Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι τραβατε και εσεις που μενετε στις μεγαλουπολεις :P...εμεις εδω αφηνουμε πολλες φορες τα παραθυρα ανοιχτα ειδικα το καλοκαιρι και πορτες ασφαλειες δεν εχουμε,σε μονοκατοικια μενουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι τραβατε και εσεις που μενετε στις μεγαλουπολεις :P...εμεις εδω αφηνουμε πολλες φορες τα παραθυρα ανοιχτα ειδικα το καλοκαιρι και πορτες ασφαλειες δεν εχουμε,σε μονοκατοικια μενουμε.....

 

και πρόβλημα ασφαλείας να μην είχαμε Αθήνα , μόνο και μόνο με τόσες ιπτάμενες κατσαρίδες ,παραθυρα ανοιχτά δεν άφηνα! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό που λες δεν παίζει,στο λέω από προσωπική εμπειρία.

Κλειδώθηκα με τα κλειδιά πάνω στην πόρτα.

Το κλειδί δεν μπορεί να πιαστεί. Αν ανοίξεις το καπάκι της κλειδαριάς πόρτας ασφαλείας, θα με καταλάβεις.

Αν ήταν στην ευθεία το κλειδί θα το έσπρωχνα μέσα και θα τελείωνε, έλα όμως που το μπάσταρδο είχε πάρει και κλίση. Έφαγα 30 λεπτά για 15 μοίρες υπόθεση. Θα μου πεις είναι επαγγελματίες. Οκ, 1/10 μπορεί. Εκτός κι αν υπάρχει εργαλείο ακριβώς για αυτή τη δουλειά.

 

Αυτό, και μην πετάτε -1 έτσι επειδή απλώς διαφωνείτε γιατί θα πάτε νύχτα.

 

Πέραν της κυκλικής κίνησης και του μεγάλου μαγνήτη και δεν ξέρω τι, το δικό μου κλειδί ασφαλείας πχ είναι από μη μαγνητικό κράμα μετάλλου. Δεν κολλάει μαγνήτης πάνω του. Όσο για την πιάστρα, απλώς το βάζεις ως τη μέση στην κλειδαριά και όχι τίγκα, αν και αμφιβάλλω αν είναι τόσο εύκολο να το γυρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό, και μην πετάτε -1 έτσι επειδή απλώς διαφωνείτε γιατί θα πάτε νύχτα.

Όπα. (Αλκαίος)

Αυτό που λέει για το κλειδί μου το έχει πει κλειδαράς. Βέβαια υπάρχουν πάρα πολλοί τύποι κλειδαριών. Όπως μου είπε ότι δεν υπάρχει πόρτα να μην ανοίγει. Αυτό που πληρώνεις σε μια κλειδαριά είναι το πόσο χρόνο θα κάνει να την ανοίξει και όχι το αν θα την ανοίξει.

 

κλείδωσες και ένα πολλά υποσχόμενο topic για ανδρες...:cry::cry::cry:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τραβατε και εσεις που μενετε στις μεγαλουπολεις :P...εμεις εδω αφηνουμε πολλες φορες τα παραθυρα ανοιχτα ειδικα το καλοκαιρι και πορτες ασφαλειες δεν εχουμε,σε μονοκατοικια μενουμε.....

 

Μου θυμισες παλιες καλες εποχες που στην Αθηνα κοιμομασταν εξω στον κηπο για δροσια ελλειψη κλιματιστικων την νυχτα.

 

Περασμενες και ξεχασμενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμισες παλιες καλες εποχες που στην Αθηνα κοιμομασταν εξω στον κηπο για δροσια ελλειψη κλιματιστικων την νυχτα.

 

Περασμενες και ξεχασμενες...

 

Γιατί αμα κοιμηθείς έξω τι κίνδυνο έχεις;

Πέρα απο τα άπειρα κουνούπια δε βλέπω κάτι άλλο;

Τι να σου κανουν;Να σου πάρουν τις πυτζάμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν γνωρίζω τι είδους κλειδιά και κλειδαριές υπάρχουν με μαγνήτη μπορεί άνετα να γυρίσει η κλειδαριά αν είναι μέσα το κλειδί και είναι από κάνα σίδερο....με ηλεκτρομαγνήτη...μπαταρία σε τσάντα και ξεκλειδώνει για πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ΡΟΦΛ.

"Κρυμμένο μήνυμα απο Lucifer"

 

not anymore, lol :P

 

Και γιατί άνοιξαν 5 διαμερίσματα χωρίς να πάρουν τίποτα? Πρακτική έκαναν? :rolleyes:

 

άλλο urban legend λέει ότι τέτοια πράγματα κάνουν και οι εταιρείες security για να βάζει ο κόσμος συναγερμούς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, όποιος μου ανοίξει το σπίτι με μαγνήτη ή τσιμπίδα με το κλειδί ως τη μέση από πίσω, τον αφήνω να πάρει ότι μπορεί να κρατήσει στα χέρια του μέσα σε 2 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλειδαράς που προσφάτως άνοιξε την πόρτα μου με τα κλειδιά από πίσω, είναι κάθετος στο ότι πρέπει να κλειδώνουμε τις πόρτες ασφαλείας μέχρι τέρμα και να αφήνουμε τα κλειδιά πάνω! Η ξεκλείδωτη πόρτα ανοίγει τρομερά εύκολα, είδα πως το έκανε ο μάγκας με χοντρό σύρμα και έχω γίνει εξπέρ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...