Προς το περιεχόμενο

Χάλασε ο δίσκος; Βάφτε τον μπλε και ΧΑΡΙΣΤΕ τον


washcloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδαι μια και υπαρχει το θεμα θελω να προσθεσω αι γω το σκληρο μ

 

εχω ενα sage 320gb barracuda 7200.10

 

s/n: 5qf6bv0d

 

st3320820as

p/n :98j13g-505

 

firmware: 3.aad

 

date code : 08147

 

τον εχω πολυ καιρο στο συρταρι μ συγουρα ειναι χαλασμενος ουτε που θυμαμαι τι ειχε παθει παιζει να μου ειχε πεσει κατω αν μπορει να φανει σε καποιον χρησιμος ευχαριστος (γτ σε μενα ειαι αχρηστος πλεον) ασ μου πει!!!

 

γεια και χαρά και από μενα

 

το ξέρω έχουν περάσει χρόνια.....

μόλλις όμως, ένας δίσκος που χρόνια τώρα είχα για τα backup έκαψε κάτι στην πλακέτα του!!!!

 

είναι σχεδόν το ίδιο μοντέλο με αυτό που έχεις :

s/n: 9OF5Z398

ST3320820AS

p/n :9BJ13G-065

firmware: 3.AAD

date code : 08064

αν λοιπόν ακόμα υπάρχει αυτός ο δίσκος (ελπίζω να μην τον έχεις σουτάρει ;-)) θα τον ήθελα πολύ πολύ (αλλαγή πλακέτας και ότι γίνει)

 

περιμενω απάντηση

ευχαριστώ

 

ps. θα σου στείλω και κανα pm ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανενας κανεναν χαλασμενο σκληρο δισκο Seagate Barracuda (κατα προτιμηση ST3250824AS) γιατι ειχα εναν ξεχασμενο δισκο και σημερα που εκανα ξεκαθαρισμα τον βρηκα και δεν ξερω αν φταιει η πλακετα (ειδα μερικες αντιστασεις σπασμενες).

 

http://i.imgur.com/3KCrmKF.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SEAGATE   2,5   IDE   30   H   40   GB    απο   COMPAQ   PRESARIO   2500   αναγνωριζεται   αλλα   δεν   προχωραει.

 

Παραλαβη   στην  εδρα   μου   αθηνα.

 

 

 

ΔΟΘΗΚΕ,,,,

Επεξ/σία από tigergreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζονται 2 ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΙ σκληροί δίσκοι (για ανταλλακτικα κλπ). Αν δεν υπαρξει ενδιαφερον - πρωτα εδω και μετα με pm-  μεχρι το Σαββατο, θα πανε ανακυκλωση. Παραλαβη απο Ευοσμο ή αποστολη με δικα σας εξοδα οπου θελετε.

 

- Westen Digital WD2500KS 250GB με fail error 07 στο quick test του WDDIAG

- Westen Digital WD800 80GB καηκε η τροφοδοσια, η πλακετα ισως εμεινε ανεπαφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά έχω 2 πλακέτες για 2 σκληρούς που χάλασαν αλλα πρέπει να μπεί το τσιπάκι από την παλιά πλακέτα στην καινούργια που μπορώ να το κάνω αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκες ολοκληρωμένο αλλά όχι την πλακέτα ;

Το σωστό είναι να αλλάξεις πλακέτα.

Διαφορετικά, εφόσον είναι όντως το σωστό ολοκληρωμένο, θα πρέπει να πας σε κάποιο ηλεκτρονικό να στο αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς o Ώλντέι έχει θέμα με την "μεταμόσχευση" πλακέτας λόγω διαφοράς στο firmware.

 

Ωλ, ναι, μπορείς ν' απευθυνθείς σε οποιονδήποτε ηλεκτρονικό (πάρε σβάρνα τους τεχνικούς, πχ "τηλεοράσεων" της περιοχής σου ή ρώτα σε κατάστημα πώλησης υλικού για ηλεκτρονικούς), θα μπορέσει να την κάνει την δουλειά, αλλά πρέπει να είναι κάποιος που σε γενικές γραμμές εμπιστεύεσαι (ή τεσπα θα σε πείσει ότι το έχει), διότι είναι λεπτή δουλειά κι αν τυχόν "ψηθεί" το τσιπάκι κατά την διαδικασία, την έκατσες.

