Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως από ότι φαίνεται η limited του

FE: echoes, θα είναι πολύ περιορισμένη. Στο gamescom κατέβηκε σε μια μέρα. Αν την θέλετε, αρπάξτε την μόλις την βρείτε!

51c2%2BA51MVL.jpg

 

εαν εισαι φανατικος.... ειδαλλος δεν ξερω εαν τα αμιμπο αξιζουν κατι για το παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από πότε αγοράζει κάποιος συλλεκτική για την διαφορετική εμπειρία του παιχνιδιού?

Προφανώς από πάντα Nick, όλοι οι συλλέκτες αναρωτιόμαστε τι θα έχει η έκδοση που θα προσφέρει διαφορετική εμπειρία στο παιχνίδι. Αφού αυτό είναι το νόημα των συλλεκτικών. Δεν το ήξερες; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι κάνω λάθος τόσα χρόνια και παίζω το ίδιο παιχνίδι με τις απλές! :P

Πάω να δω τα κουτιά μήπως κάτι δεν είδα καλά, είμαι και μύωπας, μπορεί να μην το πρόσεξα το αντικείμενο "change your game experience" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα και εγω στον κοσμο του Shin Megami Tensei με το Apocalyse. Παιχνιδαρα ως τωρα, λιγο με τον χαρτη εχω ενα θεμα αλλα κατα τα αλλα καλα! 

Μονο που σκεφτομαι πως θα ειναι στο switch το SMT μου ερχεται να το παρω σημερα  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματά εκεί που είσαι και πήγαινε να αγοράσεις το IV :P Τα παίζεις με λάθος σειρά και έχεις χάσει πάρα πολύ από την ιστορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματά εκεί που είσαι και πήγαινε να αγοράσεις το IV :P Τα παίζεις με λάθος σειρά και έχεις χάσει πάρα πολύ από την ιστορία!

 

Χαχαχα!

Βασικα στην αρχη μου εξηγησε αρκετα πραγματα για το τι εχει γινει και νομιζα οτι ειμαι καλυμμενος! 

Στο επομενο sale θα το παρω και το IV! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυμμένος δεν είσαι σίγουρα. Τα SMT παιχνίδια δεν είναι από αυτά που μπορείς να τα χαρείς το ίδιο χωρίς να ζήσεις εσύ ο ίδιος την εμπειρία του παιχνιδιού. Το SMT-Apocalypse είναι άμεση συνέχεια οπότε εμένα η όλη ιστορία μου βγάζει νόημα και σε στιγμές λέω ΑΑΑ κοίτα τι έγινε τώρα!!

 

Επίσης το πρώτο είναι πολύ πιο σκοτεινό και μυστηριώδες και είναι κανονικό SMT με την έννοια της ατμόσφαιρας, τα φιλοσοφικά και θρησκευτικά ζητήματα, της απομόνωσης κτλ κτλ. Το Apocalypse είναι πολύ πιο "συμβατικό" στην ιστορία και παρουσίαση της. 

 

Με λίγα λόγια, μην παίζεις άλλο. Περίμενε να πάρεις το IV και να τα παίξεις με τη σειρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυμμένος δεν είσαι σίγουρα. Τα SMT παιχνίδια δεν είναι από αυτά που μπορείς να τα χαρείς το ίδιο χωρίς να ζήσεις εσύ ο ίδιος την εμπειρία του παιχνιδιού. Το SMT-Apocalypse είναι άμεση συνέχεια οπότε εμένα η όλη ιστορία μου βγάζει νόημα και σε στιγμές λέω ΑΑΑ κοίτα τι έγινε τώρα!!

 

Επίσης το πρώτο είναι πολύ πιο σκοτεινό και μυστηριώδες και είναι κανονικό SMT με την έννοια της ατμόσφαιρας, τα φιλοσοφικά και θρησκευτικά ζητήματα, της απομόνωσης κτλ κτλ. Το Apocalypse είναι πολύ πιο "συμβατικό" στην ιστορία και παρουσίαση της. 

 

Με λίγα λόγια, μην παίζεις άλλο. Περίμενε να πάρεις το IV και να τα παίξεις με τη σειρά. 

 

μπορεις να γραψεις την σειρα προς χρηση ολων σε παρακαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να γραψεις την σειρα προς χρηση ολων σε παρακαλω;

 

Ολα τα SMT είναι αυτοτελή εκτός και αν έχουν κανονική συνέχεια. Στην περίπτωση του Apocalypse πρέπει να παίξεις με τη σειρά το SMT IV και μετά το Apocalypse. Δεν χρειάζεται να δεις κάποιο άλλο παιχνίδι της σειράς για την ιστορία (χρειάζεται να τα δεις γιατί είναι γαμάτα παιχνίδια όμως). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η main Series SMT βασικά το κάθε παιχνίδι είναι sequel του άλλου, αν δεν έχεις παίξει τα προηγούμενα χάνεις πολλά reference που είναι βασικά για να κατανοήσεις το παιχνίδι π.χ Stephen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά δεν ξέρω αν ήταν προσφορά ή αν έχει πέσει μόνιμα η τιμή του τόσο αλλά τσίμπησα χτες το Persona Q στα 20 ευρώπουλα. Στα λεφτά αυτά είμαι σίγουρος ότι το παιχνίδι αξίζει διπλά. Από εκεί που είχα στόχο μόνο το DS3 GOTY edition για τον μήνα αυτό τελικά θα πάρω 2 παιχνίδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...