Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα οταν το 3g ειναι χαμηλα σε μπαρες καποιες φορες το γυρναει σε gprs, αλλα αυτο γινοταν και με το 3gs...Δεν εχω κανενα προβλημα browsing αυτη την στιγμη...

Μα παντα μιλαμε για την περιπτωση που το σημα ειναι χαμηλα σε μπαρες..

Αν ειναι στις 5 μπαρες , δεν εγινε τιποτα και να πεσεις στις 2-3 .

 

Αν ειναι ομως στις 2-3, τοτε εμενα μου το γυρναγε σε gprs οταν το επιανα με το αριστερο χερι για να κανω browsing.

Το ιδιο προβλημα βλεπω εχεις και εσυ.

 

Ενω με το 3gs δεν ειχα προβλημα στο πως θα το κραταγα.

 

 

Υ.Γ.: Η οθονη του δεν παιζεται, τα χρωματα και η αντιθεση ειναι απιστευτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα παντα μιλαμε για την περιπτωση που το σημα ειναι χαμηλα σε μπαρες..

Αν ειναι στις 5 μπαρες ' date=' δεν εγινε τιποτα και να πεσεις στις 2-3 .

 

Αν ειναι ομως στις 2-3, τοτε εμενα μου το γυρναγε σε gprs οταν το επιανα με το αριστερο χερι για να κανω browsing.

Το ιδιο προβλημα βλεπω εχεις και εσυ.

 

Ενω με το 3gs δεν ειχα προβλημα στο πως θα το κραταγα.

 

 

Υ.Γ.: Η οθονη του δεν παιζεται, τα χρωματα και η αντιθεση ειναι απιστευτα![/quote']

 

Μα το θεμα ειναι οτι στο ξενοδοχειο στην Κερκυρα που ειμαι εχω συνεχεια 2-3 μπαρες 3G και σερφαρω κανονικα με το αριστερο χερι χωρις να πεφτει! Να μην σου πω οτι χτυπαει και 4η μπαρα! Κανενα προβλημα ειλικρινα...

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος το χρόνο παράδοσης αυτή τη στιγμή του app store του Αγγλικού? Έχω φίλο στην Αγγλία και θα έρθει Ελλάδα 13/08...αν το αγοράσω σήμερα θα προλάβει να το παραλάβει? Γράφει 3 βδομάδες αλλά αποτι ξέρω στέλνουν νωρίτερα...οσοι έχουν εμπειρία ας απαντήσουν..

 

Ευχαριστώ

 

κανείς δε το εχει φέρει απο Αγγλία να με ενημερώσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεμα ειναι οτι στο ξενοδοχειο στην Κερκυρα που ειμαι εχω συνεχεια 2-3 μπαρες 3G και σερφαρω κανονικα με το αριστερο χερι χωρις να πεφτει! Να μην σου πω οτι χτυπαει και 4η μπαρα! Κανενα προβλημα ειλικρινα...

 

Παλι μας μπερδεψες...

Νομιζα οτι ειχες προβλημα οπως ειπες ακριβως πριν ,επειδη καμμια φορα στο γυρναει σε gprs απο 3g οταν το πιανεις:

Απλα οταν το 3g ειναι χαμηλα σε μπαρες καποιες φορες το γυρναει σε gprs, αλλα αυτο γινοταν και με το 3gs...

 

Ειπαμε δεν μιλαμε για την περιπτωση που εχεις καλο σημα 3g, πχ απο οτι φαινεται τωρα εκει που εισαι εχεις καλο σημα αφου φθανει μεχρι και 4 μπαρες..

 

Μιλαω για την περιπτωση που δεν εχεις καλο 3g σημα και στο γυρναει σε gprs οπως εσυ ειπες.

 

---------- Προσθήκη στις 12:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:18 ----------

 

κανείς δε το εχει φέρει απο Αγγλία να με ενημερώσει???

