Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cooked XWJS8 v9.9.5 WIPE

kernel Damian's

modem Vodafone BUJP5

καταρχας γιατι εχεις αυτο το Modem? :lol: :lol:

δεν νομιζω οτι φταιει η js8, την εχω δοκιμασει τη στοκ βεβαια, και δεν μου παρουσιασε τιποτα προβληματα...

αυτα δυστυχως εχουν οι custom roms, πιθανοτατα φταιει η ρομ που φορας

 

παιδια εαν βαλω αυτη τη room: Juwe's 2.5 Gingerbread με obin θα ειναι root και lagfix?

θα ειναι rooted, lagfix δεν γνωριζω, ισως μπορεις να κανεις μεσα απο το cwm του speedmod, αλλα δεν νομιζω οτι θα το χρειαστεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξηζει να την βαλω δηλαδη;στο site εχει διαφορες ποια μου προτηνετε;

gingerbread κυκλοφορουν 3-4 και δεν ειναι πληρης καμια, ισως αυτη που βλεπεις του juwe 2.5.1 να κανει κατι

οι αλλες ειναι σαν beta

για 2.2.1 εχει παρα μα παρα πολλες ρομς, οι πιο γνωστες ειναι οι του darky, doc kitchen, insanity, serendipity, juwe's, ultimate και πολλες αλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vasili το Modem αυτό είναι το μόνο που μου κάνει δουλειά στο κινητό μου. Εχω τρομερό πρόβλημα με το σήμα. Δοκίμασα να λουστώ μέχρι και με ultrex αλλά δεν έκανε τίποτα. Στο έχω ξαναπεί έχω πέσει σε συσκευή περίπτωση. Θα δοκιμάσω και με άλλη rom αλλά με βλέπω να γυρνάω στην 5.

Επίσης είχα θέμα και με το setcpu. Δεν ανοιγε μαζί με το τηλέφωνο μετά από reboot, παρόλο που οι ρυθμίσεις ήτανε 100% οκ. Και είχε και αρκετά κολλήματα. Ήθελα απαραίτητα μέσα στη μέρα ένα reboot για να στρώσει, που με την 5 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vasili το Modem αυτό είναι το μόνο που μου κάνει δουλειά στο κινητό μου. Εχω τρομερό πρόβλημα με το σήμα. Δοκίμασα να λουστώ μέχρι και με ultrex αλλά δεν έκανε τίποτα. Στο έχω ξαναπεί έχω πέσει σε συσκευή περίπτωση. Θα δοκιμάσω και με άλλη rom αλλά με βλέπω να γυρνάω στην 5.

Επίσης είχα θέμα και με το setcpu. Δεν ανοιγε μαζί με το τηλέφωνο μετά από reboot, παρόλο που οι ρυθμίσεις ήτανε 100% οκ. Και είχε και αρκετά κολλήματα. Ήθελα απαραίτητα μέσα στη μέρα ένα reboot για να στρώσει, που με την 5 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

αυτο για το μοντεμ περιεργο μου φαινεται...

ZSJPE εχει δοκιμασει?

η τις καινουριες ZSJPJ, ZSJPG?

το cpuset εχει αναφερθει απο πολλους οτι ειναι προβληματικο τουλαχιστον οσον αφορα το galaxy s, προσωπικα δεν το φοραω :-)

 

@Nikosg83

ολες οι custom ειναι ρουτ και οι 9/10 υποστηριζουν πληρως ελληνικα

δοκιμασε τη juwe's 1.9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο για το μοντεμ περιεργο μου φαινεται...

ZSJPE εχει δοκιμασει?

η τις καινουριες ZSJPJ, ZSJPG?

το cpuset εχει αναφερθει απο πολλους οτι ειναι προβληματικο τουλαχιστον οσον αφορα το galaxy s, προσωπικα δεν το φοραω :-)

Και αυτό δοκίμασα ένα φεγγάρι στην 5.

Τεσπα δεν ξέρω, θα πάω να φλασάρω πάλι και ελπίζω να λυθεί το θέμα. Τώρα είμαι με το nandroid της 8 και μέχρι στιγμής δεν έχει κάποιο κόλλημα (ανεξήγητο καθώς θα έπρεπε να έχει). Ίσως και να μην περάστηκε καλά δεν ξέρω ειλικρινά έχω απογοητευτεί τελευταία.

Θα ενημερώσω πάντως αν και προβλέπω να γυρνάω στην σταθερότατη 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν ξαναφλάσαρα άντε μπας και δω προκοπή. Δε με λέτε vas, master, θείο, έχετε δοκιμασμένο κανένα blue theme εκτός από αυτά τα 2;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878130 (αυτό μου κάνει διάφορα νάζια ξέρει ο θείος)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898892

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτην http://www.darkyrom.com/community/index.php?threads/v9-4-stable.1672/ αλλα πωσ την περναω?μια φορα που εχψ περασει περασα με orbin και ειχε 3 αρχεια μονο μεσα

http://www.darkyrom.com/community/index.php?threads/guides-all-in-one-guides-thread.1434/

 

οσον αφορα τα θεματα δυστυχως δεν εχω βαλει καποιο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όλα δουλεύουν ρολόι. Εβαλα και πάλι το set cpu και δεν έχω κανένα πρόβλημα (μέχρι στιγμής το τονίζω). Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο, πέρα από το να μην έκατσε καλά η ρομ στο προηγούμενο φλασάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πηγα από Juwe's 1.5(Wipe) σε v1.9(JS8, non Wipe) και σήμερα μου έκανε κάτι κουλά.

Θα περάσω πάλι την v1.9 αλλά Wiped αυτή τη φορά και θα περάσω και το BUJP5 που είχα ξεχάσει. :)

 

Με την Juwe's πάντως έχω βρει την υγειά μου. Ελπίζω τα crashes που είχα σε 3 εφαρμογές (που δεν λύθηκαν με reinstallation/dalvik κλπ) να ήταν θέμα της no Wipe μεθόδου.

 

Αν έχω πάλι θέμα και με την Wiped 1.9 του Juwe, μάλλον πάω σε Ultimate ή Simply. ;) Ευτυχώς έχουμε λίγε επιλογές! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...