Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχετε υπ οψη την εφαρμογη NetCut?

Τι μερος του λογου είναι? Ειναι καλη? Την εχει δοκιμασει κανεις? Αναγνωριζει τις connected devices?? Μπορουν να γινουν block?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα εχω ενα xiaomi mi5 και θελω να κατεβασω καποια εφαρμογη και μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσημη στην περιοχη σας.τη μπορω να κανω για αυτο?? Δεν εχω την επιλογη  ελλαδα στην τοποθεσια.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον πρέπει να περιμένεις νέο update.

Συμβαίνει συχνά πυκνά με το messenger αυτό, και το βρίσκω λογικό, είναι εφαρμογή που την έχουν πάνω από 1 δις χρήστες, κάτι αλλάζουν για να είναι συμβατή με το χ νέο μόντέλο και τους ξεφεύγει κάτι και γίνεται ασύμβατη με το ψ παλιό μοντέλο.

Το παίρνουν χαμπάρι και βγάζουν νέα έκδοση.

 

Λίγο υπομονή λοιπόν.

 

Ευχαριστώ. Αυτό κάνω για την ώρα. Μου είχε τύχει ακριβώς το ίδιο με το Skype και το TuneIn Pro. Και στις δύο περιπτώσεις πήρα την απάντηση ότι αφενός η συσκευή μου δεν είναι πλέον συμβατή, αφετέρου ότι δεν μπορούν να μου κάνουν downgrade. Και ως εκ θαύματος μετά από 1-2 updates η συσκευή μου ως δια μαγείας έγινε και πάλι "συμβατή"... Όσο για τον Messenger, η γελοιότητα είναι ότι, όχι μόνο δεν παίζει, αλλά και ο Messenger Lite που υποτίθεται φτιάχτηκε για να παίζει παντού και πάντα επίσης εμφανίζεται ως μη συμβατός με τη συσκευή μου.

 

Update: σήμερα έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής και παίζει κανονικά για την ώρα.

Επεξ/σία από arxaggelos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, θέλω να μου προτείνετε μια καλή εφαρμογή sleep tracker - sleep analyzer (και με πληρωμή αν δεν υπάρχει free).

 

Θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο ακριβείς και να συνεργάζεται με wristband, δηλαδή να λαμβάνει υπόψιν και τους καρδιακούς παλμούς γιατί αυτές που έχω δει απλά βάζεις το τηλέφωνο πάνω στο στρώμα κοντά σου, πράγμα που δεν με βολεύει καθόλου διότι πέφτει κάτω από το κρεβάτι συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή (ή τρόπος) που όταν παίζει κάτι στο youtube να μπορείς να σβήνεις την οθόνη, αλλά να συνεχίζει το βίντεο και να ακούς τον ήχο; Σε ότι rootαρισμένο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορώ να πάρω backup τους κωδικούς wifi? Είμαι ροοτ

αν εχεις καποιον root file explrer πηγαινε και αντέγραψε αυτο το αρχειο

/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

 

εκει ειναι ολα τα δικτυα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασχετο με εφαρμογες, αλλα θα το ρωτησω εδω.

Πως μπορω να κλεισω το notification που ερχεται σαν... notification στο κινητο (και σαν email στο gmail και στο recovery mail) οταν συνδεομαι απο καπου να δω το gmail μου και λεει οτι καποιος συνδεθηκε στον λογαριασμο μου?

 

---edit

Το εψαξα απο τη βοηθεια της google και μου δινει μονο αυτες τις επιλογες. Ετσι ειναι κανονικα ή κανω κατι λαθος?

post-124002-0-20219300-1479549324_thumb.jpg

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την κυκλοφορία μιας νέας εφαρμογής που θα αλλάξει επίπεδο στην ενημέρωσή σας.


 


Η εφαρμογή News2Go δημιουργήθηκε από Έλληνες προγραμματιστές και μπορείτε να την κατεβάσετε εντελώς δωρεάν από εδώ: http://bit.ly/2g2LYvj


 


Διαβάστε κι αποθηκεύστε τις ειδήσεις από τα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά - ενημερωτικά site της Ελλάδας κι όλου του κόσμου.


Δημιουργ]ηστε λίστα με αγαπημένα site.


 


Για πρώτη φορά τα μεγαλύτερα ενημερωτικά - ειδησεογραφικά site, από τη Ελλάδα κι όλο τον κόσμο, σε μια μόνο εφαρμογή.


 


Διαβάστε ειδήσεις, αθλητικά, gossip, τεχνολογία, οικονομία, μουσική, ιατρικά θέματα και πολλές άλλες κατηγορίες ειδήσεων κατευθείαν από την πηγή.


 


Ενημερωθείτε με περισσότερα από 1000 ειδησεογραφικά κι ενημερωτικά site, από την Ελλάδα αλλά και τις μεγαλύτερες χώρες του κόσμου οπουδήποτε κι αν βρίσκεστε, 24/7.


 


Kατεβάσετε εντελώς δωρεάν από εδώ: http://bit.ly/2g2LYvj


 


ή από εδώ:


 


post-420503-0-54010900-1479549753_thumb.jpg


post-420503-0-93501200-1479549922_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωπα. Αν καποιος θελει να την κατεβασει την κατεβαζει. Αν καποιος δεν θελει, δεν την κατεβαζει. 

 

Αυτο που πρεπει να κανουμε οοοοολοι ειναι να μεινουμε ontopic και να ασχοληθουμε με τις εφαρμογες. Γενικα. Ή ειδικα. Αλλα οχι ακαδημαικες συζητησεις περι downloading ή μη εφαρμογων, αυτα σε PM.

 

Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Water Reminder

 

 

water_reminder_qr.jpg?height=320&width=3

 

Το νερό είναι πολύ σημαντικό για την υγεία μας. Το Water Reminder σας βοηθάει να επιβλέπετε το νερό που πίνετε, κρατάει στατιστικά και σας υπενθυμίζει να πίνετε νερό.

Μπορείτε να προσαρμόσετε τους χρόνους ειδοποιήσεων.

Μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα στα Ανοιχτό Μπλε, Σκούρο Μπλε, Ανοιχτό Πράσινο και Σκούρο Πράσινο θέματα.

 

 

Απαιτούμενες Άδειες:
• VIBRATE: Χρησιμοποιείται μόνο για την ειδοποίηση.
• RECEIVE_BOOT_COMPLETED: Χρησιμοποιείτε μόνο για να ξεκινήσει μια υπηρεσία παρασκηνίου όταν η συσκευή ξεκινάει, έτσι ώστε να μπορεί η εφαρμογή να σας ειδοποιεί για να πίνετε νερό. Αν δεν έχει ενεργοποιηθεί κανένα πρόγραμμα, τότε η υπηρεσία παρασκηνίου τερματίζει.
• WAKE_LOCK: Για να μπορεί η εφαρμογή να ξυπνάει τη συσκευή αν πρόκειται να έρθει μια ειδοποίηση.

 

 

Επικοινωνία: mmcoder10 [ a . t . ] gmail [ d . o . t . ] com (με Θέμα "Android App - Water Reminder")
Σελίδα υποστήριξης εφαρμογής: https://sites.google.com/site/mmcoder10info/applications/water-reminder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...