Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το software,τα παιχνιδια δηλαδη ειναι το σημαντικοτερο,αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο.

 

Αυτο δεν αλλαζει ομως το γεγονος οτι ξενερωνω με την ποιοτητα γραφικων του 3ds.Δεν υπαρχει λαθος και σωστο σε αυτο(ειπες οτι ειναι λαθος),αλλα η πραγματικοτητα και αυτα που ζηταει ο καθενας.

To 3d βεβαια του δινει ποντους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φανταζομαι οτι καταλαβαινεις οτι αυτο που λες ειναι περα για περα αντιφα. Απο τη μια το software σε ενδιαφερει περισσοτερο απο ολα και απο την αλλη αποριπτεις το μηχανημα επειδη δεν σου αρεσει η ποιοτητα (!!) γραφικων που παραγει. Καποιο λακο εχει η φαβα. Ειπα οτι ειναι απλα λαθος η βαση σου. Εγω σε καταλαβαινω οτι σε ενδιαφερει το γραφικο περισσοτερο απο τους αλλους τομεις καποιου παιχνιδιου. Αν δεν μπορεις να ξεπερασεις τον οπτικο τομεα (που δεν ειναι καν ασχημος) και να χαρεις το Χ, Ψ παιχνιδι τοτε δεν σε ενδιαφερει πρωτα το software.

 

Δεν κρινω εσενα, μια διαπιστωση κανω κατα τα λεγομενα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πρεπει να ειναι αντιφαση το γεγονος οτι θεωρω σημαντικοτερο το software αλλα ξενερωνω με τις δυνατοτητες της κονσολας?

Γιατι δεν μπορουν να συνυπαρχουν και τα 2?Δεν το καταλαβαινω.

 

Για μενα το σημαντικοτερο αθλημα ειναι το ποδοσφαιρο ξερω γω.Ειναι αντιφαση που επιλεγω να μην παταω γηπεδο,γιατι το θεωρω σαπιο?

Παραμενει ο Βασιλειας των σπορ για μενα.

Σιγουρα δεν κολλαει απολυτα το παραδειγμα μου με την κουβεντα,αλλα τουλαχιστον ισως σε βοηθησει να καταλαβεις οτι δεν υπαρχει για ολους μονο ασπρο ή μονο μαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα το 3ds έχει καλό Hardware για φορητή, γραφικά resident evil είναι φοβερά, και φυσικά για πιο απλά games με φοβερό gameplay όπως μάριο είναι υπερ αρκετά, δεν θέλω να δω call of duty madness και στα φορητά για κανένα λόγο,πλέον είναι το μόνο μέρος που βλέπουμε κάναν αξιόλογο Jrpg τίτλο.

 

όσο για το ποδόσφαιρο ,αν είσουν στην βαρκελώνη πάω στοίχημα θα είχες διαρκείας χεχε.

 

σίγουρα δεν υπάρχει ασπρο/μαυρο μόνο ,αλλα αυτή τη στιγμή έχεις vita/3ds ,psp/ds και mobile gaming για φορητά, τα 2 και 3 εγώ τα πετάω στα σκουπίδια, οπότε μόνο vita/3ds ,και το vita για αυτά που προσφέρει είναι ακριβό ,και απότι έχουμε δει δυσκολα θα έχει τίτλους όπως το 3ds.

 

οπότε τελικά το 3ds prints money, γιατί? γιατί δεν υπάρχει ανταγωνισμός, η σόνυ το πέταξε το vita απο το παράθυρο που δε βγάζει τίτλους και δεν κάνει pricedrop,δεν γίνεται έτσι.

 

αν είχε σπάσει το 3ds θα πουλούσε το διπλάσιο απότι τώρα btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε συ PDS το gaming ειναι gaming. Ειτε παιζεις σε SNES ειτε σε uber duber PC με τετραπλο SLI ο σκοπος ειναι ο ιδιος, να ευχαριστηθεις παιχνιδι. Δεν γινεται να λες οτι σε χαλαει η ποιοτητα γραφικων που αντικειμενικα δεν εχει καποιο προβλημα και να μην μπορεις να ευχαριστηθεις ενα Χ παιχνιδι εξ' αιτιας της. Ειναι αντιφα, πως να το κανουμε. Ειναι σαν να σου λεω εγω οτι δινω βαση μονο στο gameplay και απο την αλλη σνομπαρω να αγορασω ενα PS360 επειδη τα γραφικα τους δεν φτανουν αυτα του PC. Δεν ξερω αν με πιανεις.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gSE84G4vjkc&feature=g-all-u