Επίσης ίσως λίγο δύσκολα βρεις κάποιο να θελήσει ν' ασχοληθεί με μια δουλειά λεπτή που δεν θα του αποφέρει ικανοποιητική αμοιβήι (όπως συνήθως συμβαίνει με τους πάσεις φύσεως τεχνίτες) . Φάση "τί να σου πάρω γι' αυτό αδερφέ, δεκάευρο; Δεν αξίζει ν' ασχοληθώ...".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Χαρίζονται 2 ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΙ σκληροί δίσκοι (για ανταλλακτικα κλπ). Αν δεν υπαρξει ενδιαφερον - πρωτα εδω και μετα με pm-  μεχρι το Σαββατο, θα πανε ανακυκλωση. Παραλαβη απο Ευοσμο ή αποστολη με δικα σας εξοδα οπου θελετε.

 

- Westen Digital WD2500KS 250GB με fail error 07 στο quick test του WDDIAG

- Westen Digital WD800 80GB καηκε η τροφοδοσια, η πλακετα ισως εμεινε ανεπαφη

 

Καλησπέρα,μήπως λέω μήπως υπάρχουν ακόμα???Χρειάζομαι για μια κατασκευή τα μαγνητάκια τους. :X

Είμαι από Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Westen Digital WD800 80GB καηκε η τροφοδοσια, η πλακετα ισως εμεινε ανεπαφη

btw, η τροφοδοσία είναι στη πλακέτα Μαράκι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζονται 2 ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΙ σκληροί δίσκοι (για ανταλλακτικα κλπ). Αν δεν υπαρξει ενδιαφερον - πρωτα εδω και μετα με pm- μεχρι το Σαββατο, θα πανε ανακυκλωση. Παραλαβη απο Ευοσμο ή αποστολη με δικα σας εξοδα οπου θελετε.

 

- Westen Digital WD2500KS 250GB με fail error 07 στο quick test του WDDIAG

- Westen Digital WD800 80GB καηκε η τροφοδοσια, η πλακετα ισως εμεινε ανεπαφη

Καλησπέρα,μήπως λέω μήπως υπάρχουν ακόμα???Χρειάζομαι για μια κατασκευή τα μαγνητάκια τους. :X

Είμαι από Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ.

Για καλή τύχη του dhmhtri0s, ειχα κρατήσει τους δίσκους και ετοιμαζόμουν να τους φουνταρω, αλλά τους πρόλαβε. Τον ευχαριστώ πολύ για την καλή συνεννόηση.

 

btw, η τροφοδοσία είναι στη πλακέτα Μαράκι :P

Δε τα ξέρω εγώ αυτά.:P Άμα θετε κανέναν οδηγό πολύ ευχαρίστως να σας φτιάξω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καλή τύχη του dhmhtri0s, ειχα κρατήσει τους δίσκους και ετοιμαζόμουν να τους φουνταρω, αλλά τους πρόλαβε. Τον ευχαριστώ πολύ για την καλή συνεννόηση.

 

 

Δε τα ξέρω εγώ αυτά. :P Άμα θετε κανέναν οδηγό πολύ ευχαρίστως να σας φτιάξω. :P

 

Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ το μέλος mary.Άψογα όλα! :-)

Ο 80αρις είχε αρπάξει σε δυο σημεία,τα είδα καθώς γινόντουσαν βίδες. :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πήρα απο εναν φίλο ενα western digital black 1tb αλλα με πιθανό πρόβλημα στην πλακέτα , αν εχει κάποιος φίλος την πλακέτα με το παρακάτω serial και δεν την χρειάζεται ας μου στείλει ενα pm , ευχαριστώ

 

 

post-40279-0-29219400-1449500527_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...