Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ θα κάνω backup και θα βγώ σε λιγο, αρκετές συγκινήσεις είχα για σήμερα :rolleyes: Μια ερώτηση μόνο: Το MyBackUp κάνει αντίγραφα ασφαλείας ολόκληρης της κάθε εφαρμογής που θα επιλέξω, ή μόνο των δεδομένων της; Δηλάδή, όταν θα κάνω restore θα πρέπει οι εφαρμογές να είναι ήδη περασμένες για να περαστούν μόνο τα δεδομένα τους;

 

από το σύστημα αντιγράφω μόνο μηνύματα, επαφές, σελιδοδείκτες και ιστορικό κλήσεων πάντως. Μένουν οι εφαρμογές λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κι εγώ θα κάνω backup και θα βγώ σε λιγο, αρκετές συγκινήσεις είχα για σήμερα :rolleyes: Μια ερώτηση μόνο: Το MyBackUp κάνει αντίγραφα ασφαλείας ολόκληρης της κάθε εφαρμογής που θα επιλέξω, ή μόνο των δεδομένων της; Δηλάδή, όταν θα κάνω restore θα πρέπει οι εφαρμογές να είναι ήδη περασμένες για να περαστούν μόνο τα δεδομένα τους;

Mολις περασεις την νεα ρομ και το mybackup, θα επιλεξεις restore. Ασε τα υπολοιπα πανω του, θα σου περασει και τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους, δεν ασχολεισαι καθολου με το θεμα αυτο εσυ ;) Αρκει οταν παρεις το backup να επιλεξεις Αpks+Data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μάλιστα. Οκ τότε. Υποθέτω stormrain ότι εσύ έτσι το κάνεις, σωστά; Απλά σκεφτόμουν μήπως είναι καλύτερα να κάνω ξανά εγκατάσταση τις εφαρμογές από το μαρκετ (ή από τα apk που έχω εγώ) και μετά βάλω μόνο τα δεδομένα τους, μήπως δηλαδή είναι καλύτερο για τη συμπεριφορά του συστήματος συνολικά. Θα το κάνω το backup και από αύριο εις άλλες ρομ με υγεία. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια guyz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Α, μάλιστα. Οκ τότε. Υποθέτω stormrain ότι εσύ έτσι το κάνεις, σωστά; Απλά σκεφτόμουν μήπως είναι καλύτερα να κάνω ξανά εγκατάσταση τις εφαρμογές από το μαρκετ (ή από τα apk που έχω εγώ) και μετά βάλω μόνο τα δεδομένα τους, μήπως δηλαδή είναι καλύτερο για τη συμπεριφορά του συστήματος συνολικά. Θα το κάνω το backup και από αύριο εις άλλες ρομ με υγεία. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια guyz!

Yeap ετσι το κανω παντα. Δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα με το restore. Δεν διαφερει απο το να περασεις μονος σου τις εφαρμογες παντως και να γιατι.

Το mybackup pro οταν το βαζεις να κρατησει backup, φτιαχνει για την εφαρμογη Χ, το αρχειο Χ.apk και το Χ.zip (ή Χ.dat δεν θυμαμαι καλα). Οταν του πεις να κανει restore λοιπον, αυτο εγκαθιστα την εφαρμογη Χ (το Χ.apk δηλαδη) και μετα βαζει τα αρχεια της. Στην ουσια λοιπον ειναι απλως αυτοματοποιημενη εγκατασταση των εφαρμογων και επανατοποθετηση των αρχειων τους, μονο που αντι να πατας εσυ τα κλικ, το κανει αυτο. Στα winmo οντως υπηρχαν καποια προβληματα με κατι τετοια, αλλα no worries, this is the future :lol:

 

 

Μe off, καληνυχτα mates.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λοιπόν! Το έβαλα να κάνει αντίγραφο ασφαλείας. Συγγνώμη για το πρήξιμο (αν και φοβάμαι ότι θα έχουμε deja vu όταν πάω να περάσω τη rom :rolleyes: ) και καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνάτεεεεεε! Μιας πιάσανε! :)

 

Λοιπόν λοιπόν... αφού κράτησες backup....

3 λεπτά δουλειά με το Odin είναι το φλασάρισμα...

 

Αν θες τα .tar's της JS8 σφύρα με ΠΜ να στα στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoskon έτσι ενθουσιασμένος που είσαι με φλασαρίσματα μου φαίνεται θα σου στείλω το galaxy να το ξεζουμίσεις και να μου το επιστρέψεις τζιτζι :)

Όταν λες τα ταρ υποθέτω ότι εννοείς τα 3 αρχεία που φορτώνουμε στο όντιν, σωστά; Τα κατέβασα από χθες γιανα είναι σε θέση μάχης αν θα χρειαζόταν να σώσω το μπρίκι (που τελικά δεν ήταν μπρίκι)

Μάλλον θα φλασαρω σήμερα κάποια στιγμή, τώρα γράφω από το δρόμο. Οπότε έριξε καμιά μάτια.στα πμ σου απογευματάκι plz μήπως και έχουμε κανένα κολληματακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol :)

 

Είμαι ενθουσιασμένος! Εγώ;! Τσ τσ τς....

 

Και εγώ φεύγω σε λίγο αλλά θα έχω το κινητό(κινητάρα!!!!) μαζί μου, οπότε θα την βρούμε την άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σου λέω, δεν ξέρω γιατί, αλλά αμέσως μετά τη δημοσίευση του προηγούμενο μηνύματος, το χεράκι μου πάτησε πάνω σε μία εφαρμογή, κάτσε να δεις πως την λένε.................

 

 

My

back

up

pro

:P

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έγινε επιτέλους και το upgrade! :mrgreen:

Τώρα θέλω να το κάνω ρουτ, κατέβασα το σχετικό προγραμμα αλλά βλέπω ότι ο οδηγός αναφέρει ότι το πρόγραμμα αυτό χρησιμοποιεί το RageAgainstTheCage, αλλά μόλις το ανοίγω έχει δύο επιλογές, η μια είναι αυτο και η άλλη (που είναι και προεπιλεγμένη) είναι το "psneuter". Αυτή η επιλογή δεν υπάρχει στο screenshot, και ο οδηγός δεν την αναφέρει. Να προχωρήσω με αυτό ή να επιλέξω το Rage;

 

edit το έκανα με το rage, από ό,τι είδα το psneuter προστέθηκε για τα SE.

 

Ευπειθώς αναφέρω, Froyo 2.2.1 εγκατεστάθην επιτυχώς!

 

έμεινε το σετάρισμα, και μετά ηγ ετυμηγορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...