Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας η αυτονομία. Ήδη είχε μειωθεί κατά τη μετάβαση από το DS Lite στο DSi, και τώρα έχουμε ακόμα μεγαλύτερη μείωση. Οψόμεθα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε 'σεις δεν εχετε καταλαβει ακομα πως λειτουργει η Nintendo. Τι παρατηρειτε στο 3DS? Οτι ειναι μια πανεμορφη και, κατα τα λεγομενα, μια εξαιρετικα καλοζυγισμενη συσκευη (που βρισκονται τα πληκτρα, ποσο καλος ειναι ο μοχλος κτλ.). Φανταζει απιστευτο γιατι...τι revise θα εχουν να κανουν αν βγαλουν μια τελεια συσκευη απο την αρχη? Καποιο ελατωμα θα το ειχε και αυτη και στην περιπτωση του 3DS εχουμε θεμα τη μπαταρια. Μου θυμιζει καταστασεις PSP 1000. Δεν τους δικαιολογω αλλα σιγουρα τους καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις δεν εχετε καταλαβει ακομα πως λειτουργει η Nintendo. Τι παρατηρειτε στο 3DS? Οτι ειναι μια πανεμορφη και, κατα τα λεγομενα, μια εξαιρετικα καλοζυγισμενη συσκευη (που βρισκονται τα πληκτρα, ποσο καλος ειναι ο μοχλος κτλ.). Φανταζει απιστευτο γιατι...τι revise θα εχουν να κανουν αν βγαλουν μια τελεια συσκευη απο την αρχη? Καποιο ελατωμα θα το ειχε και αυτη και στην περιπτωση του 3DS εχουμε θεμα τη μπαταρια. Μου θυμιζει καταστασεις PSP 1000. Δεν τους δικαιολογω αλλα σιγουρα τους καταλαβαινω.

και τι, δηλαδη πρεπει να περιμενουμε 2 χρονια για να παρουμε την επομενη βελτιωμενη εκδοση η να σκασουμε τωρα τα 250ε για μια "ατελη" συσκευη?

και την τελεια να βγαζαν εξ αρχης, σε βαθος χρονου χρησης απο τους καταναλωτες σιγουρα θα παρουσιαζοταν καποια προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250 ευρω ειναι λογικη τιμη για μια φορητη τετοιου tech στην αρχη της καριερας της. Στο 6μηνο θα πεσει περι τα 220 και μετα οσο παει θα πεφτει. Αν δεν κανω λαθος και το PSP στην ιδια τιμη βγηκε στην αρχη του. Εγω το ειχα για day 1 αγορα αλλα με 250 δεν βλεπω να το κανω κυριως για ψυχολογικους λογους. Θελω την κονσολα στα 200 και κατω για να την παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ημουν ετοιμος για pre-order (για δωρακι).

Αλλα η τιμη και το γεγονος οτι το μοναδικο "νεο" "high-tech" ειναι το 3D,

με αποτρεπουν απο κατι τετοιο.

Οπως επισης το γεγονος οτι αισθανομαι πολυ μαλακας οταν βλεπω στην αμερικη να κανει 250$=180 ευρω και εδω 250 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε επίσημα τιμή 249$ για USA άρα όπως γίνεται πάντα 249€ στην Ευρώπη. http://www.gamestop.com/3DS#&loc=homeflash1

Πολλά λεφτά, πάρα πολλά. Μπορεί να είναι κάτι καινούργιο αλλά ξεχνάνε πως υπάρχει και ο ανταγωνισμός εκεί έξω. Το iphone-ipod touch πήρε πολύ κόσμο και με τόσα λεφτά μπορείς και touch πάρεις και κανα iphone με επιδότηση.

Καλά για Wii με όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ και XBOX360 με Kinect είναι αυτονόητο. 50 ευρώ (50$ για USA) πιο κάτω να το είχαν και νομίζω όλοι θα το βλέπανε με άλλο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι τον παλιο καλο καιρο οταν ειχε πρωτο κυκλοφορησει το game boy color εκανε 30000 δρχ και αν και πιτσιρικας μου φανηκαν και τοτε λιγα...

δειτε και αυτο το πολυ ενδιαφερον αρθρο σχετικα με την τιμολογιακη ιστορια της nintendo στα φορητα :-)

http://www.gamespot.com/features/6286318/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι και μόνο αυτο δεν είναι και ολοκληρωμένη....

http://www.gameover.gr/nds/news/%CE%A4%CE%BF-3DS-%CE%B4%CE%B5-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-features.14683.html

εγώ έχω να αγοράσω nintedo από την εποχή του game boy για να πω την αλήθεια το 3ds θα το αγοράσω αλλά θα περιμένω τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα τότε που θα βγει η καλύτερη έκδοση με καλύτερη αυτονομία και όχι μόνο...

 

Μόλις είδα το vidcast του gameover και ο τύπος που πήγε και το είδε είπε ότι το 3d είναι επιπέδου AVATAR!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pixmania to έχουν 249 Ευρώ...

 

Και στο play.com 307. Στέλνουν μόνο Αγγλία.

 

Τα παιχνίδια στο play είναι όλα στην 50-άρα.

σωστος ο panther

βεβαια ειναι προπαραγγελια... :-)

μου κανει εντυπωση στο e-bay που οι τιμες ξεκινανε στα 350$ αντι για 250$ που λεγοταν

αυτο για το 50αρι δεν μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινομενο προσφορας -> ζητησης. Αν θυμαστε και με το X360 το 2006 το ιδιο ειχε γινει (να πωλειται στο e-bay δηλαδη για 700+ ευρω). Καποιοι απλα θα το εκμεταλευτουν. Περιμενετε να φτασει κανονικα το μηχανημα και να υπαρχει και διαθεση για να αγορασετε δηλαδη εχετε ακομα κανενα 3μηνο μπροστα σας (τουλαχιστον).

 

TH_boy_20, το μηχανημα δεν ειναι επιτηδες μη ολοκληρομενο. Ειναι οσο ολοκληρομενο χρειαζεται για να κυκλοφορησει στην τιμη που θα κυκλοφορησει. Οταν το revision θα ειναι γεγονος προφανως και τα εξαρτηματητα θα ειναι φθηνοτερα και προφανως θα φοραει και μεγαλυτερη μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...