Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, να κανω μια δυο ερωτησεις για το 3ds?

Εχω ψηθει μιας και φορητή εχω να πάρω απο το Color!!!

 

Το new xl νομιζω ειναι πολυ τιμιο για τα χρηματα που εχει καθως και με τις τιμες που εχουνε τα games παιρνεις και 10 το χρονο ευκολα.

Στα ερωτηματα ειναι:

 

Η μπαταρια κραταει δεν λεω το πρωτο καιρο αλλα αφου το λιωσεις, υποθετω ειναι ενσωματομενη ή αποσπομενη ωστε να εχει 2 και να αλλαζει?

Τα παιχνιδια του ειναι σε μορφη κασετο-καρτας, δηλαδη μεταχειρισμενα αγοραζεις - βρισκεις ή ειναι συνδεδεμενα με λογαριασμο και δεν παιζει τετοια φαση ή μονο απο το ηλεκτρονικο καταστημα ειναι σε λογαριασμο και υποθετω τοτε θελεις και SD καρτα?

Ακουστικα και φορτιστης μονο της Ν ή και της αγορας?

 

Ευχαριστω οποιον μπει στο κοπω να απαντησει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα παιχνιδια του ειναι σε μορφη κασετο-καρτας, δηλαδη μεταχειρισμενα αγοραζεις - βρισκεις ή ειναι συνδεδεμενα με λογαριασμο και δεν παιζει τετοια φαση ή μονο απο το ηλεκτρονικο καταστημα ειναι σε λογαριασμο και υποθετω τοτε θελεις και SD καρτα?

Ακουστικα και φορτιστης μονο της Ν ή και της αγορας?

 

Ευχαριστω οποιον μπει στο κοπω να απαντησει 

 

Τα παιχνίδια υπάρχουν είτε σε φυσική μορφή (κασέτα/κάρτα), είτε σε ψηφιακή.

Συνδεδεμένα σε λογαριασμό είναι μόνο τα ψηφιακά που αγοράζεις από το e-shop του 3ds (είτε είναι full games, είτε είναι dlc), τα φυσικά games δεν είναι συνδεδεμένα κάπου οπότε μπορείς να τα δανείζεις/πουλάς (τα saves αποθηκεύονται στην ίδια κασέτα/κάρτα, όχι στην sd/microsd card).

 

Με τα ακουστικά δεν νομίζω να έχεις θέμα, το κλασσικό 3.5 jack έχει.

Για φορτιστή ναι, καλύτερα πάρε της Nintendo.

http://www.skroutz.gr/s/8080270/Nintendo-Power-Adapter-3DS.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλώδιο που πήρα από το ebay δουλεύει μια χαρά.

Το πήρα κυρίως να μπορώ να φορτίζω και με powerbank.

 

Ακουστικά όποια θες. Έχει δικά της η Nintendo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο κατάστημα Ελλάδα ή ευρωπη με καλες τιμες και ποικιλία εχετε να συστήσετε ή και μεταχειρισμενα?

απο ebay αφοβα ή ειναι κλειδωμενα πχ EU μονο?

 

Νομιζω εχει pack με ακουστικα φορτιστη για αυτο ψαρωσα και εγω.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, να κανω μια δυο ερωτησεις για το 3ds?

Εχω ψηθει μιας και φορητή εχω να πάρω απο το Color!!!

 

Το new xl νομιζω ειναι πολυ τιμιο για τα χρηματα που εχει καθως και με τις τιμες που εχουνε τα games παιρνεις και 10 το χρονο ευκολα.

Στα ερωτηματα ειναι:

 

Η μπαταρια κραταει δεν λεω το πρωτο καιρο αλλα αφου το λιωσεις, υποθετω ειναι ενσωματομενη ή αποσπομενη ωστε να εχει 2 και να αλλαζει?

Τα παιχνιδια του ειναι σε μορφη κασετο-καρτας, δηλαδη μεταχειρισμενα αγοραζεις - βρισκεις ή ειναι συνδεδεμενα με λογαριασμο και δεν παιζει τετοια φαση ή μονο απο το ηλεκτρονικο καταστημα ειναι σε λογαριασμο και υποθετω τοτε θελεις και SD καρτα?

Ακουστικα και φορτιστης μονο της Ν ή και της αγορας?

 

Ευχαριστω οποιον μπει στο κοπω να απαντησει 

 

Από τέλος Δεκέμβρη που το έχω έχω ήδη 12 retail games και άλλα τόσα e-shop. Τα παιχνίδια είναι τσάμπα πλέον (ειδικά τα Selects που περιλαμβάνουν και από τους καλύτερους τίτλους του). Να μην πω για τα μτχ.

 

Τα μτχ. μη τα φοβάσαι καθόλου. Κασετάκια είναι και ούτε σπάνε ούτε γρατσουνίζονται.. (είπα για την μούχλα των παλιών cd-dvd?)

