Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιταξε να δεις γενικα η Nintendo δεν εχει προσφορες στα παιχνιδια της οσο παλια και να ειναι. Ειναι ενα απο αυτα τα βηματα της που την πανε πισω. Απο την αλλη η Nortec ειναι τραγικη σαν εταιρια, τοσο απο αποψη τιμων οσο και απο αποψη "καταστροφης" του κουτιου με τα ηλιθια αυτοκολητα τους.

 

Τουλαχιστον απο εξωτερικο και e-bay βρισκεις τα παιχνιδια σε τιμες που πραγματικα λες "οκ, αξιζει". Τωρα να πληρωσω για κατι οπως το Nintendogs and cats 40+ ευρω ε δεν το λες και οτι καλυτερο.

 

 

δεν διαφωνω μαζι σου πουθενα.απλα μηνες ακουω το ποσο ακριβα θα ειναι τα παιχνιδια του 3ds στην Ελλαδα και τονιζω το οτι χαιρω πολυ,τουλαχιστον ειναι κατι πρωτοποριακο και μοναδικο στον τομεα του.ετσι και αλλιως οσοι ψαχνοντε ψωνιζουν απ εξω δεν αλλαζει αυτο.δεν δικαιολογησα τις τιμες.

Επεξ/σία από garrett156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα πήγα στο Saturn και μια κυρία μου έδωσε να δοκιμάσω το 3DS. Έπαιξα ένα demo παιχνιδάκι που με τράβηξε φωτογραφία και μετά πυροβολούσα τον εαυτό μου κινώντας ολόκληρη την κονσόλα [motion-sensing] και. Το backround ήταν το κατάστημα :P

 

Αλλά το 3D με πόνεσε στα μάτια. Ελπίζω να εφταιγε κάτι και να μην είναι όντως έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και είδα το 3ds. Δεν ξέρω αν έχω εγώ το πρόβλημα ή κάτι άλλο φταίει αλλά για να δω το 3d (το οποίο είναι αρκετά εντυπωσιακό, by the way) πρέπει να έχω μια πολύ συγκεκριμένη απόσταση και γωνία ορατότητας από την κονσόλα. Αυτό μεταφράζεται σε μέγα πρόβλημα γιατί είναι κουραστικό να πρέπει να μένεις κάγκελο και συγχρόνως να παίζει με την οθόνη αφής. Πιο συγκεκριμένα, εγώ έπαιξα ένα παιχνίδι το οποίο έκανε χρήση του motion sensing και την περισσότερη ώρα έβλεπα διπλές εικόνες γιατί είναι κάπως δύσκολο να συγχρονίσεις την κίνηση της κονσόλας και την κίνηση του κεφαλιού σου (και κατ΄ επέκταση των ματιών σου) με την οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και είδα το 3ds. Δεν ξέρω αν έχω εγώ το πρόβλημα ή κάτι άλλο φταίει αλλά για να δω το 3d (το οποίο είναι αρκετά εντυπωσιακό, by the way) πρέπει να έχω μια πολύ συγκεκριμένη απόσταση και γωνία ορατότητας από την κονσόλα. Αυτό μεταφράζεται σε μέγα πρόβλημα γιατί είναι κουραστικό να πρέπει να μένεις κάγκελο και συγχρόνως να παίζει με την οθόνη αφής. Πιο συγκεκριμένα, εγώ έπαιξα ένα παιχνίδι το οποίο έκανε χρήση του motion sensing και την περισσότερη ώρα έβλεπα διπλές εικόνες γιατί είναι κάπως δύσκολο να συγχρονίσεις την κίνηση της κονσόλας και την κίνηση του κεφαλιού σου (και κατ΄ επέκταση των ματιών σου) με την οθόνη.

 

Εγώ δεν αντιμετώπισα κανα τέτοιο πρόβλημα. Το μόνο παράπονο μου ήταν ο πόνος στα μάτια. Βέβαια την ρύθμιση την έκανε η υπάλληλος οπότε μπορεί να μην βολεύε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα κ εγω σε ενα μαγαζι κ με εντυπωσιασε το 3d του αλλα μεχρι εκει γιατι η κονσολα συνεχιζει να μην εχει καλα γραφικα.

