Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Στο gog.com προσθέτουν το Treasure Adventure Game στα παιχνίδια που δίνουν δωρεάν.

From the day of our launch we’ve given away approximately 888 trillion 228 billion 596 million 940 thousand and 800 bytes of gaming on the GOG.com house, which, as you can easily calculate, is equal to more than 12 million dollars’ worth of games that we’ve handed out simply for love of our gamers.

 

http://www.gog.com/en/news/free_release_treasure_adventure_game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eve Online: Crucible στα 6.8€ από Steam.

 

Επίσης σήμερα μου'ρθε κουπόνι -75% για το συγκεκριμένο παιχνίδι (η τιμή κατεβαίνει στο 1.7€), αλλά μου'ναι άχρηστο μιας και το έχω ήδη.

Το χαρίζω στον πρώτο που θα το ζητήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κάνει ένα -90% στο dungeon siege 3, μπορεί και να το τσιμπήσω....lol

χαχα και γω το ίδιο σκέφτηκα όταν το είδα, αλλά δε νομίζω, θα το βάλουν 3η ή 4η μέρα αλλά 75% που βγαίνει 10Ε δλδ κλαιν μαιν.

 

Το Tomb raider guardian of light λέει τπτ? Με έπιασε μια νοσταλγία και έλεγα να το δοκιμάσω αλλά είδα είναι ισομετρικό 3d ε? όχι σαν τα παλιά (το τελευταίο που έχω παίξει είναι το 3 B) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κάνει ένα -90% στο dungeon siege 3, μπορεί και να το τσιμπήσω....lol

 

 

χαχα και γω το ίδιο σκέφτηκα όταν το είδα, αλλά δε νομίζω, θα το βάλουν 3η ή 4η μέρα αλλά 75% που βγαίνει 10Ε δλδ κλαιν μαιν.

 

Στο zavvi το εχει 4.95Ε(βαλτε κ 1,κατι μεταφορικα) μια χαρα τιμουλα με κουτακι κτλ.

 

edit: τωρα ειδα οτι εχει διαθεσιμοτητα....''Usually dispatched within a month'' λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα και γω το ίδιο σκέφτηκα όταν το είδα, αλλά δε νομίζω, θα το βάλουν 3η ή 4η μέρα αλλά 75% που βγαίνει 10Ε δλδ κλαιν μαιν.

 

Το Tomb raider guardian of light λέει τπτ? Με έπιασε μια νοσταλγία και έλεγα να το δοκιμάσω αλλά είδα είναι ισομετρικό 3d ε? όχι σαν τα παλιά (το τελευταίο που έχω παίξει είναι το 3 B) )

 

εγω που το εχω παιξει το guardian of light μου αρεσε. ηταν μικρο σε διαρκεια αλλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 3 ευρώ (as we speak) το παρακάτω πακετάκι.

 

http://www.indieroyale.com/

 

the ninja pack

 

Ancients of Ooga for: windows, desura, steam (pc)

 

Cloning Clyde for: windows, desura, steam (pc)

 

A Kingdom for Keflings for: windows, desura (pc)

 

Outpost Kaloki for: windows, desura (pc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά Σ/Κ απο GoG.com, the Atari Array (τίτλοι της Atari) σε έκπτωση 50%.

 

Περιέχει τα εξής:

 

*Alone in the Dark 1, 2, 3 - $2,99

*Alone in the Dark: The New Nightmare - $2,99

*B-17 Flying Fortress: The Mighty 8th - $2,99

*Blood (One Unit Whole Blood) - $2,99

*Blood 2: The Chosen - $2,99

*Darklands - $2,99

*Desperados: Wanted Dead or Alive - $2,99

*Desperados 2: Cooper's Revenge - $4,99

*Independence War - $2,99

*Independence War 2: Edge of Chaos - $2,99

*Chris Sawyer's Locomotion - $2,99

*Master of Magic - $2,99

*Master of Orion 1,2 - $2,99

*Master of Orion 3 - $4,99

*Outcast - $2,99

*Rollercoaster Tycoon Deluxe - $2,99

*Rollercoaster Tycoon 2: Triple Thrill Pack - $4,99

*Star Control 1,2 - $2,99

*Star Control 3 - $2,99

*Total Annihilation Commander Pack - $2,99

*Total Annihilation Kingdoms (και Expansion) - $2,99

 

Επίσης Daily Deal απο Steam, η σειρά King's Quest (1 μέχρι 7) με έκπτωση 50% στα €4.99.

