Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Λέω να τσιμπήσω το Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Είναι Commandos με νίτζα. Το βρίσκω στα €13,50 σε κλειδάδικα.

Το έχει παίξει κανένας; Αξίζει σε αυτά τα χρήματα ή να περιμένω την Daedalic να το ξεφτιλίσει σε κανένα humblebundle;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ τόσο το πήρα πριν πολλούς μήνες από κλειδάδικο.

Δεν έχει πέσει και ιδιαίτερα η τιμή του σε official μαγαζιά και πιστεύω θα αργήσει να βγει σε bundle.

Το παιχνίδι πάντως είναι πολύ καλό, ειδικά αν σου άρεσαν Commandos-Desperados είναι για μένα σίγουρη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
  1. Όχι αναφορές και συζήτηση για κλειδάδικα σε αυτό το νήμα, παρακαλώ. Ναι το γνωρίζουμε ότι έχουν χαμηλότερες τιμές. Δεν είναι εκεί το θέμα. 
  2. Όχι συζήτηση και οδηγίες για μεθόδους παράκαμψης των όρων των προσφορών που βρίσκετε. 

Και τα δύο παραπάνω έχουν μπει εδώ και καιρό στο αρχικό μήνυμα του νήματος και τα επαναλαμβάνουμε τακτικά ως συστάσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Malthador said:

Λέω να τσιμπήσω το Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

 

5 hours ago, Despotas said:

Το παιχνίδι πάντως είναι πολύ καλό, ειδικά αν σου άρεσαν Commandos-Desperados είναι για μένα σίγουρη αγορά.

Αν σου αρεσουν τα παραπανω, προχωρησε αφοβα σε αγορα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Malthador είπε

Λέω να τσιμπήσω το Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Είναι Commandos με νίτζα. Το βρίσκω στα €13,50 σε κλειδάδικα.

Το έχει παίξει κανένας; Αξίζει σε αυτά τα χρήματα ή να περιμένω την Daedalic να το ξεφτιλίσει σε κανένα humblebundle;

Φυσικά να περιμένεις μιας και ήταν ήδη στο Humble November Monthly Bundle μαζί με άλλα 9 παιχνίδια στα $12 (https://www.humblebundle.com/monthly) αρα θεωρώ πάρα πολλά τα 13,5 ευρώ για κλειδάδικο.

Επίσης μπορείς να κοιτάξεις για κανένα trade αν έχεις περισσευούμενα παιχνίδια και βρείς κάποιον να το ανταλλάζει.

 

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεο Humble Monthly με CIV 6 + 2 dlc, φαίνεται ενδιαφέρον αλλά μυρίζομαι φόλα για τα υπόλοιπα οπότε I'll pass...

Btw, είδατε τα παιχνίδια που άνοιξαν για το προηγούμενο μηνιαίο bundle? Έχω την εντώπωση οτι ενας απο τους βασικούς λόγους που προωθούν να δώσεις τα λεφτά σου για αγορά παιχνιδιών "στα τυφλά" (πέρα απο το early unlock) ήταν η εγγύηση οτι το bundle θα περιλαμβάνει πάντα παιχνίδια που δεν έχουν ξαναμπεί ξανά σε (τουλάχιστον humble) bundles.

Και εμφανίζει χτές Tomb Raider 2013 (που μέχρι και free giveaway το έδιναν) και Sleeping Dogs που έχει ξαναμπεί στο Humble Square Enix 2 Bundle τον Φλεβάρη του 2015 μαζί και πάλι με το TR 2013!! Είμαι σχεδόν απόλυτα βέβαιος οτι τέτοια επανάληψη σε Monthly δεν έχει ξαναγίνει!

Μιλάμε το συγκεκριμμένο bundle αγγίζει τα όρια της "εξαπάτησης" (οχι σαν value φυσικά) και ελπίζω να μην είναι σημάδια της IGN εποχής...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε παιξει δωρεάν το Tomb Raider 2013?  δεν το θυμαμαι ,παντως εγω  απο τοτε που το πηρε το ign δεν εχω αγοράσει τιποτα , τυχαίο ? δεν νομιζω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  Monthly  καλο ηταν αλλα δεν με ενδιέφεραν  τα παιχνιδια , μιλάω κυριος για τα άλλα bundle που και λιγότερα βάζει και τιποτα ιδιαίτερα καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Νεο Humble Monthly με CIV 6 + 2 dlc, φαίνεται ενδιαφέρον αλλά μυρίζομαι φόλα για τα υπόλοιπα οπότε I'll pass...

Btw, είδατε τα παιχνίδια που άνοιξαν για το προηγούμενο μηνιαίο bundle? Έχω την εντώπωση οτι ενας απο τους βασικούς λόγους που προωθούν να δώσεις τα λεφτά σου για αγορά παιχνιδιών "στα τυφλά" (πέρα απο το early unlock) ήταν η εγγύηση οτι το bundle θα περιλαμβάνει πάντα παιχνίδια που δεν έχουν ξαναμπεί ξανά σε (τουλάχιστον humble) bundles.

Και εμφανίζει χτές Tomb Raider 2013 (που μέχρι και free giveaway το έδιναν) και Sleeping Dogs που έχει ξαναμπεί στο Humble Square Enix 2 Bundle τον Φλεβάρη του 2015 μαζί και πάλι με το TR 2013!! Είμαι σχεδόν απόλυτα βέβαιος οτι τέτοια επανάληψη σε Monthly δεν έχει ξαναγίνει!

Μιλάμε το συγκεκριμμένο bundle αγγίζει τα όρια της "εξαπάτησης" (οχι σαν value φυσικά) και ελπίζω να μην είναι σημάδια της IGN εποχής...