 

Αυτο το παιχνιδι με βαζει σε σκεψεις. Αφου δεν ειναι η Konami developer και αφου δεν υπαρχει Mitsuru Yamane στη μουσικη δεν μου δινει και πολυ θαρος για το ολο αποτελεσμα. Ελπιζω η Mercurysteam να κανει το ιδιο θαυμα που εκανε και στις μεγαλες κονσολες και να μας δωσει ενα παιχνιδι ανταξιο του ονοματος Castlevania.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skanjos

Εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος απο το hardware του 3ds.Kαθολου.Ειναι το μονο πραγμα που με κραταει για να μην το αγορασω.

Τωρα το αν καποια στιγμη θα με πεισει περισσοτερο ή θα βαλω στην ακρη το μετριο hardware δεν το γνωριζω.Προς το παρον παρακολουθω απο μακρια.

 

Οσο για το vita(αν και μιλαω για το 3ds εδω),δεν το κρινω σημερα.Γιατι και το psp εσπερνε τα τελευταια χρονια.Αρχικα ηταν μια μετριοτητα.

 

Tωρα για την μπαλα ναι...το ισπανικο συνδιασει hardware με software:P

 

Γιατι ρε συ PDS το gaming ειναι gaming. Ειτε παιζεις σε SNES ειτε σε uber duber PC με τετραπλο SLI ο σκοπος ειναι ο ιδιος, να ευχαριστηθεις παιχνιδι. Δεν γινεται να λες οτι σε χαλαει η ποιοτητα γραφικων που αντικειμενικα δεν εχει καποιο προβλημα και να μην μπορεις να ευχαριστηθεις ενα Χ παιχνιδι εξ' αιτιας της. Ειναι αντιφα, πως να το κανουμε. Ειναι σαν να σου λεω εγω οτι δινω βαση μονο στο gameplay και απο την αλλη σνομπαρω να αγορασω ενα PS360 επειδη τα γραφικα τους δεν φτανουν αυτα του PC. Δεν ξερω αν με πιανεις.

 

Δεν εισαι στο μυαλο μου για να ξερεις πως σκεφτομαι.Εχεις εναν συγκεκριμενο τροπο σκεψης,ενω εγω σκεφτομαι και λειτουργω εντελως διαφορετικα.

Το να λες οτι ειναι αντιφαση με βαση τις δικες σου πραγματικοτητες που απεχουν ετη φωτος απο τις δικες μου.,ειναι απλα ΛΑΘΟΣ.

 

Σου εξηγησα λοιπον την δικη μου πραγματικοτητα με παραδειγμα,με απλα και κατανοητα ποστ και δεν θες να καταλαβεις.

Για τελευταια φορα λοιπον θα σου πω οτι ξενερωνω να βλεπω next gen φορητο με last gen γραφικα.Δεν το δεχομαι.

Απο την αλλη παραδεχομαι οτι εχει παιχνιδαρες και δεν ξερω αν στο μελλον αγορασω ενα 3ds για αυτον τον λογο.

Ακομα και αν το κανω,θα συνεχισω να ξενερωνω με τις δυνατοτητες του φορητου.

 

Το παραδειγμα σου για τις σημερινες κονσολες ειναι εντελως ακυρο.Μιλαμε για κονσολες γριες πλεον και παρόλα αυτα οι διαφορες τους αυτη την στιγμη με τα pcs στην πραξη δεν ειναι ''γενιας'',οπως η διαφορες του φρεσκου 3ds με το φρεσκο vita.

 

Η Νιντεντο παρουσιαζει last gen ως next gen και μαλιστα το δινει αρχικα σε τιμες next gen...

Εσενα μπορει να μην σε επηρεαζει αυτο,εμενα με επηρεαζει.

 

Και επαναλαμβανω οτι δεν ειμαι απολυτος στο οτι αφου δεν ειναι Next gen ,δεν θα του δωσω ευκαιρια,απλα με ξενερωνει.

