Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pds Κάνεις ενα βασικό λάθος όταν μιλάς για τις γενειές, συγκρίνεις γενιές φορητών με γενιές Home consoles, δεν μπορείς να ζητάς απο τη σονυ και την νιντέντο να βγάλουν φορητή με γραφικά Ps3,καταλαβαίνεις πόση μπαταρία θα ρουφούσε και τι μέγεθος θα είχε? δεν γίνεται ακόμα τεχνολογικά ή αν γινόταν θα κόστιζε 500ε+

old gen psp/ds

this gen 3ds/vita

next gen who knows....

έτσι είναι είτε σου αρέσει είτε όχι,και οι γενειές δεν έχουν να κάνουν με το hardware αλλα με το πότε βγαίνουν οι κονσόλες...

 

το 3ds είναι απίστευτο ,γιατί? έχει φοβερό library ενώ έχει 1,5 χρόνο στην αγορά,κάνει μόνο 160ε και παίζεις χώρίς να αγοράσεις πρόσθετα πράγματα(γκούχου μέμορυ καρδδδδ,λες και έχουμε εποχές ps1),αν είναι να το συγκρίνεις με κάτι για Old gen το συγκρίνεις με ds/psp όχι με Ps2 όχι με xbox1 και κουραφέξαλα,αλλιώς και το vita old gen είναι γιατί δεν βγάζει γραφικά 360/ps3 αλλα ps2.5

 

λίγο να σοβαρευτούμε και να απολάυσουμε τα games που βγαίνουν χωρίς να μας ενδιαφέρει το στραβο Pixel,heck ακόμα λιώνω μαμε στις ελέυθερες ώρες μου και ένα απο τα αγαπημένα μου games είναι το shinobi (το τερματίζω με 1 coin :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Skanjos

Ποτε ζητησα παραλογα πραγματα απο τα φορητα?

Σαφως και δεν ειναι το ιδιο με τις home consoles τα φορητα,δεν λες κατι καινουριο.Δεν ζητησα ποτε ps3 σε φορητο,αν και το βιτα δεν απεχει και πολυ(Mενω αναυδος για μια ακομα φορα και περιμενω ακομα το ποστ που θα απαντησει σε κατι που πραγματικα εχω υποστηριξει...)

 

Ειναι παραλογο να ζηταω δυνατοτητες vita στο 3ds ή psp στο ds?

Ειναι κατι αποδεδειγμενα εφικτο.Ακομα και τα κινητα εχουν ξεφυγει.

 

Την γενια την οριζει θεωρητικα η γενια( η ημερομηνια κυκλοφοριας αν θες).Δεν διαφωνω.

Εγω σου μιλαω για το hardware και τι θεωρω εγω και ολος ο κοσμος next gen hardware.Οταν λοιπον βλεπω το hardware του vita και του 3ds,ε θεωρω last gen αυτο του 3ds.To ιδιο ισχυει για το wii,το ιδιο θα ισχυει και για το wiiu.

To psvita δεν ειναι ps2.5...Hμαρτον ρε συ.

http://img825.images...20223171348.jpg

http://i43.tinypic.com/10hjfvn.jpg

http://i44.tinypic.com/akhlsj.jpg

 

 

Στο δευτερο κομματι συμφωνω.Ειναι ανωτερο το 3ds.

Αλλα δεν εχεις πιασει ακομα(και φανταζομαι κανεις)την ενσταση μου.

 

Η ολη κουβεντα αν πας στο πρωτο ποστ μου αρχισε απο αυτο.

Tο 3ds ανεβαινει και ειναι αναμενομενο.Αν δεν ειχε αυτο το κολλημα με τα μετρια hardware h Νιντεντο θα το ειχα τσιμπησει ήδη,γιατι απο software τα φορητα της Νιντεντο σπερνουν.

Ισως σε καποιο price drop.

 

Τι τολμησα και ειπα ο ανθρωπος ε?

NDF ftw.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ξαναρωταω λοιπον.

Τι καινουριο εχει φερει το 3ds σε συγκριση με το ds εκτος απο τον οπτικο τομεα(3d,πολυγωνα pixels) ωστε να χαρακτηριστει next gen(σε συγκριση με το ds παντα)?

 

Από τη δική σου οπτική γωνία προφανώς απολύτως τίποτα.

 

Το θέμα είναι πως, αφού είσαι εμφανώς τόσο απογοητευμένος με τις προτάσεις της Nintendo, τόσο με το 3DS όσο και με τα Wii, Wii U, τί περιμένεις να συζητήσεις στα τόπικς που είναι αφιερωμένα για αυτούς που τους αρέσουν αυτές οι προτάσεις.....

 

Προσωπικά, τα περι ιπποδύναμης και next gen και ο συσχετισμός τους με το gameplay έχει προ πολλού σταματήσει να με απασχολεί.

 

Το DS ήταν ένα μετριότατο από πλευράς επεξεργαστικής ισχύος μηχάνημα, αλλά αυτό δεν το περιόρισε στο να είναι ίσως το σύστημα με τα περισσότερα καλύτερα παιχνίδια, πέραν του PC.

