Προς το περιεχόμενο

Συνεργάτης Μεταπώλησης


nikoli13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να βρω μια αξιοπιστη , φτηνη εταιρια που να κατασκευάζει ιστοσελιδες για λογαριασμο πελατων μου.

Θελω να μην ασχολουμαι ΚΑΘΟΛΟΥ και μονο να παιρνω την προμηθεια μου.

 

Με λιγα λογια ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΗΣ

 

Γνωριζετε καποιες αξιοπιστες , φτηνες εταιριες που να κανουν κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θελω να βρω μια αξιοπιστη , φτηνη εταιρια που να κατασκευάζει ιστοσελιδες για λογαριασμο πελατων μου.

Θελω να μην ασχολουμαι ΚΑΘΟΛΟΥ και μονο να παιρνω την προμηθεια μου.

 

Με λιγα λογια ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΗΣ

 

Γνωριζετε καποιες αξιοπιστες , φτηνες εταιριες που να κανουν κατι τετοιο?

Μεταπώληση προϋποθέτει να ασχολείσαι (προώθηση, marketing, υποστήριξη, κλπ). Να μην ασχολείσαι καθόλου και να παίρνει προμήθεια, στο χωρίο μου το λένε «νταβατζιλίκι»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζετε καποιες αξιοπιστες , φτηνες εταιριες που να κανουν κατι τετοιο?

 

Νομιζω συνδυασμός :αξιοπιστίας , χαμηλών τιμών και εύρεση πελατείας με τον τρόπο αυτό δεν υφίσταται και δε καθιστά μια εταιρεία αξιόπιστη. Αν ποντάρει σε κάτι τέτοιο για να βρισκει πελάτες και την συμφέρει να φτιαχνει φτινες σελιδες και να δινει και ποσοστά καλύτερα να το "κλείσει το μαγαζί" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταπώληση προϋποθέτει να ασχολείσαι (προώθηση, marketing, υποστήριξη, κλπ). Να μην ασχολείσαι καθόλου και να παίρνει προμήθεια, στο χωρίο μου το λένε «νταβατζιλίκι»

 

Βρε παιδια μεταπωληση θα κανω. Τι "νταβατζιλικι" μου λετε?

Πρωτη φορα το ακουτε αυτο?

 

---------- Προσθήκη στις 18:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:43 ----------

 

Νομιζω συνδυασμός :αξιοπιστίας , χαμηλών τιμών και εύρεση πελατείας με τον τρόπο αυτό δε καθιστά μια εταιρεία αξιόπιστη. Αν ποντάρει σε κάτι τέτοιο για να βρισκει πελάτης και την συμφέρει να φτιαχνει φτινες σελιδες και να δινει και ποσοστά καλύτερα να το "κλείσει το μαγαζί" .

 

Δηλαδη ολες οι φτηνες εταιριες που προσφερουν "μεταπωληση" ειναι αναξιόπιστες και πρεπει να κλεισουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αφου λες.........

"Νομιζω συνδυασμός :αξιοπιστίας , χαμηλών τιμών και εύρεση πελατείας με τον τρόπο αυτό δεν υφίσταται και δε καθιστά μια εταιρεία αξιόπιστη...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αφου λες.........

"Νομιζω συνδυασμός :αξιοπιστίας , χαμηλών τιμών και εύρεση πελατείας με τον τρόπο αυτό δεν υφίσταται και δε καθιστά μια εταιρεία αξιόπιστη...."

 

Ναι νομίζω είναι αντιφατικά αυτά μεταξύ τους.Δεν είναι δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ενδιαφερομαι να συνεργαστω μαζι σου, οταν βρεις την εταιρια που θες αν σε ενδιαφερει μπορω να γινω μεταπωλητης του μεταπωλητη...

 

Μεταμεταπωλητής δηλαδη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ενδιαφερομαι να συνεργαστω μαζι σου, οταν βρεις την εταιρια που θες αν σε ενδιαφερει μπορω να γινω μεταπωλητης του μεταπωλητη...

 

Ευχαριστω για την ειρωνική απαντηση.....

