Προς το περιεχόμενο

Διμηνη Μετατροπη Σωματος


buzzad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Buzz περα απο κρασι τι αλλο θα προτεινες, απο αλκοολουχα για καποιον που θελει να προσεχει τη διατροφη του; εχω ακουσει οτι απο ποτα το τζιν τονικ ειναι αρκετα light(λογικο μια που δεν εχει αναψυκτικο) και ειναι και ωραιο το ατιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

οχι ρε τι μπουκαλι! 1 ποτηρι! για το τζιν τονικ εχω ακουσει οτι ειναι το μονο "ποτο" που εχει 0 θερμιδες και το συστηνουν ΟΛΟΙ οι διαιτολογοι! αληθευει? οπως επισης και το perrier στημενο λεμονι γιατι εχει το λεμονι που ειναι λιποδιαλυτης. Σωστα? Ευχαριστω φιλε για τις συμβουλες!

Συνεχισε την καλη δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Buzz περα απο κρασι τι αλλο θα προτεινες, απο αλκοολουχα για καποιον που θελει να προσεχει τη διατροφη του; εχω ακουσει οτι απο ποτα το τζιν τονικ ειναι αρκετα light(λογικο μια που δεν εχει αναψυκτικο) και ειναι και ωραιο το ατιμο.

 

Παντα θα σκεφτεσαι αυτο που τρωω η πινω τι μου προσφερει πραγματικα/θρεπτικα/θερμιδικα πλην της απολαυσης του ουρανισκου...Σε αυτη την λογικη τα πραγματα ειναι λιγο μονοδρομος και η καλυτερες επιλογες θα ηταν το κρασι και η μπυρα...

 

Απο εκει και περα επειδη καταλαβαινω οτι δεν γινεται να λειτουργουμε παντα ετσι το παιρνουμε θερμιδικα...Διαλεγουμε ποτα με οχι παρα πολλες θερμιδες οπως ειναι τα διαφορα κοκταιηλ η τα λεγομενα πολυ γλυκα...Σε αυτη την λογικη το τζιν ισως και whiskey ειναι καλες επιλογες θερμιδικα τουλαχιστον....

 

Εγω επειδη ειμαι συνηθως η του ηψους η του βαθους στην ζωη μου (πραγμα κακο καποιες φορες) αυτην την περιοδο που ξεκινησα δεν πινω τιποτα αλλο παρα μονο καφε η τσαι σκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο πιο καλη διατροφη κανεις τοσο πιο γρηγορα θα δεις αποτελεσματα...ΝΟΜΟΣ

 

Απο τα ασφαλη ειναι...:

 

Λεκιθίνη

Συμπλεγμα Βιταμινης Β

Πρασινο Τσαι (καψουλα η ροφημα)

Συζευγμένο Λινολεϊκό Οξύ ( το γνωστο cla)

Καρνιτινη (αμινοξεο)

Μεθιονινη (αμινοξεο)

 

Μακρια απο ολα τα αλλα...!!

 

τα 3 τελευταια πως τα ζηταμε στο φαρμακειο?παω και λεω θελω λιποδιαλυτη που να περιεχει αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 3 τελευταια πως τα ζηταμε στο φαρμακειο?παω και λεω θελω λιποδιαλυτη που να περιεχει αυτα?

 

Το cla υπαρχει και συδυασμενο αλλα και μονο του...

Η καρνιτινη επισης...

Μεθιονινη αν δεν κανω λαθος υπαρχει μονη της ευελπιστω να την βγαζει ακομη η

Solgar

 

 