 

Απορία - έχει κάποιος συμφορουμίτης την συλλογή King's Quest στο Steam; Αναρωτιέμαι αν παίζουν όλα τα παιχνίδια κανονικά σε Win7 και αν το backwards compatibility γίνεται μέσω DosBox (όπως στα The Dig και Broken Sword Steam versions).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης Daily Deal απο Steam, η σειρά King's Quest (1 μέχρι 7) με έκπτωση 50% στα €4.99.

 

Απορία - έχει κάποιος συμφορουμίτης την συλλογή King's Quest στο Steam; Αναρωτιέμαι αν παίζουν όλα τα παιχνίδια κανονικά σε Win7 και αν το backwards compatibility γίνεται μέσω DosBox (όπως στα The Dig και Broken Sword Steam versions).

Από όσο ξέρω, τα KQ1 - KQ6 τα υποστηρίζει και το ScummVM πλέον.

 

Δεν τα έχω στο Steam (ούτε σε gog.com ακόμα -έχω όμως τις boxed εκδόσεις από τα 1-6 κάπου καταχωνιασμένες :) ). Προσωπικά, θα προτιμούσα τις εκδόσεις που έχει το gog.com και λόγω του όλου DRM free, και γιατί αναφέρουν ρητά συμβατότητα με Win 7.

 

Btw, αν δεν έχεις παίξει τη σειρά, και δεν καίγεσαι να παίξεις οπωσδήποτε τις παλιές κλασσικές εκδόσεις, έχουν βγει remakes για τα KQ1 έως 3 (2 remakes για το 3ο) που τουλάχιστον στην περίπτωση των 1 και 2 προσφέρουν πολύ καλύτερη ιστορία και gameplay (και στο 3 ομοίως, απλά στα 1 και 2 η διαφορά/βελτίωση είναι σημαντικότερη).

Τα παλιά KQ1 και 2 είναι μόνο για μεγάλο μαζοχισμό. Από το 3ο και μετά κάπως βελτιώνονται τα πράγματα. Στο 4ο είναι αρκετά καλύτερα, το 5ο είναι χάλια μαύρα πέρα από τα βελτιωμένα γραφικά σε σχέση με τα προηγούμενα.

 

Το 6ο της σειράς είναι αυτό που αξίζει περισσότερο imho.

 

Τα KQ5 και KQ7 δε θα τα πρότεινα πλέον σε κανένα -ο μόνος λόγος να τα παίξει κάποιος είναι να πάρει μια ιδέα για το πώς προχώρησε η γενικότερη ιστορία και πάλι σε πολύ γενικές γραμμές. (Ούτε το ΚQ8 που έχει το gog.com)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έχω στο Steam (ούτε σε gog.com ακόμα -έχω όμως τις boxed εκδόσεις από τα 1-6 κάπου καταχωνιασμένες :) ). Προσωπικά, θα προτιμούσα τις εκδόσεις που έχει το gog.com και λόγω του όλου DRM free, και γιατί αναφέρουν ρητά συμβατότητα με Win 7.

 

Btw, αν δεν έχεις παίξει τη σειρά, και δεν καίγεσαι να παίξεις οπωσδήποτε τις παλιές κλασσικές εκδόσεις, έχουν βγει remakes για τα KQ1 έως 3 (2 remakes για το 3ο) που τουλάχιστον στην περίπτωση των 1 και 2 προσφέρουν πολύ καλύτερη ιστορία και gameplay (και στο 3 ομοίως, απλά στα 1 και 2 η διαφορά/βελτίωση είναι σημαντικότερη).

Τα΄χω παίξει όλα στη σειρά (αν και να πω την αμαρτία μου, πάντα προτιμούσα LucasFilm/LucasArts παρά Sierra λόγω deaths/dead-ends σε ορισμένα σημεία), ο κύριος λόγος που τα θέλω είναι για ευκολία χρήσης, compatibility και κυρίως για να μη φθείρονται τα αυθεντικά κάθε φορά που με πίανει νοσταλγία (συχνά) tongue.gif.

