Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα έκανα ότι λέει αυτοσ ο οδηγός.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2085390

 

μέχρι τώρα όλα καλά.

αλλά απ ότι διάβασα το κινητό μου μπορεί να δεχτεί oc στον επεξεργαστή.

από 800κατι mhz που τρέχει μπορεί να πάει στο 1ghz.

 

αυτό πάλι είναι ασφαλές η θα μου καψει τίποτα?

 

εχω ανοίξει σχετικό θέμα ποιο κάτω.

να μου απαντάτε εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα και από εμενα, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσεις στο Google Chrome για Android τους σελιδοδείκτες από το pc σου??

δοκιμάζω με το bookmark sb αλλα παίρνει μονο για τον official browser του κινητού
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί θες να τους περάσεις στο κινητό ενώ μπορείς αν έχεις συνδεθεί με το google account σου στο chrome στο PC και στο κινητό.

όταν πας στον chrome στο κινητό πατάς το αστεράκι κάτω από το search λογικά θα σου λέει bookmarks > mobile bookmarks οπότε πατάς στο πρώτο σκέλος bookmarks και σε πάει πίσω που εκεί βρίσκεις ένα φακελάκι που λέει desktop bookmarks.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις συνδεθεί με το ίδιο gmail account και στον chrome στο PC και στο κινητό? όταν μπεις στον chrome του κινητού σου ζητάει και εκεί να κανεις login με το gmail οποτε δεν φτάνει μονο να έχεις περάσει το gmail στα account από τα settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα έκανα ότι λέει αυτοσ ο οδηγός.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2085390

 

μέχρι τώρα όλα καλά.

αλλά απ ότι διάβασα το κινητό μου μπορεί να δεχτεί oc στον επεξεργαστή.

από 800κατι mhz που τρέχει μπορεί να πάει στο 1ghz.

 

αυτό πάλι είναι ασφαλές η θα μου καψει τίποτα?

 

εχω ανοίξει σχετικό θέμα ποιο κάτω.

να μου απαντάτε εκεί.

για να κάνεις overclock σε ένα κινητό πρέπει να έχεις άλλο kernel από τον εργοστασιακό, ο οποίος θα σου επιτρέψει να παίξεις με συχνότητες

 

βάζεις άλλο κέρνελ και πειράζεις από trickster mod και βλέπεις 

 

το τι θα γίνει και πόσο ασφαλές/σταθερό είναι εξαρτάται από το κάθε κομμάτι και γενικότερα τη συσκευή 

 

η λογική περί αξιοπιστίας είναι αντίστοιχη με το overclock στους υπολογιστές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι η εφαρμογη play(Μουσικη) ειναι για τον λουτσο.

 

Ουτε ποσο διαρκει το τραγουδι λεει και αν πας να μεταβεις απο το 1:00 στα2:00 πηγαινει στο αλλο τραγουδι.

 

Τι παιζει με την εφαρμογη..

 

Αν εχετε καποια αλλη υποψιν δεν θα με χαλουσε αλλα να κανει αυτα που αναφερω πιο πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα κατεβασα διαφορα ringtone maker.

Κοβω το τραγουδι, το αποθηκευω, μετα το οριζω σαν ηχο κληση αλλα δεν ακουγεται..

 

Τι παιζει; Πως μπορω εγω να φτιαξω ringtone?

 

 

Φιλε κατέβασε το audiko να ησυχάσεις... Ουτε κοψιματα , ουτε τίποτα. Απλά κατεβάζεις όποιο ringtone θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους φιλους της μουσικης δεν θα πρεπει να λειπει σιγουρα το shazam(βρισκει τιτλους τραγουδιων), το winamp και το tune in radio(και καλυτερα το pro για να ακουτε ραδιοφωνα απο ολο τον κοσμο). επισης μια πολυ ψαγμενες εφαρμογες για streaming ειναι το sport tv και το skysports live(στο πρωτο εχει διαφορα καναλια αλλα απο τα καλα παιζει μονο το eurosport ενω η δευτερη εχει και eurosport και ολα τα καναλια του skysport καθως και το all tsatzira)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εφαρμογη που χρησιμοποιω εγω ειναι το droidsheep, ( http://droidsheep.de/?page_id=23το οποιο απαιτει root για να τρεξει. Με αυτο μπορεις να σνιφαρεις πακετα δεδομενων απο το δικτυο στο οποιο συνδεεσαι. Εχει δηλαδη arp λειτουργια. Εγω θα προτεινα να κανετε σωστη χρηση αυτου. Εγω για παραδειγμα το χρησιμοποιω στο δικτυο μου για να ελεγξω αν καποιος εχει εισβαλλει χωρις αδεια (και να τον τρομαξω λιγο...βασικα..).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια μαγκιορικη εφαρμογη που να μπορει να συνδεθει με αλλο τηλεφωνο και να δεχεται τις κλησεις του μεσω bluetooth? Στην ουσια σαν αυτο που κανει το προτοκολλο που στελνει τον ηχο κλησεων στα hands-free, απλα αυτο να γινει στην android συσκευη, ωστε να δεχομαι τις κλησεις μου σε μια συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εφαρμογη που χρησιμοποιω εγω ειναι το droidsheep, ( http://droidsheep.de/?page_id=23το οποιο απαιτει root για να τρεξει. Με αυτο μπορεις να σνιφαρεις πακετα δεδομενων απο το δικτυο στο οποιο συνδεεσαι. Εχει δηλαδη arp λειτουργια. Εγω θα προτεινα να κανετε σωστη χρηση αυτου. Εγω για παραδειγμα το χρησιμοποιω στο δικτυο μου για να ελεγξω αν καποιος εχει εισβαλλει χωρις αδεια (και να τον τρομαξω λιγο...βασικα..).

προς ενημερωση : το σαιτ που επιτρεπει το κατεβασμα της εφαρμογης : http://www.droidsheepapk.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...