Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 01/03/2018 at 16:32, psyaris said:

καλησπερα

υπαρχει καποιο apk παρομοιο με το swift streamz αλλα να εχει και τα καναλια nova μεσα?

Έχουμε κάτι;

On 01/03/2018 at 16:32, psyaris said:

καλησπερα

υπαρχει καποιο apk παρομοιο με το swift streamz αλλα να εχει και τα καναλια nova μεσα?

Έχουμε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα πως μπορώ να συγχρονίσω τα δεδομένα απο τα apps που έχω αποθηκευμένα στο κινητο με το ταμπλετ? 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα πως μπορώ να συγχρονίσω τα δεδομένα απο τα apps που έχω αποθηκευμένα στο κινητο με το ταμπλετ? 

Αν μιλάς για τηλεφωνικο καταλογο, εγκατεστημενες εφαρμογές, εικονες και καποιες αλλες μικρες ρυθμισεις, μπορεις αν και στις δυο συσκευες βάλεις το ιδιο google play account. 

Αν μιλάς για data ανεξάρτητων apps (ακομα και εγκατεστημενων απο το play store),  μονο με τα δικά τους backups/restore (ο,τι εχουν) ή με κάποιο τριτο προγραμμα τυπου titanuimbackup που ομως εχεις προυποθέσεις και περιορισμους (πχ routed συσκευή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, isay είπε

Αν μιλάς για τηλεφωνικο καταλογο, εγκατεστημενες εφαρμογές, εικονες και καποιες αλλες μικρες ρυθμισεις, μπορεις αν και στις δυο συσκευες βάλεις το ιδιο google play account. 

Αν μιλάς για data ανεξάρτητων apps (ακομα και εγκατεστημενων απο το play store),  μονο με τα δικά τους backups/restore (ο,τι εχουν) ή με κάποιο τριτο προγραμμα τυπου titanuimbackup που ομως εχεις προυποθέσεις και περιορισμους (πχ routed συσκευή)

Στο δεύτερο κομμάτι υπάρχει και το Helium που δεν χρειάζεται ρουτ συσκευή.

Αλλά πρέπει να πάρεις την πλήρη έκδοση γιατί η free είναι περιορισμένη.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.koushikdutta.backup%26hl%3Den_US%26referrer%3Dutm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dhelium%26pcampaignid%3DAPPU_1_w1h5W4b-B-jfgAby04eIDA&ved=2ahUKEwjG653VhfncAhXoL8AKHfLpAcEQ5YQBMCF6BAgJEAI&usg=AOvVaw1ALSd8JQdjWlCwFwkS8kMh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Στο δεύτερο κομμάτι υπάρχει και το Helium που δεν χρειάζεται ρουτ συσκευή.

Αλλά πρέπει να πάρεις την πλήρη έκδοση γιατί η free είναι περιορισμένη.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.koushikdutta.backup%26hl%3Den_US%26referrer%3Dutm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dhelium%26pcampaignid%3DAPPU_1_w1h5W4b-B-jfgAby04eIDA&ved=2ahUKEwjG653VhfncAhXoL8AKHfLpAcEQ5YQBMCF6BAgJEAI&usg=AOvVaw1ALSd8JQdjWlCwFwkS8kMh

 

1 ώρα πριν, isay είπε

Αν μιλάς για τηλεφωνικο καταλογο, εγκατεστημενες εφαρμογές, εικονες και καποιες αλλες μικρες ρυθμισεις, μπορεις αν και στις δυο συσκευες βάλεις το ιδιο google play account. 

Αν μιλάς για data ανεξάρτητων apps (ακομα και εγκατεστημενων απο το play store),  μονο με τα δικά τους backups/restore (ο,τι εχουν) ή με κάποιο τριτο προγραμμα τυπου titanuimbackup που ομως εχεις προυποθέσεις και περιορισμους (πχ routed συσκευή)

Επειδή για το 2ο κομμάτι μιλάω εννοώ αν υπάρχει κάτι τύπου cloud που να συγχρονιζονται τα δεδομένα των apps σε 2 συσκευές android διαφορετικής μάρκας. Μάλλον δεν υπάρχει αυτό που ζητάω... Titanium και helium τα έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν και είναι και τα 2 μια χαρά απλά εγώ θα ήθελα κάτι πιο άμεσο και γρήγορο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθει rant...

Θανατος στις εφαρμογες που (αυτο?-)μαρκαρονται σαν background free και τις αγνοει το greenify και δεν τις κλεινει. Βεβαια, το συγκεκριμενο περιστατικο το εχω ξανακραξει στο παρελθον και δεν ξερω αν ειναι προβλημα του greenify ή του λειτουργικου, μιας και το αντιμετωπιζω μονο στο καινουριο κινητο που εχει android 8.1 ενω στο παλιο με το 4.3 δεν υπαρχει το background free σαν ιδιοτητα, οποτε το greenify τα σφαζει ολα χωρις εξαιρεσεις.