 

Στο GoG.com πάντως τα΄χω δεί, αλλά είναι μια διαφορά €17~ μεταξύ εκείνης της έκδοσης και της προσφοράς στο Steam (με extra το KQ8 στο GoG.com).

 

Τα παλιά KQ1 και 2 είναι μόνο για μεγάλο μαζοχισμό. Από το 3ο και μετά κάπως βελτιώνονται τα πράγματα. Στο 4ο είναι αρκετά καλύτερα, το 5ο είναι χάλια μαύρα πέρα από τα βελτιωμένα γραφικά σε σχέση με τα προηγούμενα.

Κάτι θυμάμαι για σπασμένες γέφυρες και κλεμμένους καθρέφτες (KQ1-2) και γενικά μονόδρομους που με ενοχλούσαν γενικά στα Sierra adventures - τα remake δεν τα'χω παίξει, διορθώνουν τέτοιες περιπτώσεις;

 

Τα KQ5 και KQ7 δε θα τα πρότεινα πλέον σε κανένα -ο μόνος λόγος να τα παίξει κάποιος είναι να πάρει μια ιδέα για το πώς προχώρησε η γενικότερη ιστορία και πάλι σε πολύ γενικές γραμμές. (Ούτε το ΚQ8 που έχει το gog.com)

Agreed, ειδικά το 8 το θεωρώ απο τις πλέον μεγάλες απογοητεύσεις της Sierra - η στροφή μιας σειράς 10ετίας και βάλε απο adventure σε action hack-n-slash θυμάμαι με είχε ενοχλήσει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάτι θυμάμαι για σπασμένες γέφυρες και κλεμμένους καθρέφτες (KQ1-2) και γενικά μονόδρομους που με ενοχλούσαν γενικά στα Sierra adventures - τα remake δεν τα'χω παίξει, διορθώνουν τέτοιες περιπτώσεις;

Οι εκδόσεις που έπαιξα (γιατί κάθε τόσο τα αναβαθμίζουν κι όλας, -τώρα είναι στην 4.0 το 1ο και στο 3.0 το 2ο), σε γενικές γραμμές δεν είχαν αδιέξοδα τις random λύσεις σε "γρίφους" και τους εντελώς άδικους θανάτους (η γέφυρα στο KQ2 άλλαξε κάπως, διατηρώντας το callback στο original παιχνίδι, αλλά όχι τον παράλογο θάνατο). Ωστόσο διατηρούσαν λίγο pixel hunting και κάποιους απότομους θανάτους, πχ και στα δύο remake του 3ου έχουν κρατήσει τον γκρεμό από το σπίτι του Manannan αν θυμάμαι καλά - και γενικά το θέλουν και αυτά το συχνό save τους.

 

Για τις νεότερες εκδόσεις στα δύο πρώτα αναφέρουν ότι έχουν αφαιρέσει όλα τα αδιέξοδα και έχουν βάλει σύστημα που αποτρέπει παράλογους θανάτους Or something.

 

Επίσης ειδικά στο 2ο (και στο 3ο σε κάπως μικρότερο βαθμό) έχουν πάρει πρωτοβουλίες στην ιστορία, στην τοπολογία των περιοχών και σε χαρακτήρες που βοηθούν ορισμένους γρίφους και επιμέρους ιστορίες να βγάζουν νόημα και να τοποθετούνται καλύτερα στο γενικότερο ύφος του παιχνιδιού -αλλά ίσως ξενίσει κάποιους γιατί κάπου επηρεάζεται και το canon. Εγώ θεωρώ ότι έκαναν εξαιρετική δουλειά και σε κάθε περίπτωση πρόκειται για πολύ καλύτερη εμπειρία από τα πρωτότυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν το Flight Simulator

 

http://www.microsoft.com/games/flight/

 

αυτό είναι το microsoft flight..

όχι ακριβώς το microsoft flight simulator,γιατί είναι arcade-και ναι το δίνει δωρεάν-αλλά δεν λέει σα το fsx με add-ons ,γενικότερα με κάθε simulator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...