 

Ελπιζω αυτη τη φορα να καταλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το castelvania έκραξα πιο παλιά, αποκλείεται να είναι καλό, έτσι πως το βλέπω είναι πολύ αργό, καμία σχέση με τα 2d castelvania,και πάω στοίχημα θα έχει και framedrops dunno γιατί αλλα όταν το βλέπω μου φαίνεται οτι θα κάνει 10fps ώρες ώρες.είμαι τρελός φαν της σειράς δεν μου άρεσε καθόλου το god of vania που βγάλανε για Ps3/360 είμαι φαν των κλασικων castelvania απο εποχές gameboy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS3 εγω δεν μπορω να καταλαβω τι παει να πει last gen το 3DS. Ειναι η δεν ειναι η μοναδικη συσκευη στον κοσμο που τρεχει κανονικο 3D -χωρις πατομπουκαλα-? Το Resident Evil (ακομα και το mercenaries) ειναι ή δεν ειναι match για οτιδηποτε εχει να δειξει το PSV μεχρι στιγμης? Προσεξε, δεν λεω οτι το PSV δεν θα το ξεπερασει απλα δεν πιστευω οτι θα δουμε πολλα παιχνιδια που να αξιοποιουν τις δυνατοτητες του συστηματος. Ο λογος που δεν βλεπεις να αξιοποιουν τις δυνατοτητες της εκαστοτε φορητης κονσολας ειναι γιατι πολυ απλα δεν χρειαζεται. Αντιστροφα τωρα, ποιο παιχνιδι κανει χρηση της native αναλυσης του PSV και με τι γραφικο συμβαινει αυτο? Το uncharted? Οχι. To NGS+? Οχι και μαλιστα αυτο τρεχει στο μισο framerate σε σχεση με τα "μεγαλα" του αδερφακια. Το Wipeout? Το Super Stardust? Προσεξε, δεν λεω οτι αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι ομορφα. Απλα λεω οτι η ποιοτητα γραφικων ειναι σχετικη. Επισης ενα καλο artwork παντα θα ειναι καλυτερο απο μια απλη ξερη "ποιοτητα" γραφικων. Καταλαβαινω τι λες και τι γραφεις αλλα δεν σταματαει αυτα που λες να ειναι αντικρουομενες αποψεις. Ισχυει δεν ισχυει για την περιπτωση σου, αντικρουομενες ειναι.

 

Skanjo εχω τα ιδια θεματα με το να πιστεψω οτι το παιχνιδι θα ειναι καλο οπως το περιμενω. Εγω βεβαια καταγουσταρα το παιχνιδι στο PS3 γιατι καταφεραν και εφτιαξαν μια συνεχεια απο τα πρωτα καλα και level based Castlevania σε συγχρονη μορφη. Δεν ειμαι τοσο σιγουρος ομως για τις 2D δυνατοτητες της mercurysteam. Ενα 2D πρεπει πρωτα απο ολα να ειναι τελειο στον ελεγχο του. Μετα να εχει σταθερο framerate (που οπως σωστα παρατηρησες βλεπεις αυτο να εχει framedrops) για να μπορει αυτος ο ελεγχος να εχει τα αναλογα αποτελεσματα. Ενταξει το artwork δεν με χαλαει αν και προτιμω με τα 10000 το artwork του Symphony και Order of Ecclesia. Δεν ξερω, μακαρι να βγω λαθος γιατι τουλαχιστον η mercury εχει δειξει οτι ειναι ικανοτατη στο τι μπορει να κανει. Δεν θα ηθελα να εχει στο ρεσουμε της το πρωτο κακο παιχνιδι και μαλιστα με το ονομα Castlevania πανω της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι last gen και το αλλο next gen πως να το κανουμε.Το ενα ειναι κοντα στο ps2 και το αλλο κοντα στο ps3.Ολα τα αλλα που γραφεις δεν εχουν νοημα.Aνοιγεις συζητησεις που δεν θα τελειωσουν ποτε(αν πιασουμε ενα ενα τα παιχνιδια).

Για το 3d ειπα και παραπανω οτι ειναι χαρακτηριστικο που σιγουρα μετραει και ειναι next gen.

