Προς το περιεχόμενο

Σύνθεση με Phenom II X6 1055T ή Core i7 930;


xagiouken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με λίγα λόγια φαντάσου ένα ferrari (SSD) και ένα LADA (HDD).

και τα 2 κάνουν την ίδια δουλειά απλά ο SSD είναι πολύ πιο γρήγορος απο τον HDD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

βρε καταλαυα τι συγκριση μόνος μου δεν μπορώ να το κάνω ε??

 

θέλει τεχνικό πιστεύω εκτός άμα υπάρχει κάνα video youtube για να καταλαυω πως να το κάνω ρε παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει τεχνικό πιστεύω εκτός άμα υπάρχει κάνα video youtube για να καταλαυω πως να το κάνω ρε παιδιά

Ρε φιλε εχεις χρηματα για πεταμα?ΘΑ φωναξεις τεχνικο να σου περασει τα Windows?Φωναξε εκει κανενα φιλαρακι σου.Δεν μπορει ολο και καποιος θα ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε τα περνάω τα windows για τον ssd λεω δεν ξερω να περναω σκληρούς ούτε να αλαζω θεση τα widnows απο hdd στον ssd

 

Δεν είναι τίποτα. Δυο καλώδια θα δεις πάνω στον HDD θα τα βγάλεις και τα τα βάλεις στον SSD. Τα windows δεν τα βγάζεισ από τον HDD και τα βάζεις στον SSD φίλε μου... Πολύ απλά με το DVD τους τα παιρνάς από το Dvd driver στον SSD και τελείωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε τα περνάω τα windows για τον ssd λεω δεν ξερω να περναω σκληρούς ούτε να αλαζω θεση τα widnows απο hdd στον ssd

Σου απαντησα ρε φιλε μου οτι δεν γινεται να αλλαξεις θεση τα windows απο τον hdd στον ssd!Δεν υπαρχει η δυνατοτητα αντιγραφη επικολληση!Απαιτειται η εκ νεου εγκατασταση των Windows στον SSD και σαν ακραια λυση κανε ενα format στον ΗDD να ειναι καθαρος και ξαστερος οταν με το καλο παρεις τον SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε φορματ ξερω :o

 

---------- Προσθήκη στις 17:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:31 ----------

 

καλα το φορματ θα βρουμε λυση με ενα φυλαρακι μου αλλα περιμενω απαντιση απο randy1989 πως βαζω και τους 2 σκλυρουν να λειτουργουν βγαζω τα καλωδια απο τον hdd και τα βαζω στον ssd μετα πος ξαναβαζω τον hdd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε φορματ ξερω :o

 

---------- Προσθήκη στις 17:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:31 ----------

 

καλα το φορματ θα βρουμε λυση με ενα φυλαρακι μου αλλα περιμενω απαντιση απο randy1989 πως βαζω και τους 2 σκλυρουν να λειτουργουν βγαζω τα καλωδια απο τον hdd και τα βαζω στον ssd μετα πος ξαναβαζω τον hdd

 

Βάζεις άλλο ένα καλώδιο SATA στην μητρική σου και το συνδέεις με τον σκληρό(ΗΗD). Και του βάζεις και ένα καλώδιο ρεύματος από αυτά του τροφοδοτικού. ότι απορία έχεις εδώ είμαστε.:-)

 

---------- Προσθήκη στις 17:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:54 ----------

 

Επίσης θα ήταν καλύτερα να μαζέψεις λίγα λεφτά και να πάρεις τον 80άρη για να μπορέσεις να φορτώσεις και κανα παιχνίδι/πρόγραμμα. Γνώμη μου πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ser sata II καλωδια ε? λες να εχει τα καλωδια ο ssd μεσα οταν τον παρω η θα χριαστι να τα αγοράσω και αυτα ... Α που ειπες να βαλω 80 για κανα game τρεχει και το game πιο γρηγορα με τον ssd???

 

 

τα windows 7 home premium πόσο χώρο πιάνουν??

 

αυτο το καλωδιο καλο ειναι??? http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/IDE-SATA-Cables/Revoltec-Cable-Round-IDE-Revoltec-0-6M-Blue.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ser sata II καλωδια ε? λες να εχει τα καλωδια ο ssd μεσα οταν τον παρω η θα χριαστι να τα αγοράσω και αυτα ... Α που ειπες να βαλω 80 για κανα game τρεχει και το game πιο γρηγορα με τον ssd???

 

 

τα windows 7 home premium πόσο χώρο πιάνουν??

 

Δεν τρέχει πιο γρήγορα αλλά φορτώνει πολύ πιο γρήγορα. Ποιο πολύ όμως στο λέω για τα προγράμματα τα οποία θα σου ανοίγουν πολύ γρήγορα. Καμία σχέση με το αν τα έχεις στον HDD. Τα windows δεν ξέρω καμιά 15αριά GB νομίζω. Ας πει κάποιος που ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλωδιο αυτο ταιριαζει??? αν οχι στειλε κανενα λινκ απο το πλαισιο

 

Ποιο δεν βλέπω... Ένα τέτοιο είναι περίπου. Τέτοια καλώδια έχει μέσα και το κουτί της μητρικής σου οπότε θα πρέπει να σου τα φέρουν μολις σου φέρουν το PC.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα στην σελιδα 10 και θα το δεις αφτο που γράφεις σίγουρα ταιριάζει??

 

 

Αυτό φίλε μου είναι για σκληρούς δίσκους IDE εσύ πήρες σκληρό δίσκο SATA οπότε αυτό που σου είπα εγώ και είσαι μια χαρά. Εξάλλου θα δεις ότι θα σου φέρουν μαζί με τον Η/Υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...