Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω πρόβλημα με το Viber και δεν μπορώ να το λύσω.

Σε μερικές επαφές δεν εμφανίζει το "Free Calls" αλλά το "Viber Call Out" που σημαίνει κλήση με πληρωμή.

Έκανα απεγκατάσταση-εγκατάσταση της εφαρμογής, Clear Data, διαγραφή μιας επαφής αυτού του τύπου και επανεισαγωγή αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Πως μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα, το δοκιμάζαμε δίπλα-δίπλα, με συγγενή μου, εκείνος με κάλεσε με Free call, ενώ σ' εμένα έδειχνε μόνο Viber Call Out μόνο και όταν τον καλούσα έβγαζε καρτέλα για πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/8/2018 στις 10:30 ΠΜ, delpetro είπε

Καλημερα ψάχνω adblock για το Chrome έχετε να μου προτείνετε κανένα:::

επειδη με το καινουργιο κινητο ειπα να αλλαξω και browser, γιατι ο αγαπημενος μου lightning εχει να παρει update ενα χρονο και δεν παιζει σωστα με το adguard ξεχωρισα τους εξης 2 (και οχι απο το play store)

 

για chromium variant με adblock  αυτον δοκιμαζω εδω και λιγες μερες και μ αρεσει πολυ. πρακτικα chromium--τον οποιο λατρευω, με αυξημενο privacy και adblock.

εχει και repo για fdroid (ανεπισημο) και μαλλον συντομα θα γινει επισημο, πολυ καλος, οπως ομως συμβαινει σε τετοια project ποσο θα τον συντηρει δεν ξερω.

https://www.bromite.org/

 

απο mozilla στρατοπεδο αυτος 

 

https://f-droid.org/en/packages/org.mozilla.fennec_fdroid/

επισημος απο τη mozilla ειναι. beta firefox με καποιες μικροαλλαγες, και extra privacy features και αφαιρεση καποιων proprietary στοιχειων

για να ανταποκρινεται στα standards του fdroid. μπαινει extension ublock origin.

μου αρεσε κι αυτος πολυ, αλλα χανει ελαφρως σε σχεση με τον chrome στο οτι σε σελιδες τουλαχιστον αρχικα

 το scrolling δεν ειναι τοσο ομαλο. (minor)

 

---

bonus

παρατηρω οτι σε αρκετες εφαρμογες στο fdroid oi devs δινουν εκδοσεις εφαμιλλες των pro του play,

και νεωτερα builds (προφανως αφου τις δινουν τσαμπα τουλαχιστον να κανουν το beta testing, και το community του fdroid ειναι σαφως πιο savvy)

αυτο το ειδα και στο slide (for reddit) που δινει alpha build με καποια , αν οχι ολα, τα features της paid version

και στο lightning (που η εκδοση του fdroid δεν ειδα να εχει περιορισμο τα 10 tabs οποτε επισης ειναι η ιδια με την pro

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καμιά δοκιμασμένη εφαρμογή σε Oreo να σου ανακοινώνει το όνομα που σε καλεί ή σου στέλνει μήνυμα;
Μέχρι πρότινος σε Nougat χρησιμοποιούσα άψογα την Caller Name Talker αλλά τώρα σε Samsung S8 λίγες φορές δουλεύει, τις περισσότερες όμως όχι (την έχω εξαιρέσει κι από βελτιστοποίηση μπαταρίας αλλά τα ίδια). 
Με βόλευε γιατί είχε κι επεξεργασία ονόματος στην ανακοίνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνεις πρόβλημα μετά το τελευταίο update του swiftkey ότι ενώ εμφανίζεται το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται ότι γράφω μέχρι να επανεκκίνησω το swiftkey.

Με android 8.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Έχει κάνεις πρόβλημα μετά το τελευταίο update του swiftkey ότι ενώ εμφανίζεται το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται ότι γράφω μέχρι να επανεκκίνησω το swiftkey.

Με android 8.0

το ίδιο κάνει και σε εμένα σε android 8.0. Αναμένουμε update μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Βάλε το Showbox

Έχω δοκιμάσει και άλλα (πχ TeaTV) αλλά κανένα δεν φτάνει το επίπεδο του Terrarium (πάρα πολύ πλούσιο content, πολλά links και αναλύσεις, αναπαραγωγή χωρίς προβλήματα, cast σε TVs μαζί με subs... ) πάνω που είχα βρεί την υγεία μου μετά και τα συνεχή πατατράκ σε Kodi/Addons. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, koftis650 είπε

Έχω δοκιμάσει και άλλα (πχ TeaTV) αλλά κανένα δεν φτάνει το επίπεδο του Terrarium (πάρα πολύ πλούσιο content, πολλά links και αναλύσεις, αναπαραγωγή χωρίς προβλήματα, cast σε TVs μαζί με subs... ) πάνω που είχα βρεί την υγεία μου μετά και τα συνεχή πατατράκ σε Kodi/Addons. 

Το Kodi το είχα και γω ,αλλά μου την έσπαγε το στήσιμο.

Cast σε Tvs μαζί με με subs έχει και το ShowBox.

Και γω το Terrarium είχα αλλά τώρα τα βλέπω Oniline από διάφορα site και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...