Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες υπάρχει κατι σε μονοπολυ στο play store;με μια αναζήτηση δεν βρηκα τπτ

Εγώ πάντως βλέπω έχει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eamobile.monopoly_row_wf&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα ενημέρωση για το fuelGR, με πολλές βελτιώσεις και προβολή προσφερόμενων υπηρεσιών (πλυντήριο, mini market, courier, cafe κλπ) σε επιλεγμένα πρατήρια Shell.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπως το tvshow time αλλά για ταινίες; Να καταγράφει δηλαδή τις ταινίες που έχω δει και να βάζω σε λίστα τις ταινίες που θέλω να δω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπως το tvshow time αλλά για ταινίες; Να καταγράφει δηλαδή τις ταινίες που έχω δει και να βάζω σε λίστα τις ταινίες που θέλω να δω.

 

IMDB για γενική χρήση, είναι η μήτρα όλων των πληροφοριών κει έξω.

 

Δες εδώ αν σκοπεύεις να παίξεις με Trakt κάποια στιγμή.

 

 

2o edit:

Έψαχνα εφαρμογή που να σκανάρει τα ασύρματα δίκτυα στον χώρο μου, να μου λέει σε ποιο κανάλι εκπέμπουν για να βρω σε ποιο κανάλι να βάλω το ρούτερ μου, γιατί έχω κάτι κουλές αποσυνδέσεις τώρα τελευταία.

Παίζει να το είχα διαβάσει κι εδώ, παλιότερα.

 

Βρήκα αυτό

Wifi Analyzer Επεξ/σία από ekkli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2o edit:

Έψαχνα εφαρμογή που να σκανάρει τα ασύρματα δίκτυα στον χώρο μου, να μου λέει σε ποιο κανάλι εκπέμπουν για να βρω σε ποιο κανάλι να βάλω το ρούτερ μου, γιατί έχω κάτι κουλές αποσυνδέσεις τώρα τελευταία.

Παίζει να το είχα διαβάσει κι εδώ, παλιότερα.

 

Βρήκα αυτό

Wifi Analyzer

Είναι πολύ καλό το wifi analyzer, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιο σωστό cleaner για 6.0.1 και άνω;

τοσο καιρό στο GS3 χρησιμοποιούσα το ccleaner και εκανε οντως δουλειά απο περιττά αρχεία(temp,junk κλπ) σε android 6 και άνω δεν λειτουργεί.

με παραπέμπει στις ρυθμίσεις του κινητού και εκκαθάριση αρχείων που έχει το G4 play.

Παρ ολα αυτά βλέπω συνεχώς τον χώρο της συσκευής να αυξάνεται χωρίς να βάζω νέες εφαρμογές η κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιο σωστό cleaner για 6.0.1 και άνω;

τοσο καιρό στο GS3 χρησιμοποιούσα το ccleaner και εκανε οντως δουλειά απο περιττά αρχεία(temp,junk κλπ) σε android 6 και άνω δεν λειτουργεί.

με παραπέμπει στις ρυθμίσεις του κινητού και εκκαθάριση αρχείων που έχει το G4 play.

Παρ ολα αυτά βλέπω συνεχώς τον χώρο της συσκευής να αυξάνεται χωρίς να βάζω νέες εφαρμογές η κάτι άλλο.

Ειναι ολα σαβουρες.

Κακο κανεις παρα καλο ασχετα αν δεν το καταλαβενεις εσυ.

Η καλυτερη λυση ειναι μια επανεκκινηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολα σαβουρες.

Κακο κανεις παρα καλο ασχετα αν δεν το καταλαβενεις εσυ.

Η καλυτερη λυση ειναι μια επανεκκινηση

κ όμως στο GS3 το ccleaner εκανε πραγματική δουλειά γιατι ΟΝΤΩΣ έσβηνε αρχεια(σε android 4.3 με twrp)

 

Μήπως αυξάνεται η cache; :P

 

Έχει τύχει να δω κινητό με cache κάπου στα 3gb. -_-

Το μόνο που μπορώ να σβήσω απ την συσκευή είναι το "Δεδομένα κρυφής μνήμης.

 

 

Επειδή ασχολούμαι πολύ με 9gag,reddit και συναφή,μαζεύει αρκετή σαβουρα η συσκευή,ηδη η εφαρμογή του FB εχει φτάει 350ΜΒ και δεν ειναι απο αρχεια κρυφής μνημης απ οτι φαίνεται καθώς πιάνουν μόνο 2.5ΜΒ.

Εχω δει οτι για να μειωθεί ο χώρος πρέπει να σβήσω τελείως τα δεδομένα της εφαρμογής και να ξαναπεράσω στοιχεία κλπ και σιγά σιγά μαζεύονται πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ όμως στο GS3 το ccleaner εκανε πραγματική δουλειά γιατι ΟΝΤΩΣ έσβηνε αρχεια(σε android 4.3 με twrp)

 

Το μόνο που μπορώ να σβήσω απ την συσκευή είναι το "Δεδομένα κρυφής μνήμης.

 

 

Επειδή ασχολούμαι πολύ με 9gag,reddit και συναφή,μαζεύει αρκετή σαβουρα η συσκευή,ηδη η εφαρμογή του FB εχει φτάει 350ΜΒ και δεν ειναι απο αρχεια κρυφής μνημης απ οτι φαίνεται καθώς πιάνουν μόνο 2.5ΜΒ.

Εχω δει οτι για να μειωθεί ο χώρος πρέπει να σβήσω τελείως τα δεδομένα της εφαρμογής και να ξαναπεράσω στοιχεία κλπ και σιγά σιγά μαζεύονται πάλι.

Ναι μεσω recovery ακομα καλυτερα.

Εγω λεω για εφαρμογη.

Παρεμπιπτοντως και γω ειχα το S3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεσω recovery ακομα καλυτερα.

Εγω λεω για εφαρμογη.

Παρεμπιπτοντως και γω ειχα το S3

αν θες δώσε οδηγίες γιατί δυστυχώς απο 5.1 και άνω δεν έχω καμια γνώση επι του θέματος.

στο GS3 το επαιζα στα δαχτυλα αλλα το Moto το φοβάμαι μη γίνει στραβή.

απλα αυτό που θέλω ειναι να φύγει η σαβούρα χωρίς να χρειαστεί να περνάω λογαριασμούς στις εφαρμογές και τα συναφή.

 

σε android 6 έχω δει δεν λειτουργεί καμία εφαρμογή καθαρισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ όμως στο GS3 το ccleaner εκανε πραγματική δουλειά γιατι ΟΝΤΩΣ έσβηνε αρχεια(σε android 4.3 με twrp)

 

 

1) http://www.greeceandroid.gr/dev/1465-my-android-device-is-slow

 

2) http://www.greeceandroid.gr/dev/211-taskkillers

 

3) http://www.greeceandroid.gr/dev/1170-lmk-driver-android-ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρομαι στη ραμ,αλλα στον καθαρισμό άχρηστων αρχείων, 5 βασικα πράγματα τα γνωρίζω στο android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...