Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες εχει κανεις καμια προταση για εφαρμογη για κλησεις; Ειτε δωρεαν αν αξιζει είτε με καμια νορμαλ κοστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αναζητώ κάποια εφαρμογή που να μπορώ να σημειώσω/ζωγραφίσω πάνω στο screenshot που τραβάω. Ιδανικότερα αν μπορεί να γίνεται η επεξεργασία την ώρα της λήψης του screenshot όπως κάνουν τα galaxy.

η συσκευή ειναι το ΜΟΤΟ της υπογραφής που δυστυχώς δεν κάνει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να γυρισω απο Ios σε android σαν τηλεφωνο. Ενα απο τα πιο βασικα στοιχεια που χω τωρα ειναι ενα tweak το call bar που σου εμφανιζει μια διακριτικη μπαρα πανω οταν σε καλουνε, την οποια αποδεσμευεις και ολα και επανακτας την οθονη αν κανεις κατι αλλο και δε θες ενοχληση τηλεφωνου. Εχετε χρησιμοποιησει κατι αντιστοιχο se android. Εχω ακουσε κατι για l-call και smallcall

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, therock είπε

Σκεφτομαι να γυρισω απο Ios σε android σαν τηλεφωνο. Ενα απο τα πιο βασικα στοιχεια που χω τωρα ειναι ενα tweak το call bar που σου εμφανιζει μια διακριτικη μπαρα πανω οταν σε καλουνε, την οποια αποδεσμευεις και ολα και επανακτας την οθονη αν κανεις κατι αλλο και δε θες ενοχληση τηλεφωνου. Εχετε χρησιμοποιησει κατι αντιστοιχο se android. Εχω ακουσε κατι για l-call και smallcall

Αν δεν κανω λαθος σε ολα τα android(one plus,samsung & huawei αυτα εχω χρησιμοποιησει) οταν σε καλουν και εισαι σε καποια εφαρμογη πχ στο δειχνει απο πανω σαν μπαρα και αμα θες ειτε το απορριπτεις ειτε το απαντας ειτε το διωχνεις και αυτο συνεχιζει να χτυπαει ενω εσυ συνεχιζεις την διεργασια σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

Αν δεν κανω λαθος σε ολα τα android(one plus,samsung & huawei αυτα εχω χρησιμοποιησει) οταν σε καλουν και εισαι σε καποια εφαρμογη πχ στο δειχνει απο πανω σαν μπαρα και αμα θες ειτε το απορριπτεις ειτε το απαντας ειτε το διωχνεις και αυτο συνεχιζει να χτυπαει ενω εσυ συνεχιζεις την διεργασια σου

Σκεψου εχω android συσκευη σα media device και δεν ηξερα καν οτι πλεον γινεται αυτο απο εργοαστασιο, ωραιος. Υπαρχει ομως τροπος να φαινεται ετσι ακομα και οταν εισαι σε αδρανεια, ωστε να μη χρειαστει να απορριψει τη κληση και να μπορεις να χρησιμοποιησεις τη συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Σκεψου εχω android συσκευη σα media device και δεν ηξερα καν οτι πλεον γινεται αυτο απο εργοαστασιο, ωραιος. Υπαρχει ομως τροπος να φαινεται ετσι ακομα και οταν εισαι σε αδρανεια, ωστε να μη χρειαστει να απορριψει τη κληση και να μπορεις να χρησιμοποιησεις τη συσκευη

αμα η οθονη ειναι κλειστη τοτε η κληση καταλαμβανει ολη την οθονη

ποια εφαρμογη προτεινετε για αεροπορικα εισητηρια κτλ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κάποια εφαρμογή η οποία να αναπαράγει ένα αρχείο ήχου όχι από το ηχείο του τηλεφώνου αλλά να το ακούει ο συνομιλητής μου κατά τη διάρκεια μιας κλήσης.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 21/9/2018 στις 1:04 ΜΜ, tarantules είπε

Ψάχνω κάποια εφαρμογή η οποία να αναπαράγει ένα αρχείο ήχου όχι από το ηχείο του τηλεφώνου αλλά να το ακούει ο συνομιλητής μου κατά τη διάρκεια μιας κλήσης.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Ωραια φαση θα ηταν να υπηρχε κατι τετοιο, να λες πχ πως εχεις ξεκινησεις στο ραντεβου σου και να ακουγονται ηχοι κορνας κλπ, ενω εισαι σπιτι, αλλα δυστυχως εχει να παρει το ματι μου τετοια εφαρμογη απο εποχες symbian. Θα με ενδιεφερε κ εμενα αν υπηρχε κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το hobi "παχυνε" και ασχημυνε απο τοτε που περασε στην εκδοση 2.x, ψαχνω ελαφρια εφαρμογη για να το αντικαταστησω. Ειχα δοκιμασει παλιοτερα καποια ομοια του αλλα τα απερριψα για διαφορους λογους με πιο σημαντικο το χωρο που πιανανε (20+ΜΒ).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hobi.android

In other news, σημερα ενημερωθηκε το (google) calculator σε 7.5 και απεκτησε και αυτο το κακασχημο material design των messages, contacts και phone που ελεγα πριν καναδυο βδομαδες. Αν εχετε κανενα καλο κομπιουτερακι να προτεινετε, χωρις διαφημησεις παντα, ειμαι ολος αυτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, jim_p said:

Επειδη το hobi "παχυνε" και ασχημυνε απο τοτε που περασε στην εκδοση 2.x, ψαχνω ελαφρια εφαρμογη για να το αντικαταστησω. Ειχα δοκιμασει παλιοτερα καποια ομοια του αλλα τα απερριψα για διαφορους λογους με πιο σημαντικο το χωρο που πιανανε (20+ΜΒ).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hobi.android

In other news, σημερα ενημερωθηκε το (google) calculator σε 7.5 και απεκτησε και αυτο το κακασχημο material design των messages, contacts και phone που ελεγα πριν καναδυο βδομαδες. Αν εχετε κανενα καλο κομπιουτερακι να προτεινετε, χωρις διαφημησεις παντα, ειμαι ολος αυτια.

 

traktin, δεν υπαρχει στο play

https://labs.xda-developers.com/store/app/com.delta.tv.traktin

 

calculator

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.sfr.calctape

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ειναι η καλυτερη και πιο λειτουργικη εφαρμογη ημεορολγιου. Στο iphone χρησιμοποιω το fantastical 2 το οποιο με εχε βολεψει πολυ αλλα κοιταζω να Κανω Migration σε android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 λεπτά πριν, therock είπε

Πιο ειναι η καλυτερη και πιο λειτουργικη εφαρμογη ημεορολγιου. Στο iphone χρησιμοποιω το fantastical 2 το οποιο με εχε βολεψει πολυ αλλα κοιταζω να Κανω Migration σε android

Χρησιμοποιω το Calendar+, κυριως λογω εξαιρετικα παραμετροποιησιμου widget, ριξε μια ματια αν θελεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα το δουλεψω να δω πως ειναι η μεταβαση. Κριμα που δε βγαινει και σε android αυτο που λεω, δεν εχω ξαναχρησιμοποιησω ημερολογιο με τοσο καθαρη αισθητη και πρακτικη λειτουργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο που ψαχνω ειναι με γρηγορο τροπο να βρισκομαι επαφες απο το τηλεφωνικο καταλογο. Στο iphone επικαλεισαι το search (spotlight) και γραφεις ονομα η καποιο στοιχειο και βγαινει αμεσως. Ποιος ειναι ο πιο γρηγορς τροπος να γινε ιαυτο στο android απο homescreen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...