Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν μειωθούν οι τίτλοι βρε παιδιά τι θα βγάζουν!? κατα τη γνώμη μου είναι ανύπαρκτο απο παιχνίδια. Τόσο καιρο έχει που κυκλοφορεί και τα καλα παιχνίδια είναι μετρημένα στο ένα χέρι...

 

Πάντως και εγω πιστεύω ότι θα αργήσει αλλα θα βγάλει σίγουρα.

 

Ποιο ενα χερι? Εχει αρκετα περισσοτερα για να παρεις και απο τα 2 χερια σου αλλα το προβλημα με το 3DS (οπως και το αντιπαλο δεος το PSV) ειναι οι τιμες των παιχνιδιων. 25 και 30 ευρω (ή και περισσοτερο) για παιχνιδια που κυκλοφορουν ηδη πανω απο 6 μηνες ειναι απαραδεκτο για φορητο μηχανημα. Με τετοιες τιμες δεν παιζει να αγορασω τιποτα για κανενα μηχανημα εκτος και αν υπαρξει κατι το σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το τελευταίο Update μπλοκάρει σχεδόν όλες τις κάρτες, είναι θέμα hardware, έχει να κάνει με την μνήμη save κάτι τέτοιο επειδή οι κάρτες δεν έχουν τις μπλοκάρει(μόνο η dstwo έχει και οι καινούριες r4),εντομεταξί έχουν μπλοκαριστεί και μερικά παιχνίδια του ds τα οποία δεν έχουν save(πολύ λίγα αρχαία παιχνίδια 2-3)

 

δεν υπάρχει λύση για το μέλλον ,είναι μόνιμο, εγώ περιμένω 3ds cfw ή flashcard αλλιώς δεν κάνω update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την hacking σκηνη τι γινετε? Εχουμε κανα νεο στον οριζοντα? Οι τιμες των παιχνιδιων ειναι απαραδεκτες και σκεφτομαι να το πουλησω μονο και μονο επειδη δεν δινω με την καμια 30-40-50 ευρω για ενα παιχνιδι σε φορητο και ειδικα αν ειναι καποιο παιχνιδι που ειτε εχω ξαναπαιξει ή υπαρχει απλα και αλλου (tales of the abyss παραδειγμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ δεν γίνεται ,βασικά έχουμε τα πράγματα του ps3 στο 3Ds, Update που μπλοκάρει κάρτες,παιχνίδια με mandatory update,και games στα 40-50ε... και έχεις μετά τα γιουρούκια που σπάσανε το psvita να μην δίνουν το cfw στον κόσμο γιατί παίζει isos....(λένε οτι θα πεθάνει η κονσόλα γιατί έχει λίγους τίτλους και κρέμεται στα psn game "resales" ,ε ποιός φταίει για αυτό ο κόσμος που τρώει ξαναζεσταμένη πατάτα ?μην τρελαθούμε,δεν τα καταλαβαίνω κάποια "ατομα" στην hacking σκηνή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν βρει μια τρύπα στο vita ,εδώ και 4-5 μήνες και έχουν cfw, και παίζουν psp isos, ,είναι τρύπα στο Psp emulation μόνο,και ο hacker που το ανακαλυψε είχε μόνο Beta testers,αλλα έγινε leaked, δεν παίζει psvita games ακόμα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε περιπτωση η τιμες ειναι απαραδεκτες. Και στα 2 μηχανηματα εχουμε προβληματα τιμων και στο 3DS τα πραγματα ειναι χειροτερα. Δεν παιζει να σκασω 40 (!!!) ευρω ή και παραπανω για μια εκδοση του Tales of the abyss. Ομοια δεν προκειται να σκασω 30+ ευρω για παιχνιδι οπως το Starfox 64 3d.

 

Οταν μπορω να εχω παιχνιδια της ταξης του dead space 2, New Vegas και αλλα πολλα με 5 ευρω λιγους μηνες μετα την κυκλοφορια τους ή παιχνιδια οπως το Torchlight 2 στα 18 ευρω καινουργιο εεεε οπως και να το κανουμε δεν δινω 30+ ευρω για Heroes of Ruin ρε φιλε. Να συμπληρωσω εδω οτι δεν εχω θεμα να σκασω 40 ευρω για ενα παιχνιδι σε φορητο οταν πραγματικα το αξιζει. Το εχω κανει κανει στο παρελθον αρκετες φορες και ισως το κανω παλι για μερικες εκπληξεις αλλα με τα παιχνιδια που υπαρχουν τωρα πραγματικα πρεπει να κουνησουν λιγο το κεφαλι τους να δουν αν κανει "γκλιν-γκλον".

 

Sony = πανακριβο μηχανημα, πανακριβα απαραιτητα καλουδια οπως memory sticks, ακριβα παιχνιδια

Nintendo = φυσιολογικη προς ακριβη τιμη για το μηχανημα και πανακριβα παιχνιδια

 

Και η μεν και η δε πιαστε το τριτο το μακρυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απόλυτα φίλε γιαυτό και έχω μόνο το oot, περιμένω να σπάσει,θέλω τα mario kart 7,nsmb2, smw, tales,αλλα δεν δίνω τόσα λεφτά για να τα πάρω, το μόνο παιχνίδι που θα αναγκαστώ να αγοράσω όταν βγει είναι το fire emblem,εκεί κάνω Update και την κονσόλα(και ας χάσω την acekard) ,είμαι τεράστιος fan της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια r4i απο το ds αλλα μολις την εβαλα και παω να αρχισω ενα παιχνιδι λεει error κλειστο κλπ

 

Πρεπει να περασω καποιο update στην καρτα ή ειναι αχρηστη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...