 

 

Εφοσον δεν μπορεις να σεβαστεις την αποψη μου και την δικη μου πραγματικοτητα,δεν εχει νοημα να συνεχισω(στο ''αντικρουομενες αποψεις'' παει αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η διαφορά σε γραφικά μεταξύ 3DS με Vita, δεν είναι σε ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση χαοτική όπως ήταν στο DS και το PSP...το Resident Evil και το DOA στο 3DS έβγαλαν απίστευτα γραφικά σε φορητή που πραγματικά δεν περίμενα να δω ποτέ από την Nintendo...η κονσόλα έχει τρομερά potentials και σε συνδυασμό με τους φοβερούς τίτλους που κυκλοφορούν, η N δείχνει ότι θα κυριαρχήσει για άλλη μια φορά στις φορητές

 

το Vita από την άλλη μπορεί να κάνει παπάδες στον τεχνικό τομέα αλλά πραγματικά έχει σοβαρή έλλειψη δυνατών τίτλων...Killzone, Call of duty, Resistance και κλάιν μάιν ξαναζεσταμένο φαγητό...το MK πραγματικά ήταν καταπληκτικό και ότι πρέπει για φορητή αλλά πόσα παρόμοια παιχνίδια μας έχει δώσει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο software η διαφορα ειναι τεραστια αυτη τη στιγμη,αλλα απο το καλοκαιρι και μετα κατι γινεται και για το vita.Για να δουμε.

Το vita το φοβαμαι περισσοτερο απο το psp.Το τελευταιο πετυχε σε ολους τους τομεις.Το vita?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι last gen και το αλλο next gen πως να το κανουμε.Το ενα ειναι κοντα στο ps2 και το αλλο κοντα στο ps3.Ολα τα αλλα που γραφεις δεν εχουν νοημα.Aνοιγεις συζητησεις που δεν θα τελειωσουν ποτε(αν πιασουμε ενα ενα τα παιχνιδια).

Για το 3d ειπα και παραπανω οτι ειναι χαρακτηριστικο που σιγουρα μετραει και ειναι next gen.

 

Και εγω σου λεω οτι αντικειμενικα δεν ειναι last gen. Εχει 3D και οχι δεν ειναι απλα ενα σκετο χαρακτηριστικο, ειναι ΤΟ χαρακτηριστικο το οποιο μαλιστα χρησιμοποειται απο ΟΛΑ τα παιχνιδια του μηχανηματος. Τοσο το Resident Evil οσο και το Dead or Alive οπτικα ειναι ποιο μπροστα απο το Resi 4 του gamecube και το αλλο σχεδον πιανει ποιοτητα DoA4 στο X360. Ομοια και και με το Tekken 3D. Το PSV μπορει να ειναι ποιο ισχυρο αλλα η διαφορα τους δεν ειναι και -τοσο- μεγαλη. Σιγουρα πολυ μακρια απο οσο ηταν το PSP με το DS.

 

Εφοσον δεν μπορεις να σεβαστεις την αποψη μου και την δικη μου πραγματικοτητα,δεν εχει νοημα να συνεχισω(στο ''αντικρουομενες αποψεις'' παει αυτο).

 

Την αποψη σου τη σεβομαι, εγω αλλο σου λεω. Οτι ειναι αντικρουομενες αποψεις και για καποιο λογο προσπαθεις να συνδεσεις το software με το hardware και μαλιστα πας αρκετα μακρια στον συγκεκριμενο τομεα που καποιος ανετα μπορει να σε χαρακτηρισει Graphics whore (οπου εκει που λες οτι υποστηριζεις πανω απο ολα software να πεφτει στο κενο). Να φανταστω οτι αρνεισαι να παιξεις πλεον παιχνιδια σε παλιοτερες κονσολες ή καποια HD remasters επισης? Γιατι αν συμβαινει αυτο και παλι σε φερνει ενα βημα ποιο κοντα στο να θεωρεισαι graphics whore. Οχι οτι με ενδιαφερει και πολυ, κανε οτι θες αλλα τουλαχιστον μην παιζουμε με τις λεξεις. Παιδακια δεν ειμαστε.

 

Στο software η διαφορα ειναι τεραστια αυτη τη στιγμη,αλλα απο το καλοκαιρι και μετα κατι γινεται και για το vita.Για να δουμε.