Εχω την opera mini εγκατεστημενη απο τον Ιανουαριο που πηρα το καινουριο κινητο και ολους αυτους τους μηνες την εκλεινα με το greenify κανονικα, που δεν την ειχε σαν background free. Λογικα μετα την ενημερωση της στην εκδοση 36.x πριν 2 βδομαδες, εγινε ξαφνικα backgorund free και το grenify την αγνοει. Ναι, ξερω για το ignore background free κλπ, αλλα απορω πως εγινε τετοια αλλαγη στα ξαφνικα.

Και ας πουμε οτι η opera mini λογιζεται σαν "μικρη" εφαρμογη που δεν εχει επιπτωση στις επιδοσεις του κινητου, οποτε το background free δικαιολογειται καπως. Ειναι δυνατον να λογιζονται σαν background free τα swipe, kiwi browser και viber?! Ειδικα το viber, που ειναι γνωστη καρκινοεφαρμογη απ' ολες τις αποψεις (καταναλωση μνημης, bw κλπ), ακομα και αν το λειτουργικο ή ο dev της την οριζει ετσι, θα επρεπε το greenify  να το αγνοει και να την πιανει σαν κανονικη.

Screenshot_20180821-085804.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/08/2018 at 14:46, saruman123 said:

Στο δεύτερο κομμάτι υπάρχει και το Helium που δεν χρειάζεται ρουτ συσκευή.

Αλλά πρέπει να πάρεις την πλήρη έκδοση γιατί η free είναι περιορισμένη.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.koushikdutta.backup%26hl%3Den_US%26referrer%3Dutm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dhelium%26pcampaignid%3DAPPU_1_w1h5W4b-B-jfgAby04eIDA&ved=2ahUKEwjG653VhfncAhXoL8AKHfLpAcEQ5YQBMCF6BAgJEAI&usg=AOvVaw1ALSd8JQdjWlCwFwkS8kMh

το οποιο helium ομως για νεοτερες εκδοσεις android χρειαζεται συνδεση με υπολογιστη και

chrome addon και παλι αν δουλεψει..

σε 2 nougat που εχω, στο ενα μου δουλεψε με τα χιλια ζορια (με adb devices κλπ),
στο αλλο που ειναι και ρουτ με τιποτα δεν συνδεοταν!

ενω στο προηγουμενο μου που ειναι lollipop 5.1 και ρουτ παιζει πραγματικα τζετ!

ουτε pc ουτε κουραφεξαλα! το ανοιγεις και παιρνεις backup κανονικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, patrickdrd είπε

το οποιο helium ομως για νεοτερες εκδοσεις android χρειαζεται συνδεση με υπολογιστη και

chrome addon και παλι αν δουλεψει..

σε 2 nougat που εχω, στο ενα μου δουλεψε με τα χιλια ζορια (με adb devices κλπ),
στο αλλο που ειναι και ρουτ με τιποτα δεν συνδεοταν!

ενω στο προηγουμενο μου που ειναι lollipop 5.1 και ρουτ παιζει πραγματικα τζετ!

ουτε pc ουτε κουραφεξαλα! το ανοιγεις και παιρνεις backup κανονικα!

Οπότε πιο έχουμε χωρίς ρουταρησμα!

Κανένα super backup!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μλκια, αστα την πατησαμε ..

ξερο adb πως σου φαινεται;

για μεγαλυτερη ευκολια αν εχεις κανα κινητο ρουτ στην ακρη με lp,
μπορεις να παιρνεις backup με helium απο εκεινο,
restore στο κινητο χωρις ρουτ κανεις με adb restore, δεν εχεις θεμα,
εναλλακτικα το παλευεις με το chrome addon:

https://chrome.google.com/webstore/detail/helium-backup/gpglbgbpeobllokpmeagpoagjbfknanl

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patrickdrd είπε

το οποιο helium ομως για νεοτερες εκδοσεις android χρειαζεται συνδεση με υπολογιστη και

chrome addon και παλι αν δουλεψει..

σε 2 nougat που εχω, στο ενα μου δουλεψε με τα χιλια ζορια (με adb devices κλπ),
στο αλλο που ειναι και ρουτ με τιποτα δεν συνδεοταν!

ενω στο προηγουμενο μου που ειναι lollipop 5.1 και ρουτ παιζει πραγματικα τζετ!

ουτε pc ουτε κουραφεξαλα! το ανοιγεις και παιρνεις backup κανονικα!

Το helium το χρησιμοποιουσα και εγω σε συσκευη ρουτ μεχρι την 4.4.4 και πραγματικα λειτουργουσε παραδειγματικα.Δε δοκιμασα ποτε σε μη ρουτ συσκευη γιατι δεν ηξερα οτι παιζει.Οσο για το titanium με ειχε βολεψει περισσοτεο οταν αλλαζα ρομς για να παιρνω backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...