Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 758
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο που ενδεχομένως να μπει ανάμεσα σε BF3 + SC2 είναι το Tribes Asend (τέλος '11 είπανε κι αυτοί). Σφιχτά το βλέπω για MW3, όχι μόνο για τους dedis (που στην τελική μπορεί να έχει), άλλα μιλάμε για γραφικά 5ετιας... δεν ξέρω, για Warfail 3 το κόβω.

 

I'll keep an eye though, just in case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δίκιο.. Δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα απο το MW1.. Πέρασαν τόσα χρόνια και κάθε χρόνο (απο μεριά IW) μας δίνουν το ίδιο πράγμα..

Τουλάχιστον η Treyarch αλλάζει τοπίο, χαρακτήρες κλπ. Δεν σου έχει το στάνταρ Ρωσία = κακοί, Αμερική/Αγγλια = καλοί, σκότωσε Ρώσους.. Έχει γίνει κουραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Athanasie Γιατί νομίζω ότι είσαι fanboy?Ότι ακουστεί Για την activision είναι fail.Ρε Φίλε έλεος μετοχές σε άλλη εταιρία έχεις;

 

Όταν μια εταιρία σου δίνει πατάτες για χρόνια..και μετατρέπει ενα fps σε ποδοσφαιράκι με τις εκδόσεις του,αφού κάθε χρόνο μα κάθε χρόνο βγάζει το ίδιο φαγητό,με απλό ανακάτεμα και 2 καρυκεύματα παραπάνω..τί περιμένεις να λέμε;;

Για πιάσε ένα φαγητό και κάντο συνέχεια για χρόνια,το ίδιο,μην αλλάζεις την συνταγή,και απλά βάζε μπαχαρικά μέσα 1-2 έξτρα την φορά...ε θα έρθει η στιγμή που θα πας να το φας και θα μπουχτίσεις γιατι δεν θα πηγαίνει άλλο και δεν θα κατεβαίνει.

 

Ε αυτό έχει γίνει με το cod πλέον..Και το παθαίνουν τίτλοι αυτό,που ακολουθούν αυτή την στρατηγική. Και αυτό γίνεται,γιατί it's all about consoles=money !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Athanasie Γιατί νομίζω ότι είσαι fanboy?Ότι ακουστεί Για την activision είναι fail.Ρε Φίλε έλεος μετοχές σε άλλη εταιρία έχεις;

Βλέπω ότι είσαι νέο μέλος στο insomnia (καλώς ήλθες btw) οπότε δεν ξέρεις -όπως έχω δηλώσει πολλές φορές- ότι το cod4 το είχα λιώσει και είχα περάσει πολλά ξενύχτια (καταλήψεις γαρ) ειδικά σε HQ που υπήρχε teamplay, όσο για το sp του cod4 βέβαια ούτε λόγος, παίρνει 5 oscar στο χαλαρό.

 

Μετά βέβαια σου βγαίνει η infinity που γλυκάθηκε από τις πωλήσεις του 4, γράφει κανονικότατα την pc gaming community, και δίνει "κάτι" που προσωπικά δεν το άγγιξα, γιατί είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις σαν PC gamer με άποψη και σαν αγοραστής με πορτοφόλι.

 

Από κει και πέρα, όπως είπανε και οι προλαλήσαντες, cod5, black ops, white ops, mw3, mw4... κατάνταει σούπα το πράμα και προσωπικά δεν μου αρέσουν οι γλαρόσουπες. Όταν κάτι είναι "milestone" ή τέλος πάντων έχει potential, να σκάσουμε 50ε και να το χαρούμε, άλλα να παίρνω κάθε χρόνο το cod4 rev.X, όχι.

 

Βέβαια σε κάποιον που τα παίρνει πειρατικά, δεν κοστίζει τπτ, οπότε το να διαμορφώνει άποψη και να την ακολουθεί, είναι μάλλον άσκοπο κάψιμο χρόνου και εγκεφαλικών κυττάρων...

 

Πάντως δεν απορρίπτω το mw3 από τώρα, άλλα έχοντας μία Α πείρα, κρατάω πολύ μικρό καλάθι. Καλό είναι -γενικά- κανείς να μην πέφτει θύμα του hype, είτε μιλάμε για cod, είτε για bf είτε είτε είτε. Τη σήμερον ημέρα, αν δεν πιάσεις demo ή beta, όλα τα άλλα είναι PR tricks - κοινώς, τρίχες.

 

 

Τέσπα, νομίζω σε κάλυψα. Θα μπορούσα να σου απαντήσω λακωνικά "δες το avatar μου...", άλλα αυτό μάλλον το έκανες ήδη.

 

 

/Back on topic?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Athanasie θα συμφωνήσω μαζί σου για το cod4 αλλα πες μου Κατι Συμφωνώ δεν είναι σωστό να σκάς 50€ κάθε χρόνο Οκ;Αλλα και αυτοί οι άνθρωποι τι άλλο να βγάλουν πια;Πείτε μου ρε Παιδιά;Μέχρι και εγω που είμαι fan της σειράς.Παίζω και bf έχω καθίσει και έχω σκεφτεί τι άλλο πια να βγάλουν οι τύποι.Και να σε ρωτήσω τωρα.Είμαι πάντα υπέρ των pcs αλλα όταν είσαι μια εταιρία και βλέπεις ότι ΜΌΝΟ το 5% ασχολείται με το pc gaming σε αυτόν τον τομέα τι θα έκανες ΕΣΥ;Η όταν βλέπεις ότι αυτο έχει λεφτά;(το online του εννοω)Αν καθισεις και ασχοληθείς στο YouTube όλοι cod seananners whiteboy hutch όλοι ανεβάζουν gameplays black ops η cod γενικώς.Αφού πουλάει το συνεχίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Transformers έβλεπαν εκεί στην Activision όταν έφτιαχναν το trailer. Επίσης, στον Diablo τα scripted events και scripted destruction events με τα οποία βλέπω να είναι full το trailer. Ωραία, πέφτει ένα κτίριο... θα μπορώ να κάνω τρύπες στους τοίχους στο άλλο κτίριο, να σπάω όποιο τζάμι θέλω, να κάνω τρύπες στα πατώματα και να ανατινάζω τις σκάλες ή μόνο στην δραματική/whatever σκηνή θα τα βλέπω; (ρητορική ερώτηση είναι). Κάποια στιγμή πρέπει να μπει stop στα γ@μημένα scripted events.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το cod:4 το οποιο παιζω ακομα απο την πρωτη ημερα κυκλοφοριας του, τα cod ΠΕΘΑΝΑΝ ! βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια τα μισοτελειωμενα παιχνιδια...το black ops ας μου πει εστω ενας οτι του αρεσε (οταν μιλαμε για ενα παιχνιδι μιλαμε για το online μην λεμε και οτι θελουμε δεν αγοραζω το παιχνιδι και το single ελεος για αυτο υπαρχει και ο θειος) μετα το cod4 οπως ειπα τρελο λιωσιμο ειναι το bfbc2 που δεν συγκρινεται με κανενα αλλο παιχνιδι του ειδους του.Τωρα αναμενουμε bf3 που αν ειναι οπως το βλεπουμε απο τα βιντεο εχει να γινει.... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...