 

Εγω εκανα παραγγελια γυρω στις 25 και παραδοθηκε στις 15 του μηνος.(η αρχικη εκτιμηση ελεγε για 19)

 

Δεν νομιζω οτι θα προλαβει ο φιλος σου.Σκεψου οτι λεει για 3 βδομαδες shipping , οχι delivery.

Το delivery(απο Κινα σε Αγγλια) θελει και αλλες 4-6 μερες.

Οποτε ακομα και αν το shipping γινει πιο γρηγορα,εχεις να υπολογιζεις και το χρονο του delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω προβλημα, θελω να παραγγειλω bumper αλλα επειδη το πηρα απο Γαλλια πρεπει να δωσω αριθμο καρτας Γαλλικης τραπεζας...

 

τι να κανω? με gigt card στο itunes ginete? τα φοντα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://ptech.allthingsd.com/20100728/what-weeks-of-real-usage-tells-about-new-iphone/

 

by Walter S. Mossberg

 

-------------------------

 

this week, I am presenting a follow-up on the reception issue. It is based on my real-world experience—not lab tests—over six weeks of daily use with two different iPhone 4 units:

 

As for reception, I am sticking with my initial conclusions. I have found that in areas with average or strong AT&T coverage and capacity, the iPhone performs better than its predecessor and about as well as other AT&T smartphones I’ve recently tested. It still drops too many calls for my taste on AT&T’s heavily stressed network, which has experienced a stunning 5,000% rise in data traffic since the iPhone’s introduction in 2007. That data traffic reduces the network’s ability to handle voice calls.

 

Outside of the car, in areas where I had good or just adequate reception, the iPhone 4 performed better than its predecessor, dropping fewer calls.

In weak coverage areas, however, I continue to find that the iPhone 4 performs worse than the 3GS.

 

One caveat: on several occasions, I have found that even when the iPhone 4 showed only one bar (with the new bar-displaying software) I was still able to make and hold clear calls.

 

What about the dreaded “hot spot,” a seam at the lower left of the external antenna where the cellular radio is connected to the external portion of the antenna? In my experience, deliberately touching that spot can, indeed, make the bars fall, from say, three to one. But, sometimes, it actually makes the bars rise. In general, I’d say it makes the bars fluctuate.

 

 

But touching the hot spot doesn’t always ruin the call, even if it lowers the number of bars. In several cases, when I was already on a call with three or four bars showing, I deliberately covered the hot spot with my hand, and the call continued normally, strong and clear, even though the bars dropped to one or two.

 

 

I also spent a few days testing the “bumper” case Apple is now giving away to every iPhone 4 user. It greatly reduced what call problems I experienced, even in weak areas, though it didn’t entirely eliminate dropped calls, which occur even in good coverage.

 

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

 

---------- Προσθήκη στις 13:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:45 ----------

 

haHa πιστεύω να συμφωνείς ότι το πρόβλημα δημιουργείται μόνο υπό ορισμένες συνθήκες, δλδ όταν κάποιος έχει 1-2 μπάρες σε 3G.

Για να δω τα άλλα τηλέφωνά σας πως συμπεριφέρονται με 1-2 μπάρες 3G όταν τα πιάνετε; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa πιστεύω να συμφωνείς ότι το πρόβλημα δημιουργείται μόνο υπό ορισμένες συνθήκες, δλδ όταν κάποιος έχει 1-2 μπάρες σε 3G.

Μα αυτο ειχα πει εξαρχης.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=3489937#post3489937

 

To προβλημα σε εμενα υπαρχει οταν το πιανω με το αριστερο χερι σε περιοχες που εχω 1-3 μπαρες 3g. (που η πλειονοτητα των περιοχων δεν εχουν σημα 5 μπαρες, αλλα λιγοτερες)

 

Για να δω τα άλλα τηλέφωνά σας πως συμπεριφέρονται με 1-2 μπάρες 3G όταν τα πιάνετε; ;)

 

Oπως ειχα πει και στην αρχικη μου εντυπωση , με το 3gs δεν ειχα τετοια προβληματα ...Ή μπορει να μην ηταν τοσο εντονα ωστε να τα καταλαβω.