Προσωπικά έχω γράψει πάμπολλες φορές ότι δεν μου αρέσει η λογική του Monthly. Είναι τζόγος, μπορεί να σου βγει, μπορεί και να μην σου βγει.

Το τελευταίο bundle θεωρώ πως ήταν αρκετά καλό (μην ξεχνάς πως το αμέσως προηγούμενο είχε σαν early unlock το H1Z1...). Το Sleeping Dogs δεν είναι άσχημο παιχνίδι, ούτε έχει μπει σε πολλά bundles. Το Tomb Raider 2013 όμως, ναι, είναι "καμένο" (παρά το ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό παιχνίδι).

Μάλλον τους ξέφυγε το κόστος με Quantum Break, Long Dark και Dawn of War και είπαν να χώσουν όσα κλειδιά τους είχαν περισσέψει από το TR :p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, DJDB είπε

Προσωπικά έχω γράψει πάμπολλες φορές ότι δεν μου αρέσει η λογική του Monthly. Είναι τζόγος, μπορεί να σου βγει, μπορεί και να μην σου βγει.

Το τελευταίο bundle θεωρώ πως ήταν αρκετά καλό (μην ξεχνάς πως το αμέσως προηγούμενο είχε σαν early unlock το H1Z1...). Το Sleeping Dogs δεν είναι άσχημο παιχνίδι, ούτε έχει μπει σε πολλά bundles. Το Tomb Raider 2013 όμως, ναι, είναι "καμένο" (παρά το ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό παιχνίδι).

Μάλλον τους ξέφυγε το κόστος με Quantum Break, Long Dark και Dawn of War και είπαν να χώσουν όσα κλειδιά τους είχαν περισσέψει από το TR :p.

Μα δεν αντιλέγω για το αν είναι καλά τα παιχνίδια που δίνει ή αν αξίζει σαν σχέση τιμής/ποσότητας (που βγαίνει ~1,5 ευρώ το παιχνίδι αρα είναι σαν δωρεάν), το "πρόβλημά μου είναι με το γεγονός οτι προκειμένου να τζογάρεις σου υπόσχεται never bundled before games και μετά μας πασάρει αυτά που παραλίγο το monthly να γίνει square enix bundle σε επανάληψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεει πουθενα για 'never bundled before'. 

What is Humble Monthly?
A curated subscription bundle of our favorite games at one fixed price.
Join over 300,000 Humble Monthly subscribers and discover a variety of recent hits, hidden gems, and timeless classics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Μα δεν αντιλέγω για το αν είναι καλά τα παιχνίδια που δίνει ή αν αξίζει σαν σχέση τιμής/ποσότητας (που βγαίνει ~1,5 ευρώ το παιχνίδι αρα είναι σαν δωρεάν), το "πρόβλημά μου είναι με το γεγονός οτι προκειμένου να τζογάρεις σου υπόσχεται never bundled before games και μετά μας πασάρει αυτά που παραλίγο το monthly να γίνει square enix bundle σε επανάληψη...

Όχι, πλέον δεν σου υπόσχεται κάτι τέτοιο. Αυτό το έλεγε στις αρχές και μπορείς να το δεις πηγαίνοντας με το Wayback Machine μερικούς μήνες πίσω:

EioRBGm.png

Η συγκεκριμένη αναφορά πλέον δεν υπάρχει. Όπως έχουν αναφέρει και σε χρήστη του Steamgifts πριν από 2 χρόνια

Αναφορά σε κείμενο

We don't keep track of what other folks have offered, so that refers to games that have not been bundled on our site before. However, to be perfectly clear, each month will be a mix of new games and previously bundled games. However, the majority will have never before been bundled

Οπότε, ούτε καν όταν το έλεγαν δεν το εννοούσαν. Go figure που λένε :P ;)

Επεξ/σία από DJDB
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DJDB είπε

Όχι, πλέον δεν σου υπόσχεται κάτι τέτοιο. Αυτό το έλεγε στις αρχές και μπορείς να το δεις πηγαίνοντας με το Wayback Machine μερικούς μήνες πίσω:

Η συγκεκριμένη αναφορά πλέον δεν υπάρχει. Όπως έχουν αναφέρει και σε χρήστη του Steamgifts πριν από 2 χρόνια

Οπότε, ούτε καν όταν το έλεγαν δεν το εννοούσαν. Go figure που λένε :P ;)

Άντε μπράβο και είχα τρελαθεί να ψάχνω ολο το site του HB κι οτι FAQ υπήρχε μιας και ήμουν σίγουρος οτι το διαφήμιζαν έτσι και δεν έβρισκα τίποτα!

Προσωπικά πάντως ενω μέχρι τώρα εφόσον μου άρεσε το early unlock αγόραζα το monthly αφού ήξερα οτι τα παιχνίδια που θα έδινε μετά, ακόμα και να μην μου άρεσαν ιδιαίτερα τουλάχιστον δεν θα τα είχα ήδη, πλέον θα το σκέφτομαί ιδιαίτερα πριν τους δώσω τα ευρώ μου χωρίς να ξέρω τι θα πάρω.

Επίσης σκεφτείτε τώρα που αφαίρεσαν αυτήν την υπόσχεση με τι επανάληψη έχουν να γεμίσουν τα monthly bundles... <_<

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ένα 24ωρο ένα πολύ καλό πακέτο με 9 point and click* adventures από το indiegala με $3.99**
Point & Click Definitive Bundle

*

 

 

**

Spoiler

4,12 ευρώ με στοίχισε και περιλαμβάνει και ένα κουπόνι 66% έκπτωση για το Beholder...

 

Επεξ/σία από agrio.imeros
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...