν π.χ. στο gta iv και στο metro 2033 ,τα γραφικά είναι θολά στο δρόμο μπροστά σου π.χ. χωρίς να χάνεις fps όμως.

Δηλαδη κατα τη διαρκεια που τρεχουν αυτα τα games διαβαζουν απ το δισκο?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να ρωτησω κατι που ισως εχει απαντηθει

 

δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με το παιχνιδι, το ειχα απλα εγκαταστησει και ακομα δεν εχω κανει κανενα update

 

σημερα που ξεκινησα λιγο να το παιζω παρατηρησα artifacts οταν στουκαρω σε διαφορα μερη, αυτο ειναι φυσιολογικο ή πρεπει να αρχισω να ψαχνομαι?

 

διορθωνεται με κανα patch αν ειναι οντως προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι είναι απο τα γραφικά του παιχνιδιού φίλε μου..μήν σε ανησυχεί!

τρομαξα κι εγω μεσημεριατικα :P , ακομα (λογω υποχρεωσεων) δεν εχω προλαβει να χαρω τη καρτα :lol:

 

τα γραφικα παντως ειναι :wub: ελπιζω και το παιχνιδι να μου αρεσει οπως το 2

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι, γιατι εχω ακουσει και την αντιθετη αποψη (οτι ειναι χειροτερο απο το 2)

 

ομως επειδη το 2 μου αρεσε αρκετα , αν και συνηθως δε μου αρεσουν τα racing το 2 ομως το ελιωσα , δεν εμεινα στις γνωμες των αλλων και αποφασισα να διαπιστωσω ο ιδιος ποσο καλο ειναι

 

παω να παιξω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...