Προς το περιεχόμενο

Χάλασε ο δίσκος; Βάφτε τον μπλε και ΧΑΡΙΣΤΕ τον


washcloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κανένας Seagate Barracuda 7200.10 (320GB) για δοκιμή πλακέτας;

 

Ο δικός μου κολύμπαγε ελεύθερα στο κουτί μέχρι που αποφάσισε να περάσει πάνω από μια βίδα η οποία τον τσουρούφλησε και τώρα παραείναι ήσυχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καηκε κατι πανω στην πλακετα ισως να διορθωνεται. Οταν η ζημια ειναι μεσα εκει που βρισκονται οι κεφαλες και τα platters τοτε κλαφτα χαραλαμπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζονται   τα   εξης....

 

1.Western Digital Caviar Green WD10EACS 1TB

 

2.WD Green WD10EADS   1 TB

 

Ενας   ειναι   στο  87%  κι  ο  αλλος   δεν  ανοιγει.

ΜΗΝ   ΡΩΤΗΣΕΤΕ   ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ   ΔΕΝ  ΓΝΩΡΙΖΩ.

 

3.Πλακετα   σατα   απο   καποιον   αναλογο   που  δεν  θυμαμαι   που, πως, ποτε   και  γιατι   την  εβγαλα.....

 

Παραλαβη   ΜΟΝΟΝ   απο   την  εδρα   μου   πατουσα  2   πλατεια   κανιγγος    κατοπιν   τηλ   ραντεβου.

 

Ποσταρετε   πρωτα   εδω  και  αμεσα   στειλτε   πμ.

 

 

 

ΕΦΥΓΑΝ   ΟΙ   2   ΔΙΣΚΟΙ!

Επεξ/σία από tigergreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζονται   τα   εξης....

 

1.Western Digital Caviar Green WD10EACS 1TB

 

2.WD Green WD10EADS   1 TB

 

Ενας   ειναι   στο  87%  κι  ο  αλλος   δεν  ανοιγει.

ΜΗΝ   ΡΩΤΗΣΕΤΕ   ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ   ΔΕΝ  ΓΝΩΡΙΖΩ.

 

3.Πλακετα   σατα   απο   καποιον   αναλογο   που  δεν  θυμαμαι   που, πως, ποτε   και  γιατι   την  εβγαλα.....

 

Παραλαβη   ΜΟΝΟΝ   απο   την  εδρα   μου   πατουσα  2   πλατεια   κανιγγος    κατοπιν   τηλ   ραντεβου.

 

Ποσταρετε   πρωτα   εδω  και  αμεσα   στειλτε   πμ.

Στέλνω pm για τον πρώτο και δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 3 μπορουμε να εχουμε μια φωτο; Απο wd ειναι; Αν ειναι απο seagate εχω καποιες ελαχιστες ελπιδες να μου κανει.

 

 

Κουγγλαρισα   τον  αριθμο   pcb   και  μου   το  βρηκε   αμεσως!!!!!   2060-701640-007   REV  A

 

Ειναι   απο   WD  3,5  SATA.....

 

http://www.aliexpress.com/item/Western-Digital-HDD-PCB-Board-Controller-2060-701640-002-REV-A/886493510.html

Κι  εδω   οι   συμβατοτητες....

 

http://www.hddzone.com/wd-2060701640007-pcb-p-281.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα σας.

δεν γνωρίζω σαν καινούριο μέλος εάν θα πρέπει να ρωτήσω το πρόβλημα μου στο συγκεκριμένο forum.

έχω ένα εξωτερικό δίσκο WD τον οποίο τον αγόρασα 11-11-15.

έχω κάποια βίντεο μέσα τα οποία τα χρειάζομαι και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Τον συνδέω με το pc και βλέπει τον δίσκο κανονικά τον ανοίγει αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν τα διαβάζει τα αρχεία σωστά, καθυστερεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να κολαει ο υπολογιστης.θελω αν γινετε και γνωριζει καποιος να μου πει πως θα μπορουσα να παρω τα αρχεια απο τον δισκο και να τα αντιγραψω σε αλλο δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας.

δεν γνωρίζω σαν καινούριο μέλος εάν θα πρέπει να ρωτήσω το πρόβλημα μου στο συγκεκριμένο forum.

έχω ένα εξωτερικό δίσκο WD τον οποίο τον αγόρασα 11-11-15.

έχω κάποια βίντεο μέσα τα οποία τα χρειάζομαι και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Τον συνδέω με το pc και βλέπει τον δίσκο κανονικά τον ανοίγει αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν τα διαβάζει τα αρχεία σωστά, καθυστερεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να κολαει ο υπολογιστης.θελω αν γινετε και γνωριζει καποιος να μου πει πως θα μπορουσα να παρω τα αρχεια απο τον δισκο και να τα αντιγραψω σε αλλο δισκο.

ανοιξε ενα νεο θεμα εδω...

http://www.insomnia.gr/forum/25-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ψαχνω ψοφιο 3.5αρι σκληρο δισκο για ανοιγμα και κολλημα σε ξυλο για να φτιαξω καδρακι και να το κρεμασω στον τοιχο. Προυποθεση να ειναι με sata power, να λειτουργει το μοτερακι και να γινεται αποστολη με ελτα και εξοδα δικα μου (1,5€). Αν υπαρχει κατι pm ή εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ενα WD 250gb με 10% υγεία. Έχει αρκετά bad sectors. Το ακριβές μοντέλο είναι το WD2500KS-00MJB0 αν κάποιος χρειάζεται κάποιο ανταλλακτικό ή διακοσμητικό όπως ο George από πάνω ας με ενημερώσει. Θα τον κρατήσω για καμμιά δεκαριά μέρες! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα WD 250gb με 10% υγεία. Έχει αρκετά bad sectors. Το ακριβές μοντέλο είναι το WD2500KS-00MJB0 αν κάποιος χρειάζεται κάποιο ανταλλακτικό ή διακοσμητικό όπως ο George από πάνω ας με ενημερώσει. Θα τον κρατήσω για καμμιά δεκαριά μέρες! :)

ΑΝ είσαι απο πάτρα,με ενδιαφέρει ο δίσκος.

στέλνω π.μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα WD 250gb με 10% υγεία. Έχει αρκετά bad sectors. Το ακριβές μοντέλο είναι το WD2500KS-00MJB0 αν κάποιος χρειάζεται κάποιο ανταλλακτικό ή διακοσμητικό όπως ο George από πάνω ας με ενημερώσει. Θα τον κρατήσω για καμμιά δεκαριά μέρες! :)

Να ευχαριστήσω τον Featherbrain για την κινησή του.

ελπίζω κάπου να πιάσουν τόπο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...