Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεεεερχεταιιι.....

 

12 Η αποστολή είναι με τον διανομέα προς παράδοση Athens - Greece 10:04

11 Αφίχθη στο Σταθμό Παράδοσης <Περιοχή> Athens - Greece Athens - Greece 09:07

 

 

Σε λίγη ώρα έχω το 4αρι στα χέρια μου! Πρέπει να πάω να κόψω την sim και αμέσως μετά θα κάνω τα τεστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακάρι να βγει διορθωμένη έκδοση έστω και σε silent update αλλά δε το κόβω μετά την συνέντευξη τύπου.

 

Μα ηδη στα site του εξωτερικου υπαρχουν πολλες αναφορες χρηστων iphone4 με προβλημα που το πηγαν για αντικατασταση τις μερες πριν την συνεντευξη και τους δωσαν καινουριο με εμφανεις hardware αλλαγες και φυσικα χωρις προβλημα στο σημα.

Εχει γραφτει μερες τωρα στο φορουμ με τα αντιστοιχα λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ηδη στα site του εξωτερικου υπαρχουν πολλες αναφορες χρηστων iphone4 με προβλημα που το πηγαν για αντικατασταση τις μερες πριν την συνεντευξη και τους δωσαν καινουριο με εμφανεις hardware αλλαγες και φυσικα χωρις προβλημα στο σημα.

Εχει γραφτει μερες τωρα στο φορουμ με τα αντιστοιχα λινκ.

Από το gizmodo, έτσι; Μη το δένεις κόμπο...

 

Εεεεεερχεταιιι.....

 

12 Η αποστολή είναι με τον διανομέα προς παράδοση Athens - Greece 10:04

11 Αφίχθη στο Σταθμό Παράδοσης <Περιοχή> Athens - Greece Athens - Greece 09:07

 

 

Σε λίγη ώρα έχω το 4αρι στα χέρια μου! Πρέπει να πάω να κόψω την sim και αμέσως μετά θα κάνω τα τεστ...

Ξέρεις τι θα κάνεις, έτσι; Περνάς τη 4.0.1, πας σε ένα σημείο που το 3g να δείχνει 2 γραμμές max και μας λες τις εντυπώσεις σου. Καλώς να έρθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα οδηγό κοπής sim? Και παίζει κάτι με το pin της sim που έχω για να κόψω? Κάπου διάβασα ότι πρέπει να έχω απενεργοποιημένο το pin στην κομμένη sim. Ισχύει?

 

Υ.Γ. Ακόμα δεν ήρθε ο courier. Περιμένω από ώρα σε ώρα. Ξεκίνησε 10.30 από αεροδρόμιο και μου είπαν ότι Παλαιό Φάληρο που είμαι εγώ κατά την 13.00 θα έρθουν περίπου...Δεν αντέχω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα οδηγό κοπής sim? Και παίζει κάτι με το pin της sim που έχω για να κόψω?

 

είχα βάλει εγώ ένα pdf κάπου... ψάξτο λίγο γιατί δεν το έχω μαζί μου

 

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να έχω απενεργοποιημένο το pin στην κομμένη sim. Ισχύει?

 

εγώ δε το είχα απενεργοποιημένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά για να κάνεις activate το κινητό πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει το PIN.

 

Και εγω ετσι θυμαμαι..

Αλλωστε δεν βρισκω κανενα λογο στα smartphone να υπαρχει pin ενεργο.(αφου ανοιγουν και χωρις pin, απλα δεν μπορεις να κανεις κληση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα οδηγό κοπής sim?

 

Εδω εισαι:

http://www.macnotes.net/2010/06/21/cut-your-micro-sim-for-iphone-4-and-ipad-3g-stencil-and-scissors-solution/

 

και πιο συγκεκριμενα εδω το pdf:

http://www.macnotes.net/files/2010/06/micro-sim-stencil-ipad3g-iphone4.pdf

 

Εγω χρησιμοποιησα και λιμα για να λειανω την κομμενη sim.(το ψαλιδι που χρησιμοποιησα δεν ηταν και απο τα πιο κοφτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εισαι:

http://www.macnotes.net/2010/06/21/cut-your-micro-sim-for-iphone-4-and-ipad-3g-stencil-and-scissors-solution/

 

και πιο συγκεκριμενα εδω το pdf:

http://www.macnotes.net/files/2010/06/micro-sim-stencil-ipad3g-iphone4.pdf

 

Εγω χρησιμοποιησα και λιμα για να λειανω την κομμενη sim.(το ψαλιδι που χρησιμοποιησα δεν ηταν και απο τα πιο κοφτερα)

 

 

Οκ ευχαριστώ...Αντε να δουμε τί θα πετύχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αν βρεις το pdf που είχα βάλει είναι πανεύκολο. το εκτυπώνεις, το κολλάς πίσω από την sim και την κόβεις

Το εβαλα εγω πιο πανω alexzzz:

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Α, στο dock που εχω απο το iPhone 2g (3 χρονια πισω) καθεται μια χαρα και το iPhone 4. Το 3g και το 3gs δεν καθοταν στο dock του 2g.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Περασα και την 4.0.1.

Τα προβληματα παραμενουν:

σε μερος που εχεις σημα 2-3 μπαρες 3g, αν απλα το πιασεις με το αριστερο χερι (απαλα, οχι σφικτα), τοτε μετα απο 20-30 sec γυρναει σε 1 μπαρα gprs και δεν μπορεις να κανεις γρηγορο surfing , ενω υπαρχει και η περιπτωση να παει σε no service και να εχεις dropped call.

Το iPhone 3gs δεν εχει τετοιο προβλημα, μονο το iPhone 4 κρατωντας απαλα με το αριστερο χερι.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα εγω πιο πανω alexzzz:

sorry haha, δεν το είδα

 

Α, το dock που εχω απο το iPhone 2g (3 χρονια πισω) καθεται μια χαρα και στο iPhone 4. Στο 3g και στο 3gs δεν καθοταν.

 

και στου 3g το dock κάθεται μια χαρά

 

---------- Προσθήκη στις 16:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:28 ----------

 

http://www.apple.com/iphone/case-program/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

White models of Apple's new iPhone® 4 have continued to be more challenging to manufacture than we originally expected, and as a result they will not be available until later this year. The availability of the more popular iPhone 4 black models is not affected."

 

more popular το μαύρο χωρίς βέβαια να παίζει ρόλο ότι είναι το μόνο που κυκλοφορεί στην αγορά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...