 

Εμένα με ενδιαφέρει να δώ καλά παιχνίδια. Το 3DS ξεκίνησε κάπως άσχημα, αλλά πλέον τα καλά παιχνίδια αυξάνονται όλο και περισσότερο. Συνεπώς, εφόσον βγάζει καλά παιχνίδια, δεν με ενδιαφέρει να μπώ σε αυτή την διαδικασία να μιλάω για next/last/future δεν ξέρω και γώ gen, με υποκειμενικά κριτήρια.

 

Αυτή τη στιγμή έπρεπε να μιλάμε για τα παιχνίδια και καθόμαστε και αναλλωνόμαστε τόσες σελίδες να συζητάμε τί?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Από τη δική σου οπτική γωνία προφανώς απολύτως τίποτα.

 

2.Το θέμα είναι πως, αφού είσαι εμφανώς τόσο απογοητευμένος με τις προτάσεις της Nintendo, τόσο με το 3DS όσο και με τα Wii, Wii U, τί περιμένεις να συζητήσεις στα τόπικς που είναι αφιερωμένα για αυτούς που τους αρέσουν αυτές οι προτάσεις.....

 

1.Εσενα ρωτησα.

 

2.Wikipedia:

An Internet forum, or message board, is an online discussion site where people can hold conversations in the form of posted messages.

Το φορουμ για σενα τι ακριβως ειναι/εκφραζει?Κλεινομαι στο στρατοπαιδο-thread μου και γραφω/διαβαζω μονο τα θετικα?

Το 3ds με ενδιαφερει ως φορητο ενω το wiiu μου ειναι αδιαφορο,αλλα δεν χρειαζοταν να στο πω αυτο(και δεν εχει και καμια σημασια τελικα).Μηπως να δωσω και ταυτοτητα?

 

 

Προσωπικά, τα περι ιπποδύναμης και next gen και ο συσχετισμός τους με το gameplay έχει προ πολλού σταματήσει να με απασχολεί.

Σεβαστο,αλλα παντα υπηρχε και θα υπαρχει συσχετισμος,αλλιως η Νιντεντο θα εμενε στο ds.

 

Αυτή τη στιγμή έπρεπε να μιλάμε για τα παιχνίδια και καθόμαστε και αναλλωνόμαστε τόσες σελίδες να συζητάμε τί?

 

Δεν την πηγα εγω εκει την κουβεντα.Παραπανω εκανα ποστ το ''τρομακτικα προκλητικο'' πρωτο ποστ μου.

Δυστυχως τα threads τα βλεπετε (οχι μονο εσεις) ως στρατοπαιδα και τον καθε pds13 ως το εχθρο του εθνους.

Η ουσια του φορουμ ειναι η κουβεντα και οχι οι ταμπελες,τις οποιες τοποθετησατε πανω στα ποστς και δεν τις σηκωνετε να δει τι εχει απο κατω.(και δεν μιλαω για σενα,το κανεις αλλα σε μικροτερο βαθμο)

 

 

Tελικα δεν μου απαντησες ομως και αναμενομενα απεφυγες την ερωτηση.

Θα την επαναλαβω λοιπον(και ισχυει για ολους).

 

Αφου για σενα δεν μετραει ο συσχετισμος γραφικα-gameplay οπως εγραψες παραπανω και ειναι σεβαστο,τι ειναι αυτο που θεωρεις αναβαθμιση στο 3ds(πηγαινοντας απο το ds)?

Την απαντηση την γνωριζεις,δεν χρειαζεται καν να μου την πεις.

Αν απαντουσατε σε αυτη την ερωτηση,στον εαυτο σας πρωτα απ'ολα,δεν θα ειχαμε φτασει να διαφωνουμε για τα αυτονοητα σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπα φίλε μου και με κάλυψε ο ikaruga σε αυτό, είναι ότι σε ένα σύστημα κοιτάμε ΟΛΟ το πακέτο, όχι μόνο την ιποδύναμη.

 

Αν κύριο χαρακτηριστικό ενός συστήματος είναι μόνο η ιπποδύναμη, καλώς.

 

Αλλά αν έχει και άλλα πράγματα να σου προσφέρει, δεν τα κάνουμε πέρα για να δούμε μόνο την ιπποδύναμη.

 

Εδώ μιλάς ότι το PS Vita έχει ώς next gen χαρακτηριστικό το 2ο αναλογικό, αλλά ΔΕΝ είναι για σένα next gen η πρόσθεση αναλογικού στο 3DS σε σχέση με το DS. Και τώρα μιλάμε για τους αναλογικούς μοχλούς ως next gen, οι οποίοι υπάρχουν εδώ και κάτι χρόνια στα gaming συστήματα....

 

Η υποκειμενικότητα σε όλο της το μεγαλείο, δεν συμφωνείς?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου βλεπετε οτι μαμάει κάθε νήμα που φέρει το όνομα nintendo,για ποιό λόγο του δίνετε σημασία ; Last gen το wii u,last gen και το 3ds.Τι δεν καταλαβαίνετε ;

 

Την επόμενη φορά τρώει report από μένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panther_512

 

Οκ ειναι ολο το πακετο και μεσα σε αυτο η υποδυναμη(τουλαχιστον σιγα σιγα αρχιζετε να το παραδεχεστε οπως ο ikaruga,καθως πριν ηταν το τελευταιο...Να δεις που θα γινει πρωτο σε λιγο).