Να προσθεσω μερικα ακομη ωφελη της L-Μεθιονινης...: Βασικο αμινοξυ (δεν παραγεται δηλαδη απο τον οργανισμο) Ισχυρο αντιοξειδωτικο με μεγαλο ρολο στην εξουδετερωση των ελευθερων ριζων (καρκινογονες ουσιες) Επισης χρησιμοποιειται απο το σωμα για τον σχηματισμο κρεατινης...Πληροφοριακα ολα αυτα για να ξερουμε και που μας βοηθαει γενικοτερα αυτο που προσλαμβανουμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια αλλη ερωτηση. Τι προτεινεις για φαγητο πριν το τρεξιμο και γενικα πριν την γυμναστικη? Εγω π.χ θα φυγω απο την δουλεια στις 5-5:30 θα παω σπιτι, θα φαω ( η μηπως να μην φαω?) και κατα τις 7 θα παω για μιση ωρα τρεξιμο..τι να φαω? υπαρχει κατι συγκεκριμενο? η οποιοδηποτε φαγητο υπαρχει? ( απο οσπρια μεχρι πατατες τηγανητες με τηγανια,κεφτεδακια,μακαρονια κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια αλλη ερωτηση. Τι προτεινεις για φαγητο πριν το τρεξιμο και γενικα πριν την γυμναστικη? Εγω π.χ θα φυγω απο την δουλεια στις 5-5:30 θα παω σπιτι, θα φαω ( η μηπως να μην φαω?) και κατα τις 7 θα παω για μιση ωρα τρεξιμο..τι να φαω? υπαρχει κατι συγκεκριμενο? η οποιοδηποτε φαγητο υπαρχει? ( απο οσπρια μεχρι πατατες τηγανητες με τηγανια,κεφτεδακια,μακαρονια κτλ)

 

Ποτε εκανες το προηγουμενο γευμα σου τι ωρα δηλαδη....? Και τι εφαγες....? Ποσο εντονη θα ειναι η αεροβια...?Αλλα τρωμε πριν την αεροβια και αλλα πριν τα βαρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 ωρες ενα κρυο σαντουιτς με κασερι,ζαμπον,μαρουλι,αγγουρι.επισης ενα φραπε γλυκο χωρις γαλα. Για μεσημεριανο στο σπιτι εχουμε κοτοπουλο χωρις πατατες μονο με σαλτα.(μαρουλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 ωρες ενα κρυο σαντουιτς με κασερι,ζαμπον,μαρουλι,αγγουρι.επισης ενα φραπε γλυκο χωρις γαλα. Για μεσημεριανο στο σπιτι εχουμε κοτοπουλο χωρις πατατες μονο με σαλτα.(μαρουλι)

 

Λοιπόν 2 πράγματα για την αεροβια γενικοτερα...Ποτε ειναι η καλυτερη της ωρα να γινεται...Το πρωι πριν φατε το πρωινο σας με αδειο στομαχι...Γιατι...?

 

1) Το γλυκογόνο του οργανισμού είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα μαζί με το ζάχαρο στο αίμα. Ετσι καιμε λίπος αντί για υδατάνθρακες.

2) Εχεται παντα στο μυαλο σας το afterburn effect το πρωί όχι μόνο καίμε λίπος με την άσκηση αλλά συνεχίζουμε να καίμε λίπος κατα την διαρκεια της ημερας...(γινομαστε δηλαδη ενας φουρνος)

 

Εφαγες δηλαδη το σαντουιτς κατα της 1:30... αυτο που προτεινω επειδη η ασκηση θα ειναι αεροβια και επειδη δεν ειναι σωστο να μεινεις χωρις γευμα ως της 7:00 που θα πας για τρεξιμο ειναι να φας 1,2 μπανανες η λιγο quaker με σταφιδες....Θεωρω οτι αν κανεις γευμα θα βαρυνεις αρκετα δεδομενου οτι δεν θα περασουν καν 2 με 3 ωρες...Μετα το τρεξιμο σου αναπληρωσε το γλυκογονο σου και μετα απο 1 ωρα κανε το γευμα... το κοτοπουλο ειναι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν 2 πράγματα για την αεροβια γενικοτερα...Ποτε ειναι η καλυτερη της ωρα να γινεται...Το πρωι πριν φατε το πρωινο σας με αδειο στομαχι...Γιατι...?

 

1) Το γλυκογόνο του οργανισμού είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα μαζί με το ζάχαρο στο αίμα. Ετσι καιμε λίπος αντί για υδατάνθρακες.

