Προς το περιεχόμενο

Σπουδές ιατρικής στο εξωτερικό


leonidas_fs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα οχι μονο για βουλγαρια,ρουμανια.. ξερει κανεις που αλλου εχει? τι παίζει κτλ??

Διδακτρα,χρονια τα βιβλια σε τι γλωσσα ειναι γενικα τα παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλήσπερα

εχω ακουσει για ιταλια (εχει την πιο ευκολη ιατρικη)

βουλγαρια , ρουμανια και αλβανια δεν βγαζουν επιστήμονες (εχω ακουσει)

αν αξιζεις σπουδαζεις εδω

θες να πας γιατι θες κατι καλήτερο???

ή γιατι δεν μπορεις εδω???

εγω προσωπικα είχα περασει στατιωτική ιατρική εδω

αλλα προτημησα γερμανια και για ιδικότητα νευροχειρουργικής αμερικη harvard

μετα που τελίωσα ηρθα εδω και εχω πολυ μεγαλήτερη καταρτηση απο τους συναδελφους μου

προγματοποιω μεγάλες επεμβάσεις που ελληνας καθηγητης δεν μπορει

και εδώ δεν λεω εχει καλες ιδικότητες αλλα σαν το εξω...........

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όνομα ;

Τι ονομα ?? σε εχασα καπου...

 

Οσο για τον αλλο φιλο γιατι πιστευω οτι γενικά εξω η ιατρικη ειναι πολυ καλυτερη απ'οτι εδω..(δυστηχως για την χωρα που γεννησε την ιατρικη!!!) Πιο πολλα σεμιναρια και τετοια..ιταλια ειναι καλυτερη? οταν λες "εύκολη ιατρικη? "

Υπαρχει ευκολη και δυσκολη ιατρικη ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες ιατρικη εξω πηγαινε Αμερικη,Αγγλια,Γαλλια,Γερμανια,Ιταλια(βορεια).Εννοειται οτι μετα το πτυχιο μενεις εκει και δε γυριζεις πισω... Αν ειναι να πας βαλκανια, προσπαθησε να περασεις Ελλαδα.Αν δεν καταφερεις τις παραπανω δυτικες χωρες και αποτυχεις και στις πανελληνιες, κοιταξε και αλλες επαγγελματικες επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες ιατρικη εξω πηγαινε Αμερικη,Αγγλια,Γαλλια,Γερμανια,Ιταλια(βορεια).Εννοειται οτι μετα το πτυχιο μενεις εκει και δε γυριζεις πισω...

γιατι εννοείται? δεν αναγνωριζεται το πτυχίο εδω ελλαδα?

Οι βαλκανικές χώρες τι έχουν? Προσωπικά ο δικός μου γιατρος εχει πτυχίο απο ρουμανία και ειναι μια χαρα γιατρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εκει ειναι καλυτερα.Το να αναγνωρισεις το πτυχιο ειναι πανευκολο αν προερχεσαι απο οποιαδηποτε απο τις χωρες που ανεφερα.Ειναι μαζοχισμος να τελειωσεις ιατρικη στην Αμερικη η στη Γερμανια πχ και να γυρισεις Ελλαδα να κανεις ειδικοτητα.Το ΕΣΥ καταρρεει και αυτο εχει αντικτυπο και στην ιατρικη εκπαιδευση που σε πολλα νοσοκομεια ειναι ανυπαρκτη...

Το "μια χαρα γιατρος" δεν εχω λογο να το αμφισβητω, αλλα επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μου,διατηρω τις αμφιβολιες μου.Εχω βεβαια γνωρισει συναδελφους απο ιατρικες σχολες βαλκανικων χωρων που ειναι καλοι γιατροι, συνεπεις και με γνωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να γινεις απλος γιατρος καλα ειναι τα βαλκανια

αλλα γιατι βαλκανια???

γιατι ειναι πιο κοντα στην πολη μου (θεσσαλονικη) πιο φθηνη ζωη..κατα τα αλλα δεν εχω ιδέα σχετικα με τις αλλες πόλεις που αναφέρθηκαν πιο πάνω..

Οταν λες απλος γιατρος? Αυτος που θα σπουδασει αμερικη θα ειναι super γιατρος? ολοι την ιδια ιατρικη δεν μαθαίνουν? (δεν μιλαω για την ειδικευση σε επεμβασεις κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειδικοτητα θελεις να ακολουθησεις αν γινεις γιατρος???

 

Α αυτο εννοεις..Ναι οντως εχεις δικιο..ενας απλος παθολογος θελω να γινω..τιποτα φοβερο και τιποτα τρομερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα μιλας? εν τω μεταξυ η πλάκα είναι οτι δεν θελω να ανοιξω(να μπω καν στην διαδικασια) δικο μου ιατρειο θελω να ειμαι σε νοσοκομειο..Ηξερα οτι εχει μεγαλη λιστα αναμονης αλλα τοσο πολυ ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...