Εδώ μου δουλεύουν ακόμα cartridges από το N64.... Nintendo Seal of Quality :)

 

H μπαταρία και να την λιώσεις ευτυχώς την αλλάζεις και εσύ. Με τον ίδιο τρόπο που θα αλλάξεις SD το ίδιο θα κάνεις και για την μπαταρία. 

 

(Nintendo Switch I am looking at you  :mad: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Selects?

Μεταχειρισμενα απο που βρίσκεις?

Νομιζα οτι δεν βγαινει το πισω καπακι για την μπαταρια


το Ν64 σου παιζει ακομα?


http://www.nintendo.com/3ds/features

 

Τωρα ειδα οτι παιρνει και τα κασετακια του DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Selects?

Μεταχειρισμενα απο που βρίσκεις?

Νομιζα οτι δεν βγαινει το πισω καπακι για την μπαταρια

το Ν64 σου παιζει ακομα?

http://www.nintendo.com/3ds/features

 

Τωρα ειδα οτι παιρνει και τα κασετακια του DS.

 

 

Selects : http://www.nintendo.com/nintendo-selects

 

Μεταχειρισμένα: Αγγελίες.

 

N64: Τούμπανο είναι δόξα το θεό :D (Δεν έχει και τίποτα που θα μπορούσε να χαλάσει άλλωστε - ακόμα και οι πυκνωτές του μια χαρά είναι ακόμα - τι το πέρασες xbox/playstation (360/ps3 εποχή και μετά)??? :P)

 

DS: Θα μπεις μέσα με αυτό που είδες lol (ασχολήσου πρώτα με τα του 3ds και μετά όταν έχεις φτιάξει library ψάξου και για τα του DS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ευτυχής κάτοχος πλεον.

Το πορτοκαλι γιατι ειμαι καγκουρας με 1 game The Legend of Zelda: A Link Between Worlds 3DS.

 

 

Από τα καλύτερα του παιχνίδια! grats!

 

Τι να πω και εγώ με το pink-white (για τα παιδιά..και καλά :D)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Selects : http://www.nintendo.com/nintendo-selects

 

Μεταχειρισμένα: Αγγελίες.

 

N64: Τούμπανο είναι δόξα το θεό :D (Δεν έχει και τίποτα που θα μπορούσε να χαλάσει άλλωστε - ακόμα και οι πυκνωτές του μια χαρά είναι ακόμα - τι το πέρασες xbox/playstation (360/ps3 εποχή και μετά)??? :P)

 

DS: Θα μπεις μέσα με αυτό που είδες lol (ασχολήσου πρώτα με τα του 3ds και μετά όταν έχεις φτιάξει library ψάξου και για τα του DS)

Μολις περασει η 20ετια θα δεις...Εγω τι τραβαω, που ενω δεν μου καιγονται οι λυχνιες στην τηλεοραση και το ραδιο πικ απ, χαλανε που και που οι πυκνωτες... (ε 85 με 60 χρονια αντεξαν) και δωστου για ανταλλακτικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις περασει η 20ετια θα δεις...Εγω τι τραβαω, που ενω δεν μου καιγονται οι λυχνιες στην τηλεοραση και το ραδιο πικ απ, χαλανε που και που οι πυκνωτες... (ε 85 με 60 χρονια αντεξαν) και δωστου για ανταλλακτικα...

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ ένα λαμπάτο ενισχυτή έχω μάρκας SCOTT (του πατέρα μου να ναι καλά εκεί που είναι) ο οποίος οδηγεί 4 ξύλινα ηχεία 100 watt... Και δεν έχει κάνει κιχ ούτε σε γιορτές και πάρτι (τέρμα ένταση) χωρίς καν να παραμορφώνει.

 

Αντίθετα ένα ψηφιακό aiwa της γυναίκας μου στο πρώτο ζόρι έκαψε κανάλι :D

 

Άμα λέω παλιά τα φτιάχνανε αλλιώς.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

καλησπέρα έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα, εχει πάρει κανείς κάποιο grip - pad, βολεύουν???

 

http://www.ebay.com/itm/For-NEW-Nintendo-3DS-XL-LL-Console-Cover-Trigger-Grip-Bracket-Holder-Handle-Pad-/252503724635?hash=item3aca65125b:g:FMQAAOSw9NdXtIV9

 

επίσης να ρωτήσω παίζει να βγει το mario cart 8 ή μην περιμένω και να πάρω το 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το Mario kart 8 έχει ήδη βγει για το wii u και τώρα και για το switch. Οπότε ναι πάρε το 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το ξερω οτι εχει βγει στο Wii U, οπως και αλλη μεγαλη παιχνιδαρα το tropical freeze απλα ρωταω παιζει να βγουν στο 3ds?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...