 

Με το iphone 4 πρεπει να προσεχω πως θα το πιανω οταν δεν εχω καμπανα σημα και εχω πχ 2-3 μπαρες.

Με το 3gs δεν ειχα τετοιο θεμα.

 

Ουσιαστικα , εχω παρομοια προβληματα/συμπεριφορα με αυτα που περιεγραψε ο Mossberg.

Σε περιοχες που δεν υπαρχει καλο σημα, υπαρχει προβλημα, κατι που δεν ειχε το 3gs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δε ξέρω, προσωπικά μου κάνει απίστευτη εντύπωση πως ένα τόσο απλό θέμα το συζητάμε ξανά και ξανά.

 

Όλα τα iPhone 4 έχουν το "feature". Δεν υπάρχουν iPhone 4 χωρίς αυτό.

 

Απλά μαθηματικά είναι. -20db όταν το πιάνεις στο σημείο.

Που σημαίνει αν έχεις κακό σήμα (<= 2 μπάρες στο περίπου) θα αντιμετωπίσεις "No Service". It's a fact!

Αν έχεις καλό σήμα (> 2 μπάρες) τότε είσαι safe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δε ξέρω' date=' προσωπικά μου κάνει απίστευτη εντύπωση πως ένα τόσο απλό θέμα το συζητάμε ξανά και ξανά.

 

Όλα τα iPhone 4 έχουν το "feature". Δεν υπάρχουν iPhone 4 χωρίς αυτό.

 

Απλά μαθηματικά είναι. -20db όταν το πιάνεις στο σημείο.

Που σημαίνει αν έχεις κακό σήμα ([/quote']

Στανταράκι είναι τα 20; Έκανες και συ τις μετρήσεις σου;

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μερικοι δεν λεν να το καταλαβουν

 

Εγω το πιανω με δυο μπαρες 3G με το αριστερο χερι και δεν πεφτουν. Τι να καταλαβω δηλαδη. Οτι πτωση του 3g ειχα με το 3gs την εχω τωρα και με το 4αρι. Απλα βρισκομαι σε σημεια που δεν πιανει το 3g και οχι επειδη το πιανω με το αριστερο. για να μην σας πω οτι μερικες φορες ανεβαινει και μια μπαρα! Καλα για dropped calls δεν το συζηταω καν. Δεν υπαρχουν...

 

Τι να πω δηλαδη οτι εχω προβλημα; Αφου δεν το συνανταω τελος. Τωρα με db και τετοια κολπα δεν ααχολουμαι. οτι βλεπω το λεω...Ειμαι μια χαρα με το τηλεφωνο και αυτο με νοιαζει...

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πιανω με δυο μπαρες 3G με το αριστερο χερι και δεν πεφτουν. Τι να καταλαβω δηλαδη. Οτι πτωση του 3g ειχα με το 3gs την εχω τωρα και με το 4αρι.

Τελικως "δεν πεφτουν" ή "οτι πτωση ειχες με το 3gs εχεις και με το 4αρι"?

 

Καθε μηνυμα σου μας μπερδευει ολο και πιο πολυ polakis!

Μια δεν εχεις προβλημα ,μια εχεις μικρο θεματακι οπως ολα τα κινητα, μια εχεις προβλημα που δεν ειναι εντονο, μια το γυρναει σε gprs οταν εχεις χαμηλο σημα 3g, μια ξανα δεν εχεις κανενα προβλημα.

 

Οπως και να εχει, αφου δεν σε ενοχλει το προβλημα στη χρηση του κινητου, εμας μας φθανει και μας περισσευει.Εσενα αλλωστε πρεπει να βολευει το κινητο,οχι εμας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καπου εχασα το συνδετηρακι που βγαζει εξω την micro sim απο το iphone 4. Ξερετε αν τα μαγαζια πουλανε αυτο το σιδερακι; Ειναι ιδιο με του 3gs ετσι;

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...