Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Στο Steam, μέχρι και την Πέμπτη, αρκετοί τίτλοι της Slitherine σε προσφορά

Eνδεικτικά: Panzer Corps, €1,99 (-90% στην τιμή καταλόγου) για ώρες παιχνιδιού -υπάρχουν διαθέσιμα και πάμπολλα DLC, επίσης σε προσφορά.

                      Battle Academy, €2,99 (-80% στην τιμή καταλόγου), με διαθέσιμα αρκετά DLC

                     Vietnam '65, €4,89 (-51% στην τιμή καταλόγου), η προσπάθεια των Αμερικανών να κερδίσουν έναν πόλεμο που -ήδη επί προεδρίας                                             Αϊζενχάουερ- όλοι οι αναλυτές τους έλεγαν ότι ήταν αδύνατο να κερδηθεί.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τσεκάρετε steam sales για square enix, dc κλπ

συγκεκριμένα μου έμειναν το mankind devided στα 6, το Arkham knight στα 6,80 και 10 για την premium, καθώς και το dirt rally στα 10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

μπορει καποιος να μου πει για τα ακολουθα ποιες χαμηλοτερες ειχαν παρει ιστορικα?

final fantasy x/x-2 remastered
xcom 2 deluxe
Styx: Shards of Darkness
Fable Anniversary

Is there any deal?  Τσέκαρε με την ησυχία σου όποιο παιχνίδι θες... Απο τα πιο χρήσιμα εργαλεία μαζί με το How long to beat!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.voidu.com/en/weekly-sale

Καλές προσφορές από το Voidu.

Ξεχωρίζω προσωπικά το

Nba Playgrounds -83% , στα 3,33 ευρώ (ιστορικό χαμηλό, ετιμήθη) 

Syberia 3 - 79%, στα 6 ευρώ (επίσης ιστορικό χαμηλό)

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brandtobrand είπε

https://www.voidu.com/en/weekly-sale

Καλές προσφορές από το Voidu.

Ξεχωρίζω προσωπικά το

Nba Playgrounds -83% , στα 3,33 ευρώ (ιστορικό χαμηλό, ετιμήθη) 

Syberia 3 - 79%, στα 6 ευρώ (επίσης ιστορικό χαμηλό)

Τι ρόλο βαράει αυτό το site ξέρουμε? Legit κατάστημα ή κλειδάδικο? Παίρνεις κωδικό άμεσα?

Οι τιμές που αναφέρεις είναι πολύ καλές αλλά ύποπτα χαμηλές θα έλεγα, και τα site reviews δεν είναι και πολύ θετικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Τι ρόλο βαράει αυτό το site ξέρουμε? Legit κατάστημα ή κλειδάδικο? Παίρνεις κωδικό άμεσα?

Οι τιμές που αναφέρεις είναι πολύ καλές αλλά ύποπτα χαμηλές θα έλεγα, και τα site reviews δεν είναι και πολύ θετικά...

Έχω αγοράσει δύο φορές, χωρίς κανένα θέμα. Και ο κωδικός ήρθε στο λεπτό.

Για αγορά με PayPal θέλει ίδιο email με του voidu.

Επεξ/σία από Brandtobrand
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εγώ θα συνιστούσα προσοχή με το Voidu.com. Φαίνεται να ισχύει αυτό που αναφέρει ο @Brandtobrand (θέλει ίδιο e-mail για Paypal) και γενικότερα διαβάζω συστάσεις για προσοχή για region locked προσφορές και παράπονα για τον "επαγγελματισμό" των ιδιοκτητών της πλατφόρμας.

Από εκεί και πέρα, δεν δείχνει να εμπίπτει σε γκρίζα ζώνη και εμφανίζεται και στο isthereanydeal.com (που θεωρητικά τουλάχιστον έχει από καιρό κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα και έχει διώξει τα λιγότερο έμπιστα cd key stores) και σε λίστα από approved digital distributors που έχει η Ubisoft στο support της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Κι εγώ θα συνιστούσα προσοχή με το Voidu.com. Φαίνεται να ισχύει αυτό που αναφέρει ο @Brandtobrand (θέλει ίδιο e-mail για Paypal) και γενικότερα διαβάζω συστάσεις για προσοχή για region locked προσφορές και παράπονα για τον "επαγγελματισμό" των ιδιοκτητών της πλατφόρμας.

