Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ρε πως το ξερα οτι ο αρχοντας ο Jastonas(ενας απο τους ειδικους για μενα) θα απαντουσε αν το εβλεπε.Ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα.δοκιμαζω αυριο και επανερχομαι.

 

χαχα! Σιγά τους ειδικούς.. απλά έχω αρκετό καιρό android :Ρ

Δοκίμασε το...

Επίσης, το titanium έχει μια επιλογή που αντί να το κάνεις Uninstall το κάνεις freeze. Δεν ξέρω τον ακριβή τρόπο λειτουργίας αλλά είναι σαν να σου σβήνει την εφαρμογή αλλά σου δίνει την δυνατότητα να την επαναφέρεις αν θέλεις μετά.

Σαν να παίρνει το RandomXapp.apk και να του κάνει ένα rename σε RandomXapp.bak ώστε να υπάρχει αλλά να μην μπορεί να τρέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bασικα δες αν δουλευει η εφαρμογη NoLED στην συσκευη σου. Με αυτην οταν ειναι σβηστη η οθονη και εχεις κατι μη αναγνωσμενο, δειχνει ενα φωτεινο εικονιδιακι να περιφερεται στην παυρη οθονη.

Το Θεμα ειναι οτι με το NoLED αν χρησιμοποιεις καποιο custom lockscreen (π.χ. WidgetLocker) θα υπαρχουν επιπλοκες, και το λεω απο προσωπικη εμπειρια, οπως επισης και μεγαλο battery drainage. Αν το κινητο σου εχει LED απλα χρησιμοποιησε τα για τα notifications. Αν δεν εχει, αν εισαι προθυμος να πας ενα βημα παραπερα, σκεψου και την πιθανοτητα custom kernel που να υποστιρηζει BLN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε σχεση με ολους τους αλλους βασικα, εκτος ισως απο τον Zeam Launcher ο οποιος υστερει σε παραμετροποιηση αλλα υπερτερει σε ταχυτητα και καταναλωση. Αν και συνηθως οσοι προτιμουν τον Go το κανουν λογω της δυνατοτητας παραμετροποιησης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοιταξα αρκετα.. ενα πραγμα ακομα με χαλαει.. το οτι στην περιοχη που ειναι η dockbar ειτε ειναι εξω ειτε hidden εκεινος ο χωρος ειναι κενος και δεν καταλαμβανεται απο εικονιδια οποτε ουσιαστικα χανω χωρο στην οθονη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει πολλους launcher. Μεχρι προτινος ειχα το launcher pro +. Τελευταια ο φεδερικος δεν μας τα λεει καλα. Πολλα fc, αργο κτλ κτλ. Με το adw ex τα είδα όλα. Πολύ γρήγορο 0 FCs scrolling widgets, 2πλη μπαρα κατω... Ειπα οτι ειναι ταχύτατος? Ψηφίζω adw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα και εγώ ADW Ex έλεγα, και νομίζω ο Go Launcher μου ταιριάζει καλύτερα. LauncherPro, έχω χρόνια να βάλω, σιγά το πράγμα.

Ίσως επειδή έχω και το τέλειο πρόγραμμα go sms, να θέλω να έχω και go launcher...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ακομα εκεινο το θεμα με την dockbar..

απλα το layout που εχω τωρα ειναι χτισμενο ακριβως οσο εχει να κανι με τις διαστασεις και δεν παιρνει πολλα πολλα γτ μετα εχουμε θεματα οπως overlaping witgets κλπ.. επισης το δε βρισκω τα εικονιδια που θελω κατι που και παλι ειναι σπαστικο και επισης βρισκω τον ADW πολυ πιο παραμετροποιησημο και απλα ψαχνω για πραγματα και επιλογες στον GO που δεν υπαρχουν.. αν καποια ττοια θεματακια λυνοταν ισως και να πηγαινα γτ ειναι καπως πιο smooth..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ψαχνω για πραγματα και επιλογες στον GO που δεν υπαρχουν.. αν καποια ττοια θεματακια λυνοταν ισως και να πηγαινα γτ ειναι καπως πιο smooth..

Για πες μου καποιες. Ειχα βαλει τον ADW αλλα δεν του εδωσα πολυ χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η hidden dockbar, το styling εικονιδιων, καποια μικροπραγματα στα system settings, ρυθμισεις indicators.. μικροπραγματα που ομως μαζευονται.. αλλα το κυριο προβλημα μου ειναι με την κυρια dockbar και το theming.. μιλαω παντα για ADW EX, οχι ADW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον επειδη εσπασαν τα νευρα μου αυτο τον καιρο να στειλω μερικα προγραμματα στην sd τελικα βρηκα την λυση.Δεν ξερω αν καπου εχει γραφτει αλλα τελος παντων. λοιπον κατεβαστε το α2sdfroyo, διαλεξτε external, θα κανει activate. katebaste to app2 sd pro (μαλον γινεται και με το απλο) και μπορειτε να στειλεται σχεδον ολα τα programata στην sd,

εστειλα το navigon kai to ndrive που επιαναν πολυ χωρο οπως και πολλα αλλα.που πριν δεν μου επετρεπε να τα στειλω

 

και ενα tip επειδη διαφοροι κατεβαζουν προγραμμα για αποριψη κλησης,οταν ειναι κλειδομενο το κινητο αν το συρεις κατα κατω οταν σε καλουν απαντας στην κληση,αν το συρεις κατα πανω μαντεψε τι γινεται :rolleyes:

 

 

ακυρο, τελικα απο τα 18Mb του navigon τα 7 εχουν μεινει στο κινητο,πως θα γινει να πανε ολα στην καρτα; ειναι μεγαλο προβλημα αυτο...

Επεξ/σία από mouzak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα τον go launcher και αν μου αρεσε πιο πολυ η dockbar απο ταχυτητα ειναι ιδιος με τον adw. Ομως κατα πασα πιθανοτητα ειναι υπευθυνος για restarts στο τηλ μου μιας και απο την στιγμη μου τον εβαλα ειχα 3 σε 5 ωρες και οταν τον εβγαλα σταματησαν τα restart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κινητο εχεις; εγω με desire δεν ειχα ποτε προβλημα.πως γινεται να εχεται προβλημα με της οθονες απ την στιγμη που δεν εχει περιορισμο και μπορειτε να βαλετε οσες οθονες θελετε; στα + ειναι αυτο, το οτι μπορεις να βαλεις μεχρι 15 εικονιδια στην κατω μπαρα,μπορεις να μεγαλωσεις η να μικρηνεις τα widgets, να αποκρυψεις η να βαλεις με διαταξη τα εικονιδια στο μενου,η ακομα και να τα κανεις κατευθειαν απεγατασταση,γενικα ειναι πληρως παραμετροποιησημο και με βοηθαει στο να στησω οπως θελω το κινητο μου. τον adw ex η αληθεια ειναι οτι δεν τον εδωσα πολυ χρονο αλλα με κερδισε go και δεν τον αλαζω,τουλαχιστον για την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...