Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Παιδιά καλά νέα έχουμε permanent price drops από NISA από 26/5.

 

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan (NIS America, €9.99 / £17.99, was €39.99/ £34.99)

Persona Q: Shadow of the Labyrinth (NIS America, €19.99 / £8.99, was €39.99/ £34.99)

Shin Megami Tensei: Devil Summoner: Soul Hackers (NIS America, €9.99 / £8.99, was €39.99/ £34.99)

Etrian Odyssey Untold: The Millennium Girl (NIS America, €9.99 / £8.99, was €39.99/ £34.99)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλα νεα, ειχα δοκιμασει το millennium girl το demo και μου αρεσε οποτε θα το τιμησω. 

Πως και το αποφασισε η nintendo να κανει τετοιες γενναιες μειωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολυ καλα νεα, ειχα δοκιμασει το millennium girl το demo και μου αρεσε οποτε θα το τιμησω.

Πως και το αποφασισε η nintendo να κανει τετοιες γενναιες μειωσεις;

Ποια Nintendo, δεν τα έκανε αυτή publish εδώ ούτε πουθενά. Η NISA τα έκανε publish εδώ, αυτή δεν έβαζε εκπτώσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια Nintendo, δεν τα έκανε αυτή publish εδώ ούτε πουθενά. Η NISA τα έκανε publish εδώ, αυτή δεν έβαζε εκπτώσεις.

 

Εχεις δικιο, μπερδεψα το NIS με το NOA..Οπως και να εχει καλοδεχουμενες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη είναι ότι η ιστορία του Fire Emblem Fates φτιάχτηκε για να εξυπηρετήσει το σύστημα πωλήσεων με τις τρείς εκδόσεις και όχι το ανάποδο ( να δημιουργήθηκε πρώτα η ιστορία και μετά να προέκυψαν οι τρείς εκδόσεις).

 

Επίσης, το σύστημα με τα playable παιδιά που προκύπτουν από τα ζευγάρια των κεντρικών ηρώων αυτή τη φορά είναι forced στο παιχνίδι, σε αντίθεση με το Awakening, όπου υπήρχε μιά "εξήγηση" με βάση την κεντρική ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προσωπική μου άποψη είναι ότι η ιστορία του Fire Emblem Fates φτιάχτηκε για να εξυπηρετήσει το σύστημα πωλήσεων με τις τρείς εκδόσεις και όχι το ανάποδο ( να δημιουργήθηκε πρώτα η ιστορία και μετά να προέκυψαν οι τρείς εκδόσεις).

 

Επίσης, το σύστημα με τα playable παιδιά που προκύπτουν από τα ζευγάρια των κεντρικών ηρώων αυτή τη φορά είναι forced στο παιχνίδι, σε αντίθεση με το Awakening, όπου υπήρχε μιά "εξήγηση" με βάση την κεντρική ιστορία.

Καλά δεν επηρεάζει όμως σε κάτι αρνητικά,το να έχεις τα παιδιά playable.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάει..Δεν θα την προλάβω ποτέ!!!

 

Μάλλον θα εξουσιοδοτήσω κάποιον από εσάς να την παραγγείλει !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν επηρεάζει όμως σε κάτι αρνητικά,το να έχεις τα παιδιά playable.

 

To πρόβλημα είναι στο immersion στην ιστορία.

 

Στο Awakening υπήρχε μιά λογική (στα πλαίσια της ιστορίας) εξήγηση για ποιό λόγο τα παιδιά από το μέλλον έρχονταν στο παρόν.

 

Στο Fates έβαλαν ξεκάρφωτες παράλληλες διαστάσεις αποκλειστικά για το μεγάλωμα των παιδιών, όπου εκεί ο χρόνος κυλάει πολύ γρήγορα, οπότε με το που γεννηθούν τα παιδιά, ενηλικιώνονται σχεδόν αυτόματα.

 

Και πότε πρόλαβαν οι θηλυκοί χαρακτήρες να μείνουν έγκυες και να γεννήσουν ενώ ταυτόχρονα κυλάει το main campaign?

 

Θυσιάστηκε η αληθοφάνεια του μηχανισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπάρχει πιθανότητα να φέρει το fire emblem το public; Το προηγούμενο το είχαν φέρει μια μέρα πριν την επίσημη ημέρα κυκλοφορίας

Δεν ξέρω. Απλώς περίμενε ή παρτο από αλλοθ αν μπορείς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πιθανότητα να φέρει το fire emblem το public; Το προηγούμενο το είχαν φέρει μια μέρα πριν την επίσημη ημέρα κυκλοφορίας

Σε περίπτωση που το φέρουν,θα φέρουν τις απλές εκδόσεις και όχι την Special.

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχουν ενημέρωση αν το φέρουν και πότε (Μου το είπε υπάλληλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...