Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/9/2018 στις 3:30 ΜΜ, jim_p είπε

 

In other news, σημερα ενημερωθηκε το (google) calculator σε 7.5 και απεκτησε και αυτο το κακασχημο material design των messages, contacts και phone που ελεγα πριν καναδυο βδομαδες. Αν εχετε κανενα καλο κομπιουτερακι να προτεινετε, χωρις διαφημησεις παντα, ειμαι ολος αυτια.

https://play.google.com/store/apps/details?id=my.android.calc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, therock είπε

Κατι αλλο που ψαχνω ειναι με γρηγορο τροπο να βρισκομαι επαφες απο το τηλεφωνικο καταλογο. Στο iphone επικαλεισαι το search (spotlight) και γραφεις ονομα η καποιο στοιχειο και βγαινει αμεσως. Ποιος ειναι ο πιο γρηγορς τροπος να γινε ιαυτο στο android απο homescreen

Από την εφαρμογή Google (λογικά θα υπάρχει και η μπάρα αναζήτησης). Γράφεις εκεί ότι θες (επαφή, εφαρμογή, κάτι να ψάξει στο ίντερνετ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζε πιο πολυ ιντερβετ ψαχνει και επειτα βρισκει επαφες ονομαστικα.

 

Επειτα δοκιμασα και το fast finder που ειναι πιο κοντα στο spotlight αλλα και αυτο απο καταλογο μονο ονοματα τραβαει και οχι εσωτερικες πληροφοριες.

Εστω οτι εχω αποθηκευσει το γιαννη με αριθμο 697123456 θελω ακομα και τον αριθμο να ψαχνω να εμφανιζει το γιαννη στα αποτελεσματα. Το iphone το κανει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sesame δοκιμασε. Εχω Nova launcher που συνεργαζεται και κανει εκπληκτικη δουλεια, αλλα δουλευει και μονη της νομιζω η εφαρμογη. Βγαζει μια μπαρα σαν της google και ψαχνει σε επαφες (μπορεις να κανεις κληση και να στειλεις μηνυμα αμεσα), εφαρμογες, ιντερνετ, και δειχνει και καποια απο τα πιο συχνα και προσφατα πραγματα που εχεις αναζητησει. Ειναι δωρεαν για 14 μερες, μετα απλα δεν το πληρωνεις και μια στο τοσο βγαινει μια υπενθυμιση οτι εισαι στην φρι εκδοση εδω και πχ 156 μερες (νομιζω βγαινει μονο οταν θα μπεις μεσα στις ρυθμισεις της εφαρμογης και οχι οταν χρησιμοποιεις το widget). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο γενικοτερα αλλα αυτο με την αρηθμητικη αναζητηση δε το κανει. Δηλαδη να γραφω τον αριθμο η στοιχεια απο μια επαφη και να μου βγαζει την επαφη. Ειναι πολυ βασικο γιατι γραφω διαφορα στοιχεια, οπως σημειωσεις η ονομα επιχειρησης και βρισκω πολους ετσι. ΠΧ μπορει να γραψω Abdalis Και στοιχεια επιχειρησης Insomnia, και θελω ψαχνωντας insomnia να μου βγαλει τον abdali

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στις επαφες (google contacts εχω εδω), γραψεις στην αναζητηση πανω πανω το νουμερο, σου επιστρεφει ονομα κλπ. Αλλα μαλλον δεν θες κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

πολυ καλο γενικοτερα αλλα αυτο με την αρηθμητικη αναζητηση δε το κανει. Δηλαδη να γραφω τον αριθμο η στοιχεια απο μια επαφη και να μου βγαζει την επαφη. Ειναι πολυ βασικο γιατι γραφω διαφορα στοιχεια, οπως σημειωσεις η ονομα επιχειρησης και βρισκω πολους ετσι. ΠΧ μπορει να γραψω Abdalis Και στοιχεια επιχειρησης Insomnia, και θελω ψαχνωντας insomnia να μου βγαλει τον abdali

Μα η κανονική εφαρμογή επαφών του android το κάνει αυτό που ζητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, alfeios είπε

Μα η κανονική εφαρμογή επαφών του android το κάνει αυτό που ζητας

Το ξερω αλλα το θελω απο widget στην Home screen οχι να ανοιγω τις επαφες. Αν μπορουσα το search bar των επαφων να το χω στη κεντρικη ως widget και αυτο καλο θα ηταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο με το παραπάνω αλλα για recording σώθηκα με το CallBox. Σε unrooted είναι ιδανικό. Με άρεσε τόσο που πλέρωσα για το premium αργότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω εφαρμογή, υποθέτω lock screen η οποία όταν ξυπνάει το κινητό να με πηγαίνει απευθείας στο pattern draw.

Εξηγώ, τώρα όταν είναι σβηστή η οθόνη και θέλω να δω κάτι:

1. Πατάω πχ το power button

2. Κάνω swipe στην lock screen

3. Εμφανίζεται η οθόνη να δώσω το pattern.

 

Θέλω να εξαλειψω το βήμα 2. Κανείς κάποια ιδέα;

Οι ειδοποιήσεις στην lock screen δεν με ενδιαφέρουν, εχω απενεργοποιησει να βλέπω το περιεχομενο και ότι έχει έρθει κάτι,αν δεν το ακούσω υπάρχει το led .

S6 Edge το κινητό

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2018 στις 12:22 ΜΜ, koftis650 είπε

Αναμένω κάτι νέο που θα το αντικαταστήσει πλήρως (Terrarium), μέχρι τότε υποκατάστατα .....btw το showBox έχει λίγο content, λίγα sources, δεν υποστηρίζει trakt, και δεν τα πάει και τόσο καλά με τα greek subs (δεν βρίσκει και πολλά).

-- https://www.reddit.com/r/Piracy/comments/9epwsi/terrarium_tv_shutting_down/

Update: Το Terrarium δουλεύει αλλά πρέπει να κατεβάσεις εσύ τους υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, saruman123 είπε

Update: Το Terrarium δουλεύει αλλά πρέπει να κατεβάσεις εσύ τους υπότιτλους.

Αναφέρεσαι στο reborn που "παίζει" την αμέσως επόμενη μέρα με το κλείσιμο του terrarium ? 

 

-- https://dimitrology.com/2018/09/13/terrarium-tv-mod-september-2018-working-version/

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koftis650 είπε

Αναφέρεσαι στο reborn που "παίζει" την αμέσως επόμενη μέρα με το κλείσιμο του terrarium ? 

-- https://dimitrology.com/2018/09/13/terrarium-tv-mod-september-2018-working-version/

Προφανώς αυτό είναι γιατί έχει έκδοση 9.9.9 

Πάντως μια χαρά παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Προφανώς αυτό είναι γιατί έχει έκδοση 9.9.9 

Πάντως μια χαρά παίζει.

Ναι το έχω τεστάρει και έπαιζε και με subs  απο opensubtitles κανονικά όπως πρίν... απλά έχουν γραφτεί διάφορα περί malware/tracking κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, koftis650 είπε

απλά έχουν γραφτεί διάφορα περί malware/tracking κλπ κλπ.

Το τσέκαρα και είναι εντάξει.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...