Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, balt123 είπε

παίδες ψάχνω εφαρμογή δωρεάν ή επι πληρωμή που να κάνει sync τα sms μεταξύ συσκευών ώστε όταν αλλάζει ο πελάτης κινητό να μην χρειάζεται να χάσει ή να περάσει χειροκίνητα τα sms στο καινούργιο τηλέφωνο. έχετε κάτι υπόψιν? νομιζα οτι το messages το κάνει αυτό αλλά τελικά δεν... 
Ζητάει να πάρω συνδρομή στο Google Fi. Για ρίξτε καμία ιδέα
 

Sms back up and restore 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/4/2021 στις 7:12 ΠΜ, jim_p είπε

To qksms εχει δυνατοτητα backup και restore, αλλα στην επι πληρωμη εκδοση του.

To QKSMS είναι δωρεάν στο F-Droid και συμπεριλαμβάνει τη λειτουργία backup/restore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω πρόγραμμα θερμοκρασιών επεξεργαστή που να κρατάει data logging για αρκετό καιρό (πχ ένα μήνα) και αν είναι δυνατό να έχει και γραφικές παραστάσεις αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

Υπάρχει κάτι είτε σε free είτε επί πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω μια συγκεκριμενη εφαρμογη για rss feeds η οποια
- ειναι opensource, αλλα δεν υπαρχει πλεον στο store
- το τελευταιο apk της δινεται κανονικα απο τη σελιδα της στο github
- εχει για εικονιδιο το γνωστο εικονιδιο του rss, αλλα σε μαυρο με ασπρο φοντο και ονομα rss reader ή κατι τετοιο
- δεχεται import των feeds απο οpml αρχειο, γιατι ειναι πολλες και δεν θα τις γραψω μια μια, οποτε θα τις κανω export απο το tb και import εκει.
Σας λεει κατι? Αν οχι, εχετε να προτεινετε καποια εναλλακτικη? Με ενδιαφερει αυτο που λεω για το import και να με αφηνει να διαβασω τα feeds επιλεγοντας την "πηγη" τους, δηλαδη δεν θελω να τα βγαζει ολα αραδα σε μια κοινη λιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jim_p είπε

Ψαχνω μια συγκεκριμενη εφαρμογη για rss feeds η οποια
- ειναι opensource, αλλα δεν υπαρχει πλεον στο store
- το τελευταιο apk της δινεται κανονικα απο τη σελιδα της στο github
- εχει για εικονιδιο το γνωστο εικονιδιο του rss, αλλα σε μαυρο με ασπρο φοντο και ονομα rss reader ή κατι τετοιο
- δεχεται import των feeds απο οpml αρχειο, γιατι ειναι πολλες και δεν θα τις γραψω μια μια, οποτε θα τις κανω export απο το tb και import εκει.
Σας λεει κατι? Αν οχι, εχετε να προτεινετε καποια εναλλακτικη? Με ενδιαφερει αυτο που λεω για το import και να με αφηνει να διαβασω τα feeds επιλεγοντας την "πηγη" τους, δηλαδη δεν θελω να τα βγαζει ολα αραδα σε μια κοινη λιστα.

Εγώ έχω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.rssWidget

Έχει import αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που θες. 

Εμενα με βολεύει πολύ γιατί βλέπω με τη μία τα θέματα μου στο insomnia ή ειδήσεις κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, jim_p είπε

Μονο widget εινια αυτο? Χωρις εφαρμογη?

Ναι widget που εχει ρυθμισεις για να  μπαινεις να αλλαζεις εμφανιση χρωματα παραμετρους save import και λοιπα

Screenshot_20210529-124340.png

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The pro versions of one of the most well known open source apps "simple mobile tools" are free
https://old.reddit.com/r/androidapps/comments/nsruis/the_pro_versions_of_one_of_the_most_well_known/

Αν και δεν τα παω καλα με τον dev τους και πλεον δεν εχω ουτε μια στο κινητο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2021 στις 12:10 ΜΜ, adi32 είπε

Εγώ έχω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.rssWidget

Έχει import αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που θες. 

Εμενα με βολεύει πολύ γιατί βλέπω με τη μία τα θέματα μου στο insomnia ή ειδήσεις κλπ 

Επειδή δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με rss feeds στο κινητό , μήπως ξέρεις αν μπορώ στην παραπάνω εφαρμογή να κατηγοριοποιώ τα feeds και να μου τα εμφανίζει κατά το δοκούν; Πχ να επιλέγω να μου εμφανίζει μόνο τα feeds που έχω σχετικά με Τεχνολογία ή feeds που έχω σχετικά μόνο με πολιτική κλπ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tarantules είπε

Επειδή δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με rss feeds στο κινητό , μήπως ξέρεις αν μπορώ στην παραπάνω εφαρμογή να κατηγοριοποιώ τα feeds και να μου τα εμφανίζει κατά το δοκούν; Πχ να επιλέγω να μου εμφανίζει μόνο τα feeds που έχω σχετικά με Τεχνολογία ή feeds που έχω σχετικά μόνο με πολιτική κλπ ;

Μπορείς να βάλεις διαφορετικά widget με το κάθε θέμα που θέλεις και όχι όλα μαζί σε ένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κάποιος καμία καλή εφαρμογή για Instagram χωρίς διαφημίσεις, έχω δοκιμάσει το Instagram Lite αλλά δεν μου αρέσει και τόσο, και με την κανονική εφαρμογή του Instagram έχει παραγίνει το κακό με τις διαφημίσεις, πλέον δεν κοιτάς τις ενημερώσεις σου αλλά τις χορηγούμενες διαφημίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...