Από εκεί και πέρα, δεν δείχνει να εμπίπτει σε γκρίζα ζώνη και εμφανίζεται και στο isthereanydeal.com (που θεωρητικά τουλάχιστον έχει από καιρό κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα και έχει διώξει τα λιγότερο έμπιστα cd key stores) και σε λίστα από approved digital distributors που έχει η Ubisoft στο support της.

Χμ, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ειδικά η παρουσία του site σε isthereanydeal που όντως δεν προωθεί κλειδάδικα αλλά κυρίως στο επίσημο της Ubi μου απομακρύνει ιδιαίτερα τους ενδοιασμούς που είχα.

Θα περιμένω 2 ωρίτσες ακόμα βέβαια να ξεκλειδώσει το monthly HB μήπως και τα δούμε εκεί και μετά θα τσιμπήσω κι εγω το πακετάκι του @Brandtobrand μιας και περίμενα και στα 2 παιχνίδια κάποια καλή έκπτωση για να τα τσιμπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EliasKir είπε

Κι εγώ το Humble Monthly περιμένω να ξεκλειδωθεί πως και πως. Αν δώσει κάτι καλό και για τον επόμενο μήνα με βλέπω να κάνω ετήσιο. 

Μπορεί να συμφέρει κάπως οικονομικά το ετήσιο (συν τον δωρεάν μήνα που δίνει μαζί) αλλά προσωπικά με έχει βολέψει άπειρα η μηνιαία συνδρομή με κάποια "διαλείμματα"  εκ μέρους μου.

Το λεω γιατί, προσωπικά τουλάχιστον, δεν είναι κάθε μήνας στα γούστα μου (λογικό άλλωστε), υπήρξαν μήνες με τρελή σαβούρα στα bundles όπως του Ιανουαρίου με Tomb Raider 2013 (!) και Sleeping Dogs που τα είχε δώσει παλαιότερα σε απλά bundles οπότε αισθάνθηκα κάπως "εξαπατημένος" που το πήρα, ή όπως πχ. online κυρίως bundles όπως του Νοεμβρίου 2017 με ESO, ES Legends & Quake Champions που το προσπέρασα με ευκολία μιας και είμαι forever alone single player τύπος.

Τέλος θα περίμενα κι άλλο για να δω τα αποτελέσματα της εξαγοράς απο το IGN πριν τους ακουμπήσω μαζεμένα 120 ευρώ γιατί για το κέρδος αυτές οι εταιρείες αλλάζουν πανεύκολα την "πολιτική τους"  με πρόσφατο παράδειγμα την επανάληψη παιχνιδιών στα monthlies (όπως είπα παραπάνω) ενω μέχρι πριν λίγο καιρό ανέφεραν με μεγάλα γράμματα οτι αυτά τα μηνιαία bundles θα έχουν πάντα παιχνίδια που δεν έχουν ξαναμπεί σε bundle.

Εννοείται οτι αυτή η λεπτομέρεια αφαιρέθηκε διακριτικά και αθόρυβα πριν λίγο καιρό, φαίνεται ακόμα όμως μέσω wayback machine κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα με τα κλειδάδικα δεν είναι αν θα σου έρθει ο κωδικός αλλά το για πόσο καιρό θα είναι ενεργός. Π.χ. αν είναι κωδικός που έχει αποκτηθεί με παράνομα μέσα, τότε ενδέχεται να γίνει revoked κάποια στιγμή στο μέλλον.

Επεξ/σία από ggelhsva
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

Το θέμα με τα κλειδάδικα δεν είναι αν θα σου έρθει ο κωδικός αλλά το για πόσο καιρό θα είναι ενεργός. Π.χ. αν είναι κωδικός που έχει αποκτηθεί με παράνομα μέσα, τότε ενδέχεται να γίνει revoked κάποια στιγμή στο μέλλον.

Ε ναι αλλά ψάχνοντας λιγάκι, είτε απο review sites είτε απο reddit, ακόμα και απο την ίδια την γενική εικόνα του site παίρνεις μια ιδέα κατα πόσο είναι legit ή scam η φάση.

Στο παράδειγμα μας, όπως είπε o @Praetorian το site αυτό εμφανίζεται authorized reseller στο επίσημο support της Ubisoft! Πόσο scam να είναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...