Βγαλε στην ακρη την υποδυναμη και πες μου πιο χαρακτηριστικο του 3ds ανεβαζει επιπεδο σε συγκριση τωρα με οτι ειδαμε στην προηγουμενη γενια(βαλε μεσα και ds και psp).

 

Αλλα θα θερμοπαρακαλεσω για 100στη φορα να μην βαζεις πραγματα που δεν εχω πει στην κουβεντα για να σου ειναι πιο ευκολο να απαντησεις(σε μια θεση που ποτε δεν ειχα).

Ο αναλογικος του 3ds EINAI προοδος σε συγκριση με το ds.Δεν θα υποστηριζα ποτε κατι διαφορετικο.

 

Η συγκριση που σε εβαλα να κανεις (3ds-ds) ειναι για να συνειδητοποιησεις ποσο σημαντικοτερο ειναι το hardware(εκτος τα controls) απο αυτο που νομιζετε και λετε εσεις οι ιδιοι.

Η μεγαλυτερα αναβαθμιση που εχει κανει το 3ds σε συγκριση με το ds ειναι το hardware και τελικα νεες δυνατοτητες.Σε συγκριση με την προηγουμενη γενια(psp,ds) το πιο ουσιαστικο που προσθεσε ηταν το 3d.Και αυτο δεν εχει να κανει με το gameplay.

 

Aυτο ειναι λοιπον που δεν μου αρεσει και εξεφρασα στο πρωτο ποστ μου,μεχρι να σκασει μυτη η Ν.Defence force,να προσπαθησει να κανει το ασπρο μαυρο και να φερει την κουβεντα σε αδιεξοδο(αλλα εγραφα,αλλα διαβαζαν).

 

Ειναι μετριο σε hardware εγραψα σε εκεινο το ποστ αλλα σπερνει σε software?

Βγαλε για ενα λεπτο την ταμπελα απο πανω μου και σκεψου τι εγραψα.

Διαφωνεις?

 

Αφου βλεπετε οτι μαμάει κάθε νήμα που φέρει το όνομα nintendo,για ποιό λόγο του δίνετε σημασία ; Last gen το wii u,last gen και το 3ds.Τι δεν καταλαβαίνετε ;

 

Την επόμενη φορά τρώει report από μένα

 

report γιατι?

Τι θα τους πεις?Ο pds13 εχει αποψη διαφορετικη απο την δικη μου και μαμαει το νημα? :D

Aν δεν την αντεχεις και δεν εχεις κατι να προσθεσεις ή να απαντησεις υπαρχει και το ignore. ;)

Χρυση αυγη φανταζομαι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 3DS έναντι του DS έχει καλύτερες οθόνες, περισσότερη επεξεργαστική ισχύ, αναπαραγωγή 3d παιχνιδιών και ταινιών χωρίς ειδικά γυαλιά, διπλές κάμερες για λήψη 3d εικόνας και βίντεο, αναλογικό μοχλό, Streetpass και Spotpass, δυνατότητα για παιχνίδια augmented reality, νέο feature Miiverse και πλέον centralised Nintendo network.

 

Και φυσικά, τηρώντας τη παράδοση της Nintendo, FULL BACKWARDS COMPATIBILITY με ένα από τα καλύτερα συστήματα όλων των εποχών.

 

Προσωπικά δεν θα αναλωθώ άλλο σε αυτού του τύπου τη συζήτηση.

 

Έπρεπε να συζητάμε για τα παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.Και σε τι ειμαι λαθος που πιστευω οτι απόλα αυτα που ειπες το πρωτο και σημαντικοτερο ειναι το δυνατοτερο hardware?

 

Σε κουρασε τι βρε panther?Η διαφορετικη αποψη?

Μαλιστα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το hardware εντος θεματος ειναι βρε panther.

Που αλλου μπορεις να συζητησεις αυτο?

Τεσπα.

Καλη καρδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε μλκες.

Αυτό και το τόπικ της Διαιτησίας ήταν από τα αγαπημένα μου τις τελευταίες μέρες.

Λίγα σεντόνια ακόμα και έκανα την προίκα μου.

Της διαιτησίας έχει φτάσει σε σουρεαλιστικά επίπεδα και έλπιζα ότι θα γινόταν κάτι και εδώ.

 

:P :lol: :P :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.Και σε τι ειμαι λαθος που πιστευω οτι απόλα αυτα που ειπες το πρωτο και σημαντικοτερο ειναι το δυνατοτερο hardware?

 

Σε κουρασε τι βρε panther?Η διαφορετικη αποψη?

Μαλιστα. :)

 

Άρα θεωρείς το Gamecube καλύτερο απ το ps2 ε?

 

Και το Vita καλύτερο απ το 3DS?

 

Θεούλης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...