Προς το περιεχόμενο

Sherlock - BBC TV Series


privateer

  

173 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας αστυνομικής λογοτεχνίας?

    • Ηρακλής Πουαρώ (Αγκάθα Κρίστι)
    • Σέρλοκ Χολμς (Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόυλ)
    • Αρσέν Λουπεν (Μορις Λεμπλαν)
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις ειδα το πρωτο της δευτερης season. κατι μου λεει οτι δεν θα δω καλυτερο επεισοδιο για το 2012.. Δεν θυμαμαι να εχω εντυπωσιαστει περισσοτερο απο επεισοδιο σειρας απο την εποχη του season final της 4ης σεζον του dexter και συνολικα απο το game of thrones.. συγχαρητηρια στους αγγλους που βαζουν τα γυαλια στο 90% + των αμερικανικων σειρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vlachaquito το φετινο φιναλε του breaking bad δε σου αρεσε?

 

Το Boss δεν ειχε πολυ ωραιο φιναλε?

 

Κι εμενα μου αρεσε αρκετα το επεισοδιο δεν ξετρελαθηκα ομως,απλα συνειδητοποιησα στο τελος ποσο εξυπνο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να το δω σαν αυτοτελές επεισόδειο το πρωτο της δεύερης χωρίς να έχω δει καθόλου την πρώτη σεζόν πέραν απο το πρώτο επεισόδιο το οποίο δεν θυμάμαι καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι *σχετικά* αυτοτελές, αλλά δεν το προτείνω. Κατ'αρχήν περιέχει άμεσα spoilers για το φινάλε της 1ης season (συνεχίζει εκεί που άφησε την ιστορία το 3ο επεισόδιο της 1ης).

 

Προτείνω να δεις το 3ο επεισόδιο της 1ης (που είναι πολύ καλό) και μετά το πρώτο της δεύτερης.

Μπορείς να προσπεράσεις το 2ο της 1ης δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στα 2/3 του τελευταιου.

Οσοι δεν εχετε δει την σειρα, αξιζει να την δειτε μονο και μονο για αυτο το επεισοδιο.

 

Αν βαριεστε να τα δειτε ολα, δειτε οπωσδηποτε το πρωτο της πρωτης σεζον, το πρωτο της δευτερης και το τελευταιο της δευτερης.

Μεχρι στιγμης το τελευταιο ειναι απο τα καλυτερα επεισοδια που εχω δει ποτε μου σε σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαζω πολυ ψηλα τον πηχη με αυτα που ειπα, αλλα πραγματικα ειναι φοβερη σειρα.

Οι 3 χαρακτηρες-ηθοποιοι ειναι καταπληκτικοι. Σερλοκ, Γουατσον και Μοριαρτι.

 

Αμα καποιος εχει διαβασει τα βιβλια του Σερλοκ, ειμαι σιγουρος οτι θα εκτιμησει την απιστευτη δουλεια που εχει γινει.

Καταφεραν και εφτιαξαν εναν Σερλοκ στην εποχη μας, χωρις να χαλασουν τα στοιχεια που τον εκαναν διασημο σαν χαρακτηρα.

Καμια σχεση με τις προσφατες ταινιες δρασης. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εξαιρετικό το φινάλε της 2ης season! Σχεδόν άψογο.

Ίσως να φανεί υπερβολή, αλλά θα το έβρισκα πολύ έξυπνο να τελείωνε και η σειρά οριστικά με αυτό το επεισόδιο * .

 

*. Αν και προφανώς θέλω να δω και άλλα επεισόδια στο επίπεδο που κινείται η σειρά, ακόμα και αν είναι στο κάπως πιο υποτονικό στυλ των δεύτερων επεισοδίων των δύο season.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...