Το vita το φοβαμαι περισσοτερο απο το psp.Το τελευταιο πετυχε σε ολους τους τομεις.Το vita?

 

To PSP πετυχε σε ολους τους τομεις? What? Και εγω τοσο καιρο τι κανω? Που ακριβως πετυχε? Τι παιχνιδια ειχε το PSP που να ειναι κορυφαια και να ειναι ολα δικα του και οχι re-release απο παλιοτερες εκδοσεις παιχνιδιων? Οχι οτι μας χαλασε (εμενα σιγουρα οχι) αλλα μην λεμε και οτι θελουμε. Τα παιχνιδια που παιζω στο PSP μου τα εχω ηδη παιξει χρονια πριν αλλου ενω αυτα που εβγαλαν συγκεκριμενα για το μηχανημα μονο το Yζ 7 και το Valkyria Chronicles 2 καταφεραν να με κρατησουν οπως θα περιμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σου λεω οτι αντικειμενικα δεν ειναι last gen

 

Ειναι last gen,.Τα υπολοιπα που μου λες ειναι φρου φρου και αρωματα.

Το gow2 και okami ηταν φανταστικα στο ps2.Βαζουν κατω καποια Next gen παιχνιδια.Oχι στον τεχνικο τομεα,αλλα γενικα ως γραφικα.Αυτο που βλεπεις.

Τι να λεει?

Ακυρα τα παραδειγματα σου.Δεν υπαρχει πολυ ή λιγο last gen.Eιναι last gen.(δεν μιλαω για το 3d).

 

 

 

 

 

Την αποψη σου τη σεβομαι,

 

Η δεν την σεβεσαι ή δεν την καταλαβαινεις.Οχι δεν ειμαι Graphics whore.

Aυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι με ενοχλει last gen μηχανημα να παρουσιαζεται ως next-gen.Τα ιδια λεγαμε και για το wiiu.Yπαρχουν και καποια ορια,οκ δεν κοιταμε γραφικα αλλα δεν θα δεχτω AC3 στο ps4 ως παιχνιδι κραχτη.

 

 

 

 

To PSP πετυχε σε ολους τους τομεις? What? Και εγω τοσο καιρο τι κανω?

 

Εκει σταματησα γιατι εκει ειναι το προβλημα σου γενικοτερα..

Κοιτας τι κανεις εσυ και οχι τι ισχυει.

Την προηγουμενη φορα μου ελεγες οτι το wii μπορει να σταθει διπλα στις αλλες 2.Τωρα μου λες οτι δεν εχει παιχνιδια το psp.

Δεν ειναι οπως καταλαβαινεις δικο μου προβλημα,αν εσυ δεν μπορεις να δεις την πραγματικοτητα.

Οταν υπαρχει φανατισμος και υπερβολικη αγαπη για μια εταιρια καπου θολωνει το μυαλο.

 

Δεν ειπα ποτε βεβαια οτι ειχε καλυτερο software απο το ds,αλλα οτι αρχισε ασχημα και τελικα πετυχε σε ολα.Πωλησεις,software.

 

ΥΓ.Θα πρεπει να σε προβληματισει οτι τα ποστ σεντονια που ακολουθησαν αρχισαν απο αυτο το ποστ μου.

Το 3ds ανεβαινει και ειναι αναμενομενο.Αν δεν ειχε αυτο το κολλημα με τα μετρια hardware h Νιντεντο θα το ειχα τσιμπησει ήδη,γιατι απο software τα φορητα της Νιντεντο σπερνουν.

Ισως σε καποιο price drop.

Θα μπορουσες να το δεχτεις ως αποψη,αν σου ειναι αδυνατον να δεις οτι ισχυει το παραπανω(περι μετριου hardware).

Ειπαμε να αγαπαμε μια εταιρια,ειδικα οταν με αυτη μεγαλωσαμε(δυστυχως δεν ειχα την τυχη να νιωθω το ιδιο,γιατι η sega που ηξερα δεν υπαρχει πλεον),αλλα αυτο απεχει πολυ απο το να ενοχλουμαστε με το παραμικρο αρνητικο που θα πει καποιος για συστημα της.

Αν ειναι αρκετα καλο το hardware του vita ειναι μετριο του 3ds..πως να το κανουμε δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...