για φορητη κονσολα μια χαρα γραφικα εχει

ουτως η αλλως δεν ειναι το παν τα γραφικα ;)

εγω παντως σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω αλλα με προβληματιζει η αυτονομια του ρε γμτ :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για φορητη κονσολα μια χαρα γραφικα εχει

ουτως η αλλως δεν ειναι το παν τα γραφικα ;)

εγω παντως σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω αλλα με προβληματιζει η αυτονομια του ρε γμτ :mad:

 

να σε ενημερώσω ότι υπάρχουν και φορτιστες αυτοκινήτου με 15Ε στο πλαίσιο... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα λογω του οτι μιλαμε για 3D θα επρεπε η πανω οθονη να ειναι περιπου στο μεγεθος του XL για καλυτερα αποτελεσματα.

Νομιζω οτι θα αποδειχθει μικρη για ποιο περιπλοκα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα λογω του οτι μιλαμε για 3D θα επρεπε η πανω οθονη να ειναι περιπου στο μεγεθος του XL για καλυτερα αποτελεσματα.

Νομιζω οτι θα αποδειχθει μικρη για ποιο περιπλοκα παιχνιδια.

 

Δηλαδή σε πόσες ίντσες αναφέρεσε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε πόσες ίντσες αναφέρεσε??

 

 

Τουλάχιστον 4,3" , για να εχεις καλυτερο αποτελεσμα στο 3D επειδη λογω του βαθους "μειώνεται" η οπτικη επιφανεια.

 

Βεβαια ολα θα αποδειχθουν στην πραξη σε λιγες ημερες , αλλα κυριως με τα ποιο "σοβαρα" παιχνιδια που θα κυκλοφορησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα κ εγω σε ενα μαγαζι κ με εντυπωσιασε το 3d του αλλα μεχρι εκει γιατι η κονσολα συνεχιζει να μην εχει καλα γραφικα.

 

Γραφικα επιπεδου Χbox 1 δεν ειναι καθολου ασχημα για φορητη my friend. Προσωπικα ηδη θεωρουσα το PSP εντελως overkill για φορητη παιχνιδομηχανη απο αποψη γραφικων. Ολη αυτη η δυναμη παει χαμενη οταν σχεδιαζουν παιχνιδια με βαση την φορητοτητα της κονσολας. Παρατηρησε λιγο τι λεει ο καθε developer. Στην περιπτωση του Super Street Fighter 4 κρατησαν τα backrounds χωρις animation οχι γιατι δεν μπορουσαν να τακ ανουν animated αλλα γιατι οταν το πρωτοεφτιαξαν τα πολυπλοκα γραφικα δεν μπορουσαν με τιποτα να λειτουργησουν εν κινησει.

 

Καποιοι μπορει να πουν "καλα ας υπαρχει η δυναμη κατω απο το καπο και ας μην την χρησιμοποιουν" αλλα εγω δεν συμφωνω. Κατι τετοιο αυξανει το κοστος και ταυτοχρονα "αναγκαζει" τους developers να βγαζουν γραφικα οσο ποιο κοντα στις δυνατοτητες της κονσολας και δεν ειναι λιγοι οι developers που θα ξεχασουν οτι σχεδιαζουν παιχνιδια για φορητη κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ενημερώσω ότι υπάρχουν και φορτιστες αυτοκινήτου με 15Ε στο πλαίσιο... :rolleyes:

να σε ενημερωσω οτι δεν εχουμε ολοι αμαξι... :rolleyes:

και επισης οι φορητες συσκευες ειναι απολυτα εξαρτωμενες απο την αυτονομια τους... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ενημερωσω οτι δεν εχουμε ολοι αμαξι... :rolleyes:

και επισης οι φορητες συσκευες ειναι απολυτα εξαρτωμενες απο την αυτονομια τους... ;)

 

Εγώ απλά το ανέφερα. Συμφωνώ απολύτως για την αυτονομία είναι πάρα πολύ λίγες οι ώρες... Το βρίσκω λογικό αφού προσφέρει οθόνη με 3D γραφικά αλλά θα έπρεπε πριν βγει στην αγορά να το δουλέψουν και λίγο παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...