Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξιζει να περιμενω για το 3ds ή να αγορασω το XL; Εχω το απλο, αλλα κολλαει πλεον, μετα απο αρκετα χρονια χρησης.

 

Τα παλια παιχνιδια θα τα παιζει;

 

Επισης στο 3ds υπαρχουν καρτες για να βαζεις τα παιχνιδια ή οχι;

 

Δεν γίνεται να υπάρχουν γιατί δεν υπάρχει η κονσόλα ακόμα. Αλλά κάποια στιγμή θα βγουν όπως και για κάθε άλλη φορητή κονσόλα της Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή υποστηρίζει και τα DS παιχνίδια υποθέτω πως θα δουλεύουν οι κάρτες μόνο γι' αυτά όπως άλλωστε συμβαίνει και με το DSi τώρα.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, οι κάρτες που λειτουργούσαν με το DS Lite δεν μπορούσαν να λειτουργήσουν με το DSi, οπότε κάτι αντίστοιχο να ισχύει και σε αυτή την περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και μερικα original παιχνιδια (αναλογα το region) ειχαν συγκεκριμενες συσκευες να υποστηριζουν. Παραδειγμα το Mario & Luigi bowsers inside story που εχω υποστηριζει μονο το original DS k DS lite (δοκιμασμενο στο DSi του φιλου μου που δεν το δεχεται καθολου).

 

Παντως σε αντιθεση με σχεδον οποιοδηποτε προηγουμενο handheld της Nintendo το 3DS δειχνει συσκευη που να αξιζει τα λεφτα της απο το πρωτο κιολας σχεδιο. Να πω οτι με πιανει και παλι σοκ και δεος που θα παιξω Starfox k Zelda OoT (ελπιζω και σε majoras mask) remakes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκομαι σε δίλλημα!να πάρω το dsi η να περιμένω?αν δεν υποστηρίζει κάρτα r4 για μένα δεν έχει σημασια!που να σκάω 50 για κάθε παιχνίδι :-( ελπίζω να βγει αλλιώς θα πάρω dsi μεταχειρισμένο βεβαια η απλα το Lite με 60-70 ευρώ να παίξω τα παιχνίδια που δνε εχω παιξει Μαριο και ποκεμον μετά την diamond και platinum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκομαι σε δίλλημα!να πάρω το dsi η να περιμένω?αν δεν υποστηρίζει κάρτα r4 για μένα δεν έχει σημασια!που να σκάω 50 για κάθε παιχνίδι :-( ελπίζω να βγει αλλιώς θα πάρω dsi μεταχειρισμένο βεβαια η απλα το Lite με 60-70 ευρώ να παίξω τα παιχνίδια που δνε εχω παιξει Μαριο και ποκεμον μετά την diamond και platinum

τα παιχνιδια του ds δεν κοστιζουν 50 ευρω...

εγω δεν εχω δωσει πανω απο 30 ευρω και εχω αρκετους τιτλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μαθατε τα ευχαριστα???

αυτονομια του 3ds 3-5 ωρες και χρονος πληρης φορτισης 3 ωρες...

απογοητευτικοτατο μετα τις 10 ωρες+ με το ds...

http://www.gamespot.com/news/6286162.html?om_act=convert&om_clk=picks&tag=picks%3Btitle%3B1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μαθατε τα ευχαριστα???

αυτονομια του 3ds 3-5 ωρες και χρονος πληρης φορτισης 3 ωρες...

απογοητευτικοτατο μετα τις 10 ωρες+ με το ds...

http://www.gamespot....cks%3Btitle%3B1

 

Απογοητευτικότατο θα έλεγα...

Σίγουρα κάποια λύση θα βρεθεί, θα βγούν λογικά μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας. Αυτό είναι ωστόσο ένα κόστος που δεν θα έπρεπε να πέφτει στον καταναλωτή.

Παραμένει πάντως μια εξαιρετική συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευτικότατο θα έλεγα...

Σίγουρα κάποια λύση θα βρεθεί, θα βγούν λογικά μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας. Αυτό είναι ωστόσο ένα κόστος που δεν θα έπρεπε να πέφτει στον καταναλωτή.

Παραμένει πάντως μια εξαιρετική συσκευή.

για μπαταριες μεγαλυτερης χωρητικοτητας δεν ξερω αλλα δεν αποκλειεται να δουμε καποια βελτιωμενη εκδοση του 3ds μετα απο κανεναν χρονο+ κυκλοφοριας

σιγουρα ειναι πολυ καλη συσκευη αλλα ο παραγοντας αυτονομια ηταν σημαντικος για μενα και για πολλους πιστευω

και τελος να δουμε και την τιμουλα του στην ευρωπη

 

επισης κατι διαβασα για τιμες των παιχνιδιων στα 70ε ελπιζω ομως να μην ειναι ετσι... :-(

 

για να δουμε, κοντα ειναι τα Σαββατα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...