Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω οταν φορμαρω το τηλεφωνο, βαζω τις εφρμογες απο την αρχη μεσα απο Google Play λιγες λιγες με σκοπο να μην το πολυφορτωσω (αλλωστε κανω το φορματ για να το ελαφρυνω καθως με το καιρο δοκιμαζω καποιες εφαρμογες και μετα θελω να το φερω στην αρχικη του κατασταση)..

Οποτε ουσιαστικα δεν χρειαζομαι backup των εφαρμογων.. εχω την εντυπωση οτι αν τις βαλω μαζι με τα data τους θα ειναι επιβαρυμενες και χειροτερα απο να τις ξανα εγκαταστησω απο την αρχη.

 

 

παντως εχω να παρατηρησω κατι..

εχω το galaxy S2 απο τοτε που βγηκε..στην αρχη (οταν ειχε 2.3.4 νομιζω) εβαζα εφαρμογες αβερτα.. και εφτασα καποια στιγμη να εχω 400 εγκατεστημενες!!! κι ομως το τηλεφωνο δεν ζοριζοταν καθολου....!

Απο τοτε που περασα σε 4 και ακομα και τωρα στο 4.1.2 με 30-40 apps το τηλ εχει καποια αδικαολογητα lag.. δεν ξερω γιατι.. θεωρω οτι καποιες συγκεκριμενες (ισως κακογραμενες) εφαρμογες το προκαλουν αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν εχεις διεργασίες στο παρασκήνιο στη χειρότερη η κακογραμμένη εφαρμογή να σου κολλήσει και να κλείσει.

Μπορεί επίσης να εχεις πέσει σε άθλια μαμά ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω αν ξερει καποιος..

πριν καπου διαβασα οτι αν το κινητο σου ζοριζεται, κανοντας το ρουτ μπορεις να κλεισεις οσες εφαρμογες ειναι αχρηστες και ετσι να το ξαλαφρωσεις..

 

Αν στη Διαχείριση Εφαρμογων πας και απενεργοποιησεις οσες σου ειναι αχρηστες, δεν εχεις το ιδιο αποτελεσμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω αν ξερει καποιος..

πριν καπου διαβασα οτι αν το κινητο σου ζοριζεται, κανοντας το ρουτ μπορεις να κλεισεις οσες εφαρμογες ειναι αχρηστες και ετσι να το ξαλαφρωσεις..

 

Αν στη Διαχείριση Εφαρμογων πας και απενεργοποιησεις οσες σου ειναι αχρηστες, δεν εχεις το ιδιο αποτελεσμα;

Το ιδιο ειναι αλλα δεν σου επιτρέπει ολες να της απενεργοποιήσεις. Οταν κάνουμε ροοτ θεωρητικά πρέπει να έχουμε κάποια εμπειρία γιατι μετα μπορεί να τρέχουμε στο service και να σκάμε πολύτιμα ευρουλια.  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεω γιατι δεν θελω να μπλεκω με ρουτ..

Αν μπορω να κανω τη ιδια δουλεια απλα απενεργοποιωντας καποιες εφαρμογες, το προτιμω.

 

 

αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να απεγκαταστήσεις τις εφαρμογές συστήματος που δεν σου χρειάζονται

απεγκατασταση νομιζω οτι δεν μπορεις να κανεις στις περισσοτερες εφαρμογες που εχει η Samsung μεσα στο κινητο.. οποτε μονο απενεργοποιηση, αν αυτο κανει δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην το αποφεύγεις

ειδικά οι rom της samsung είναι τόσο bloated που δεν θα πιστεύεις τη διαφορά μόλις βάλεις μια της προκοπής

φίλος μου το πρώτο galaxy με aokp 4.3 πάει σφαίρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα χανεις την εγγυηση με ρουτ ή οχι;;

 

Ειμαι με ενα S2 δυομιση χρονια τωρα και σκεφτομαι σε κανα μηνα για S4.. το οποιο ομως ακουω οτι σε πολλους εχει lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι τη χανεις. Αλλα προσωρινά, αφου μπορεις να το επαναφερεις. Παντως το Σ2 σου δεν εχει πια εγγύηση. Αν λες για το Σ4 ΑΝ εχω καταλάβει σωστα προς το παρον τη χανεις οριστικά λογω ενος νέου μετρητή. Αλλα θεωρω πως θα βρεθεί λύση.

Αλλα ας μην επεκταθούμε, το νημα ειναι για εφαρμογές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ξέρω μαν, αλλα στο note 3 και εικαζω στις νεες εκδοσεις του λειτουργικού του Σ4, υπάρχει το knox το οποιο ενεργοποιεί εναν αλλον μετρητή. Ακομα παλεύουν να το παρακαμψουν οι developers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...