2) Εχεται παντα στο μυαλο σας το afterburn effect το πρωί όχι μόνο καίμε λίπος με την άσκηση αλλά συνεχίζουμε να καίμε λίπος κατα την διαρκεια της ημερας...(γινομαστε δηλαδη ενας φουρνος)

 

Εφαγες δηλαδη το σαντουιτς κατα της 1:30... αυτο που προτεινω επειδη η ασκηση θα ειναι αεροβια και επειδη δεν ειναι σωστο να μεινεις χωρις γευμα ως της 7:00 που θα πας για τρεξιμο ειναι να φας 1,2 μπανανες η λιγο quaker με σταφιδες....Θεωρω οτι αν κανεις γευμα θα βαρυνεις αρκετα δεδομενου οτι δεν θα περασουν καν 2 με 3 ωρες...Μετα το τρεξιμο σου αναπληρωσε το γλυκογονο σου και μετα απο 1 ωρα κανε το γευμα... το κοτοπουλο ειναι οκ...

ωραια τα λες φιλε,αλλα ελα που δουλευουμε στις 9 τι πρεπει να κανουμε δηλαδη να ξυπναμε απο τις 7 για ενα τρεξιματακι ή να παρατησουμε την δουλεια? προτεινω το 2 :-D!! στις 7 το ειπα γιατι υπολογιζα να φαω πρωτα. οποτε το τρεξιμο θα γινει στις 6 !! και μετα το γευμα!! 2 μπανανες? Το ξερω οτι η μπανανα κανει πολυ καλο αλλα δεν παχαινει και πολυ??

 

EDIT!!! Φιλε δες και αυτο λιγο! Καλα λεει η ειναι λαλακιες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ιδιαίτερα :) Στην γυναίκα κάνει βυζά η μπανάνα. Προσοχή ;) Πάντως και εγώ απο την εμπειρία μου , πηγαίνοντας μόνο πρωί γυμναστήριο είδα καλύτερα αποτελέσματα και ας μην έτρωγα πρωινό ;) Τώρα με την κοιλίτσα πάω και απόγευμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τα λες φιλε,αλλα ελα που δουλευουμε στις 9 τι πρεπει να κανουμε δηλαδη να ξυπναμε απο τις 7 για ενα τρεξιματακι ή να παρατησουμε την δουλεια? προτεινω το 2 :-D!! στις 7 το ειπα γιατι υπολογιζα να φαω πρωτα. οποτε το τρεξιμο θα γινει στις 6 !! και μετα το γευμα!! 2 μπανανες? Το ξερω οτι η μπανανα κανει πολυ καλο αλλα δεν παχαινει και πολυ??

 

EDIT!!! Φιλε δες και αυτο λιγο! Καλα λεει η ειναι λαλακιες???

 

Ναι η μπανανα ειναι απο τα φρουτα με αρκετα μεγαλο γλυκαιμικο δεικτη (και γυρω στης 100 - 110 θερμιδες)...Ο λογος που σου το ειπα και δεν βαλαμε καποιο αλλο φρουτο ειναι γιατι απο της 1:30 του τοστ εως και της 6:00 του τρεξιματος δεν θα εχεις αποθεμα ενεργειας και αυτο μπορει να εχει ασχημα αποτελεσματα κατι που δεν το θελουμε...Μια η δυο μπανανες ενεργειακα θα σε καλυψουν...

 

Εγω λεω και προτεινω το καλυτερο απο εκει και περα ο καθενας ξερει το προγραμμα του τους βιορυθμους του και τι θυσιες ειναι προετοιμασμενος να κανει...

 

Σαφως και εχει οφελη η γυμναστικη οποτε και αν την κανεις...Το βραδυ ομως να ξερεις οτι μειωνεται ο ρυθμος του μεταβολισμου μας οποτε χανουμε το πλεονεκτημα του ''φουρνου'' που ανεφερα πιο πανω...

 

Απο κατω η εξηγηση με βρισκει συμφωνω...Ολα τα δημητριακα του εμποριου περιεχουν αρκετες ως και τεραστιες ποσοτητες ζαχαρης....Quaker στην φυσικη του μορφη μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...