 

Επειδη ομως εγω μιλαω σοβαρα , καλυτερα να απαντησει καποιος που να ξερει.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoli13, είναι λιγάκι δύσκολο να βρεις κάποιον να σε πάρει στα σοβαρά. Η έννοια της "μεταπώλησης" είναι "Αγοράζω ένα προϊόν 10 ευρώ, βρίσκω έναν άλλο αγοραστή και του το πουλάω 20. Έτσι, βγάζω το κέρδος μου" Ο τελικός αγοραστής δε μπορεί να έχει σχέση με τον αρχικό πωλητή, καθώς σε αυτή τη περίπτωση θα το αγόραζε απευθείας από αυτόν στη τιμή των 10 ευρώ! Επομένως, η αρχική σου πρόταση "Θελω να μην ασχολουμαι ΚΑΘΟΛΟΥ" καθίσταται αυτομάτως άκυρη, καθώς εσύ θα είσαι αυτός στον οποίο θα απευθύνεται ο τελικός αγοραστής. Το αν εσύ μετά θα επικοινωνήσεις με αυτούς που φτιάξαν τη σελίδα, είναι δικό σου θέμα...

Σε αυτή τη περίπτωση, δε χρειάζεται καν να ψάξεις για συνεργάτες, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αναθέσεις τις δουλειές που θες και μετά να κάνεις το συνδετικό κρίκο ανάμεσα στον πελάτη σου και σε αυτούς που φτιάξανε τη σελίδα.

Από τη άλλη, αν το μόνο που θες είναι να βρίσκεις πελάτες και μετά να ξεχνάς το όλο θέμα, μάλλον θα πρέπει να ψάξεις για εταιρίες που ψάχνουν για πωλητές. Θα βγαίνεις, θα κάνεις τις πωλήσεις σου και μετά θα το κάνεις πάσα στο τεχνικό μέρος της εταιρίας. Καταλαβαίνεις βέβαια ότι θα πρέπει να παίξεις με αποδόσεις, ποσοστά και όλα αυτά τα ωραία του κλάδου των πωλητών. Το πρόβλημα εδώ πάλι είναι το ότι, αν κάποιος θέλει να φτιάξει μια σελίδα, το μόνο που έχει να κάνει είναι να πάει στη google και να πληκτρολογήσει "web design" ή "κατασκευή ιστοσελίδων". Οπότε η αξία ενός πωλητή εδώ πάει στράφι...

 

Εκτός πάλι αν εννοείς κάτι άλλο, το οποίο δε κατάλαβε κανείς μας εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον θα πρέπει να ψάξεις για εταιρίες που ψάχνουν για πωλητές. Θα βγαίνεις, θα κάνεις τις πωλήσεις σου και μετά θα το κάνεις πάσα στο τεχνικό μέρος της εταιρίας. Καταλαβαίνεις βέβαια ότι θα πρέπει να παίξεις με αποδόσεις, ποσοστά και όλα αυτά τα ωραία του κλάδου των πωλητών. Το πρόβλημα εδώ πάλι είναι το ότι, αν κάποιος θέλει να φτιάξει μια σελίδα, το μόνο που έχει να κάνει είναι να πάει στη google και να πληκτρολογήσει "web design" ή "κατασκευή ιστοσελίδων". Οπότε η αξία ενός πωλητή εδώ πάει στράφι...

 

Αυτο εννοω οτι θελω να κανω....

Σε παρα πολλες περιοχες της Ελλαδας οι ανθρωποι δεν ασχολουνται και παρα πολυ με το θεμα. Ειναι αρκετοι που απλα θελουν μια σελιδα για διαφήμιση και δεν ξερουν ή δεν θελουν να ασχοληθουν....

Δεν ειναι ολοι "ψαγμενοι"...

Ερχονται στο μαγζι μου κ με ρωτανε.... "Σελιδα μπορουμε να φτιαξουμε? Γιατι να τους διωχνω?

Απλα τα πραγματα...

Δεν θα απευθύνομαι φυσικα σε εταιριες και σε γνωστες του θεματος , που εχουν γνωσεις.

Θα απευθυνομαι σε μικρες επιχειρήσεις που απλα θα θελουν μια διαφημηση κ τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...